اتمام احیا و مرمت خانه دکتر حسابی در محله سنگلج

اتمام احیا و مرمت خانه دکتر حسابی در محله سنگلج

شهردار منطقه ۱۲ تهران گفت: به منظور ارج نهادن به زحمات دکتر حسابی دانشمند معاصر و احیای خانه‌های تاریخی، مرمت خانه دکتر حسابی در منطقه ۱۲ به اتمام رسید.

به گزارش تیتر نیوز، وحیدرضا انارکی محمدی با اشاره به اقدامات اجرایی این طرح گفت: رفع نواقص، مرمت و بهسازی اجزای خانه دکتر حسابی به منظور افزایش چشم‌اندازهای بصری، حفظ آثار ملی، هویت و اماکن تاریخی، از اقدامات اجرایی این طرح است.

شهردار منطقه ۱۲ در ادامه با تأکید بر اهمیت افزایش سرانه فضای سبز در منطقه و بهره مندی شهروندان از آن، اظهار داشت: در راستای بهسازی فضای ۱۲۰۰ متر مربعی بوستان دکتر حسابی، کف سازی این بوستان به متراژ ۵۰۰ متر مربع و جدول کاری آن به متراژ ۲۰۰ متر طول به همت معاونت فنی وعمران منطقه اجرایی شده است.

وحیدرضا انارکی محمدی گفت: احداث ۲ چشمه سرویس بهداشتی، اتاق نگهبانی و تعبیه پایه چراغ در بوستان دکتر حسابی از دیگر اقدامات انجام شده مدیریت شهری در راستای آماده سازی و بهسازی این بوستان است.

وی اظهار کرد: معاونت فنی و عمران منطقه با تخریب ۱۱۸ مترمکعب بتن کفسازی، خاکبرداری و بارگیری نخاله اقدام به آبپاشی و کوبیدن ۵۴۱ متر مربع و سپس بتن ریزی و شفته ریزی محوطه بیرونی عمارت دکتر حسابی را مرمت و بهسازی کرد.

بر اساس گزارش سایت شهر، شهردار منطقه ۱۲ همچنین با اشاره به اینکه عمارت داخلی این بوستان با کاربری کلینیک گل وگیاه مشغول به کار است، گفت: با بررسی های انجام شده توسط کارشناسان عمران و بافت تاریخی امکان وجود بنای تاریخی در زیرزمین عمارت وجود دارد که خاک برداری آن نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام