بازداشت ۶ سارق حرفه‌ای در ۳ ماموریت پلیسی/انهدام باند سرقت از انباری

بازداشت ۶ سارق حرفه‌ای در ۳ ماموریت پلیسی/انهدام باند سرقت از انباری

مدیریت مبارزه با حوادث پایتخت از دستگیری 6 سارق حرفه ای طی سه عملیات پلیسی خبر داد.

به گزارش تیتر نیوز، سرهنگ علی قاسم پور وی به پرونده سه گانه پلیس در روزها و شب های اخیر اشاره کرد و گفت: در پی شکایت تعدادی از اهالی محله مسعودیه مبنی بر سرقت دوچرخه و کالا، رسیدگی به پرونده اول در دستور کار قرار گرفت. در سر است انبارها و پرونده ای در این خصوص در کلانتری 157 مسعودیه تشکیل شد. در همین راستا با مشاهده تصاویر دوربین های مداربسته سارقان شناسایی شده اند.

وی افزود: همکارانم پس از دریافت دستور قضایی در یک عملیات مشترک پلیسی به مخفیگاه این افراد رفته و سه سارق را دستگیر و تحویل پلیس دادند. در تحقیقات انجام شده مشخص شد این سه سارق سابقه دار بوده و پیش از این اقدام به سرقت از اماکن خصوصی کرده اند.

قاسم پور گفت: از مخفیگاه متهمان بسیاری از اقلام مسروقه از قبیل دوربین های مداربسته، دوچرخه و … کشف شده است. همچنین ابزار مورد نیاز در سرقت نیز در محل مشاهده شد. متهمان به بیش از 10 فقره سرقت اعتراف و برای ادامه سیر مراحل قضایی تحویل دادسرا شدند.

از انباری در منطقه جوادی به سرقت رفته است

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت با اشاره به دومین حادثه گفت: چندی پیش یکی از شهروندان از سرقت ماموران کلانتری 117 جوادی از منزل خود خبر داد. در تحقیقات همکارانم مشخص شد که سارق با شکستن قفل قصد سرقت داشته است. همچنین در ادامه تحقیقات این پرونده ماموران با استفاده از تصاویر دوربین های مداربسته دو سارق 38 و 40 ساله را شناسایی کردند.

وی با اشاره به اینکه این غله سابقه دارد، خاطرنشان کرد: این خبرگزاری افزود: در عملیاتی ناگهانی هر دو سارق توسط پلیس دستگیر شدند. آنها به ده فقره سرقت از اماکن شخصی اعتراف کرده اند و به همین دلیل روند شناسایی سایر شکات و مفقود شدن اموال ادامه دارد.

رئیس پلیس مخنوی پایتخت ادامه داد: اموال مسروقه به ارزش دو میلیارد ریال شامل تجهیزات صنعتی و کارگاهی و تجهیزات چاپ و تکثیر از مخفیگاه سارقان کشف و ضبط شد.

سارق محتویات داخل خودرو دستگیر شد

قاسم پور گفت: در سومین حادثه همکارانم در حین گشت زنی در کلانتری 121 منطقه سلیمانی با یک دستگاه موتورسیکلت با پلاک مخدوش مواجه شدند ماموران با مشاهده این صحنه به سرعت وارد عمل شده و به وی دستور ایست دادند اما متهم متواری شد. پلیس پس از تعقیب و گریز کوتاه موفق شد مظنون را دستگیر و به کلانتری منتقل کند.

رئیس پلیس دماخنیوی پایتخت ادامه داد: از متهمان یک دستگاه کامپیوتر و باتری خودرو کشف شد. جسد سارق نیز شناسایی شد و دستگیری وی در دستور کار پلیس قرار گرفت.

قاسم پور به شهروندان توصیه کرد با ارتقای سیستم امنیتی اماکن شخصی و وسایل نقلیه خود مانند دوربین های مدار بسته و دزدگیر، احتمال سرقت را کاهش دهند.

انتهای پیام