تدوین ویژه برنامه‌های هفته ازدواج در کردستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

تدوین ویژه برنامه‌های هفته ازدواج در کردستان - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مجید آوج شامگاه پنج‌شنبه در جلسه کمیته تخصصی ستاد ساماندهی امور جوانان استان ضمن تسلیت و بزرگداشت شهادت رئیس جمهور و یارنش در خصوص نحوه اجرای برنامه‌های هفته ازدواج اظهار کرد: براساس مکاتبات انجام شده و هماهنگی‌های صورت گرفته با نهادهای مختلف به مناسبت هفته ازدواج که از ۱۹ خرداد آغاز و تا ۲۵ این ماه ادامه دارد، ویژه برنامه‌هایی متناسب با این شرایط برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: سالگرد ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) با عنوان هفته ازدواج نامگذاری شده است، و در کردستان برنامه‌های متنوعی از سوی معاونت امور جوانان برای زوج‌های جوان و ترویج ازدواج سهل و آسان در میان جوانان برنامه‌ریزی شده است.

آوج یاداور شد: یکی از این برنامه‌ها برگزاری کارگاه‌های آموزشی قبل و بعد از ازدواج برای زوج‌های جوان و حضور زوج‌های جوان در جلسات رایگان مشاوره در مراکز همکار با این معاونت به مناسبت این هفته است که به همت ورزش و جوانان برگزار می‌شود.

وی اذعان کرد: برگزاری نشست‌های تخصصی با مشاورین و برپایی جشنواره وصال شیرین با حضور زوج‌های جوان و افراد و نهادهای فعال در امر ازدواج از دیگر برنامه‌های کردستان در هفته ازدواج است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان کردستان از برگزاری مراسم تجلیل از خادمان و خیرین ازدواج خبر داد و اعلام کرد: افتتاح دو مرکز مشاوره ازدواج رایگان که مجوز آنها از سوی معاونت امور جوانان این اداره کل اخذ شده است نیز در این ایام انجام خواهد شد.

آوج با اشاره به افتتاح یک مرکز همسان گزینی و رونمایی از مرکز و سامانه وصال شیرین بیان کرد: این اقدامات در راستای ازدواج آسان و ارزان انجام می‌شود.

وی اذعان کرد: یکی از ویژه برنامه‌های ما در این هفته برپایی جشن وصال خواهد بود که در حاشیه این مراسم از خیرین، خادمین و افراد و نهادهای فعال در امر ازدواج و همچنین زوج‌های موفق تجلیل خواهد شد و در راستای شناسایی زوج‌های موفق نیز از ظرفیت تمامی ادارات و نهادها و همچنین سازمان‌های دولتی و غیره دولتی استفاده خواهیم کرد.

این مقام مسؤول اضافه کرد: رسانه‌ها همواره به عنوان تاثیرگذارترین قشر جامعه در فرهنگ سازی عوامل مختلف شناخته می‌شوند و در این هفته ما از ظرفیت رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در جهت تهیه و پخش برنامه‌های فرهنگی در راستای ترویج ازدواج آسان بهره خواهیم برد.