دست نیاز خودروسازان روسی برای قطعات ایرانی

دست نیاز خودروسازان روسی برای قطعات ایرانی

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور ضمن اعلام درخواست بیش از 200 قطعه ایرانی توسط خودروسازان روسی با آغاز ثبت نام در نمایشگاه بین المللی اتومبیلیتی به صحبت های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در خصوص بخش تولید اشاره کرد و گفت: قطعا هر گامی که در جهت رفع موانع و حمایت از تولید برداشته شود، مثمر ثمر خواهد بود.

محمدرضا نجفی منش در گفت وگو با تیتر نیوز، ضمن اشاره به آغاز ثبت نام حضور خودروسازان و قطعه سازان ایرانی در نمایشگاه اتومبیلیتی 2024 مسکو از 19 خرداد ماه، اظهار کرد: امسال صنعتگران ایرانی برای سومین سال پیاپی، در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. طی دو دوره گذشته شاهد شکل گیری تفاهم نامه ها و بعضاً قراردادهایی میان طرف ایرانی و روسی در این نمایشگاه بودیم و برخی قطعه سازان، تولیدات خود را روانه این کشور کردند.

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور، اعلام کرد: با آغاز ثبت نام ها، تا امروز خودروسازان روسی فهرستی بیش از 200 قطعه مورد نیاز خود را برای تامین از سوی صنعتگران ایرانی ارائه و ثبت درخواست کرده اند.

وی ضمن تاکید بر اینکه حضور در بازار بزرگ خودروی روسیه، نیازمند پیگیری و ممارست است، گفت: بنابراین به طور قطع، فقط با یک بار سفر به این کشور، صنعتگران نمی توانند موفق به کسب سهمی از بازار این همسایه شمالی شوند.

این فعال صنعت قطعه کشور، ضمن اشاره به حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از این نمایشگاه، یادآور شد: در ادوار گذشته نیز این حمایت را شاهد بودیم و همواره سازمان صنایع کوچک پای کار بوده است و چنانچه شرکتی از شهرک های صنعتی در نمایشگاه حضور می یافت، به عنوان مشوق بخشی از هزینه های نمایشگاهی را متقبل می شد.

عدم گشایش های اعتبارات ارزی دست تولیدکنندگان قطعات را بسته است

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازان در ادامه با بیان اینکه علیرغم گذشت حدود سه ماه از سال 1403، هنوز وضعیت مطلوبی را در صنعت قطعه سازی شاهد نیستیم، تصریح کرد: متاسفانه حتی تولیدات کمتری نسبت به سال گذشته به ثبت رسیده که دلیل اصلی آن عدم گشایش مناسب اعتبارات ارزی برای تامین مواد، ملزومات و قطعات مورد نیاز است؛ بنابراین امیدوار هستیم که دستگاه هایی همچون بانک مرکزی در روش های خود تجدید نظر کرده تا بهبود وضعیت تولید را شاهد باشیم.

نجفی منش ضمن اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و صحبت ها و وعده هایی که کاندیداها در خصوص تولید دارند، گفت: کمک به رفع موانع تولید و در مجموع هر گامی که در جهت حمایت از تولید برداشته شود، قطعا مثمر ثمر خواهد بود.

انتهای پیام