شهید “غریبیان” پس از ۴۱ سال گمنامی، شناسایی شد

شهید "غریبیان" پس از ۴۱ سال گمنامی، شناسایی شد

به گزارش خبرگزاری تیتر نیوز استان همدان، بهرام دوست‌پرست با اعلام این خبر افزود: پیکر مطهر شهید “سید محسن غریبیان” که از طریق نمونه برداری DNA شناسایی شده به عنوان شهید گمنام در گلزار شهدای همدان خاکسپاری شده است.

وی گفت: شهید سید محسن غریبیان که در تاریخ ۲۲ فروردین ماه سال ۶۲ در عملیات والفجر یک به شهادت رسیده و پیکر مطهرش در عملیات تفحص سال ۷۶ به عنوان گمنام در قطعه شهداء همدان خاکسپاری شده بود از طریق نمونه‌برداری(DNA) شناسایی شد.

وی افزود: خبر شناسایی به خانواده این شهید گرانقدر بعد از ۴۱ سال چشم‌انتظاری در مراسمی به دعوت آستان قدس رضوی در جوارحرم مطهر آقا علی بن موسی الرضا (ع) اطلاع داده شد.

نماینده کمیته جستجوی مفقودین استان همدان خاطرنشان کرد: شهید یاد شده جمعی لشکر۲۷ محمد رسول الله (ص) متولد تهران بوده و خانواده در تهران ساکن هستند و مقرر شده تا در روزهای آینده مراسمی با حضور خانواده شهید در گلزار شهداء همدان برگزار شود که برنامه‌های آن متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود.

دوست پرست با بیان اینکه تصمیم ماندن یا نماندن پیکر شهید در همدان بر عهده خانواده شهید است، اظهار داشت: مزار مطهر این شهید گرانقدر در جوار مزار شهید سردار سعید قهاری سعید، در گلزار شهدای همدان است.

46