عبدی: امیدوارم بازی‌های دوستانه خوبی داشته باشیم

عبدی: امیدوارم بازی‌های دوستانه خوبی داشته باشیم

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان ایران توضیحاتی در مورد قرعه این تیم در انتخابی جام ملت‌های زیر ۲۰ سال ارائه کرد.

به گزارش تیتر نیوز، حسین عبدی سرمربی تیم فوتبال جوانان ایران درباره قرعه این تیم در مرحله انتخابی نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۵ آسیا که با تیم‌های هند، مغلولستان و لائوس هم‌گروه شده است، گفت: قرعه‌کشی را از صبح پیگیری می‌کردیم که این موضوع فقط مربوط به تیم جوانان نبود بلکه قرعه نوجوانان را هم پیگیری کردیم. به این دلیل که بحث تیم‌های ملی است و باید روی آنها حساس باشیم تا هر کمکی می‌توانیم برای صعود این تیم‌ها به دور نهایی جام ملت‌های آسیا و سپس جام جهانی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در قرعه‌کشی دور نهایی انتخابی جام ملت‌های زیر ۲۰ سال آسیا در گلدان اول بودیم که باعث شد در یک گروه چهار تیمی با حضور تیم‌های لائوس، هند و مغولستان هم‌گروه شویم و امیدوارم بتوانیم با آمادگی بالای بازیکنان از این گروه صعود کنیم. امیدوارم بازی‌های دوستانه خوبی را در سطح بین‌المللی با توجه به مشخص شدن گروه داشته باشیم.

عبدی همچنین در مورد شرایط تیم فوتبال جوانان اظهار داشت: متأسفانه اندکی کارمان را با تأخیر شروع کردیم که به دلیل تعطیلات نوروزی بود. اصرار داشتم که قبل از پایان فروردین امور اولیه جوانان را انجام داده باشیم که شامل رؤیت بازیکنان مستعد در سطح کشور و همچنین باشگاه‌های مختلف بود. کار چهار ماهه را به سختی در یک ماه انجام دادیم، شهرستان‌های زیادی رفتیم و بازیکنان زیادی را در تیم‌های مختلف دیدیم. ما بین اردوها به شهرستان‌های مختلف رفتیم که کار سختی بود.

سرمربی تیم فوتبال جوانان ایران خاطرنشان کرد: بازیکنانی که سال گذشته در رده نوجوانان بودند حالا با تیم‌های بزرگسالان خود تمرین می‌کنند. فکر می‌کنم یکی از معضلاتی که با تیم‌های محترم باشگاهی باید حل کنیم روی برنامه‌ریزی درباره حضور بازیکنان است تا در اردوهای ما شرکت کنند. انتهای هر تیمداری و باشگاه‌داری، داشتن یک تیم ملی قوی است که باشگاه‌ها به آن افتخار کنند. امیدوارم این هماهنگی صورت بگیرد. همانطور که از قبل بوده است و بتوانیم همه بازیکنان را در اختیار داشته باشیم.

انتهای پیام