وحدت و انسجام ملت‌های مسلمان رمز پیروزی نهایی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

وحدت و انسجام ملت‌های مسلمان رمز پیروزی نهایی است - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سید حسن نصرالله صبح شنبه در پیامی به کنگره بین‌المللی شهدای مدافع حرم که در مشهد مقدس برگزار شد، با بیان اینکه این کنفرانس از ارزش معنوی بالایی برخوردار است، اظهار کرد: این جمع پرشمار از خانواده شهیدان مجاهد از همه‌ی عرصه‌ها و کشورهای مختلف جبهه‌ی مقاومت در هدف، مسیر، جهاد عظیم و فداکاری گران‌بهاترین دارایی‌ها، با یکدیگر مشترک‌اند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: همان‌گونه که خداوند در سوره آل‌عمران می‌فرماید؛ شهیدان ما زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند و به فزون بخشی‌های خداوند شادمان‌اند و اطمینان داریم که در آن جهان در آرامش، شادکامی و صلح‌اند.

وی در پیام خود بیان کرد: از سوی دیگر دستاوردهای شهدای مدافع حرم و خونشان مقابل ما حاضر است و هر روز شاهد دستاوردهایی همچون پیروزی‌ها، آزادسازی، آزادی، آبرو، عزت، حق حاکمیت، توان پایداری و بازدارندگی در مقابل دشمن، دفاع از ملت‌ها و اماکن مقدسمان هستیم. همه‌ی این‌ها نشان می‌دهد این خون‌ها بر شمشیر طاغوت‌، زورگویان و اشغالگران پیروز شده است و شهیدان بزرگوار ما هر دو سرنوشت نیکو یعنی پیروزی و شهادت را هم زمان محقق ساخته‌اند.

سید حسن نصرالله گفت: همچنین همگی ما در کنار شهیدانمان و دستاوردهایشان به خانواده‌های ایشان مفتخریم؛ خانواده‌هایی که از دست دادن عزیزانشان را با صبر جمیل، تسلیم کامل در برابر مشیت الهی، رضایت به تقدیر او و افتخار به گزینش این عزیزان به‌عنوان شهید از سوی خداوند طی کردند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار کرد: این منش ایمانی، جهادی و معنوی فوق‌العاده خانواده‌های شهید همواره برای بسیاری افراد، یک انگیزه‌ی قدرتمند برای پایداری و ایستادگی و همچنین منبعی برای روحیه‌ی قوی افراد حاضر در میدان و صحنه‌ی نبرد بوده است؛ چرا که این افراد پس از توکل بر خداوند متعال، به روحیه، توان معنوی، بصیرت، اراده و عزم متکی هستند.

وی با بیان اینکه باید حجم دستاوردها و پیروزی‌هایی را که تا امروز تحقق یافته و در طول ده‌ها سال متراکم شده است، به‌خوبی بشناسیم با اشاره به جان‌فشانی‌های شهیدان انقلاب اسلامی و شهدای جنبش‌های مقاومت در فلسطین اشغالی به خصوص نوار غزه، لبنان، یمن و عراق خاطرنشان کرد: این دستاوردها و پیروزی‌ها امت ما را در مسیر پیروزی بزرگ و نهایی یعنی آزادسازی فلسطین از اشغال صهیونیست‌ها و آزادسازی سراسر منطقه‌مان از هژمونی و سلطه‌ی آمریکا قرار داده‌اند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه تصریح کرد: این پیروزی نهایی که به آن چشم دوخته‌ایم، نیازمند ادامه‌ی عمل و جهاد خستگی‌ناپذیر و طبیعتاً زمان است. همچنین نیازمند آن است که بسیار به وعده‌ی الهی در زمینه‌ی پیروزی و غلبه‌ی مؤمنان صادق و مجاهد و به خیر عظیم موجود در مردان، زنان، کودکان و بزرگسالان ملت‌هایمان اطمینان و یقین داشته باشیم. این نیازمند وحدت و انسجام ماست.

وی در پیام خود بیان کرد: هیچ‌کس پس از همه‌ی این جان‌فشانی‌ها حق ندارد تردید کند، خسته شود یا توقف کند. روح و خون پاک شهیدانمان همواره ما را ندا می‌دهد که راه ایشان را ادامه دهیم و هدف‌هایشان را محقق سازیم و ان‌شاءالله توان این امر را داریم.

سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه ملت‌های مظلوم منطقه از سوی شیطان بزرگ، صهیونیست‌ها و دست‌نشانده‌ها و مزدورانشان مورد ظلم قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: باید از این فرصت بزرگ الهی یعنی جمهوری پربرکت اسلامی ایران و نظام مقدس و ملت وفادار و فداکارش و وجود این رهبر بزرگ، شجاع، حکیم و تأیید شده حضرت آیت‌الله امام سید علی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) برخورداریم؛ امامی که امروز پرچم دفاع از امت و اماکن مقدس و کرامت آن را در برابر همه‌ی مستکبران، غاصبان و متجاوزان بر دوش دارد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: امروز ملت‌های ستم‌دیده و جنبش‌های مقاومت در همه‌ی میدان‌ها پس از خداوند متعال به این پشتیبان قدرتمند و مستحکم و امانت‌دار متکی هستند؛ پشتیبانی که نه‌تنها برادر و دوستانش را تنها نمی‌گذارد، آنان را نمی‌فروشد، به ایشان خیانت نمی‌کند و دست از یاری او بر نمی‌دارد بلکه فرماندهان بزرگش، جان‌هایشان را در این راه فدا می‌کنند، چنان‌که درباره‌ی فرمانده عظیم و تاریخی، شهید حاج قاسم سلیمانی و برادران بزرگوارش در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله فرماندهانی همچون شهیدان زاهدی، حجازی، همدانی، موسوی، ایرلو، رحیمی و… رخ داد.