عمومی

پست قرنطینه آستارا در توسعه صادرات کشور نقش مهمی دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

صالح محمدی در حاشیه مراسم افتتاح ستاد ملی قرنطینه نباتی آستارا در گفت و گو با خبرنگار آنلاین با اشاره به افتتاح 40 پروژه در هفته جهاد کشاورزی در شهرهای مختلف استان با اعتبار بیش از 500 میلیارد تومان اظهار کرد: ستاد ملی قرنطینه گیاهی آستارا از پروژه هایی است که بیش از 92 درصد صادرات محصولات کشاورزی را انجام می دهد که از نیازهای ضروری با بیش از 40 میلیارد ریال اعتبار از منابع وزارت جهاد کشاورزی و اعتبارات سازمان برنامه و بودجه احداث شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه تلاش در حوزه قرنطینه گیاهی در مبادی ورودی و خروجی کشور بسیار مهم است، افزود: نیروهای این حوزه با تلاش شبانه روزی نقش بسیار مهمی در توسعه صادرات کشور و ارتقا استاندارد محصولات کشاورزی دارند.

 پست قرنطینه آستارا در توسعه صادرات کشور نقش مهمی دارد

وی ادامه داد: امروزه قرنطینه های نباتی در سراسر دنیا با حساسیت بالایی مورد رسیدگی قرار می گیرند و لذا با این نگاه این ستاد به بهره برداری رسید تا با اطمینان کامل کالاها و محصولات صادراتی و وارداتی صیانت شود که این یکی از نقاط قوت سلامت غذایی کشور ما و اقتدار غذایی ما برای صادرات محصولات کشاورزی به سایر نقاط دنیا خواهد بود.

محمدی با بیان اینکه گیلان از استان های مهم و تاثیرگذار در حوزه تولیدات کشاورزی و امنیت غذایی کشور است، گفت: پست های قرنطینه کار بسیار مهمی در حوزه سلامت غذا و امنیت غذایی بر عهده دارند.