کشف انبار ۵۰ میلیاردی اتصالات ترکیه‌ای قاچاق در تهران

کشف انبار ۵۰ میلیاردی اتصالات ترکیه‌ای قاچاق در تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بیش از 3 هزار لوله و کارخانه خارجی را از یک انبار در جنوب تهران کشف کرد.

به گزارش تیتر نیوز، سرهنگ مهدی افشاری در تشریح جزئیات این خبر گفت: پلیس امنیت اقتصادی تهران با انجام اقدامات فنی و پلیسی یک انبار لوله و یراق آلات قاچاق از یک انبار در منطقه شورآباد کشف کرد. حل این پرونده پس از انجام اقدامات تحقیقاتی در دستور کار قرار گرفت و مشخص شد مقداری کالای خارجی در انباری در شورآباد تخلیه و نگهداری شده است.

وی افزود: در بررسی های اضطراری مشخص شد کالاهای خارجی قاچاق به وسیله خودروها به این مکان منتقل می شود تا در زمان مناسب در بازار توزیع شود آنها با هماهنگی مراجع قضایی و قضایی دستگیر شده اند. با کسب اختیارات و مجوزهای لازم در این خصوص به بازرسی از انبار مذکور پرداختند که طی آن مشخص شد کالاهای موجود در این انبار در سامانه انبار ثبت نشده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران در ادامه توضیح داد: در بررسی اضطراری مشخص شد مقادیر زیادی کالای خارجی از قبیل لامپ، تیز، تسلیحات، صرافی و … که همگی خارجی و قاچاق بوده در انبار نگهداری می شود. . در دپوی گمرک در تحقیقات گمرکی مشخص شد اسناد گمرکی ارائه شده برای این محصولات مطابق با کالای مکشوفه نبوده و فاقد اسناد گمرکی است.

افشاری با بیان اینکه کالای قاچاق شامل 3000 و 30 نوع لوله و یراق آلات خارجی است که از کشور ترکیه قاچاق شده است، تصریح کرد: پرونده ای در دادگاه مربوطه تشکیل و متهم به مراجع قضایی و قضایی معرفی شد همچنین کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را بیش از 50 میلیارد ریال اعلام کرده اند.

انتهای پیام