تلاش دموکرات‌ها برای حفظ بایدن در گوی رقابت‌های انتخابات آمریکا

تلاش دموکرات‌ها برای حفظ بایدن در گوی رقابت‌های انتخابات آمریکا

به گزارش تیتر نیوز، در روزهای گذشته بسیاری از حامیان جو بایدن به دلیل شکست وی در اولین مناظره با دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواهان دچار نا امیدی دوچندانی شده‌اند ولی به نظر می‌رسد تیم مبارزات انتخاباتی دموکرات‌ها این وضعیت را نادیده گرفته و با کم اهمیت جلوه دادن یک جلسه مناظره، تلفن‌های زیادی به حامیان مالی جبهه دموکرات‌ها زده تا بایدن را برای انتخابات پابرجا نگه دارند.

گفته می‌شود تیم انتخاباتی بایدن در این روزها تمام تلاش خود را برای حفظ اطمینان حامیان درون حزبی به کار گرفته و سعی می‌کند خود را برای نبردی آماده کند که تنها مربوط به پیروزی یا شکست در انتخابات ریاست جمهوری مقابل ترامپ نیست بلکه موضوع این است که آیا نام بایدن روی برگه‌های رای به عنوان نامزد حزب دموکرات خواهد رفت یا نه.

به گزارش آنلاین به نقل از واشنگتن پست، به نظر می‌رسد تلاش برای حفظ نامزدی بایدن که یکشنبه در کمپ دیوید با تشویق خانواده رئیس جمهور به ماندن در رقابت ادامه پیدا کرد، دست کم به طور موقت سیل شک و تردید عمومی را مهار کرده و برای او فرصتی تازه خریده است. با این حال، تلاش دستیاران، حامیان و اعضای خانواده بایدن برای جلوگیری از آسیب‌ها پس از تلاش او برای طرح یک پرونده منسجم علیه دونالد ترامپ در طول مناظره، پرهیاهو و جنون‌آمیز بوده است.

تام هارکین، سناتور سابق دموکرات ایالت آیووا یادداشتی علنی منتشر کرد و مناظره اخیر بایدن و ترامپ را یک فاجعه دانست که تیم دموکرات‌ها نمی‌تواند از آن نجات یابد. او از هم حزبی‌های خود خواست تا رئیس جمهور فعلی را تشویق به خروج از رقابت‌ها کنند.

هارکین که بیش از دو دهه در سنا در کنار بایدن خدمت کرده است، در مصاحبه‌ای گفت: من فکر می‌کنم رئیس جمهور باید کناره‌گیری کند و به مجمع اجازه دهد نامزد جدیدی را انتخاب کند. او میراث بزرگی دارد و اکنون زمان آن است که از آتش عبور کنیم. البته هیچ یک از دموکرات‌های سرشناس خواهان کناره‌گیری بایدن از رقابت‌های انتخاباتی نیستند و تلاش می‌کنند ترس دیگر هم حزبی‌های خود را کاهش دهند.

دموکرات‌ها هرچند نگرانی خود را از مناظره پنهان نمی‌کنند ولی به طور علنی حمایت خود را از بایدن ابراز کرده‌اند.

برخی از دموکرات‌ها مثل حکیم جفریس رهبر اقلیت مجلس نمایندگان، به طور علنی نگرانی‌های خود را در مورد سن و توانایی‌های بایدن ابراز می‌کنند ولی به طور آشکار سکوت کرده‌ و قبل از ارائه نظرات خود در انتظار نظرسنجی‌ها هستند.

در روزهای پس از مناظره، موجی از صداهای تاثیرگذار که پیشتر از بایدن حمایت کرده بودند، از جمله دیوید رمنیک، سردبیر نیویورکر، توماس ال. فریدمن و نیکلاس کریستوف، ستون نویسان نیویورک تایمز، و جو اسکاربرو مجری مشهور آمریکایی از بایدن خواستند از رقابت‌ها خارج شود یا حداقل به طور جدی به آن فکر کند.

بعضی از اعضای سابق حزب دموکرات نیز چنین درخواستی در شبکه‌های اجتماعی مطرح کرده‌اند. آر.تی. ریباک نایب رئیس سابق کمیته ملی حزب دموکرات‌ در پستی فیس‌بوکی نوشت که مردم باید رهبران این حزب را تحت فشار قرار دهند تا بایدن را از رقابت‌ها خارج کنند.

این چهره سابق حزب دموکرات نوشت: مقامات حزب ما به‌طور تکان‌دهنده‌ای در انظار عمومی سکوت می‌کنند چون از مجازات سیاسی می‌ترسند، اما واقعاً باید از این بترسند که اگر ما در این انتخابات شکست بخوریم، تنها به این خاطر خواهد بود که جرات انجام کاری را نداشتیم.

بایدن در طول سه روز گذشته به پنج ایالت سفر کرده و در جمع حامیانش حضور پیدا کرد. وی در سخنانی گفت: «توان جسمی من مثل شما نیست ولی می‌دانم چگونه حقیقت را بگویم. درست را از نادرست می‌شناسم. من می دانم چگونه این کار را انجام دهم.»

ماریا کاردونا، استراتژیست دموکرات که همچنان به حمایت از انتخاب مجدد بایدن متعهد است، گفت: این جو بایدن است که همه ما می‌شناسیم و دوستش داریم، و صادقانه بگویم که ما امیدوار بودیم در صحنه مناظره ظاهر شود.

وی افزود: مناظره زیاد مهم نیست آنچه اهمیت دارد، رای دهندگان هستند.

310310