گرمای شدید در کرمان /قطعی مکرر آب شرب و برق/ ۴۸۳ نفر راهی بیمارستان شدند + عکس

آفتاب نیوز:

فرزانه شبنزاد روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به افزایش دما در شهرستان شهداد تعداد مراجعه کنندگان گرمازا به این مرکز نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

مریم پور هاشمی رئیس مرکز هواشناسی شهداد نیز گفت: دمای هوای شهداد در 10 روز گذشته از 48 تا 51 درجه متغیر بوده و در بین کارشناسان هواشناسی کشور در 20 روز گذشته، شهداد گرم ترین هوای کشور بوده است. صبح گرمی بود.

مدیر زراعت شهداد گفت: افزایش دما در این منطقه باعث خشک شدن و از بین رفتن محصول خرما شده است.

محسن دهقان افزود: گرمای شهداد و خاموشی مداوم پمپ های آب کشاورزی علاوه بر کاهش 20 درصدی برداشت کشاورزان، 150 میلیارد ریال زیان به بخش کشاورزی وارد کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر شهداد با اشاره به اینکه شهداد به دلیل قرار گرفتن در حاشیه کویر لوت قطب گرمای کره زمین محسوب می شود و تابستان های گرم و گرم دارد، گفت: شهداد یکی از مردم محروم است. مناطق کمتر توسعه یافته و استان و مسئولان کشوری باید نسبت به شهداد نظر خاصی داشته باشند و امکانات بیشتری را به وی اختصاص دهند.

گرمای شدید در کرمان/ ۴۸۳ نفر به بیمارستان منتقل شدند

حجت ابراهیم زاده تصریح کرد: همه ساله با شروع تیرماه و شروع فصل تابستان موانعی در زمینه آب شرب و برق وجود دارد و شهروندان شهدادی در شرایط بسیار سخت و بد به گریه می افتند هر کجا

وی با اشاره به اینکه مردم بخشدار شهداد هزینه های هنگفتی برای آب و برق می پردازند، تاکید کرد: سه سال است که نامه ها و پیگیری های زیادی با ارائه مستندات هواشناسی ارسال کردیم به طوری که قیمت برق شهداد از گرمسر 2 کاهش یافت. متأسفانه مسئولان مسئول به این موضوع توجهی ندارند.

رئیس شورای اسلامی شهر شهداد خواستار تعمیر بافت قدیمی شهداد از شهر شد و گفت: با ترمیم بافت قدیم شهداد به شهر بسیاری از مشکلات منطقه مرتفع می شود.

شهردار شهداد با اشاره به گرمای شدید هوا و مشکلات مردم در این منطقه گفت: پایین بودن دمای هوا در شهداد زندگی را برای مردم سخت کرده و خسارات زیادی را در مناطق مختلف وارد کرده است. به خصوص کشاورزی و دامداری در منطقه.

محسن محمدی از مسئولان این استان خواست به این پهنه وسیع که بزرگ ترین نقطه کشور است توجه بیشتری داشته باشند.

شهداد در 100 کیلومتری شمال شرقی مرکز استان کرمان قرار دارد و به عنوان قطب گرمای کره زمین در حاشیه کویر لوت، تابستان‌های گرم و مرطوبی دارد و برای مردم بسیار سخت می‌شود. ساکنان در ماه های جولای و آگوست زندگی خواهند کرد.

یک نیروگاه بزرگ در شهر کرمان

در روزهای اخیر برق نقاط مهم شهر کرمان قطع شده است. این در شرایطی است که این شهر در حال حاضر گرم ترین روزها را سپری می کند و مسئولان برق دلیل آن را تنها نقص فنی می دانند و توضیح دیگری نمی دهند.