اخبار کسب و کارعلمی و پزشکی

جراحي زيبايي سينه قيمت

محتوای این مطلب پنهان

قیمت و هزینه عمل پروتز سینه

زیبایی سینه‌ها علاوه بر سایز سینه به عوامل مختلف دیگری ربط دارد. یک متخصص جراحی زیبایی می تواند با استفاده از تکنیک های جدید و مطمئن، نیاز بانوان به داشتن سینه هایی خوش فرم و متناسب و زیبا را برآورده کند و متناسب با آن قیمت عمل زیبایی سینه و بلاخص هزینه عمل پروتز سینه را به بیمار اعلام نماید. انواع عمل جراحی سینه یا ماموپلاستی به طور کلی به سه دسته تقسیم می شود: بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه و اصلاح فرم سینه. عمل اصلاح فرم سینه نیز به نوعی برای زنانی که قصد برداشتن بخشی از سینه خود دارند، مانند افراد مبتلا به سرطان سینه، مورد استفاده قرار می گیرد. پروتز سینه یکی از روش های اصلاح فرم سینه می باشد.

جراحي زيبايي سينه قيمت

اگر از فرم سینه خود راضی نیستید و فکر میکنید انواع عمل جراحی کاهش حجم سینه یا بزرگ کردن سینه برای شما مناسب نیست، بهترین راه استفاده از روش پروتز سینه است. پروتز سینه یک فرم مصنوعی است که به سینه ها شکلی طبیعی ببخشد. تصمیم گیری درباره انتخاب نوع پروتز سینه امری بسیار شخصی است.

این موضوع بستگی به تمایلات و احساسات فرد، شیوه زندگی، بودجه فرد و هزینه پروتز سینه و بسیاری فاکتورهای دیگر دارد. ممکن است فرد، ترجیح دهد به جای عمل جراحی از پروتز های موقت استفاده کند که در این صورت قیمت پروتز سینه بسیار کمتر خواهد بود.

عمل بزرگ کردن سینه در واقع همان جراحی جای گذاری پروتز سینه است که با قرار دادن پروتز های از جنس ها و برندهای مختلف انجام می شود . در عمل بزرگ کردن سینه، جراح پلاستیک بسته به شرایط سینه ی فرد ، سایز مناسبی از پروتز را در زیر یا بر روی عضله ی سینه توسط برش های جراحی قرار می دهد .

انجام عمل بزرگ کردن سینه در زنانی که دارای سینه های کوچک  ، نامتقارن ، تحلیل رفته بر اثر ضربه یا بیماری هستند ، انجام می شود . به جز موارد بیماری ، ایجاد سایز دلخواه دلیل اصلی جراحی عمل بزرگ کردن سینه در خانم ها می باشد .انتخاب سایز مناسب در عمل بزرگ کردن سینه باید با توجه به شرایط بدنی فرد و راحتی پس از عمل انجام شود .انجام عمل پروتز سینه حتما باید توسط جراح پلاستیک و با بیهوشی در مراکز تخصصی زیبایی صورت پذیرد .

انواع پروتز سینه

امروزه پروتز سینه در اشکال و سایزها و رنگ های مختلف ساخته شده اند. پروتزها می توانند با لباس های معمولی به صورت موقتی پوشیده شوند یا تحت عمل پروتز سینه به صورت دائمی در بدن فرد قرار داده شوند که در این صورت قیمت عمل پروتز سینه بیشتر خواهد بود. پروتز گذاری ماندگاری بالایی دارد اما بعد گذشت حدود ۱۰ سال ، فرد باید مجددا این عمل را تکرار کند زیرا این عمل به ترمیم نیاز دارد و پس از این مدت باید به انجام ماموگرافی و سونوگرافی برای تشخیص و پیشگیری از سرطان اقدام نماید .

پروتزهای موقت

پروتز موقت، ماده ای نرم یا پفکی است که به زیر لباس چسبانده و پوشیده می شوند. این پروتزها از موادی ساخته می شوند که در تماس با پوست بدن، حساسیت ایجاد نمی کنند و به صورت موقتی و در هر زمان که فرد مایل باشد، به سینه ها فرم بهتر و متناسب تری می دهد.

پروتزهای دائم

پروتزهای دائم به صورتی طراحی شده اند که هم فرم سینه را اصلاح نموده و حجم و طرز قرار گرفتن سینه را به سینه های طبیعی نزدیک می کنند. پروتزهای دائم سینه از سیلیکون، فوم یا مواد دیگر ساخته می شوند. برخی از انواع پروتزهای دائم در خارج از کشور مستقیماً توسط چسب های مخصوص بر روی پوست سینه چسبانده می شوند. اما انواع دیگری از پروتزهای دائم وجود دارد که به دو صورت زیر عضلات یا روی عضلات تزریق می شود.

انواع پروتزهای دائم سینه

۱- پروتز های سیلیکونی

این پروتزها به دو نوع گرد یا قطره اشکی می باشند. پروتزهای گرد بیشتر برای افرادی که فرم طبیعی سینه خودشان مناسب است و تمایل به داشتن سینه هایی بزرگتر از حد نرمال دارند، یا افرادی که دچار چرخش یا پارگی پروتز شده اند استفاده می شود. برعکس، پروتزهای قطره اشکی بیشتر برای افرادی که از لحاظ طبیعی سینه هایی تخت و بدون بافت نرم داشته و تمایل به داشتن سینه هایی طبیعی دارند استفاده می شود.

همچنین افرادی که دچار عدم تقارن، دفرمگی سینه، یا پتوز قسمت پایینی سینه هستند از پروتزهای قطره اشکی باید استفاده نمایند.. امروزه، بیماران می‌توانند از بین قوام‌های مختلفی برای ایمپلنت‌های سیلیکونی یکی را انتخاب کنند. غلظت ایمپلنت‌های سیلیکونی می‌تواند متغیر باشند. هر چه ایمپلنت سیلیکونی سیال‌تر باشد، معمولاً ایمپلنت نرم‌تر است.

۲- پروتزهای آب نمکی یا سالین

ایمپلنت­های سالین با محلول آب نمک پر می­شوند، این محلول آب به طور ایمن توسط بدن جذب می­شود و ضرری برای سلامتی ندارد. در صورت استفاده از پروتزهای آب نمکی، هزینه عمل سینه کمتر خواهد بود و برش های کوچکتری روی سطح سینه زده خواهد شد. اما این نوع پروتزها، در صورت لمس شدن حالت غیر طبیعی تری داشته و ماندگاری کمتری دارند.

مزایا و معایب پروتز آب نمکی با سالینی

ایمپلنت های سالین به دلیل قابل اطمینان بودن، راحتی و ایمنی به عنوان محلول اسمزی شناخته شده­اند. برخی از زنان ایمنی بالایی را که ایمپلنت­های سالین دارند دوست دارند. آنها همچنین از تشخیص سریع ایمپلنت­های سالین نیز راضی هستند. وقتی ایمپلنت سالین پاره می­شود، فقط باد می­کند و به طور ایمن توسط بدن جذب می­شود.

یکی دیگر از مزایای کاشت ایمپلنت سالین این است که می­‌توان آنها را پس از قرار دادن در بدن پر کرد. این بدان معناست که ایمپلنت سالین را می­توان از طریق یک برش بسیار کوچکتر وارد بدن کرد و سپس پر کرد. این به جراح این امکان را  نیز می­دهد که ببیند ایمپلنت در زیر بافت سینه چگونه به نظر می رسد و سپس پر کرده و تنظیم کند.

مزایا و معایب پروتز سیلیکونی

یکی از بزرگترین مزایای ایمپلنت سیلیکونی این است که حرکت می­کند و مانند بافت طبیعی است . به همین دلیل از محبوبیت بالایی برخوردار است. یکی از انواع ایمپلنت های سیلیکونی، ایمپلنت­‌های پایدار می­باشند. این ایمپلنت‌­ها هنگام پاره شدن بدلیل ساختار منسجمشان بهم می­‌چسبند و باعث خونریزی در بدن نمی­شوند.

یکی از مواردی که باید در نظر گرفت این است که ایمپلنت های سیلیکونی از قبل پر شده‌اند. این بدان معناست که جراحان برای قرار دادن ایمپلنت‌ها به برش بزرگ‌‌تری نیاز دارند، بنابراین برش معمولی که برای ایمپلنت‌های سیلیکونی استفاده می‌شود، برش زیر پستانی است، برشی که در زیر چین سینه پنهان است. همچنین تشخیص اینکه آیا ایمپلنت سیلیکونی پاره شده است مشکل است، بنابراین بسیار توصیه می شود که بیماران هر چند سال یکبار MRI انجام دهند.

اشتراکات ایمپلنت سالین و سیلیکونی

ایمپلنت‌­های سیلیکونی و سالین هر دو در اشکال و اندازه­های مختلفی تولید می­‌شوند. (گرد، قطره اشک، با برجستگی بالا، برجستگی کم)  تمامی این فاکتورها را می­توان برای هر دو نوع ایمپلنت اعمال کرد. به استثنای برخی موارد، ایمپلنت­‌های سیلیکونی و سالین را می توان با استفاده از برش­‌های یکسانی در بدن قرار داد.همچنین هر دو نوع می­توانند هم زیر و هم روی عضله قفسه سینه قرار گیرند.

در مورد احتمال پارگی ایمپلنت‌های سالین یا سیلیکونی بحث­های مختلفی وجود دارد، اما به طور کلی ایمپلنت­‌های مدرن فوق العاده بادوام و انعطاف‌­پذیر هستند. عوامل متعدد دیگری مانند بافت ایمپلنت وجود دارد که ممکن است خطر پارگی را افزایش دهد، اما بیشتر به مراقبت بیمار بستگی دارد.

مطالب بیشتری برای یادگیری در مورد کاشت سالین و سیلیکون وجود دارد، و بهترین فردی که می­تواند به شما آموزش دهد یک جراح پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره است که سال­ها تجربه در زمینه جراحی پلاستیک دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای تعیین وقت مشاوره با دفاتر ما تماس بگیرید.

قیمت عمل بزرگ کردن سینه چقدر است؟

علاوه بر نوع پروتز انتخابی و هدف از انجام عمل جراحی سینه ، روش قرار دادن پروتز سینه نیز در قیمت عمل بزرگ کردن سینه مؤثر است.

به علاوه مهارت پزشک متخصص عمل جراحی سینه و زیبایی و خدمات ارائه شده از سوی کلینیک نیز در قیمت عمل سینه تأثیر دارد. قیمت عمل بزرگ کردن سینه ، متاثر از سایز پروتز ، جنس و برند پروتز ، دستمزد جراح متخصص و هزینه های جانبی دیگری چون هزینه  ی بیمارستان یا کلینیک ، داروها ، ویزیت ها و مراقبت های بعد از جراحی می باشد که همگی از شهر به شهری دیگر و از کشوری به کشور دیگر متفاوت خواهد بود . دوره ی نقاهت عمل بزرگ کردن سینه  بین پنج روز تا یک هفته خواهد بود و فرد باید استراحت مطلق داشته باشد .

آیا باید عمل جراحی سینه را به بعد از زایمان موکول نمود؟

با وجود آنکه عمل پروتز سینه به صورتی انجام می شود که به بافت های تجمع شیر در نیپل آسیبی وارد نشده و تنها برش کوچکی بر روی سینه زده می شود، اما پزشکان توصیه می کنند برای راحتی بیشتر، این عمل را به بعد از زایمان و دوران شیردهی موکول نمایید. بارداری ، کاهش و افزایش وزن بر ماندگاری عمر پروتز بسیار موثر هستند .

اگر از سایز سینه ی خود راضی هستید و فقط به خاطر نظر دیگران در مورد اندام خود ، می خواهید عمل پروتز سینه را انجام دهید، بهتر است که بیشتر فکر کنید ، با دید مثبت به اندام خود نگاه کنید و از خود بپرسید که آیا انجام چنین عملی ضرورت دارد ؟

قیمت خرید و هزینه عمل پروتز سینه در سال 1400

هر ساله مبلغ خدمات جراحی درصدی افزایش می یابد. همچنین همیشه با افزایش مبلغ ارز مواجه بوده ایم. بنابراین قیمت پروتز سینه در سال 1400 بیشتر از 99 و سالهای قبل است. البته نمی ‌توان به طور دقیق مقدار این مبلغ را بیان کرد. اما به طور تقریبی می ‌توان رقمی بین 38 تا 50 میلیون تومان را در نظر داشت.

هزینه عمل پروتز سینه سال 1400 تنها زمانی مشخص می‌ شود که بیمار معاینه شود. تمام مواردی که در بخش قبل بیان کردیم روی این مبلغ تاثیر می گذارند‌. اگر شما هم قصد انجام این جراحی را دارید باید برای اطلاع از قیمت دقیق آن به پزشک مراجعه کنید.

هزینه جراحی پروتز سینه در تهران

جراحی افزایش حجم سینه با ایمپلنت به دلیل مهارت خارق العاده پزشکان در شهر تهران بیشتر از سایر شهرهای کشور انجام می شود. خرید ایمپلنت در تهران آسان تر و امکانات پزشکی بهتری در اختیار متقاضی قرار می گیرد و به همین دلیل قیمت عمل پروتز سینه در تهران از دیگر شهر ها بیشتر است. مبلغ نهایی جراحی با توجه به موقعیت مکانی مرکز جراحی و مطب و همینطور مهارت و تجربه جراح بین 38 تا 50 خواهد بود.

قیمت خرید برندهای مختلف

همانطور که بیان کردیم ایمپلنت ها باید توسط بیمار تهیه شوند. پس از معاینه فرد توسط پزشک، سایز و نوع مناسب برای او تعیین می شود. سپس بیمار باید برای تهیه آن اقدام کند. قیمت خرید مارکهای پروتز سینه به برند و اندازه آن بستگی دارد. در ادامه به تفکیک قیمت خرید ایمپلنت ها بر اساس برند تولید کننده می پردازیم.

مبلغ خرید پروتز سینه منتور در سال 1400

پروتز سینه منتور یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید این محصولات می باشد. این برند در ایران نمایندگی های زیادی داشته و دارای محبوبیت بالایی است. برای اینکه از کیفیت و اصل بودن ایمپلنت اطمینان حاصل شود باید این محصول از مراکز معتبر تهیه شود. عواملی همچون قیمت دلار و تحریم بر قیمت خرید منتور هم تاثیر گذاشته است. قیمت متوسط این برند در ماه جاری بین 19 تا 25 میلیون تومان است. به دلیل نوسانات ارزی و کم شدن محصولات پزشکی در کشور نمی توان هزینه دقیقی را برای این محصول بیان کرد. به همین منظور توصیه می شود که برای دریافت قیمت دقیق خرید با شماره های مذکور تماس حاصل فرمایید.

مبلغ خرید برند پلی تک

پروتز سینه پلی تک یکی از برندهای موفق در تولید ایمپلنت های سیلیکونی و آب نمکی است. برند پلی تک آلمان محصولات خود را با کیفیت بالا و در سایزهای مختلفی تولید می کند. محصولات این مارک از منتور ارزانتر است. برای اطلاع از مبلغ دقیق و نحوه سفارش ایمپلنتهای پلی تک تماس حاصل فرمایید.

مبلغ خرید محصولات ناگور

محصولات برند ناگور نسبت به کیفیتی که دارند دارای قیمت مناسبی هستند. سایز در تعیین هزینه پروتز سینه ناگور تاثیر دارد. نوع ایمپلنت هم در تعیین قیمت ‌ها تأثیر دارد. این محصولات در دو نوع سیلیکونی و آب نمکی تولید می شوند. جهت خرید یا اطلاع از موجودی و قیمت محصولات ناگور تماس حاصل فرمایید.

مبلغ خرید محصولات مارک موتیوا

برند موتیوا یک کمپانی آمریکایی است که محصولات خود را با بهترین کیفیت روانه بازار می کند. برند موتیوا بخش زیادی از بازار ایران و جهان را به خود اختصاص داده است. قیمت پروتز سینه موتیوا در ایران نسبت به کیفیت آن به صرفه است. نمی توان به طور دقیق قیمتی را برای این محصولات بیان کرد. سایز ، قیمت دلار، تحریم، کیفیت محصول و… بر مبلغ خرید این محصول تاثیر دارند.

آیا سایزهای مختلف قیمت متفاوتی دارند؟

ایمپلنت ها در اندازه های مختلفی تولید می شوند. این موضوع نیز تا حدی بر مبلغ مورد نیاز تاثیر می ‌گذارد. هر چه سایز بیشتر باشد مبلغ خرید آن هم افزایش می یابد. قیمت سایز های مختلف ایمپلنت در برندهای مختلف متفاوت است. به این گونه که ممکن است قیمت یک سایز مشخص در دو برند با هم متفاوت باشد. برای اطلاع دقیق می توانید تماس بگیرید.

مبلغ جراحی چه زمانی مشخص می شود؟

پارامترهای زیادی بر قیمت جراحی پروتز سینه تاثیر می گذارند که باید به آنها توجه شود. نوع ایمپلنت مورد استفاده در مبلغ نهایی عمل تاثیر زیادی می ‌گذارد. این محصولات در دو نوع سیلیکونی و آب نمکی تولید می شود. علاوه بر این هر چه مهارت جراح بالاتر باشد مبلغ جراحی هم افزایش می ‌یابد.

افرادی که متقاضی انجام این جراحی هستند باید بدانند که قرار است یک اقدام زیبایی انجام دهند و بیمه آن را پوشش نمی ‌دهد. مبلغ این جراحی نسبت به شرایط بیمار تعیین می ‌شود. بنابراین زمانی می‌ توان رقم دقیق اعلام کرد که بیمار به طور حضوری توسط جراح معاینه شود.

عوامل موثر در تعیین مبلغ جراحی

عوامل موثر در تعیین قیمت جراحی شامل موارد متعددی هستند. هر کدام از این عوامل به میزان خاصی تأثیر می گذارند که در ادامه هر کدام را بیان می کنیم.

مهارت جراح

یکی از عواملی که تاثیر بسزایی در هزینه عمل جراحی پروتز سینه دارد، مهارت جراح است. هرچه مهارت پزشک بیشتر باشد مبلغ بیشتری را دریافت می کند. جراح خوب معمولاً از بهترین افراد به عنوان دستیاران خود استفاده می کند. این موضوع هم مقداری بر رقم عمل تاثیر می گذارد. جراح ماهر در انتخاب سایز و برند مناسب و همینطور حین انجام جراحی، نهایت دقت و مهارت را به کار می گیرد تا بهترین نتیجه را برای مراجع خود به ارمغان بیاورد.

اتاق عمل و مرکز جراحی

جراحی های زیبایی معمولاً در مراکز جراحی و بیمارستان ها انجام می‌ شود. این مراکز مبلغی را برای هر نوع جراحی دریافت می ‌کنند. جراح زمانی که هزینه را تعیین می ‌کند باید به این موضوع توجه دارد و آن را لحاظ می کند.

شهر و موقعیت جغرافیایی

شهری که عمل در آن انجام می شود در مبلغ نهایی تاثیر دارد. رقم این عمل در تمام شهرها یکسان نیست. علاوه بر این منطقه ای که مطب جراح یا مرکز جراحی در آن قرار دارد نیز مقداری قیمت نهایی را متاثر می کند.

قیمت خرید ایمپلنت از نمایندگی

ایمپلنت ها در مارک ها و کیفیت های مختلفی تولید می شود. هر کدام از برندهای پروتز سینه قیمت متفاوتی دارند. قبل از انجام جراحی ایمپلنت سینه باید آن را از نمایندگی خریداری کرد. ممکن است خود جراح این کار را برای شما انجام دهد. این محصول توسط برندهای مختلف و با کیفیت های متفاوتی تولید شده و به کشور ما می رسد. کیفیت برند و تغییرات نرخ ارز باعث تغییر در قیمت خرید ایمپلنت و در نهایت تغییر در هزینه نهایی خواهد شد.

وضعیت بیمار

در تعیین هزینه نهایی عمل پروتز سینه باید به وضعیت بیمار توجه شود. وضعیت سینه‌ های افراد مختلف با هم تفاوت دارد. بنابراین می توان برای همه افراد یک هزینه مشخص در نظر گرفت.

منبع مقاله:

https://noorabeauty.com/عملية-تجميل-الثدي/