رپورتاژ آگهی در تبلیغات اینترنتی به چه شکل است؟

در عصر تکنولوژی شاهد افزایش رقابت در میان شرکت‌های مختلف هستیم. گام نخست در زمینه کسب موفقیت و دستیابی به اهداف استفاده از به‌روزترین و جدیدترین روش‌های تبلیغاتی است. در این مقاله قصد توضیح یکی از این روش‌ها یعنی رپورتاژ آگهی را داریم.

رپورتاژ آگهی در تبلیغات اینترنتی به چه شکل است؟

رپورتاژ آگهی تبلیغ است یا بازاریابی محتوا؟

قبل از پاسخگویی به این سؤال ابتدا ارائه‌ی تعریفی مختصر و مفید از این روش تبلیغاتی و آشنایی با انواع آن لازم است.

به طور کلی رپورتاژ آگهی یک متن تبلیغاتی است که وظیفه‌ی معرفی محصولات و خدمات شرکت‌ها را بر عهده دارد. مریران بازاریابی شرکت‌ها، با درج رپورتاژ در سایت‌های معتبر و پربازدید و ارائه یکسری اطلاعات در زمینه کسب و کار خود، کاربران زیادی را با برند خود آشنا می‌کنند.

در دنیای رقابتی امروز شاهد وجود انواع مختلفی از رپورتاژ هستیم:

 • رادیو وتلویزیون که در زمره‌ی تبلیغات رسانه‌ای قرار دارند
 • تبلیغات اینترنتی که وب‌سایت‌ها و خبرنامه‌ها را شامل می‌شود
 • روزنامه و مجله که در دسته‌بندی تبلیغات نوشتاری قرار دارند

بر اساس باور و اعتقاد تعداد کثیری از افراد فعال در حوزه‌ی بازاریابی و روابط ‌عمومی، رپورتاژ آگهی در واقع یک نوع روش تبلیغاتی به حساب می‌آید. به منظور شناخت بیشتر رپئرتاژ آگهی، کسب اطلاعات در مورد خصوصیات تبلیغات و بازاریابی امری ضروری است.

ویژگی های اصلی تبلیغات

 1. معرفی مستقیم محصول و خدمات
 2. کوتاه‌ مدت بودن
 3. یک طرفه و غیرتعاملی بودن
 4. دارای هدف افزلیش فروش

ویژگی های اصلی بازاریابی

 • معرفی غیر مستقیم محصول و خدمات
 • بلندمدت بودن
 • دو سویه و تعاملی بودن
 • دارای هدف ایجاد یک ارتباط ارزشمند

بنابراین براساس تفاوت‌های موجود بین تبلیغات و بازاریابی محتوا، رپورتاژ آگهی را بیشتر می‌توان یک نوع بازاریابی محتوا به حساب آورد. اکنون قادر به بیان تعریفی جامع‌تر و بهتر از رپورتاژ هستیم.

خرید و دریافت رپورتاژ آگهی : https://www.tesmino.com/reportage/

انتشار یک مقاله دارای لینک‌های بین متنی به صورت دائمی در سایت‌های معتبر و پربازدید و با هدف جذب تعداد زیادی کاربر به سایت مورد نظر می‌باشد. اشاره غیرمستقیم به محصولات و خدمات از جمله ویژگی‌های بارز رپورتاژ آگهی محسوب می‌شود.

از نتایج به کارگیری رپورتاژ می‌توان به دستیابی هر چه سریع‌تر مدیران به اهدافشان یعنی افزایش فروش از طریق آشنایی بیشتر مخاطبان با نوع کسب و کار آن‌ها اشاره داشت.

با توجه به تأثیرگذاری یک تبلیغ موفق در میزان افزایش تعداد مشتریان، ارائه یک رپورتاژ آگهی خوب مسئله‌ای حائز اهمیت است.

هزینه و تعرفه مناسب رپورتاژ از دیگر عوامل مؤثر در افزایش اهمیت آن می‌باشد. از طرفی شما تنها با پرداخت یک هزینه در زمینه تهیه‌ی رپورتاژ آگهی، شاهد دریافت بازخوردهای زیادی از سوی کاربران اینترنتی هستید.

در زمان تهیه رپورتاژ آگهی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

تهیه و خرید رپورتاژ در واقع یک نوع سرمایه‌گذاری مطمئن برای کسب و کارهای مختلف محسوب می‌شود. توجه به این نکته ضروری است که تمامی صاحبان کسب و کار در استفاده از این روش تبلیغاتی با هیچ‌گونه محدودیتی مواجه نیستند.

بدین معنی که صاحبان مشاغل مختلف با هر نوع وضعیت شغلی با انتشار یک رپورتاژ آگهی مناسب در سایت‌های خبری معتبر به بهبود وضعیت کاری خود کمک می‌کنند.

بنابراین به علت میزان اهمیت رپورتاژ در دستیابی به اهداف شرکت‌ها، در ادامه مقاله به بیان نکات کلیدی در زمان تهیه‌ی آن می‌پردازیم.

انتخاب یک تیتر جذاب و مناسب

با توجه به وجود رابطه‌ای مستقیم میان تیتر رپورتاژ و میزان جذب مخاطبان به مقاله، انتخاب یک تیتر جذاب از ارزش بالایی برخوردار است. علاوه بر این، عنوان انتخابی بایستی مناسب و هماهنگ با متن مقاله باشد.

میزان ابهام و شفافیت موجود در تیتر از نکات قابل توجه در این زمینه می‌باشد. بدین معنی که ابهام زیاد در ذهن مخاطب باعث ایجاد نوعی اثر منفی می‌شود. در مقابل وجود کمی ابهام، حس کنجکاوی را در خواننده مقاله به وجود می‌آورد.

ارائه اطلاعات مفید

رپورتاژ آگهی علاوه بر معرفی محصولات شرکت به شکلی غیرمستقیم و کاملا هوشمندانه بایستی حاوی اطلاعاتی مفید برای مخاطبان خود هم باشد. بدین ترتیب با استفاده از مطالب آموزشی باعث ترغیب کاربران به بازدید از سایت خود می‌شوید.

توجه به مشکلات مخاطبان

شناسایی رایج‌ترین مشکلات جامعه و سعی در ارائه راه‌حل در خصوص آن‌ها از جمله مواردی است که به میزان جذابیت رپورتاژ آگهی کمک شایانی می‌کند. با به کارگیری این روش، میزان ارزش مشتریان و مشکلات آن‌ها نزد صاحبان کسب و کار مشخص می‌شود.

کپی نبودن رپورتاژ آگهی

عدم استفاده‌ی دقیق از دیگر مقاله‌ها و رپورتاژها به شما در زمینه‌ی ارائه یک متن متفاوت کمک ویژه‌ای می‌کند. طراحی یک رپورتاژ خاص به میزان ارزش و اهمیت سایت شما ارتقاء می‌بخشد.

عدم اشاره مستقیم

همانطور که اشاره شد، رپورتاژ آگهی در واقع نوعی تبلیغ غیرمستقیم است. براین اساس امکان اشاره واضح و آشکار به نوع کسب و کار در این روش تبلیغاتی وجود ندارد. بدین منظور متن مقاله باید به گونه‌ای نوشته شود که خواننده‌ی رپورتاژ متوجه رویکرد تبلیغاتی آن نشود.

مختصر و مفید بودن رپورتاژ

کوتاهی مقاله و در عین حال پاسخ‌دهی سریع به سؤالات مخاطب از جمله نکات مهم در زمان تهیه‌ی رپورتاژ آگهی به حساب می‌آیند. رعایت این موارد به جذابیت نوشته می‌افزاید.

رعایت قوانین ساختاری

هر نوشته‌ای دارای ساختار و قوانین مختص به خودش می‌باشد. رعایت تمامی اصول ساختار متن، قوانین سئو و همچنین انتخاب مناسب کلمه‌ی کلیدی کاملا ضروری است.

ارائه محتوایی خاص و متفاوت به کاربران

از طریق توجه به یکسری نکات کلیدی مانند استفاده از لحنی جذاب، انتخاب پس‌زمینه مناسب و قرار دادن تصاویر باکیفیت در متن مقاله یک رپورتاژ آگهی متفاوت ایجاد می‌کنید.

صادق بودن با مخاطب

در زمان ارائه‌ی رپورتاژ با کاربران و مشتریان خود کاملا صادق باشید. در متن مقاله به مخاطبان خود وعده‌های دروغین ندهید. عدم استفاده از وعده‌های پوچ و دروغین در نهایت به جلب اعتماد مشتریان ختم می‌شود.

رپورتاژ آگهی و بهبود وضعیت کاری

امروزه به دلیل افزایش رقابت در هر زمینه‌ی کاری، انتخاب یک روش تبلیغاتی مؤثر از جایگاه ارزشمندی در نزد افراد برخوردار است. علاوه بر انتخاب درست، آشنایی با نکات کلیدی هر نوع شیوه‌ی تبلیغاتی هم ضروری می‌باشد. بنابراین با رعایت تمامی نکات و قوانین مربوط به تهیه‌ی رپورتاژ آگهی باعث بهبودبخشی وضعیت کاری خود شوید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی تهیه یک رپورتاژ مناسب و اصولی با تسمینو  tesmino.comدر ارتباط باشید.

https://www.javanonline.ir/fa/news/1036240/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%D9%84%D8%AA%D9%81%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D8%B1%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%A2%DA%AF%D9%87%DB%8C-%D8%AA%D8%B3%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%88