اقتصادیاخبار کسب و کار

سایت معرفی عرضه اولیه ارز دیجیتال

بهترین سایت های عرضه اولیه کوین (ICO) در سال ۲۰۲۲

اگر از عرضه اولیه کوین (ICO) به عنوان یک فرایند سرنوشت‌ساز برای پروژه‌های ارزهای دیجیتال نام ببریم، بیراه نگفته‌ایم. به طور کلی، تمامی سرمایه‌گذاری‌هایی که از طریق خرید ارز دیجیتال یک پروژه در حوزه کریپتوکارنسی صورت می‌پذیرند، یا از طریق پول فیات و یا از طریق ارزهای دیجیتال ارزشمند تأمین مالی خواهند شد. این اصل را حتما در آموزش ارز دیجیتال در مشهد به خاطر سپرده اید.

سایت های عرضه اولیه کوین از جمله منابعی هستند که به واسطه آنها می‌توان، وجوه مورد نظر را برای راه‌اندازی پروژه‌ها و پلتفرم‌های جدید جمع‌آوری کرد. به عبارت ساده‌تر، یک شبکه بلاکچین یا یک پروژه مربوط به ارزهای دیجیتال که هنوز در مسیر توسعه است، برای جذب سرمایه باید از عرضه اولیه کوین استفاده کند.

سایت های عرضه اولیه COIN با متمرکز کردن فرایند جذب سرمایه، بستری را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کنند تا بدون تحمل دردسر و مقررات پیچیده حسابرسی، وارد سرمایه‌گذاری شوند. پلتفرم‌های مختلفی برای عرضه اولیه سکه (ICO) وجود دارند، اما برای این که بتوان به افق سودآوری قابل توجهی رسید، باید از بهترین سایت های عرضه اولیه کوین استفاده کرد. در این مقاله قرار است که با چند سایت مهم و کارآمد آشنا شوید که امکان سرمایه‌گذاری بدون دردسر و هوشمندانه را در پروژه‌های کریپتوکارنسی فراهم می‌کنند.

سایت معرفی عرضه اولیه ارز دیجیتال

مروری بر مفهوم عرضه اولیه کوین (ICO)

مطمئناً شما به عنوان یکی از سرمایه‌گذارانی که قصد ورود به سایت های عرضه اولیه کوین را دارد، با مفهوم ICO آشنایی کامل دارید؛ اما بهتر است که بحث مورد نظرمان را با مروری بر تعریف این مفهوم آغاز کنیم. مفهوم ICO یا عرضه اولیه کوین (سکه) گاهی با عناوینی همچون «فروش توکن» و «پیشنهاد اولیه توکن» هم شناخته می‌شود.

عرضه اولیه کوین در واقع، یک فرایند سرمایه‌گذاری جمعی برای حضور در پروژه‌های مبتنی بر بلاکچین است. در جریان عرضه اولیه سکه (ICO)، یک ارز دیجیتال یا توکن به سرمایه‌گذاران اولیه ارائه می‌شود تا پیش از انتشار و توزیع در بازار کریپتوکارنسی در اختیار آنها قرار بگیرد.

توصیه ما به شما سرمایه‌گذاران حوزه کریپتوکارنسی، این است که در مورد پروژه‌هایی که قصد دارید، در آنها سرمایه‌گذاری کنید، تحقیقات کامل و جامع را به عمل بیاورید. این تحقیقات شامل مطالعه وایت پیپر (White Paper)، بررسی حجم توکن‌های قابل انتشار و همچنین، تیم توسعه‌دهنده پروژه است.

همچنین، نباید از اهمیت سایت های عرضه اولیه کوین هم غافل شد؛ چرا که در نهایت، امکان سرمایه‌گذاری شما بدون بهره‌مندی از قابلیت‌های این سایت‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود. در ادامه این مقاله، به معرفی و بررسی قابلیت‌های بهترین سایت های عرضه اولیه سکه خواهیم پرداخت تا درک بهتری از این پلتفرم‌ها داشته باشید.

معرفی و بررسی بهترین سایت های عرضه اولیه کوین در سال ۲۰۲۲

بیش از ۱۰۰ وب‌سایت و پلتفرم مختلف برای پوشش عرضه اولیه کوین در دنیای کریپتوکارنسی وجود دارند؛ اما کدام‌یک از آنها به صورت تخصصی‌تر در این زمینه فعالیت می‌کنند و کدام‌یک از آنها امکان کاربری حرفه‌ای‌تر را برای سرمایه‌گذار فراهم خواهند کرد؟ بدیهی است که برای پاسخ به تمامی پرسش‌هایی که در مورد موضوع عرضه اولیه کوین یا سکه وجود دارد، باید بخشی را به معرفی و البته، بررسی سایت‌های مورد نظر اختصاص داد. راستی، اگر هنوز هم در مورد تفاوت کوین (Coin) و توکن (Token) اطلاعات کافی ندارید، می‌توانید، مقاله مربوط به آن را همین حالا در حامی سرمایه مطالعه کنید.

در ادامه، به معرفی ۵ سایت قدرتمند که از امکانات قابل توجهی برخوردار هستند، اشاره خواهیم کرد تا هیچ دغدغه‌ای در مورد سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ارز دیجیتال نداشته باشید. لازم به ذکر است که بدانید، مسئولیت بررسی قابلیت‌های هرکدام از این سایت‌ها با خواسته‌هایی که مد نظرتان است، با شماست و از این بابت، باید دقت بیشتری خرج کنید. به یاد داشته باشید که قابلیت‌های امنیتی و همچنین، امکانات مختلفی که سایت های عرضه اولیه کوین ارائه می‌دهند، مهم‌ترین ویژگی آنها محسوب می‌شوند.

کوین فکتوری (Coin Factory)

پلتفرم Coin Factory همواره به عنوان یکی از سایت های عرضه اولیه کوین محسوب می‌شود که در بین رتبه‌بندی پلتفرم‌های مختلف، جایگاه اول را به خود اختصاص داده تست. این پلتفرم، سابقه حرفه‌ای و تخصصی در رابطه با عرضه اولیه کوین از خود به جا گذاشته است و طیف گسترده‌ای از امکانات حرفه‌ای را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. نکته مهمی که در مورد Coin Factory وجود دارد، خودمیزبان بودن یا Self-Hosted بودن آن است. به عبارت ساده‌تر، سایت Coin Factory به عنوان یک پلتفرم عرضه اولیه کوین محسوب می‌شود که امکانات بسیار وسیع‌تری را در حوزه مدیریت وب ارائه می‌دهد.

در حال حاضر، سایت Coin Factory، با بیش از ۱۰ عرضه اولیه کوین موفق، به سرمایه‌گذاران کمک کرده است که مجموعاً ۱۲۰ میلیون دلار برای پروژه‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال جمع‌آوری کنند. از امکانات ویژه‌ای که این سایت ارائه می‌دهد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ثبت نام عمومی
 • پشتیبانی از چندین زبان مختلف
 • قابلیت تنظیم پاداش برای عملیات عرضه اولیه کوین
 • برخورداری از قابلیت احراز هویت ۲ مرحله‌ای (Two-Factor Authentication)
 • برخورداری از ایردراپ (Airdrop)
 • برخورداری از نرخ ارز فعلی (Current Exchange Rate)
 • دارای فضای KYC یکپارچه و یکدست
 • قابلیت خرید با ۴ کوین مختلف و متعدد

همچنین، لازم به ذکر است که این سایت از ارزهای زیر پشتیبانی می‌کند:

 • بیت کوین (BTC)
 • بیت کوین کش (BCH)
 • اتریوم (Ethereum)
 • کلاسیک اتریوم
 • بایننس کوین

گذشته از قابلیت‌های منحصربه‌فرد، عوامل امنیتی و احراز هویت و همچنین، پشتیبانی از کوین‌های ارزشمند، مزایای زیر هم از جمله ویژگی‌های مثبت Coin Factory محسوب می‌شوند:

 • همان‌طور که اشاره کردیم، این سایت یکی از سایت های عرضه اولیه کوین است که خودمیزبان یا Self-Hosted است؛ با توجه به این مزیت مهم، سرمایه‌گذاران امکان دسترسی مستقیم به کد منبع سایت را خواهند داشت.
 • این سایت برای سودآوری هرچه بیشتر سرمایه‌گذاران طراحی شده است و در جریان فعالیت آن، هیچ مبلغی به عنوان کارمزد یا هزینه معامله دریافت نمی‌شود.
 • این سایت، فرایند عرضه اولیه سکه یا ICO را در فضایی کاملاً شفاف و صادقانه انجام می‌دهد.

کورال (Coral)

از جمله سایت های عرضه اولیه کوین که امکان پیش‌فروش را هم در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌دهد، سایت Coral است. پلتفرم Coral، قابلیت فروش و معامله توکن‌ها را به صورت کاملاً ایمن و آسان در فضای عمومی فراهم می‌کند و در حوزه پیش‌فروش، فروش و عرضه اولیه کوین، دستی بر آتش دارد. فرایند فروش کوین در سایت Coral با بهره‌مندی از طیف گسترده‌ای از فروش جمعی مثل سقف سرمایه‌گذاری برای کاربران، پشتیبانی از قیمت‌گذاری پویا و همچنین، بهره‌مندی از تخفیفات انجام می‌شود.

تمامی داده‌ها و اطلاعاتی که توسط کاربران یا سرمایه‌گذاران در این سایت ثبت می‌شود، قابل تنظیم دوباره است؛ این اطلاعات می‌توانند، شامل اطلاعات شخصی سرمایه‌گذار و حتی فایل‌های اسکن‌شده اسناد قانونی هم باشند. با این اوصاف، یک سرمایه‌گذار با ورود به سایت Coral از یک کاربری بسیار آسان و راحت برخوردار خواهد شد و می‌تواند، هروقت که اراده کند، به اطلاعات ثبت‌شده توسط خود، دسترسی مستقیم داشته باشد. سایت Coral با توجه به امکانات زیر، در بین سایت های عرضه اولیه کوین می‌درخشد:

 • پشتیبانی از فروش و پیش‌فروش
 • دارای قابلیت تنظیم داده‌ها و اطلاعات کاربر
 • پشتیبانی از پذیرش چند کوین مختلف
 • دارای کاربری راحت و بدون دردسر

همچنین، کوین‌های زیر از جمله کوین‌های ارزشمندی هستند که Coral از آنها پشتیبانی می‌کند:

 • بیت کوین (BTC)
 • اتریوم (Ethereum)
 • بیت کوین کش (BCH)
 • مونرو (Monero) و غیره

ناگفته نماند که ۳ ویژگی مثبت به عنوان مزایای اصلی سایت Coral در نظر گرفته می‌شوند که آن را در میان سایر سایت های عرضه اولیه کوین متمایز می‌کنند؛ این مزایا شامل موارد زیر هستند:

 • سایت کورال، با توجه به استانداردها امنیتی OpenZepplin راه‌اندازی و طراحی شده است.
 • تمامی دارایی‌های دیجیتال از جمله BTC و ETH که از هر کیف پول متفاوتی ارائه می‌شوند، در سایت Coral یکپارچه خواهند شد تا مورد استفاده قرار بگیرند.
 • سایت Coral یک رابط کاربری ساده را برای خرید توکن‌ها فراهم می‌کند که در طی آن، می‌توان با استفاده از یک آدرس از پیش ثبت‌شده، برای سرمایه‌گذاری اقدام کرد.

کوین لانچ (Coinlaunch)

سایت Coinlaunch یک پلتفرم حرفه‌ای برای صدور و انتشار انواع دارایی‌های دیجیتال و کوین‌های رایج است. مهم‌ترین ویژگی این سایت، استفاده از مقررات و تدابیر امنیتی ویژه است که مدیریت دارایی‌های دیجیتال را بیش از پیش آسان می‌سازد. امکانات امنیتی سایت Coinlaunch به سرمایه‌گذاران، این امکان را می‌دهد که توکن‌های ERC-۲۰ را با قابلیت Crowdsale مدیریت کنید؛ همچنین، نکته جالب اینجاست که Coinlaunch، از شبکه‌های بلاکچین معتبر مثل اتریوم هم پشتیبانی می‌کند.

با توجه به پشتیبانی کاملی که Coinlaunch از توکن‌های ERC-۲۰ می‌کند، امکان مدیریت بلاک اولیه یا Genesis Block در بلاکچین اتریوم را هم فراهم خواهد کرد. البته یکی از ویژگی‌های این وب‌سایت که برای کاربران غیر ایرانی، یک مزیت محسوب می‌شود، ممکن است برای معامله‌گران ایرانی مفید نباشد؛ این ویژگی به صورت اختصاصی به قابلیت هدف‌یابی جغرافیایی مربوط می‌شود.

به عبارت ساده‌تر، سایت Coinlaunch از جمله سایت های عرضه اولیه کوین است که با توجه به الزامات قانونی، لوکیشن سرمایه‌گذار را مورد هدف‌یابی قرار می‌دهد. با توجه به همه این نکات، این موارد، از جمله امکاناتی هستند که Coinlaunch را از سایر سایت های عرضه اولیه کوین متمایز می‌کنند:

 • مجهز به قابلیت پشتیبانی از ابزارهای White-Lable و تریدینگ ویو
 • سازگار با مقررات و قوانین
 • دارای داشبورد تخصصی برای انتشار و عرضه اولیه کوین‌ها و دارایی‌های دیجیتال
 • پشتیبانی از ارزهای بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)
 • با استفاده از قابلیت‌های این سایت می‌توان، برنامه‌های غیر متمرکز و از پیش‌ساخته‌شده، انواع توکن‌ها و شبکه‌های بلاکچین را مدیریت کرد.

بلاک استارتر (Blockstarter)

با استفاده از قابلیت‌های سایت Blockstarter می‌توان از یک قرارداد هوشمند برای جمع‌آوری سرمایه و عرضه اولیه کوین استفاده کرد. این سایت در میان سایر سایت های عرضه اولیه کوین، خدمات بیشتری به استارت‌آپ‌ها ارائه می‌دهد و از توکن‌های مطابقت‌داده‌شده با استاندار ERC-۲۰ هم پشتیبانی کامل می‌کند. سرمایه‌گذارانی که این سایت را از میان سایر پلتفرم‌های عرضه اولیه کوین انتخاب می‌کنند، می‌توانند، توکن‌های مبتنی بر ERC-۲۰ را ایجاد کنند و سپس آنها را به مشارکت‌کنندگان در عرضه اولیه کوین بفروشند.

نکته جالبی که در این سایت وجود دارد، عدم لزوم پُر مردن همه اطلاعات کاربری است؛ با این حال، ممکن است که این سؤال مطرح شود که آیا با توجه به این ویژگی، امکان بروز اسپم وجود ندارد؟ پاسخ به این پرسش، ساده است؛ وقتی که کمپین عرضه اولیه کوین در سایت Blockstarter به خوبی تعریف شود، شبکه، آن تعریف را مورد بررسی کامل قرار می‎دهد تا پس از تأیید اطلاعات، هیچ اسپم یا حرکت سودجویانه‌ای شکل نگیرد. امکانات زیر، از جمله قابلیت‌هایی هستند که سایت بلاک استارتر را از سایر سایت های عرضه اولیه کوین برجسته‌تر نشان می‌دهند:

 • دارای قابلیت ایجاد فهرست از کمپین‌های عرضه اولیه کوین برای فعالیت راحت‌تر
 • پشتیبانی از ارزهای دیجیتال مختلف و متعدد (بدون محدودیت)
 • دارای قرارداد هوشمند برای بهره‌مندی از قابلیت‌های شبکه بلاکچین اتریوم
 • امکان صدور و توزیع توکن‌ها در شبکه بلاکچین اتریوم
 • امکان همکاری با ارزهای دیجیتال ارزشمند مثل بیت کوین (BTC)
 • پشتیبانی از ارزهای دیجیتال اتریوم، بیت کوین، لایت کوین و غیره

آی‌سی‌او باکس (ICO BOX)

پلتفرم ICO BOX یکی از برجسته‌ترین سایت های عرضه اولیه کوین است که امکان تسهیلات تجاری را برای شرکت‌های مختلف فراهم می‌کنند. شرکت‌های تجاری می‌توانند، با استفاده از خدمات این سایت، فروش محصولات و خدمات مختلف خود را از طریق فروش ICO یا عرضه اولیه کوین‌های مختلف انجام دهند. خدماتی که در پلتفرم ICO BOX ارائه می‌شوند، معمولاً نسبت به سایر پلتفرم‌های عرضه اولیه کوین، گران‌تر هستند. امکانات زیر از جمله ویژگی‌های مهم این سایت محسوب می‌شوند:

 • قابلیت ادغام با صرافی‌های مختلف و استفاده از خدمات آنها
 • استفاده از تجربه دارندگان توکن پس از ICOهایی که در این سایت انجام شده‌اند
 • امکان راه‌اندازی پلتفرم ICO BOX در وب‌سایت تجاری یا شخصی سرمایه‌گذاران
 • پشتیبانی از ارزهای فیات و بیش از ۷۰ ارز دیجیتال مختلف
 • ارائه ۴۰ روش مختلف برای عرضه اولیه کوین
 • دارای ماشین‌حساب داخلی به همراه نرخ واقعی
 • دارای جوایز منحصربه‌فرد و ارزشمند برای کمپین‌های سرمایه‌گذاری
 • دارای کُدهای تبلیغاتی
 • امکان فروش خصوصی برای سرمایه‌گذاران

نشانه‌گیری نهایی برای بهترین سایت های عرضه اولیه کوین

لیست فوق شامل ۵ وب‌سایت مناسب برای عرضه اولیه کوین است که مطابق با اولویت‌های بنیان‌گذاران ICO در بازار کریپتوکارنسی گردآوری شده‌اند. نکته بسیار مهمی که در مورد انتخاب هرکدام از سایت‌های این مقاله وجود دارد، آن است که شما به عنوان سرمایه‌گذار باید پلتفرم ICO مناسب برای خود را برگزینید.

با مطالعه این مقاله در حامی سرمایه، حالا دیگر توپ در زمین شماست و این شمایید که باید با توجه به هدف‌گذاری‌هایی که دارید، بهترین پلتفرم را نشانه‌گیری کنید. فراموش نکنید که مسائل امنیتی و امکانات منحصربه‌فرد هر سایت، مهم‌ترین ویژگی‌هایی هستند که باید مد نظر داشته باشید.

سایت معرفی عرضه اولیه ارز دیجیتال

معرفی سایت ICODROPS: رصد عرضه اولیه ارز دیجیتال

حتما شما این روزها در مورد ICO یا عرضه اولیه‌های مربوط به ارزهای دیجیتال موضوعاتی را شنیده‌اید. آیا می‌دانید از کجا می‌توان از زمان و مشخصات این عرضه اولیه‌ها آگاه شد؟ امروز قصد داریم یکی از کاربردی‌ترین سایت‌ها را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید. پیش از معرفی امکانات جذاب سایت، ابتدا به تعریف برخی اصطلاحات ذکر شده در آن می‌پردازیم.

ICO

یک ICO به معنای عرضه اولیه سکه یا فروش توکن(Initial Coin Offering or Token Sale)، نوعی از سرمایه‌گذاری است که در ازای دریافت پول یا ارز دیجیتال، سرمایه‌گذاران سکه دریافت می‌کنند. پروژه‌هایی که جهت جذب سرمایه اولیه ICO عرضه می‌کنند، به سرمایه‌گذار قول می‌دهند که پروژه صاحب ارزش است و سکه‌ها بعدا قابل استفاده می‌باشد.

PRE، Pre-Sale، Pre-ICO

این اصطلاحات به معنای پیش‌فروش می‌باشد. به عبارتی اولین فروش توکن‌ها است. بیشتر اوقات پول جمع‌شده در پیش‌فروش صرف تبلیغات عرضه اولیه اصلی می‌شود.

برنامه بانتی(Bounty Program)

راهی برای کسب توکن‌ها در صرافی برای کمک به پروژه است. برای مثال با معرفی آن در شبکه‌های اجتماعی، یه طرح معرفی به دوستان و یا ترجمه به زبان‌های دیگر.

سطح بهره(Interest Level)

یک سیستم رتبه‌بندی است که برای اطلاع‌رسانی به کاربران در مورد فروش توکن‌های قابل توجه طراحی شده است. در هنگام ایجاد رتبه‌بندی، فقط شرایط و پارامترهای کوتاه مدت از یک توکن مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. این رتبه‌بندی صرفا براساس اهداف ارائه شده توکن انجام می‌پذیرد و هیچ توصیه مالی، حقوقی یا مشاوره نیست. پس تصمیم نهایی در این خصوص با خود شماست. سطح بهره سه فاکتور وزنی دارد:

سطح Hype

این عامل نشان‌دهنده شرایط مشارکت در فروش توکن‌ها در نظر گرفته می‌شود. ممکن است نشان دهد که قیمت ذاتی ارز می‌تواند کمتر یا بیشتر از قیمت اعلام شده در ICO باشد.

سطح ریسک

این عامل نشان می‌دهد که قیمت توکن در کوتاه‌مدت و میان‌مدت چه مقدار تغییر می‌کند. این موضوع بستگی به شرایط ICO و عملکرد پروژه‌های مشابه دارد. سطح بهره براساس تغییر فاکتورهای ذکر شده مرتب در حال بروزرسانی است.

سطح ROI(بازگشت سرمایه)

این عامل نشان می‌دهد که قیمت توکن در کوتاه‌مدت و میان‌مدت چه مقدار تغییر می‌کند. این موضوع بستگی به شرایط ICO و عملکرد پروژه‌های مشابه دارد. سطح بهره براساس تغییر فاکتورهای ذکر شده مرتب در حال بروزرسانی است.

معرفی سایت

سایت ICODROPS، یکی از کاربردی‌ترین سایتها در زمینه ICOها می‌باشد. این سایت مرجعی در خصوص ICOهای موجود در دنیاست. سه لیست مفید در این سایت وجود دارد که مرتب در حال بروزرسانی است: ICOهای فعال، ICOهای آتی و ICOهای پایان‌یافته. این لیست برای افرادی که به حوزه عرضه‌های اولیه علاقه‌مند هستند می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

شعار سایت: ساخته شده با عشق برای جهان غیرمتمرکز!

ویژگی‌های سایت

تقویم عرضه اولیه تحت وب

وارد سایت ICODROPS شوید. صفحه اصلی دارای سه ستون Active(فعال)، Upcoiming(آتی) و Ended(پایان‌یافته) می‌باشد.

اطلاعات و تحلیل هر پروژه

با انتخاب نام هر عرضه اولیه وارد صفحه جزئیات آن می‌شویم:

 1. نام پروژه
 2. توضیح مختصری در مورد پروژه
 3. تاریخ شروع عرضه اولیه
 4. میزان مبلغ مورد هدف از برگزاری عرضه اولیه
 5. وبسایت اصلی
 6. مقاله وایت‌پیپر جهت بررسی جزئیات بیشتر پروژه
 7. لینک‌های شبکه اجتماعی
 8. رتبه‌بندی پروژه براساس فاکتورهای وزنی سایت ICODROPS
 9. چه ارزهایی را جهت خرید عرضه اولیه می‌پذیرد.
 10. نماد ارز دیجیتال
 11. نوع بلاک چین
 12. ارز هر واحد
 13. میزان مبلغ هدف جهت جذب سرمایه
 14. تعداد کل توکن‌های تولید شده