عطر و ادکلن شرکتی چیست؟

اولین سوالی که در ذهن بازدید کننده ایجاد می شود این است که اساسا عطر و ادکلن شرکتی چیست؟ ببینید دوستان از موضوع اصالت ما سه نوع عطر و ادکلن در دنیا داریم.

عطر و ادکلن شرکتی چیست؟

عطر و ادکلن اورجینال یا اصل

برای تعریف ادکلن شرکتی ابتدا باید عطر و ادکلن اصلی را تفکیک کنیم. همان گونه که از نامش هم پیداست عطر و ادکلن اصلی آن چیزی است که در شرکت های معتبر و صاحب نام بین المللی که با برند های مشهوری که غالبا شناخته شده هستند تولید و عرضه می گردد.

مانند عطر و ادکلن اوریفلیم، جورجیو، ویکتور هوگو، پاریس، دیور، شنل، گوچی و یا … این ها دارای شناسنامه و اصالت هستند و ممکن است تحت لایسنس شرکت مادر اصلی در کشور ثالثی هم تولید شود ولی اصالت و مالکیت آنها متعلق با شرکت اصلی بوده و کیفیت آن (فارغ از مکان تولید تحت لیسانس برند اصلی) توسط کمپانی تولید کننده عطر ضمانت می شود. غالبا دارای بارکد و هولوگرام و برچسب اصالت هستند. هر گونه کپی پرداری و جعل نام و عنوان این شرکت ها بدون اخذ مجوز از آنان تخلف بوده و توسط دارنده برند قابل پیگیری می باشد.

انتخاب عطر و ادکلن شرکتی

عطر و ادکلن شرکتی چیست؟

نوع دوم عطر و ادکلن که بحث فعلی ما نیز هست نوع شرکتی است. در دنیا شرکت هایی هستند که با نام و نشان تجاری خود و با اخذ مجوز های لازم رایحه های مشابه برند های معروف جهانی را تولید و روانه بازار می نمایند. اساسی ترین تفاوت محصولات این شرکت ها با نمونه های تقلبی این است که این شرکت ها نه ادعای اینکه از مبدا شرکت اصلی تولید شده باشند را دارند و نه در ظواهر محصول سعی در به اشتباه انداختن خریدار را دارند. عطر های فیک غالبا سعی می کنند در شکل ظاهری به گونه ای المان های عطر اصلی شامل شیشه، والف، نوار های دور درب یا هر نشانه ای در عطر اصلی را کپی کنند تا خریدار در تشخیص دچار خطا شود.

این در حالیست که عطر های شرکتی اساسا حتی در نام که اصلی ترین مولفه می باشد ابدا از اسم عطر یا ادکلن اصلی استفاده نمی کنند و صرفا جهت نزدیکی به ذهن و اینکه خریدار بداند این رایحه مشابه کدام برند معروف جهانی است ، اسمی نزدیک به آن انتخاب می نمایند در حالیکه تفاوت آنها کاملا آشکار است. مثلا ادکلن اصلی Parnasse می باشد و نمونه شرکتی تستر اورجینال ادو پرفیوم تیری موگلر الین | Thierry Mugler Alien و یا نمونه شرکتی Mauboussin Aequalis و نمونه شرکتی ریو کالکشن Rio SAVAG می باشد.

در نمونه های ساواج برند کالشکن با وجود شیشه مشابه 25 میل فقط دارای کد بوده و اسمی تحت عنوان ساواج ندارد و اسمارت کالکشن ها هم که اساسا همگی دارای یک شیشه یکسان برای همه محصولات خود بوده و با کد و عکس روی جعبه جهت شناسایی محصول مشخص می شوند. همانگونه که ملاحظه می کنید این نامگذاری بگونه ای است که در حالیکه نام ادکلن اصلی را به ذهن متبادر می کند در عین حال متفاوت است و خریدار را به خطا نمی اندازد. حتی در طراحی شیشه و سایر المانها نیز مشابه نامگذاری عمل شده است بدین معنی که شیشه مشابه است و شما متوجه می شوید که این عطر ساواج است ولی تفاوت های آن با شیشه عطر اصلی به قدری واضح است که خریدار دچار اشتباه نمی شود.

عطر و ادکلن شرکتی چیست؟

بعضا خریداران از ما از این تفاوت ها سوال می کنند و ما اتفاقا آن را نشانه اصالت ادکلن شرکتی تولید شده عنوان می کنیم و گرنه بازار پر است از ادکلن های تقلبی که بعضا خود فروشندگان به سختی آنها را تشخیص می دهند. اما در خصوص کیفیت کارهای شرکتی باید گفت که بطور عموم (نه همگی) این قانون در مورد عطر های شرکتی وجود دارد که رایحه مشابه رایحه اصلی است البته طبیعتا نه صد در صد ولی با بخش و ماندگاری کمتر می باشند . این هم نه همیشه، چون بعضا نمونه های شرکتی پخش و ماندگاری بیش از نمونه شرکتی دارند.

شاید مهمترین ویژگی عطر و ادکلن های شرکتی قیمت بعضا باور نکردنی آنها است که بعضا با وجود اینکه بهایی کمتر یک دهم عطر و ادکلن اصلی را دارند ولی کیفیتی که ارائه می نمایند واقعا فراتر از انتظار است و این عامل باعث اشتیاق هر چه بیشتر خریداران برای استفاده از این خانواده عطر و ادکلن ها است. نکته مهم دیگر اینست که با توجه به تولید قانونی این گونه عطر ها ملاحظات بهداشتی در مورد آنها قابل توجه است در حالیکه در مورد عطر های فیک و تقلبی با توجه این که اساسا با مجوز قانونی تولید نشده اند لذا غالبا فاقد صلاحیت های بهداشتی هم می باشند که این مورد نیز باید مورد توجه خریداران محترم قرار بگیرد. شما می توانید انواع عطر و ادکلن شرکتی را از سایت فروشگاه منطقه آزاد ارس با بهترین قیمت بازار تهیه نمائید.

عطر و ادکلن فیک یا تقلبی چیست؟

نوع سوم یا فیک با تعریف نوع شرکتی عملا بخش زیادی از ابهامات برای خریداران در مورد عطر های فیک و تقلبی هم بر طرف شد و تفاوت عطر و ادکلن فیک با شرکتی مشخص شد. با عبارتی هر عطر و ادکلنی در دو دسته فوق قرار نگیرد و اصالت آن و مبدا تولید آن قابل تشخیص نباشد در دسته عطر و ادکلن های فیک یا تقلبی قرار می گیرد. عطری که خریدار نمی تواند تشخیص دهد تولید کدام مجموعه و در کدام کشور است. این قانون شامل تستر ها هم می شود.