اخبار کسب و کاراقتصادیعمومی

قیمت کانکس مسکونی دست دوم در رشت

 کانتینر چیست ؟

به نقل از سایت طراحی داخلی منزل کانتینر جعبه فلزی بزرگی است با ابعاد استاندارد که کالا در آن قرار داده می‌شود و آن را به وسیله قطار یا کشتی یا هواپیما یا کامیون حمل می‌کنند؛ این واژه به کامیونی که چنین جعبه‌ای را حمل می‌کند نیز اطلاق می‌شود. ترابری به‌وسیله بارگنج‌ها را بارگنج‌بری (Containerization) می‌نامند. بارگنج بری سامانه‌ای چندگانه (intermodal) برای ترابریکالاست یعنی دارای ایستگاه‌هایی است که در آن‌ها می‌توان از یک شیوه ترابری به شیوه دیگر منتقل شد/ به این گونه ایستگاه‌ها، ایستگاه‌های چندگانه می‌گویند. در بارگنج‌بری آن از بارگنج‌های استاندارد ایزو استفاده می‌شود. این بارگنجهای استاندارد قابل بارگیری در کشتی‌ها، واگن‌ها و کامیون‌ها هستند. سه درازای استاندارد برای بارگنج‌ها وجود دارد: ۲۰۰ فوت، ۴۰ فوت و ۴۵۵ فوت.

قیمت کانکس مسکونی دست دوم در رشت

موارد استفاده کانتینر ها

طراحی داخلی رستوران مدرن: کانتینرها از نظر نوع کاربری دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام برای یک نوع خاص از کالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه حجم بسیار زیادی از کالاها از طریق کانتینر حل می‌شود و دلایل اصلی آن به شرح ذیل می‌باشد:

محافظت کالا در برابر حوادث طبیعی از جمله باران و آفتاب
محافظت کالا در برابر سرقت در طول مسیر حمل
راحتی تخلیه و بارگیری
راحتی صفافی یا دسته‌بندی کردن کانتینر در محوطه‌ها و کشتی
استفاده بهتر از فضای کشتی و انبار
بارشماری راحت

کانکس چیست ؟

طراحی داخلی واحد اداری: اصطلاح کانکس برای اتاقک های پیش ساخته به کار می رود و اصطلاحا به اتاق های آماده که جنس آنها از مواد اولیه با کیفیت بالا و بسیار سبک می باشد، گفته می شود.
کانکس ها معمولا جایگزین مناسب و سریعی برای داشتن یک محل اسکان می باشد. البته با توجه به تنوع زیاد محل اسکان برای یک فرد، کانکس های نیز امروزه انواع متفاوتی دارند، مثل کانکس های اداری، مسکونی، کارگاهی و… که در ادامه مقالات و همچنین بخش محصولات کانکس می توانید با انواع کانکس ها آشنا شوید.
مهمترین دلیل استفاده از یک کانکس نیز خاصیت آماده بودن آن و همچنین با سرعت قابل نصب و استفاده بودن می باشد. زیرا فقط کافی ست شما یک کانکس را که در حیطه کاری و مورد استفاده شما می باشد، سفارش دهید و در صورت اختصاصی نبودن طرح کانکس و اندازه های آن، می توانید در کسری از زمان و در طول چند ساعت آن را در محل مناسب نصب نمایید و بلافاصله از آن استفاده نمایید.
امروزه بسیاری از بخش های مختلف یک شرکت یا کارخانه با کانکس ها راه اندازی می شود و با توجه به مقاوت خوب و طرح های نوین کانس ها، در آینده بسیاری از بخش های محوطه ای شرکت ها و کارخانه ها با کانکس ها ساخته خواهد شد.
حتی امروزه کانکس های مسکونی نیز ساخته شده است و در بسیاری از ویلا ها و زمین های که نیاز به یک محل اسکان دارند و همچنین فرصت کافی برای ساخت یک بنا را نداریم، و همچنین نمی خواهیم هزینه ی زیادی برای ساخت بنا اختصاص دهیم، می توانیم از کانکس های مسکونی استفاده نماییم.
حال اگر بخواهیم معنای جامع و کاملی برای سوال کانکس چیست و کلمه کانکس به شما ارائه دهیم، می توانیم کانکس را یک کمپ فلزی تعریف کنیم که  انسان و وسایل انسان را در مقابل سرما و گرما و باران و باد و سایر عوامل محیطی محافظت می نماید.

موارد استفاده کانکس ها

شاید به دنبال این باشید که بدانید کانکس ها امروزه در چه مواردی کاربرد دارند و چه استفاده هایی از کانکس در جامعه می شود. بیشترین استفاده از کانکس در زمانی اتفاق می افتد که ما نیاز به محلی برای اسکان سریع داریم، و یا نیاز به محلی برای محافظت از عوامل محیطی مثل نور، باد، گرما و… داریم. زیر یکی از بزرگترین مزیت های کانکس ها ، خاصیت از پیش ساخته شدن آنها و مقاومت بالای آنها می باشد.

حال در این مقاله تعدادی از کاربرد های کانکس و موارد استفاده از کانکس را برای شما عنوان می نماییم :

 1. مناسب برای اتاقتک های آماده برای پلیس
 2. مناسب برای نصب زمین های ویلایی
 3. محل مناسبی برای محل استراحت در باغ ها و ویلا ها
 4. محل استراحت برای کشاورزان در زمین های کشاورزی
 5. راه اندازی یک فروشگاه سریع
 6. مناسب برای اضافه کردن یک بخش به ساختمان
 7. مناسب برای اضافه کردن یک طبقه بر روی ساختمان
 8. مناسب برای ایجاد بخش آشپزخانه
 9. مناسب برای ایجاد اتاقک های نگهبانی
 10. مناسب برای ایجا گلخانه ها
 11. مناسب برای داشتن یک اتاقک سیار برای نصب در محل های متفاوت

مزیت کانکس ها !

 1. قیمت مناسبتر نسبت به مصالح ساختمانی
 2. قابلیت جا به جایی و یکبار مصرف نبودن کانکس ها
 3. سرعت در ساختن آنها
 4. می توان حتی از آن به صورت ثابت استفاده نمود
 5. کانکس ها ضد آب می باشند
 6. سبک بودن و در عین حال مقاوم بودن
 7. می توان نمای داخلی و ظاهری آن را در سریعترین زمان تغییر داد
 8. ضد رطوبت می باشند
 9. کف آنها اغلب از سرامیک و ضد آب می باشد
 10. تمیز کردن درب ها و دیوار های آن بسیار راحتر از یک بنا سنتی می باشد
 11. قابلیت ساخت آنها ضد زلزله
 12. ضد زنگ بودن آلیاژ آنها