علمی و پزشکی

? لاکهیدمارتین قدرتمندترین سلاح لیزری را می‌سازد/ عکس

به گزارش خبرگزاری تیتر نیوز، لاکهید مارتین توسط دفتر معاونت تحقیقات و مهندسی وزارت دفاع، OUSD (R&E) مأموریت یافته است تا قدرتمندترین لیزری را که تا به حال توسعه داده است، ارائه دهد.

بیشتر بخوانید:

با ۵۰۰ کیلووات، فاز دوم طرح مقیاس لیزری با انرژی بالا HELSI وزارت دفاع را تشکیل می دهد. هدف این برنامه حفاظت از مکان‌های غیر متحرک و نیمه غیر متحرک در برابر حملات راکتی، توپخانه، خمپاره‌ها، سامانه‌های هوایی بدون سرنشین و تهدیدات دوار و بال ثابت است.

برنامه IFPC-HEL فناوری لیزر پرانرژی را در سیستم های دفاعی فعلی گنجانده و امکان هدف گیری سریع و دقیق تهدیدات بالقوه را فراهم می کند. این امر با ارائه لیزرهای قدرتمند و قدرت جنگی بیشتر، توانایی های رزمی نیروهای مسلح را افزایش می دهد. ارتش ایالات متحده قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ چهار نمونه اولیه عملیاتی کلاس ۳۰۰ کیلووات IFPC-HEL را در خودروهای نظامی تاکتیکی مستقر کند.

لاکهیدمارتین قدرتمندترین سلاح لیزری را می‌سازد/ عکس

هدف فاز دوم HELSI افزایش توان خروجی لیزر در عین حفظ کیفیت استثنایی پرتو و به حداکثر رساندن راندمان، فشرده‌سازی، وزن و حجم برای منابع لیزر پرانرژی با موج پیوسته است.

منبع: interestingengineering

۲۲۷۳۲۳

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.