اخبار کسب و کارعمومی

مکان های قابل استفاده اسکرول لایت باکس

معرفی کوتاه اسکرول لایت باکس

لایت باکس اسکرول بواسطه حالت حرکتی ای که دارد جلب توجه کرده و حس کنجکاوی مخاطب را بر می انگیزد. این امر باعث می شود مخاطب شما نسبت به دیدن تابلو لایت باکس اسکرول کنجکاو شده و کلیه تصاویر آگهی های شما را دنبال کند. امروزه در اکثر کشور های پیشرفته این لایت باکس مورد استفاده قرار گرفته و می گیرد. لایت باکس اسکرول و لایت باکس پارچه ای در حوزه تبلیغات محیطی قرار دارد.

مکان های قابل استفاده اسکرول لایت باکس

مکان های قابل استفاده اسکرول لایت باکس:

اسکرول لایت باکس یا تابلو نوردار قابلیت نصب در بلوار ها و میدان های اصلی شهر را دارد. همچنین در فضاهای بسته مانند مراکز خرید – رستوران ها – پایانه های حمل و نقل و… قابلیت استفاده دارد. جنس بدنه اسکرول لایت باکس از فلز آلومینیوم اکسترود شده است که به روش الکترو استاتیک رنگ کوره ای مشکی می باشد. داخل این تابلو لایت باکس از دو رولر یا غلطک هایی جهت باز و بسته کردن رول چاپ استفاده شده است.

برای جنس چاپ  بصورت استاندارد از بک لیت (بک لایت) بصورت رول و به هم پیوسته استفاده می شود. اسکرول لایت باکس بوسیله یک ریموت و با کابل که به کامپیوتر برد تابلو متصل است برنامه ریزی و تنظیم می شود در اسکرول لایت باکس، شما بوسیله ریموت می توانید :

  • تصاویرتان را هنگام نصب چاپ ریگلاژ یا بالا و پایین کنید ،
  • زمان روشن و خاموش شدن تابلو را مشخص نمایید
  • می توانید مشخص کنید که تابلو هنگام خاموش شدن یا در واقع ثابت شدن روی کدام تصویر متوقف شود
  • هر تصویر چه مدت نمایش داده شود
  • سرعت تعویض تصاویر را مشخص کنید

این تابلو لایت باکس بصورت ایستاده و زمینی و هم بصورت دیواری و بدون پایه  قابل اجرا می باشد. در صورت استفاده زمینی از این تابلو یک طرفه بوده و قابلیت نمایش ۴ تا ۶ تصویر را دارد. شیشه آن نشکن و قابلیت تنظیم مدت زمان نمایش تصویر را دارد. باید فنداسیونی از جنس بتون برای آن در نظر گرفت که صفحه بُلت روی آن نصب شود. تابلو اسکرول بوسیله پیچ بُلت روی صفحه ستون آماده شده پیچ شود. برای هر ۴ ضلع فریم تابلو اسکرول آبراه تعبیه شده که هنگام بارندگی آب باران از این آبراه خارج شود.

چرا بدنه اسکرول لایت باکس ها را از جنس آلومینیوم می سازند ؟

به دلیل ضد زنگ بودن از این فلز استفاده می شود . آلومینیوم کمترین حالت فرسایشی را دارد و به مرور زمان براثر عوامل طبیعی هیچ  انفعالی از خود نشان نمی دهد. فلزات دیگر به مرور زمان ، عوامل طبیعی به آن  نفوذ کرده و باعث فرسایش آنها می شود.

سیستم نور دهی اسکرول لایت باکس چگونه است؟

سیستم نور دهی SMD اس ام دی تلسکوپی استفاده شده که نورشان نسبت به SMDهای دیگر  دوچندان برابر است. درون اسکرول لایت باکس ها از چه مدیای چاپی استفاده می شود؟ به هیچ وجه در این تابلو از مدیای چاپی غیر از بک لیت استفاده نکنید !!! کلیه مدیا های بک لایت (پشت نور) نسبت به بک لیت سنگین تر هستند ، وزنشان باعث می شود موتورها فشار غیر متعارفی را متحمل شوند و از عمر موتورها خواهد کاست.

چرا اسکرول یکطرفه؟

موتور های اسکرول لایت باکس به صورت ضربه ای کار میکنند. مکانیسم حرکت موتورهای ضربه ای وقتی درجا تحت فشار قرار می گیرند با زدن ضربه یا لگد دورشان تغییر میکند و برعکس می چرخند. در نظر بگیرین که دو موتور در قالب یک  فریم قرار بگیرند و هنگامی که یکی از موتور ها می چرخد موتور سمت مقابل استاپ کند. آنوقت شاهد رد کردن تایم موتور ها خواهیم بود و  هر روز یک نفر باید جهت سرکشی و تنظیم تایم این تابلو به محل نصب مراجعه کند.

پشت اسکرول لایت باکس های یکطرفه با Pvc  و ورق گالوانیزه بسته شده است . شما میتوانید تبلیغات شرکت آگهی گیرنده را بصورت استیکری پشت تابلو روی ورق گالوانیزه بچسبانید که تلفن و آدرسش همیشه در دسترس مراجعین قرار داشته باشد

جنس شیشه اسکرول لایت باکس از چیست؟

تابلو اسکرول لایت باکس از جنس شیشه سکوریت و نشکن است . معمولا اسکرول ها را در محیط بیرونی و در محل رفت و آمد قرار می دهند شیشه سکوریت حتی در صورت ضربه های شدید مانند شیشه خام نمیشکند .هنگام شکستن ریز و پودر میشود و آسیب به کسی که در محل شکستن شیشه قرار می گیرد نمیرساند به این دلیل در این تابلو از شیشه سکوریت استفاده میشود.

سازه تبلیغاتی اسکرول لایت باکس چیست و کاربرد آن کجاست؟

چند سالی است که کشورهای مدرن دنیا به جهت افزایش جذابیت سازه تبلیغاتی لایت باکس اقدام به ایجاد تغییراتی بنیادی در آن نموده که در نوع خود بسیار جذاب بوده و توجه مخاطبین را به خود جلب نموده است .یکی از این تغییرات قرار دادن موتورهای هوشمند اسکرول درون جعبه هایی است نورانی که از پروفیلهای اکسترود دوجداره آلومینیومی ساخته شده و از روشنایی خیره کننده smd بهره گرفته و شیشه ای نشکن این مجموعه را محافظت می نماید .

اسکرول لایت باکس در چند سال اخیر ضمن جلب توجه مخاطبین به جهت متحرک بودن تبلیغات درون خود از لحاظ اقتصادی نیز به حمایت از صاحبان رسانه های تبلیغاتی شتافته و امکان اکران چند پوستر تبلیغاتی را در یک فضای محدود فراهم ساخته است . این سازه در دو نوع و دو سایز به نامهای : city light poster با ابعاد 110*140 سانتی متر و mega light poster در ابعاد 220*140سانتی متر شناخته شده بوده و در اکثر کشورهای مدرن دنیا مورد استفاده قرار گرفته است.

اما این بدان معنی نیست که به جز این دو مورد کاربرد دیگری نداشته باشد ، اسکرول لایت باکس هم اکنون در انواع مختلف فضای داخلی و فضای خارجی با بهره گیری از پروفیلهای اکسترود دوجداری آلومینیومی و در سایزهای مختلف قابل ساخت بوده و از آن بصورت یکرویه و دو رویه می توان به عنوان یک رسانه قدرتمند و اقتصادی بهره برد .

City light poster  نوعی اسکرول لایت باکس کوچک در ابعاد 140*110 سانتی متر است که بصورت یکرویه و یا دو رویه در فضای خارجی : کنار پیاده روها و پیاده راهها – رفیوژ میانی بلوارها – چهارراههای پرتردد و … و در فضای داخلی : مراکز خرید – فرودگاه – متروی شهری – ایستگاه راه آهن و … مورد استفاده تبلیغاتی و اطلاع رسانی قرار می گیرد . در هر سمت این سازه تبلیغاتی اکران 4 الی 6 پوستر تبلیغاتی با زمانبندی از پیش تعیین شده امکان پذیر می باشد .

مشخصات فنی city light poster :

جنس بدنه : آلومینیوم اکسترود دو جداره

شیشه محافظ : شیشه سکوریت 6 میلی متر

سایز تابلو : 110*140 سانتی متر

ضخامت : یکطرفه 138 میلی متر

روشنایی : استریپ ال ای دی 12 ولت و یا ساید ال ای دی 24 ولت

تعداد نمایش پوستر : 4 الی 6 عدد در هر سمت

رنگ بندی بدنه : مشکی

mega light poster نوعی اسکرول لایت باکس بزرگ در ابعاد 220*140 سانتی متر است که بصورت یکرویه در فضای خارجی : جنب بلوارها و خیابانها – میدانهای شهری – چهارراههای پرتردد و … مورد استفاده تبلیغاتی و اطلاع رسانی قرار می گیرد . در هر سمت این سازه تبلیغاتی اکران 4 الی 6 پوستر تبلیغاتی با زمانبندی از پیش تعیین شده امکان پذیر می باشد .

مشخصات فنی mega light poster :

جنس بدنه : آلومینیوم اکسترود دو جداره

شیشه محافظ : شیشه سکوریت 10 میلی متر

سایز تابلو : 220*140 سانتی متر

ضخامت : یکطرفه 138 میلیمتر

روشنایی : استریپ ال ای دی 12 ولت و یا ساید ال ای دی 24 ولت

تعداد نمایش پوستر : 4 الی 6 عدد در هر سمت

رنگ بندی بدنه : مشکی

از دیگر ویژگیهای این سازه تبلیغاتی می توان به تنظیم زمانبندی اکران هر پوستر بطور مجزا – قابلیت تنظیم خاموش و روشن شدن اتوماتیک موتور و ال ای دی – نصب سریع و راحت پوسترها – مصرف برق بسیار کم و از همه مهمتر طول عمر بسیار بالای سازه در شرایط مختلف جوی اشاره نمود .