عمومی

وحدت اقوام و مذاهب در کشور نشان از تحقق ایران قوی دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

وحدت اقوام و مذاهب در کشور نشان از تحقق ایران قوی دارد - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، احمد وحیدی عصر چهارشنبه در مراسم آغاز کاشت جنگل حرا در سواحل استان هرمزگان، با اشاره به وحدت اقوام و مذاهب در کشور، گفت: وحدت موجود در کشور نشان می‌دهد که همه به تحقق ایران قوی و عزت و سرافرازی کشور می‌اندیشند.

وی با بیان اینکه دشمنان این مرز و بوم وحدت موجود در کشور را بر نمی‌تابند گفت: وحدت شیعه و سنی حقیقتاً دشمن‌شکن است و امروز امت اسلامی به عنوان یدی واحده در برابر دشمنی مشترک قرار گرفته که رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی است.

وزیر کشور ادامه داد: امروز همه شاهد جنایات صهیونیست‌ها بر علیه مسلمانان فلسطین هستند و با وجود این‌که اهالی غزه اهل‌سنت به شمار می‌آیند اما جمهوری اسلامی ایران تمام قد در حمایت از آن‌ها ایستاده است که نشان از وحدت امت اسلامی است‌.

وحیدی امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب را محور وحدت در جامعه و جهان اسلام دانست و با اشاره به در پیش‌بودن انتخابات، عنوان‌کرد: ملت ایران باری دیگر با حضور پرشور پای صندوق‌های رأی هماهنگی، همدلی و همراهی خود را با آرمان‌های امامین انقلاب به نمایش خواهند گذاشت.

وزیر کشور در ادامه با قدردانی از وزیر سابق جهاد کشاورزی به عنوان ایده‌پرداز طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور، گفت: چشم‌انداز کاشت یک میلیارد درخت در کشور چشم‌اندازی واقعی است که برای تحقق آن برنامه‌ریزی دقیقی شده است همچنین باید از رهبر معظم انقلاب نیز تشکر کرد که این ایده را تأیید کردند و با کاشت سه اصله نهال در روز درختکاری و تکلیف کاشت سه نهال به ازای هر ایرانی از این طرح حمایت کردند.

وی افزود: از استاندار پر تلاش، پر کوشش، خوش‌فکر، جهادی و انقلابیِ هرمزگان نیز نهایت قدردانی را داریم که با ایده مردمی‌سازی تولید و کاشت نهال و تحویل بذر به مردم ضمن ایجاد اشتغال و درآمد برای مردم، جوامع بومی محلی را نیز در این امر مشارکت دادند.

وحیدی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به بیابان‌زایی در کشور گفت: حجم بیابان‌ها در کشور مرتباً در حال افزایش است و باید جلوی آن را بگیریم از این‌رو کاشت درختان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و با توجه به اینکه درختان حرا علاوه بر منافع مشترکی که با سایر درختان دارند بستری برای تولید مثل آبزیان نیز هستند از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان نیز در این آئین، با اشاره به تکلیف استان به کاشت ۶.۵ میلیون اصله درخت، گفت: تکلیف برنامه‌ای استان تا پایان سال تحقق پیدا خواهد کرد چنانچه تا به اینجای کار حدود ۳.۵ میلیون اصله نهال حرا در استان تولید شده است.

وی افزود: در بخش درختان مربوط به خشکی نیز کشت درختان اکالیپتوس، نخیلات جدید، کپور و زنجیره کنار در رودان در دستور کار قرار گرفته است که طبق برنامه انجام می‌شود.

دوستی ابراز داشت: توسعه استان به سمتی حرکت می‌کند که اگر متوازن با آن توسعه در محیط‌زیست دنبال نشود، مردم متضرر خواهند شد بنابراین در دولت مردمی توسعه را با محوریت مردم دنبال می‌کنیم.

گفتنی است وزیر کشور در حاشیه این آئین سه اصل نهال حرا را غرس کرد.