علمی و پزشکی

عکس‌های تبلیغاتی چین از تازه‌ترین سلاح ارتش این کشور/ عکس

به گزارش خبرگزاری تیتر نیوز، سلاح جدید ارتش چین یک ربات مبتکر است که ارتش این کشور در تازه‌ترین تصاویر تبلیغاتی خود از آن رونمایی کرده‌است.

در تازه‌ترین تصویر تبلیغاتی منتشر شده از ارتش چین، یک یگان نظامی در حال پیشروی در یک محیط شهری به نمایش گذاشته شده‌است که یک ربات پیشرو آن‌ها است. این وسیله نقلیه رباتیک مجهز به تفنگ تهاجمی QBZ-۹۵ bullpup است.

عکس‌های تبلیغاتی چین از تازه‌ترین سلاح ارتش این کشور/ عکس

طراحی این ربات بسیار آشنا است؛ همچنین مجهز به پلتفرم ردیابی است. علاوه بر این، به سنسورهای پیشرفته برای شناسایی نوری چند کاناله مجهز شده‌است. جزئیات دقیقی از این ربات هنوز افشا نشده‌است. معرفی آن نشان دهنده تعهد چین به مدرن سازی نیروهای دفاعی خود و همگام ماندن با تاکتیک‌های در حال تکامل در جنگ‌های معاصر است.

حرکت چین برای توسعه چنین فناوری حاکی از تلاش‌های آن برای سازگاری و یادگیری از درگیری‌های نظامی جهانی است؛ از جمله جنگ جاری اوکراین با روسیه، که در آن هواپیماهای بدون سرنشین و روباتیک پیشرفته نقشی محوری دارند.

۲۲۷۲۲۷

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.