اجتماعی

از دست فروش‌ها و زیر پله‌ای‌ها لوازم آرایشی نخرید

از دست فروش‌ها و زیر پله‌ای‌ها لوازم آرایشی نخرید

مدیرکل امور فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ضمن تاکید بر پرهیز از خرید لوازم آرایشی از دست‌فروش‌ها و زیر پله‌ای‌ها، گفت: لازم است در مصرف لوازم آرایشی حتما به برچسب اصالتی که توسط سازمان غذا و دارو صادر می‌گردد توجه شود.

به گزارش تیتر نیوز، دکتر محمود آل‌بویه – مدیرکل امور فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: محصولات آرایشی بهداشتی از فرآورده‌های پرمصرف هستند و به دلیل ارتباط مستقیم این محصولات با سلامت افراد، برخورداری از استانداردهای کیفی در آنها بسیار حائز اهمیت است. بنابراین سازمان غذا و دارو به‌ عنوان یکی از ارکان متولی سلامت کشور، نقش موثری در حفظ و ارتقای کیفیت و بررسی ایمنی این محصولات و نیز نظارت بر بازارهای مصرف آنها دارد.

آل‌بویه افزود: پاسخ به چرایی گرایش جامعه به لوازم آرایشی، به حوزه جامعه شناسی و فرهنگ باز می‌گردد ولی آنچه از ما به عنوان متولیان سلامت و این حوزه انتظار می‌رود تضمین سلامت محصولات است؛ به این معنی که هم محصولات آرایشی و بهداشتی عاری از مواد مضر و ممنوعه در ترکیب خود باشند، هم فرآیند تولید و ساخت این فرآورده‌ها از استانداردهای کیفی لازم برخوردار باشد و دیگر اینکه بازار مصرف معتبر و مطلوب در مورد آنها وجود داشته باشد.

وی افزود: شاید نیاز باشد در خصوص روش‌های متعارف و صحیح استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی که بیشتر هم خانم‌ها بویژه جوانان را در برمی‌گیرد از سوی متولیان فرهنگی اقداماتی انجام شود؛ اما ما هم وظیفه داریم در بحث مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی غیر مجاز و تقلبی هشدارهای لازم را بدهیم و بر همین اساس هم بارها از طریق رسانه‌ها این کار را انجام داده‌ایم.

مدیرکل امور فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه آسان‌ترین راه برای اطمینان از کیفیت و سلامت محصولات آرایشی و بهداشتی تهیه آنها از فروشگاه‌های معتبر و داروخانه‌ها است، تصریح کرد: لوازم آرایشی وارداتی نیز باید پروانه بهداشتی ورود و برچسب اصالت و سلامت کالا را داشته باشند.

مدیرکل امور فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در ادامه اظهار داشت: مردم باید برای مصرف لوازم آرایشی خارجی حتما به برچسب اصالتی که توسط سازمان غذا و دارو صادر می‌گردد توجه داشته باشند.

بنابر اعلام سازمان غذا و دارو، وی در پایان خاطر نشان کرد: در موضوع حمایت از شرکت‌های تولید داخل، همواره سیاست‌های تشویقی را برای تولید کنندگان آرایشی و بهداشتی در نظر گرفته‌ایم و در سال‌های اخیر شرایط بگونه‌ای است که محصولات ایرانی در رقابت با فراورده‌های آرایشی خارجی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.