اقتصادی

برنج هندی رکورد زد! – تیتر نیوز

برنج هندی رکورد زد! - تیتر نیوز

عرضه کم و بهبود تقاضا، نرخ برنج هند را به رکورد جدیدی رساند.

به گزارش تیتر نیوز، نرخ برنج از هند به دلیل عرضه محدود و بهبود جزئی تقاضا در این هفته به بالاترین حد خود رسید، در حالی که قیمت ویتنام با افزایش ذخایر کاهش یافت. رقم برنج ۵ درصد شکسته هندی با قیمت رکورد ۵۴۶ تا ۵۵۴ دلار در هر تن در هفته جاری، از ۵۴۲ تا ۵۵۰ دلار در هفته گذشته، بالاتر بود.

تقاضا در این هفته نسبت به هفته گذشته بهتر بود. خریداران از قیمت‌های بالاتر ناراحت هستند اما واقعاً گزینه های زیادی ندارند. یک صادرکننده مستقر در کلکته گفت برنج هندی هنوز ارزانتر از برنج سایر مناطق است.

برنج ۵ درصد شکسته ویتنام با قیمت ۶۲۵ تا ۶۳۰ دلار در هر تن عرضه شد که از ۶۳۷ تا ۶۴۰ دلار در هفته قبل کاهش یافته است. قیمت برنج شکسته ۵ درصدی تایلند ۶۱۵ دلار در هر تن اعلام شد که اندکی نسبت به هفته گذشته ۶۱۰ دلار در هر تن افزایش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، معامله‌گران افزایش قیمت را ناشی از نوسانات پول محلی دانستند، در حالی که وضعیت تقاضا همچنان ضعیف است و معامله عمده‌ای انجام نمی‌شود. آنها همچنین خاطرنشان کردند که انتظار می‌رود عرضه جدید به تدریج در ماه آینده وارد بازار شود.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.