اخبار کسب و کارعمومی

چطوری زبان ترکی استانبولی یاد بگیرم؟ 2023 و 2024!

بورسیه تحصیلی در ترکیه

بسیاری از افراد به دنبال هستند. اما وقتی با هزینه های آن مواجه می شوند، در تصمیم خود تجدید نظر می کنند. با دریافت می توانید تا حدود بسیار زیادی هزینه های خود را کاهش دهید. از راه های به نسبت کم هزینه برای اخذ ست.

با تحصیل در این کشور، راه خود را تا حدی زیادی برای و اخذ مجوزهای آن هموار کرده‌اید. به علاوه، مدرکی که از دانشگاه‌های این کشور دریافت می‌کنید، بین‌المللی بوده و در اکثر کشورهای اروپایی دارای اعتبار است. در این مقاله در به بررسی راه های در سال می پردازیم.

درخواست مشاوره رایگان

تیم مشاوره و کارشناسان « استانبول همراه » در امور  آموزش زبان ترکی استانبولی در رشت و خرید ملک در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه، شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، تحصیل در ترکیه، خرید خودرو در ترکیه، کلیه امور بانکی و گرفتن نمایندگی برند های برتر ترکیه در کنار شماست.

مدارک لازم برای تقاضای بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰

مدارک لازم برای به شرح زیر است:

توجه داشتید باشید که در تمامی موارد گفته شده در رابطه با در ، متقاضی باید تحصیلات قبلی خود را تمام کرده و گواهی فارغ التحصیلی خود را دریافت کرده باشد.

نکاتی درباره دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه

نخست باید مطمئن شوید که رزومه خوب و نمرات بالایی دارید. مثل داشتن پروپوزال قوی، نمرات قوی، معدل بالا، مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر، داشتن مدرک زبان آیلتس در حد نمره و داشتن . همچنین باید استاد راهنمایی داشته باشید که شما را به عنوان یک دانشجوی ممتاز تایید کرده باشد.

بعضی از تمام هزینه های تحصیل دانشجو را از هزینه‌های خوراک و پوشام گرفته، تا هزینه‌های مربوط به ، متقبل می شوند. بعضی دیگر هم ممکن است بخشی از هزینه های تحصیلی را پوشش دهند. شاید بد نباشد که بدانید:

بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا معمولا راحت تر داده می شود. پس از آن در مقطع فوق لیسانس هم در بعضی موارد ممکن است به دانشجو بورسیه داده شود.

مزایایی  گرفتن بورس تحصیلی در ترکیه :

معیار دانشگاه های ترکیه برای اعطای بورسیه

شرایط و انواع بورسیه تحصیلی در ترکیه

، بسیار ارزان است، اما با اخذ بورسیه، می‌توان این هزینه‌ها را تا حد زیادی کاهش داد. اخذ بورسیه حتی برای مقاطع ارشد و دکترا نیز امکان‌پذیر است.

برای اخذ بورسیه‌ی دولتی ترکیه، در مقطع ارشد و دکتری، 3 موضوع مهم وجود دارد:

1- معدل پایه لیسانس برای ارشد، و معدل پایه ارشد برای دکتری

هر اندازه که نمرات و در نتیجه معدل شما بالاتر باشد، امکان اخذ بورسیه تحصیلی نیز بیشتر خواهد شد. به خصوص ریزنمرات دروس تخصصی، برای اخذ این بورسیه بسیار مهم هستند.

2- روزمه یا CV

هر اندازه که روزمه قوی‌تری داشته باشید، احتمال اخذ بورسیه نیز بیشتر خواهد بود. داشتن مقالات ، تالیف و ترجمه، همگی کمک بزرگی خواهند بود. به علاوه توجه کنید که هم ریز نمرات و هم روزمه‌ی شما، باید به صورتی رسمی، ترجمه شوند.

3- دانستن زبان ترکی

یکی از معیارهایی که برای تعلق به آن نیاز خواهید داشت، تسلط به زبان ترکی است.

تقریبا برای تمامی مقاطع، از جمله لیسانس، فوق لیسانس و البته دکتری، ارائه‌ی مدرکی دال بر دانستن زبان ترکی الزامی است.

این موضوع به خصوص در اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه در مقطع ارشد و دکتری، اهمیت بسیار بالاتری پیدا می‌کند.

لذا بهتر است از همین الان به و اخذ مدرک آن، بپردازید. یا اینکه اصلا می‌توانید در دانشگاه خود دوره‌های مخصوص زبان ترکی را بگذرانید.

انواع بورسیه های ترکیه

در ادامه انواع بورسیه های ترکیه را توضیح می دهیم.

1- بورسیه سراسری کشور ترکیه

اول از همه باید این نکته را بدانید که استفاده از بورسیه دولتی ترکیه، تنها برای دانشجویان خارجی است.

فلذا اگر تبعه ترکیه هستید و از قبل شهروندی این کشور را دریافت کرده‌اید، ممکن است که امکان استفاده از این بورسیه را نداشته باشید.

بورسیه سراسری کشور ترکیه، در حقیقت همان بورسیه دولتی است و با نام «Turkiye Burslari» شناخته می‌شود.

این بورسیه تماما از جانب دولت ترکیه تامین می‌شود و کل هزینه‌های دانشجو را در طول دوره تحصیل (اعم از خوابگاه و ایاب و ذهاب و خورد و خوراک و …) پوشش می‌دهد.

به‌علاوه، این بورسیه برای هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نیز ارائه می‌شود.

بهره‌مندی از این بورسیه شرایط خاص خودش را دارد و باید گفت که این بورسیه، بسیار رقابتی است.

به همین دلیل باید به‌معنای واقعی کلمه ممتاز باشید و رزومه تحصیلی پرباری داشته باشید.

شرایط خاص استفاده از  بورسیه دولتی ترکیه

برای ثبت نام این بورسیه، شما لازم است که ابتدا دانشگاه‌هایی که این بورسیه را ارائه می‌دهند، پیدا کنید.

در ترکیه حدود 50 دانشگاه وجود دارد که بورسیه دولتی را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

برای ثبت نام این بورسیه باید به وبسایت «turkiyeburslari.gov.tr» مراجعه کرده و فرم درخواست خود را تکمیل نمایید.

تاریخ ثبت نام برای بورسیه دولتی ترکیه در سال 2023-2024 را می‌توانید در جدول زیر مشاهده فرمایید:

تاریخ ثبت نام بورسیه دولتی ترکیه در سال 2023-2024

و در آخر، مدارک لازم برای ثبت نام در بورسیه دولتی ترکیه نیز به شرح زیر است. توجه کنید که تکمیل بودن مدارک و ارائه تمام مدارک مورد نیاز، می‌تواند شانس شما را در اخذ این بورسیه، بسیار بالا ببرد.

2- بورسیه‌ای که هر دانشگاه به صورت فردی به دانشجویان خود اعطا می کند

این نوع از بورسیه در دانشگاه های مختلف، متفاوت است. این بورسیه، حدودا الی درصد از هزینه‌های شما به هنگام تحصیل در ترکیه را پوشش می‌دهد. دیگر آنکه اخذ این بورسیه تحصیلی در ترکیه، به رتبه‌ی شما در آزمون ورودی دانشگاه، و همچنین به رزومه‌ی شما، بستگی دارد.

به طور مثال، شهریه و بورسیه برخی از دانشگاه‌های محبوب در بین ایرانیان، که البته دارای تاییدیه وزارت بهداشت نیز هستند، به شرح زیر است:

1- دانشگاه میدیپُل آنکارا:

2- دانشگاه گلیشیم استانبول:

3- :

3- بورس تحصیلی دانشجویان برتر

این بورسیه، بیشتر برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع دکتری کاربرد دارد. متقاضیانی که دارای تحصیلات عالی و رزومه قوی هستند شانس بیشتری برای اخذ بورس تحصیلی و پذیرفته شدن در موسسات و دانشگاههای دولتی ترکیه را دارند. جهت دریافت کمک هزینه و بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه در دکترا باید با یک کارفرما به توافق برسید. سپس درخواستی جهت کمک هزینه و یا بورس تحصیلی از دانشگاه یا استاد مربوطه را داشته باشید. اینکه آیا رزومه شما به اندازه کافی خوب است یا نه به عهده دانشگاه یا استاد راهنمای شما می باشد.

4- بورسیه آراسموس پلاس

از دیگر انواع، می‌توان به «آراسموس پلاس» اشاره کرد.

بورسیه آراسموس پلاس، را می‌توان یک بورس جهانی در نظر گرفت که اکثر در بیشتر موارد، در کشورهای اروپایی و ترکیه، به چشم می‌خورد.

بورسیه آراسموس پلاس، برای دانشجویان، دانش‌آموزان،کارآموزان و حتی مدرسین و معلمین، یک فرصت ایده‌آل است؛ زیرا امکان تحصیل و کارآموزی را به صورت همزمان برای افراد، به ارمغان می‌آورد.

از جمله بهترین مزایای بورسیه آراسموس پلاس، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

گفتنی است که مدت زمان تحصیل با این نوع بورسیه در خارج از کشور، از مدت ماه تا یک ترم بوده و نهایتا تا یک سال () اعتبار خواهد داشت.

سوالات متداول

بورسیه سراسری کشور ترکیه، بهترین بورس تحصیلی این کشور است که تقریبا تمامی هزینه‌های تحصیلی دانشجو را پوشش می‌دهد. البته توجه کنید که ظرفیت آن محدود و اخذ آن سخت است.

گرفتن بورسیه تحصیلی در ترکیه، مزایای بسیاری دارد، گاها تمام هزینه‌های دانشجو را پوشش می‌دهد و حتی کمک هزینه‌ی زندگی هم به او اعطا می‌کند. بعضی دیگر از بورس‌ها تنها کمک هزینه هستند. به علاوه، با بورس تحصیلی می‌توانید به صورت رایگان بیمه شوید.

Recent searchچه زبانی را یاد بگیرم؟ کدام زبان خارجی بیشتر کابرد دارد؟ 10 زبان برتر از نظر چشم انداز شغلی کدام ها هستند. قبلا فکر می کردم که اکثر زبان آموزان در مورد اینکه “کدام زبان خارجی را یاد بگیرند” مطمئن هستند. اما متاسفانه اشتباه می کردم. یکی از متداول ترین سوال هایی که زبان آموزان مطرح می کنند این است که “چه زبانی را یاد بگیرم؟” یا کدام زبان خارجی بیشترین کاربرد را دارد؟

راستش را بخواهید پاسخ به این سوال چالش برانگیز است. وقتی چنین سوالی را گوگل کنید با پاسخ های بسیاری مواجه می شوید که احتمالا شما را سردر گم میکنند. هر چند ما 10 زبان در اولویت را با توجه به چندین سایت معتبر و دلایل مختلف برای فارسی زبانان عزیز معرفی می کنیم.

از همه مهم تر، در دنیای رقابتی و در حال تحول امروز، تقاضای گسترده ای برای مشاغلی وجود دارد که به زبان خارجی احتیاج دارند. به لطف انتخاب های شغلی متعدد، اهمیت زبان های خارجی هرگز بیش از امروز نبوده است.

جای تعجب نیست که امروزه یادگیری زبان به عنوان یک هدف کاملا شغلی در نظر گرفته می شود.

زبان ها را می توان به طور کلی به دو دسته طبقه بندی کرد – زبان های خارجی محبوب و پرطرفدار در مقابل زبان های خارجی کم طرفدار.

ضرب المثل چک

انتخاب زبان مناسب برای یادگیری می تواند کار دشواری باشد. پاسخ سوال البته بسته به اهداف و شرایط شما متفاوت خواهد بود. وقتی ایده مشخصی برای یادگیری زبان داشته باشید، تعداد گزینه های ممکن به طور قابل توجهی کاهش می یابند.

آیا قصد مهاجرت به کانادا را دارید و می خواهید استخدام شوید؟

در این صورت زبان خارجی پیشنهادی به شما برای یادگیری با کسی که به موسیقی یا فیلم های کره ای علاقمند است متفاوت خواهد بود. به عبارت دیگر، از دیدگاه یک زبان آموز، باید به دلایل و برنامه های خود توجه کنید.

جهانی شدن، همه مشاغل را تا حدی بین المللی کرده است و مهارت های زبانی ارزش فوق العاده ای در رزومه شما دارند.

در انتخاب زبان می توانید فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید: سطح دشواری، علاقه، اولویت های شخصی، مهاجرت احتمالی، اهداف آینده و غیره.

آیا علاقه مند به بهبود موقعیت شغلی خود هستید، به دنبال شغل بین المللی می گردید، به دنبال ماجراجویی هستید یا فقط می خواهید شانس خود را امتحان کنید.

دلایل بی شماری برای یادگیری یک زبان جدید وجود دارند.

10 زبان خارجی برتر برای یادگیری

همه زبان های خارجی ذکر شده در این مقاله حیاتی هستند. شکی نیست که زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی فعلی در سطح جهان مهمترین و پرکاربرد ترین زبان خارجی برای یادگیری است به همین دلیل در این لیست گنجانده نشده است.

در ادامه 10 زبان خارجی برتر که می توانید یاد بگیرید را ذکر خواهیم کرد.

اجازه دهید شروع کنیم.

1- فرانسوی (Français)

فرانسوی محبوب ترین زبان خارجی برای یادگیری است و دلایل یادگیری آن آشکار هستند. با وجود بیش از 30 کشور فرانکفونی در سراسر جهان، تقریبا 300 میلیون فرانسوی زبان در سراسر جهان زندگی می کنند.

طبق گفته های مجله معتبر فوربس، تا سال 2050، 750 میلیون فرانسوی زبان در جهان وجود خواهند داشت. بیش از 50٪ کلمات موجود در زبان انگلیسی از فرانسه قرض گرفته شده اند، بنابراین یادگیری آن نسبتا آسان تر خواهد بود. طیف گسترده ای از مشاغل به زبان فرانسوی نیاز دارند، این زبان امکانات شغلی زیادی را ارائه می دهد.

آیا می خواهید در فرانسه تحصیل کنید؟

در اروپا، فرانسه سومین مقصد محبوب دانشجویان خارجی، از جمله ایران است. دلیل دیگر اشتیاق به این زبان کانادا است، جایی که فرانسه یکی از دو زبان رسمی است. اگر در آزمون TEF یا TCF شرکت کنید می توانید امتیازات اضافی به ویزای خود به کانادا اضافه کنید. آشنایی با زبان فرانسوی همچنین امکان ارتباط با یک فرهنگ پویا و پر از آداب و رسوم را برای شما فراهم می کند که بسیار جذاب است.

علاوه بر این ها، اگر علاقه مند به مشاغل مربوط به سفارتخانه یا کنسولگری، صادرات و واردات هستید یا می خواهید به عنوان یک معلم زبان حرفه ای مشغول به کار شوید، زبان فرانسه یک امتیاز خوب برایCV شما خواهد بود.

همچنین فرانسوی زبان تعالی بین المللی است – زبان رسمی بسیاری از سازمان های بین المللی مانند UNO ، EU ، AU ، NATO ، FIFA ، IOC ، ISA و غیره.

اگر به داروسازی، تولید انرژی، فناوری اطلاعات، هوانوردی، مد و ارتباطات از راه دور علاقه مند باشید، از یادگیری آن سود خواهید برد.

چطوری زبان ترکی استانبولی یاد بگیرم؟ 2023 و 2024!

2- آلمانی (Deutsch)

بعد از فرانسه، آلمانی دومین زبان خارجی محبوب در بین ایرانیان است. این زبان توسط بیش از 100 میلیون نفر بومی و در مجموع 185 میلیون نفر در سراسر جهان صحبت می شود.

این زبان همچنین بیشترین تعداد بومی زبان را در اروپا دارد. علاوه بر این، زبان آلمانی دومین زبان متداول در اینترنت است. دلایل بی شماری برای یادگیری آن وجود دارد.

آسانتر از فرانسوی است اما نسبت به اسپانیایی نحو چالش برانگیزی دارد. با توجه به اینکه کاربرد زبان آلمانی در حال افزایش است در نظر گرفتن آن ضروری است.

آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا، چهارمین کشور بزرگ با تولید ناخالص داخلی در سطح جهان و دومین صادر کننده بزرگ جهان است. از این رو زبان این کشور زبان مهمی برای یادگیری است.

با یادگیری زبان آلمانی به مشاغل پردرآمد و فرصت های شغلی بسیار زیاد دسترسی پیدا خواهید کرد. برای ادامه تحصیل و تجارت در آلمان، سوئیس یا اتریش یا بهبود چشم انداز شغلی خود در زمینه مهندسی، اتومبیل، برق و خدمات، مدیریت، پزشکی و بهداشت و درمان، زبان آلمانی انتخاب خوبی خواهد بود.

اگر به ادبیات، موسیقی کلاسیک، هنر، روانشناسی یا فلسفه علاقه مند هستید، نباید زبان آلمانی را نادیده بگیرید.

3- اسپانیایی (Español)

چرا اسپانیایی یاد بگیریم؟ زبان اسپانیایی زبان رسمی 20 کشور، زبان بین المللی اسپانیا و بیشتر کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی است. طبق مطالعه مجله سروانتس، تقریباً 572 میلیون نفر اسپانیایی زبان در سراسر جهان وجود دارند. اکنون ایالات متحده با بیش از 50 میلیون اسپانیایی زبان دومین کشور بزرگ اسپانیولی زبان پس از مکزیک است.

اسپانیایی احتمالا یکی از آسانترین زبان ها برای یادگیری است. نحو و دستور زبان اسپانیایی ساده است و واژگان آن شباهت زیادی به انگلیسی دارند.شما می توانید بیشتر کلمات اسپانیایی را با کمترین تلاش تلفظ کنید.

با این حال، برخی از زمان ها، افعال استثنا، واژگان مترادف و گویش های اسپانیایی یادگیری آن را نسبت به سایر زبان های اروپایی مانند فرانسه یا آلمانی پیچیده و وقت گیر می کنند.

به کمک روش صحیح، راهنمایی مناسب و تمرین منظم، می توانید آزمون DELE یا SIELE را طی 2-3 سال با موفقیت پشت سر بگذارید. روابط دوجانبه و دیپلماتیک بین ایران و کشورهای آمریکای لاتین در حال رشد است، بنابراین تمایل به یادگیری اسپانیایی افزایش یافته است.

در حالی که گزینه های شغلی متنوعی به زبان اسپانیایی وجود دارد، یکی از بیشترین جستجوها در زمینه مشاغل BPO ،KPO و مخابرات است. اگر نمی خواهید فرصت های شغلی در زمینه ترجمه، دیپلماسی و تدریس را از دست بدهید هر چه زودتر اسپانیایی یاد بگیرید.

4- چینی ماندارین (普通)

ماندارین با داشتن بیش از 20.70٪ بومی زبان (با توجه به جمعیت چین) بدون تردید رایج ترین زبان در جهان است. از هر پنج نفر در جهان یک نفر به زبان چینی صحبت می کند. یادگیری این زبان ممکن است زمان بر باشد، اما بهرحال این زبان زبان آینده است.

اگرچه ماندارین با توجه به ریشه متفاوتی که دارد در میان ایرانیان چندان محبوب نیست.

اما وقتی چشم انداز شغلی آن را در نظر می گیرید، به ویژه با توجه به نقش چین در اقتصاد جهانی به یادگیری آن امیدوار خواهید شد.

این واقعیت که تعداد افرادی که زبان ماندارین را در ایران می آموزند چندان زیاد نیست، در واقع به نفع این افراد خواهد بود. بنابراین، آشنایی با این زبان می تواند فرصت های شغلی خوبی در ایران و جهان در اختیار شما قرار دهد.

نکته خوب دیگر در مورد یادگیری زبان چینی این است که بیشتر زبان آموزان آلمانی، فرانسوی یا اسپانیایی را به چینی (به دلیل پیچیدگی) ترجیح می دهند.

به همین دلیل اگر نمی خواهید در آینده با رقابت زیادی روبرو شوید ماندراین را بیاموزید. ماندارین در صنعت صادرات و واردات نقشی حیاتی دارد.

مشاغلی که به زبان چینی نیاز دارند در همه جا تقاضا و پذیرفته می شوند و همین دلیل محبوبیت آزمون HSK است.

5- ژاپنی (日本語)

اگر می پرسید “کدام زبان آسیای شرقی را باید یاد بگیرم” یا هنوز نمی دانید کدام زبان خارجی برای حرفه شما بهترین است ژاپنی یاد بگیرید.

افزایش تجارت بین ایران و ژاپن تقاضا برای یادگیری این زبان را بیشتر کرده است.

ژاپنی با بیش از 130 میلیون بومی زبان یکی از رایج ترین زبان ها در جهان است.

از آنجا که بیشتر ژاپنی ها از صحبت کردن به زبان دیگری خجالت می کشند، همیشه به دنبال مترجمان معتبر ژاپنی هستند.

بعد از یادگیری زبان ژاپنی، اگر بتوانید آزمونی ممانند JLPT N2 / N1 را پشت سر بگذارید، فرصت های شغلی بسیاری در دسترستان خواهند بود.

زبان ژاپنی به سختی شهرت دارد. اما نگران نباشید اگر مرتبا تمرین کنید اصلا سخت نیست. پس از تسلط بر هیراگانا، کاتاکانا و حداقل 1500 کانجی، آینده ای درخشان در انتظار شما خواهد بود.

انیمه، نینتندو، سودوکو، کارائوکه، سوشی، مانگا، هنرهای رزمی، Sony PlayStation، اریگامی، Hello Kitty و غیره از محصولات ژاپن هستند که زندگی روزمره ما را در برگرفته اند. اگر به رشته رباتیک و تکنولوژی علاقمند هستید، ژاپنی یاد بگیرید.

6- کره ای (한국어)

احتمالاً یک وسیله “کره ای” در خانه شما وجود دارد – LG، سامسونگ، هیوندای و غیره. بازار ایران یکی از بزرگترین مقاصد برای محصولات و خدمات صادراتی کره است.

شرکت های کره ای در بخش های مختلفی فعالیت می کنند، فناوری اطلاعات، تحقیقات تجاری، الکترونیک مصرفی، تحقیق و توسعه، علوم زندگی، رسانه، اتومبیل، جهانگردی، صنعت ساخت و ساز، تجارت، امور مالی، خدمات و غیره.

دامنه زبان کره ای به عنوان یک حرفه شگفت انگیز است.

من فکر می کنم بیشتر مردم ایران به دلیل علاقه به K-Pop ، K-Dramas و K-Movies کره ای را یاد می گیرند. بسیاری از جوانان در سراسر جهان مجذوب هنرمندان K-pop این کشور مانند Big Bang ، BTS ، Girls Generation و غیره هستند. Hallyu (موج کره ای) به یک پدیده واقعی در سراسر جهان تبدیل شده است که برای همه سنین جذاب و سرگرم کننده است. ()

همه اینها علاقه افراد به یادگیری کره ای را تسریع کرده اند. چه برای تحصیل و چه برای رونق بخشیدن به حرفه خود در کره جنوبی، باید حداقل سطح V آزمون TOPIC را هدف قرار دهید. مطمئن باشید از یادگیری این زبان در آینده پشیمان نخواهید شد.

7- عربی (العربیه)

اکثر افراد تصور می کنند عربی زبان مسلمانان است و غیرمسلمانان عربی صحبت نمی کنند، اما این درست نیست. اگر بخواهید در دنیای تجارت وارد بازارهای خارجی شوید، عربی به یک زبان تاثیرگذار تبدیل خواهد شد.

بیشتر کشورهای عرب زبان بسیار غنی هستند و با سرعت بالایی در حال توسعه اند. ما در مورد زبان بیش از 25 کشور جهان صحبت می کنیم. ضمنا اخیرا بسیاری از کشورهای عربی بخصوص عمان و قطر کارشناسان و تحصیل کرده های ایرانی استخدام می کنند آن هم با حقوق و مزایای عالی.

با در نظر گرفتن خاورمیانه به عنوان کانون ثروت اقتصادی و فرصت های تجاری- از نفت و گاز گرفته تا گردشگری / مسافرت و معاملات تجاری، عربی حرف های زیادی برای گفتن دارد.

این زبان در کشورهایی چون عربستان سعودی، کویت، بحرین، عمان، امارات، قطر، مصر، عراق وغیره صحبت می شود و این عربی را به یکی از مهم ترین زبانهای کره زمین تبدیل می کند.

زبان عربی پای شما را به منطقه ای که در پنج سال گذشته نرخ رشد 120٪ را ثبت کرده است، باز می کند.

بخشهایی مانند IT ، انتشارات، هواپیمایی، آموزش، امور مالی و بانکی، مهمانداری و جهانگردی، تجارت و صنایع به دنبال افرادی هستند که توانایی صحبت کردن به عربی را داشته باشند.

همانطور که خاورمیانه همچنان در توسعه شتاب می گیرد، فرصت های سرمایه گذاری قابل توجهی را نیز به خود جلب می کند. فرصت های شغلی در خاورمیانه و سایر نقاط جهان از مهم ترین دلایلی هستند که ایرانیان می خواهند زبان عربی را یاد بگیرند.

8- روسی (русский)

روسی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است و همچنین در اینترنت به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و در 26 کشور صحبت می شود.

این زبان با بیش از 150 میلیون بومی زبان در روسیه، اوکراین و کشورهای همسایه، گسترده ترین زبان از نظر جغرافیایی در اوراسیا و بزرگترین زبان مادری در اروپا است.

روسیه در سال های اخیر روابط زیادی با ایران داشته است. با یادگیری زبان روسی، می توانید تعداد زیادی شغل در رشته های مهندسی، علوم و فناوری، نفت و گاز و دفاع پیدا کنید.

در گذشته روسی یکی از محبوب ترین زبان های خارجی در ایران بود. سرانجام پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی (شوروی) محبوبیت کمتری پیدا کرد. کاهش این محبوبیت با کاهش قدرت روسیه همراه بود. اخیرا، دولت روسیه اقدامات مختلفی را برای بهبود اوضاع در نظر گرفته است.

9- پرتغالی (Português)

اگرچه وقتی به پرتغالی فکر می کنید کشور پرتغال به ذهنتان خطور می کند اما پرتغالی برزیلی زبان رسمی برزیل است.

پرتغالی با بیش از 250 میلیون بومی زبان در سراسر جهان، ششمین زبان جهانی است که به طور گسترده صحبت می شود، و این مسئله آن را به یکی از 10 زبان خارجی برتر بری یادگیری تبدیل کرده است.

تقاضا برای متخصصان پرتغالی زبان در MNC ها در حال افزایش است و این زبان در صنایع مختلف مانند امور مالی، فناوری، حسابداری، صادرات و واردات، پشتیبانی فنی، IT / ITES ، جهانگردی و آموزش کاربرد دارد.

گسترش چشمگیر تجارت بین ایران و کشورهای پرتغالی زبان نیز مطرح است.

اگرچه زبان اسپانیایی برای اکثر زبان آموزان در اولویت قرار دارد، تقاضا برای یادگیری زبان پرتغالی نیز در حال افزایش است.

به این دلیل که پرتغالی زبان رسمی برزیل است و این کشور یک اقتصاد در حال ظهورمحسوب می شود.

علاوه بر این، این زبان مشابه زبان اسپانیایی است و اگر یادگیری یکی از این زبان ها را انتخاب کنید، می توانید زبان دیگر را نیز مطالعه کنید.

10- ایتالیایی (Italiano)

جوزپه وردی

من همیشه دوست داشتم ایتالیایی یاد بگیرم، اما به نوعی هرگز نتوانستم شروع کنم. سرانجام آن را به لیست هدف های خود اضافه کردم و انتظار دارم تا پایان سال 2021 مکالمه به این زبان را یاد گرفته باشم.

فرهنگ جذاب، غذاهای لذیذ، تاریخ شورانگیز، لهجه های آهنگین و مکان های تاریخی قابل توجه دلیل این امر است. زبان ایتالیایی یکی از زبان هایی است که بیشتر بخاطر فرهنگ و لذت مورد مطالعه قرار می گیرد زیرا غنی است و قدرت فوق العاده ای دارد.

مارک تواین

زبان ایتالیایی اهمیت فوق العاده ای دارد. مطالعه اخیر KPMG نشان داده است که “Made in Italy” سومین برند جهانی شناخته شده در جهان است.

علاوه بر این، ایتالیا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که در کل از نظر اقتصادی در رتبه 8 قرار دارد.

MNC های معروف ایتالیایی مانند فیات، دیزل، گوچی، پینکل، بنتون، مارکونی و لوید در بسیاری کشورهای جهان فعالیت می کنند.

برای متخصصانی که در رشته هایی مانند ماشین آلات ساختمانی، رباتیک، طراحی گرافیک، هنر آشپزی، طراحی داخلی، طراحی مبلمان، ابزار ساخت، کشتی سازی، مهندسی فضا، مد و تجهیزات حمل و نقل کار می کنند، ایتالیایی گزینه درخشان رزومه آنها خواهد بود.

به لطف جهانی سازی و برون سپاری فرصت های شغلی جدید زیادی در MNC ، IT ، KPO و BPO و KPO پیدا خواهید کرد.

در حالی که تلفظ ایتالیایی کمی پیچیده است، تسلط بر آن دشوار نیست.

زبانهای رومانس مانند اسپانیایی و فرانسوی حدود 70٪ شباهت لغوی با زبان ایتالیایی دارند.

و این زبان آموزان را ترغیب به یادگیری زبان ایتالیایی می کند.

اگر اسپانیایی یا فرانسوی می دانید، در آزمون های زبان ایتالیایی مانند CELI یا CILS با نمره بالاتری قبول خواهید شد.

چه مدت زمان برای یادگیری لازم است؟

اینکه چه مدت برای یادگیری زبان زمان لازم است به سه چیز بستگی دارد. دشواری زبان، نحوه یادگیری و مهارت شما.

برای سطح فرامتوسطه مانند B2 در زبان های اروپایی یا JLPT N2 / TOPIK V / HSK V در زبان های آسیای شرقی، بین 2 تا 4 سال زمان لازم است.

از بین 10 زبان خارجی برتر ذکر شده در این لیست، چینی ماندارین احتمالا سخت ترین زبان برای ایرانی ها است.

آسانترین زبان کدام است؟

اسپانیایی، پرتغالی و ایتالیایی سه زبان ساده برای یادگیری برای ایرانی ها خواهند بود.

این مدت بر این فرض استوار است که به طور متوسط ​​15 ساعت در هفته تمرین داشته باشید. البته این مدت ها را صرفا بعنوان مرجع در نظر بگیرید زیرا این امر به عوامل مختلفی از جمله روش های یادگیری، تلاش، معلم، سبک یادگیری و توانایی یادگیری طبیعی شما بستگی دارد.

نتیجه گیری

اینکه چه زبانی را یاد بگیرید تصمیم مهمی است که فقط شما می توانید آن را اتخاذ کنید و به احساس، نیازها و برنامه های شما برای آینده بستگی دارد. به طول کلی باید گفت که

همه زبان های خارجی ذکر شده در این مقاله مفید هستند، به شرطی که برای یادگیری آنها وقت و منابع لازم را اختصاص دهید. اینکه کدام زبان خارجی را یاد بگیرید یک موضوع کاملا شخصی است و پاسخ دادن به آن دشوار است. تسلط بر یک زبان جدید به زمان و حوصله نیاز دارد. در انتخاب خود هدف، بازار کار و علاقه را در نظر داشته باشید. نداشتن هدف و انگیزه دلیل اصلی عدم موفقیت در یادگیری زبان است.

داشتن هدف یا انگیزه بهترین راه برای یادگیری زبان است. در این صورت می توانید از روند یادگیری نیز لذت ببرید. هرچه می شنوید را باور نکنید. هزاران باو غلط درباره یادگیری زبان وجود دارد. بخوانید، فکر کنید، توجه کنید، و موردی که برای شما مناسب است را انتخاب کنید.

 terms: