اخبار کسب و کارعمومی

سود بازپرداخت وام طلا چقدر است؟

دریافت وام با طلا در گروه وام‌های بدون ضامن قرار می‌گیرد. چون برای دریافت این وام می‌توانید از سرمایه طلایی خود به‌عنوان ضمانت استفاده کنید. بسیاری از ما مقداری طلای زینتی در خانه داریم که فقط در زمان جشن‌ها از آن استفاده می‌کنیم. درحالی‌که می‌توانید از این اندوخته طلایی برای دریافت وام هم استفاده کنید تا بدون معرفی ضامن، مبلغی را که می‌خواهید دریافت کنید. در ادامه این مطلب از مجله لندو از چگونگی دریافت این نوع وام خواهیم گفت.

دریافت وام با طلا چگونه است؟

اگر به دنبال وام بدون ضامن و فوری هستید، می‌توانید روش دریافت وام با طلا را امتحان کنید. در این روش باید اندوخته طلایی خود را در بانک به امانت بگذارید. این اندوخته در واقع نوعی ضمانت محسوب می‌شوند تا بدون معرفی شخص ضامن به بانک، بتوانید وامتان را دریافت کنید. از آن‌جایی‌که در این روش درگیر پیدا کردن ضامن نمی‌شوید، در زمانتان صرفه‌جویی می‌شود. بنابراین می‌توانید بدون دردسر در زمان کوتاه‌تری نسبت به سایر تسهیلات بانکی با کمک طلا وام بگیرید. اگر وارد صفحه در سایت لندو شوید، دید بهتری نسبت به تمایز یا نقاط مشترک انواع تسهیلات پیدا می‌کنید. در این مطلب علاوه بر تفاوت بازه زمانی درخواست تا دریافت وام، به سایر ویژگی‌های انواع وام اشاره شده است.

مزیت‌های وام با طلا

این وام شما را چندان درگیر فرآیندهای زمان‌بر اداری و بانکی نمی‌کند و راحت‌تر به هدف‌تان می‌رسید. از مزیت‌های دیگر این وام، استفاده مالی از طلاهایی است که قصد فروش آن‌ها را ندارید و بلااستفاده در خانه مانده است. اگر فرصت کمی برای فراهم کردن بودجه دارید، وام با طلا یکی از بهترین پیشنهادها است و این تسهیلات در گروه وام‌های فوری قرار می‌گیرد.

همان‌طور که گفتیم، بدون ضامن هم می‌توانید با کمک طلا وام دریافت کنید. البته این تنها وامی نیست که برای دریافت آن نیازی به ضامن ندارید؛ اگر وارد صفحهدر سایت لندو شوید، علاوه بر ضامن به چک ضمانت هم نیازی ندارید. وام لندو با همکاری بانک آینده به صورت آنلاین داده می‌شود و ارائه سفته برای ضمانت آن کافیست. این وام بدون ضامن، چک و پیش‌پرداخت در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد و مخصوص خرید کالاهای متنوع از صدها فروشگاه آنلاین معتبر طرف قرارداد با لندو است.

برای دریافت وام با طلا از بانک کارگشایی به چه چیزهایی نیاز است؟

برای درخواست وام با طلا، همان‌طور که از نام آن مشخص است، به مقداری طلا به‌عنوان وثیقه نیاز دارید. مقدار این طلا به میزان وام درخواستی شما بستگی دارد. 30 گرم طلا، حداقل مقدار طلای مورد نیاز برای دریافت کمترین مبلغ وام از بانک کارگشایی است. مدارک شناسایی اصلی مثل شناسنامه و کارت ملی هم بدون شک باید در زمان درخواست همراه داشته باشید. در ضمن، میان مدارکی که به بانک ارائه می‌دهید، حتماً فاکتور خرید طلایتان را هم قرار دهید.

نکته‌ای که باید بدانید: دریافت وام با طلا معمولاً با وثیقه طلاهای تزئینی امکان‌پذیر است و نباید از سکه‌های طلا به‌عنوان ضامن استفاده کنید.

شرایط ترهین طلا در بانک کارگشایی و نحوه بازپرداخت آن

طرح وام با طلا در اصلاح بانکی با عنوان «ترهین طلا» شناخته می‌شود و تعدادی از بانک‌ها از جمله بانک کارگشایی این طرح را اجرا می‌کنند. بانک کارگشایی یکی از اصلی‌ترین مراکز برای ارائه وام با طلا است و در زمان دریافت وام دو انتخاب در اختیار مشتری قرار می‌دهد. در بانک کارگشایی شما می‌توانید با وثیقه‌ 100 گرمی از طلا برای دریافت وام 20 میلیون تومانی اقدام کنید. زمان بازپرداخت وام به دارندگان طلا به صورت ماهانه نیست و باید آن را سر موعد یک‌ساله به صورت یک‌جا پرداخت کنید. در صورتی که در موعد یک‌ساله پرداخت نکنید، درصدی به‌عنوان جریمه دیرکرد به حساب شما اضافه می‌شود.

سود بازپرداخت وام طلا چقدر است؟

سود وام قرض‌الحسنه بانک کارگشایی 4 درصد است. البته یادتان باشد که 7 درصد هم باید به‌عنوان کارمزد به بانک پرداخت کنید. در مجموع سود این وام بسیار کم است و حدود 200 هزار تومان باید بیشتر پرداخت کنید. اما سود وام 20 میلیونی جعاله از بانک کارگشایی 20 درصد است. این وام 20 میلیونی نیازی به ضامن ندارد و همان 100 گرم طلا برای وثیقه کافیست. اگر این 20 میلیون را برای خرید کالا نیاز دارید، می‌توانید به جای درخواست وام طلا، وارد صفحه در لندو شوید و درخواست‌تان را ثبت کنید. این وام 20 میلیونی با همکاری بانک آینده داده می‌شود و برای دریافت آن نیازی به ضامن و چک ندارید. از مزیت‌های وام لندو عدم تعریف جریمه دیرکرد در قوانین آن است.

وام با طلا یا دیگر وام‌ها؟

در زمانی که متقاضی وام هستید، حتماً پیش از درخواست از شرایط تمامی وام‌ها مطلع شوید تا بتوانید برای مناسب‌ترین و کم‌سودترین آن درخواست دهید. علاوه بر تسهیلات بانکی حتماً شرایط وام‌های سامانه‌هاوام طلا بانک کارگشایی با وام طلای گلدیس

وام طلا بانک کارگشایی که با هدف رفع نیازهای مالی وفوری مردم با پرداخت قرض‌های کوچک شکل گرفته است اگر به مشکل اقتصادی خاصی برخورد کردید که برای حل آن چند میلیون تومان پول کم آورده‌اید یکی از راه‌های تأمین بخشی از این مبلغ وام گرفتن از بانک کارگشایی یا وام طلای گلدیس است. در واقع می‌توانید با سپردن یا همان ترهین طلا به‌عنوان وثیقه به بانک کارگشایی به ازای هر گرم، صدهزارتومان تاو با ترهین حداقل صد گرم طلا تا سقف ده میلیون تومان وام بگیرید. ولی وام طلای گلدیس می توانید به اندازه ارزش طلای خود به هر میزان با سپردن یا ترهین طلا به عنوان وثیقه وام بگیرید   به طور مثال از طلای گلدیس می توانید با صد گرم طلا  تا حدود 90 میلیون تومان وام بگیرید .

سود بازپرداخت وام طلا چقدر است؟

وام طلا بانک کارگشایی با وام طلای گلدیس

سقف مبلغ وام طلا بانک کارگشایی چقدر هست؟

با سپردن طلا در بانک کارگشایی می‌توانید حداکثر تا ده میلیون تومان وام فوری بگیرید.ولی با مراجعه به دفاتر وام طلای گلدیس می توانید به اندازه ارزش طلای خود به هر میزان با سپردن یا ترهین طلا به عنوان وثیقه وام بگیرید

به ازای هر گرم طلای 17 یا 18 عیار که بانک بسپارید می‌توانید به ازای هر گرم تا یکصد هزار تومان وام بگیرید.بنابراین برای گرفتن 10 میلیون تومان باید حداقل 100 گرم طلا وثیقه بگذارید. ولی با مراجعه به دفاتر وام گلدیس می توانید به ازای هر گرم طلا تا یک میلیون تومان یا بیشتر وام دریافت کنیدو  با 200 گرم طلا می توانید از طلای گلدیس حدود 200 میلیون تومان وام بگیرید نکته مهم این است که این بانک فقط طلاهای زینتی را به‌عنوان وثیقه قبول می‌کند ونمی توانید سکه وثیقه بگذارید.ولی طلای گلدیس به سکه هم وام طلا یا وام سکه به ارزش خود پرداخت می کند

زمان بازپرداخت وام طلا چقدر است؟

مدت‌زمان بازپرداخت وام طلا بانک کارگشایی یک سال است که البته تا یک سال دیگر هم قابل تمدید است. وام طلای بانک کارگشایی به‌صورت قسطی نیست. یعنی کل مبلغ را باید در پایان دوره بپردازید و لازم نیست ماه‌به‌ماه قسط بدهید ولی در طلای گلدیس وام طلا هم به صورت اقساط هم به صورت یکجا و مضاربه پرداخت می شود مدت زمان پرداخت وام طلای گلدیس بین 4 ماه تا یکسال هست و در صورت لزوم تمدید خواهد شد

کارمزد و سود وام طلاچقدر است؟

سود این وام در بانک کارگشایی از 4 درصد به بیست درصد رسیده و شش درصد نیز جریمه پرداخت است. البته برای بررسی و ارزیابی طلایی هم که می‌سپارید باید 2 درصد حق‌الزحمه و بیمه طلا خودرا مازاد پرداخت کنید که پس از پرداخت وام و ترخیص گرو دریافت می‌شود. درصورتی‌که در پرداخت وام تأخیر داشته باشید به ازای هر ماه شش درصد به‌عنوان خسارت تأخیر تأدیه نیز به مجموع پرداختی شما اضافه خواهد شد.اما کارمزد طلای گلدیس به صورت 2.5 درصد ماهیانه محاسبه می گردد.

شرایط دریافت وام طلا چیست؟

برای گرفتن وام طلا بانک کارگشایی باید تاییدیه پستی ، سند خانه یااجاره نامه با کد رهگیری ، عدم مطالبات معوق بانکی و حساب سیبا و کارت ملی جدید داشته باشید. ولی در وام طلای گلدیس می تونید هر حسابی داشته باشید  و عدم وجود مطالبات معوق شما هم مهم نیست  دقت داشته باشیدبرای دریافت وام طلا در طلای گلدیس و بانک کارگشایی که برای تکمیل مدارکتان حتماً هنگام مراجعه کارت ملی و شناسنامه عکس‌دار همراهتان باشد.

مجموعه  افسون گلد از سال ۱۳۸۰ تاسیس و بیش از دو دهه سابقه طراحی و ساخت انواع طلاهای ژورنال و طلا های منحصر به فرد دارد