اخبار کسب و کارعمومی

نکاتی “مهم” که برای خرید لوازم التحریر باید بدانیم

همه ما می‌دانیم که لوازم التحریر نقش پررنگی را در زندگی ما ایفا می‌کند. حداقل یک فرد در هر خانواده‌ای از لوازم التحریر استفاده می‌کند. در حال حاضر در سراسر کشور نیز فروشگاه‌های لوازم التحریر متعددی وجود دارند. دانش‌آموزان اصلی‌ترین مصرف کنندگان و متقاضیان لوازم التحریر هستند. همه ما برای خرید لوازم التحریر، نیاز به یک راهنمای خرید لوازم التحریر داریم. دانستن نکاتی برای خرید لوازم التحریر، کمک بزرگی به ما در انتخاب می‌کند.

این نکات برای دانش اموزان در سنین متفاوت و هرگونه لوازم تحریر متفاوت است به عنوان مثال یکی از مواردی که در خرید خودکار برای دانش اموزان با سن پاییت تر باید رعایت نوع پلاستیک استفاده در بدنه خودکار است که در صورت تماس این خودکار با دهان دانش اموز مشکلی برای او ایجاد نکند
ویدئو کوتاه زیر به مشا بیشتر کمک میکند تا با این نکات اشنا شوید

با توجه به این که کارخانه‌های متعددی در حال تولید و عرضه انواع لوازم التحریر هستند و دنیایی از لوازم التحریر در سطح کشور وجود دارد؛ انتخاب به کار بسیار سختی تبدیل می‌شود و حضور یک راهنما، بیش از پیش احساس می‌شود. شاید برای شما بسیار اتفاق افتاده باشد که مبلغ زیادی برای یک سری لوازم التحریر پرداخت کرده باشید؛ ولی حس کنید پولتان بر باد رفته است. دقیقاً این یکی از دلایلی است که ما این مقاله را برای شما آماده کرده‌ایم.

از نکات و اصول مهم برای خرید لوازم التحریر مطلع هستید؟ چگونه می‌توان در انتخاب لوازم التحریر بدون خطا عمل کرد و بهترین انتخاب را داشت؟ این سؤال، سؤال بسیار خوبی است و پاسخ نیز بسیار ساده است. اگر قبل از خرید لوازم التحریر، به راهنمای خرید لوازم التحریر یا راهنمای خرید لوازم مدرسه، توجه داشته باشید و یک سری نکات را در هنگام خرید در نظر بگیرید، می‌توانید بهترین انتخاب‌ها را در خرید لوازم التحریر داشته باشید.اتود پری دریایی، یک هدیه‌ی خاص و متفاوت برای دوستان و خانواده‌تان خواهد بود.

نکات مهم راهنمای خرید لوازم التحریر برای دانش‌آموزان عبارت‌اند از:

۱_سن دانش‌آموز

اگر به عنوان والدین، قصد خرید لوازم التحریر برای فرزند خود دارید، باید سن او را در نظر بگیرید. اگر فرزند شما سن کمی دارد، باید در خرید محتاط‌تر عمل کنید؛ زیرا یک سری از لوازم التحریر برای هر سنی مناسب نیست و می‌تواند به فرزند شما آسیب برساند.

ابزارهایی مثل گونیا یا پرگار، شاید برای دانش‌آموزان بزرگ‌تر ضروری باشند؛ ولی برای دانش‌آموزان کوچک، نه تنها غیر ضروری هستند، بلکه می‌توانند حکم یک وسیله خطرناک را داشته باشند؛ بنابراین باید از خرید وسایل نوک تیز برای فرزند کوچک خود جلوگیری کنید.

بعضی از لوازم، مثل ماژیک از رنگ‌های غیرمجاز تهیه شده‌اند و شیمیایی محسوب می‌شوند. گاهی کودکان به چنین چیزهایی آلرژی پیدا می‌کنند و این می‌تواند خبری بد برای والدین باشد.

۲_دختر با پسر بودن دانش‌آموز

شاید بعضی از افراد اهمیت خاصی به رنگ و طراحی لوازم التحریر ندهند و هر آنچه که مشاهده می‌کنند برای فرزند خود تهیه نمایند. نکته دیگری که باید در خرید لوازم التحریر به آن توجه شود، رنگ و طراحی است. اگر فرزند شما دختر باشد، رنگ‌هایی مثل صورتی، بنفش، زرد، نارنجی، قرمز رنگ‌های مناسبی هستند. اگر فرزند شما پسر باشد، رنگ‌هایی مثل آبی و سبز بسیار ایده آل هستند. سعی کنید همیشه برای خرید وسایل فرزند خود به سراغ رنگ‌های شاد بروید؛ زیرا روحیه فرزند شما از اهمیت بالایی برخوردار است و رنگ‌ها تأثیر بسزایی در روحیه دارند.

۳_انتخاب مداد و خودکار مناسب برای دانش‌آموز

دانش‌آموز یا همان فرزند شما، ممکن است نیاز به خودکار داشته باشد یا کوچک باشد و تنها به مداد نیاز داشته باشد. در هر صورت مداد یا خودکار ابزار اصلی یک دانش‌آموز است و در خرید آن باید دقت کافی داشته باشید. مراحل ساخت مدادهای موجود در بازار ممکن است یکسان نباشد و نتیجه‌ای که حاصل می‌شود این است که مدادهایی با درجه سفتی و نرمی متفاوت به بازار عرضه می‌شوند.

اگر برای فرزند خود مداد بسیار نرم بگیرید، او مدام مجبور به تراشیدن مداد خود می‌شود و مداد زود تمام می‌شود و علاوه بر تمام شدن، کودک شما خسته می‌شود. نرم بودن مداد باعث سریع‌تر گرد شدن آن می‌شود و تیزی خود را به سرعت از دست می‌دهد. از طرفی دیگر اگر مداد سفتی برای فرزند خود تهیه کنید، کار نوشتن برای او دشوار می‌شود و سریع خسته می‌شود. پس باید به دنبال یک مداد با درجه نرمی و سفتی متوسط باشید.

یک سری از مدادها در بازار وجود دارند، به نام مداد نوکی یا اتود. این مدادهای نوکی نیاز به تعویض نوک دارند و بهتر است برای کودکانی که از سنین بالاتری برخوردار هستند خریداری شوند. کودکان با سن کم شاید نتوانند مهارت کافی در تعویض نوک مداد داشته باشند و همچنین نوک این مدادها بسیار تیز و خطرناک است.

به عنوان راهنمای خرید لوازم التحریر باید بگوییم که در خرید خودکار باید به وزن آن توجه کنید. به دنبال خودکار سنگین نروید. بعضی از خودکارها روکش پلاستیکی دارند و انگشت را اذیت نمی‌کنند. از خرید خودکارهای بدون در خودداری کنید؛ زیرا باعث کثیف شدن جامدادی می‌شود. بعضی از خودکارها معطر هستند، این خودکارها طرف‌داران زیادی دارند ولی نکته‌ای که درمورد آن باید بدانید این است که آلرژی همیشه در کمین است و ممکن است فرزند شما به این خودکار حساسیت داشته باشد.

۴_انتخاب مداد شمعی یا ماژیک مناسب برای دانش‌آموز

در خرید مداد شمعی و ماژیک، باید به ترکیبات آن توجه کنید. ترکیبات این لوازم، پارافین و رنگ هستند که نباید با چشم تماس پیدا کنند. در خرید مداد شمعی، توجه کنید که مداد شمعی روکش داشته باشد.

سعی کنید در خرید به سراغ مارک‌های مرغوب بروید. اکثر این مارک‌های مرغوب، قابل اطمینان هستند و از مواد غیرسمی تهیه شده‌اند. خرید ماژیک‌های خط زن که با رنگ‌های فسفری، نارنجی و… در بازار وجود دارد، باعث خستگی چشم می‌شوند و ضرورتی ندارد برای یک کودک چنین چیزی خریداری شود.

۵_انتخاب مدادتراش مناسب برای دانش‌آموز

یکی از نکات راهنمای خرید لوازم التحریر، توجه به مداد تراش است. یک سری از مدادتراش‌ها دارای مخزن هستند؛ یعنی پس از تراشیدن مداد کودک شما مجبور نیست آن را بلافاصله به سطل زباله بریزد و می‌تواند بدون کثیف کاری مداد خود را تراش کند و زبالة مداد در مخزن مدادتراش جمع می‌شود. خرید چندان گزینه مناسبی برای مداد تراش مدرسه نیست؛ زیرا هم حمل آن سخت است و هم تا حدودی خطرناک است.

۶_خرید پاک کن مناسب برای دانش‌آموز

بعضی از پاک‌کن‌ها بسیار نرم هستند و در حین استفاده خرد می‌شوند. بعضی دیگر از پاک‌کن‌ها بسیار سفت هستند و باعث ایجاد خستگی می‌شوند. برای خرید پاک کن باید دقت کنید که درجه نرمی پاک کن متوسط باشد. ما در پئونی به شما کمک کردیم تا رو انتخاب کنید

۷_خرید دفتر مناسب برای دانش‌آموز

دفترها نیز جزو لوازم ضروری دانش‌ آموز محسوب می‌شوند. امروزه دفترها ۴۰ برگ، ۶۰ برگ، ۸۰ برگ و ۱۰۰ برگ و ۲۰۰ برگ هستند. دفترهایی با برگ ۴۰ الی ۸۰ بیشتر برای دانش‌آموزان کم سن مناسب است. دفترهای ضخیم مثل ۱۰۰ برگ و ۲۰۰ برگ برای دانش‌آموزان بزرگ است. البته بعضی از دروس دانش‌آموزان بزرگ‌تر نیز نیازی به دفتر ضخیم ندارد و معلم در جلسه اول تعداد صفحات دفتر را تعیین می‌کند.

سعی کنید در هنگام خرید دفتر، همه را با یک شکل، رنگ و طرح خریداری نکنید؛ زیرا باعث ایجاد اشتباه می‌شود و از قابل تشخیص بودن خارج می‌شود. به‌عنوان‌ مثال ممکن است دانش‌آموز به جای دفتر ادبیات، دفتر ریاضی را بردارد و به مدرسه برود.

در چند سال اخیر، با طراح های متفاوت و جذاب و با قیمت مناسب راهی بازار شده اند و شما با خرید این محصولات از تولید کنندگان ایرانی هم حمایت میکنید.

۸_فریب برندهای معروف را نخورید

ممکن است بعضی از برندها بسیار معروف و گران باشند؛ ولی کارایی خوبی نداشته باشند. فریب برند لوازم التحریر را نخورید و به کیفیت آن توجه کنید. بعضی محصولات ایرانی باوجوداینکه قیمت کمتری دارند از کیفیت خوبی برخوردار هستند. البته بعضی از برندها نیز عملکرد و کیفیت اثبات شده‌ای دارند و امتحان خود را در طی چند سال پس داده‌اند. این برندها گران و در عین حال با کیفیت نیز هستند

جمع بندی

اگر اشاره‌ای مختصر به راهنمای خرید لوازم التحریر داشته باشیم، باید بگوییم که سن و جنسیت فرزند شما بسیار مهم است و هر چیزی در مدرسه مورد نیاز فرزندتان نیست. بعضی از لوازم مدرسه باعث ایجاد آلرژی می‌شوند و قبل از خرید باید راجع به آن بدانید. از خرید وسایل خطرناک برای دانش‌آموز جلوگیری کنید و به درجه نرمی و سفتی پاک کن، مداد و خودکار توجه داشته باشید. در خرید مداد تراش، برای راحتی فرزند خود، حتماً مدادتراش مخزن دار تهیه کنید.

آیا به جز موارد فوق پیشنهاد دیگری برای تکمیل کردن این راهنمای خرید لوازم التحریر دارید؟ می‌توانید آن را در بخش نظربا قرار گرفتن در آستانه مهرماه و فصل مدارس، خرید لوازم التحریر و وسایل مدرسه بیشتر از همیشه دغدغه خانواده هاست. شاید شما هم دوست داشته باشید بتوانید یک خرید موفق با کمترین هزینه داشته باشید. این موضوع اتفاق نخواهد افتاد مگر آنکه شما قبل از خرید با باید و نبایدهای لوازم التحریر آشنایی داشته باشید و بدانید که چه وسیله ای را با چه ارزشی می خواهید. ما در این مقاله سعی کرده ایم به توضیح مختصر راهنمای خرید برخی از مایحتاج تحصیلی بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

نکاتی “مهم” که برای خرید لوازم التحریر باید بدانیم

قبل از خرید لوازم التحریر بهتر است یک لیست از لوازم مورد نیازتان تهیه کرده و بودجه و هزینه خاصی را برای آن در نظر بگیرید. حال با توجه به بودجه اختصاصی، الویت خریدتان را مشخص کنید. سپس برای هر کدام از الویت ها مبلغ مشخصی را تخمین بزنید و برحسب آن شروع به خرید کنید. برای خرید بهتر و مفیدتر نیز بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشیم.

  • نکاتی که در خرید جامدادی باید به آن توجه کنید، عبارت است از اندازه، وزن، جنس و نوع بسته شدن.

بهتر است که جامدادی ای که خریداری می کنید، کوچک و قابل حمل باشد. جامدادی های بزرگ علاوه بر جاگیر بودن، ممکن است وزن بیشتری داشته باشند. چرا که فاکتور وزن یکی از آن مواردیست که باید در خرید تمامی لوازم التحریر در نظر گرفته شود. همچنین توجه کنید جنس جامدادی ترجیحا پارچه ای و قابل شست و شو باشد. کمی که از سال تحصیلی بگذرد، مداد و خودکار دانش آموزان حتما جامدادی را کثیف می کند و برای اینکه مجبور به تعویض نباشید، بهتر است در همان ابتدا جنسی انتخاب کنید که قابل شست و شو باشد. جامدادی های چوبی، فلزی و پلاستیکی علاوه بر وزن بیشتر، سبب ایجاد سروصدا در کیف به هنگام حرکت می شود. به نوع بسته شدن جامدادی نیز توجه کنید. اگر جامدادی با زیپ بسته می شود، الویت انتخاب با زیپ های فلزی است. دکمه های فلزی نیز به دکمه های پلاستیکی ارجحیت دارند. جامدادی های کشی و چسبی نیز در الویت های بعدی برای انتخاب هستند.

  • نکاتی که در خرید مداد باید به آن توجه کنید، عبارت است از مکانیکی یا دستی بودن مداد، جنس و سفتی.

در انتخاب و خرید مداد برای دانش آموزان دبستانی، الویت و ارجحیت با مداد ساده است. چرا که استفاده از مدادنوکی در سنین پایین کمی سخت است. ممکن است با کمی فشار نوک آن بشکند و علاوه بر امکان پریدن نوک به سمت صورت، تعویض آن برای کودکان دبستانی سخت است.

مدادهای ساده نیز نسبت به مدادهای کاغذی دارای الویت بالاتری هستند. چرا که راحت تر تراشیده می شوند و کاربری آن راحت تر است.
مورد مهم دیگر در خرید مداد، میزان سختی مغزی آن است. هرچه مغزی نوک مداد سفت تر باشد، هنگام نوشتن فشار بیشتری به دست تحمیل می کند و ممکن است سبب ایجاد درد یا آسیب در ناحیه انگشتان شود. از طرفی هر چه نوک مداد نرم تر باشد، زودتر تمام می شود و مدام باید تراشیده شود که این خود اصلا به صرفه نیست. بهترین مداد آن است که که با فشاری متوسط روان و پررنگ بنویسد.

  •  نکاتی که در خرید تراش باید به آن توجه کنید، عبارت است از جنس، محفظه و قابل حمل بودن آن.

در خرید تراش، بهترین انتخاب برای جنس آن پلاستیکی است. چرا که لبه تراش های فلزی ممکن است تیز باشند و سبب ایجاد برش و خراش در دست شوند. علاوه بر آن، وزن تراش های پلاستیکی کمتر است.
همچنین تراش های محفظه دار انتخاب بهتری به نسبت تراش های معمولی هستند. چرا که برای هر بار تراش کردن لازم نیست کنار سطل زباله رفت.

تراش های رومیزی نیز الویت بیشتری برای خرید نسبت به تراش های معمولی و ساده دارند. چرا که به دلیل سنگین و بزرگ بودن، حمل آن سخت و مناسب استفاده برای خانه است و همراه نداشتن تراش، عادت همواره تیز نگه داشتن مداد و زود به زود تراش کردن را از بین می برد.

  • نکانی که در خرید پاک کن باید به آن توجه کنید، عبارت است از جنس و قابلیت های جانبی آن.

هنگام خرید پاک کن دقت کنید جنس آن نه آنقدر سفت باشد که نوشته را به زحمت پاک کند و نه آنقدر نرم که سریع بشکند و با هر بار پاک کردن تکه تکه شود. همچنین مواد به کار رفته در تولید آن باید مرغوب و باکیفیت باشد تا سبب ایجاد آلرژی در کودکان نشود.
داشتن بند نیز یکی دیگر از ویژگی های یک پاک کن خوب است. چرا که از گم شدن آن جلوگیری می کند.

  • نکاتی که در خرید خودکار باید به آن توجه کنید، عبارت است از مشخصات فیزیکی بدنه، وزن و به طور کلی ارگونومیک بودن خودکار.

در انتخاب خودکار، بهتر است الویت با گزینه ای باشد که درپوش دارد. چرا که علاوه بر آنکه مانع ریختن جوهر آن می شود، از خط خطی شدن جامدادی و یا کیف نیز جلوگیری می کند. همچنین خودکارهای سه گوش گزینه بهتری برای انتخاب نسبت به خودکار های معمولی هستند. در بعضی از خودکارها در قسمتی که انگشت روی بدنه آن قرار می گیرد، یک پوشش پلاستیکی وجود دارد که مانع آسیب رسیدن به انگشت می شود. علاوه بر آن این پوشش بهترین محافظ برای کسانی است که هنگام نوشتن فشار زیادی به انگشتان و بدنه خودکار وارد می کنند و سبب پیشگیری از خستگی دست و انگشتان می شود.

در ارتباط با وزن خودکار می توان گفت خودکاری مناسب است که نه خیلی سبک باشد و نه خیلی سنگین. اما استاندارد معرفی شده به عنوان یک خودکار ارگونومیک، وزن کمی سنگین اما متعادل است.

برای مطالعه جزئیات بیشتر در ارتباط با راهنمای خرید خودکار کلیک کنید.

  • نکاتی که در خرید ماژیک و مدادشمعی باید به آن توجه کنید، عبارت است از درپوش و پوشش داشتن محصول، سمی و آلرژی زا نبودن آن.

هنگام خرید مدادشمعی حتما توضیحات و نوشته های روی آن را مطالعه کنید. دقت کنید این محصول یک پوشش محافظ برای در دست گرفتن داشته باشد. همچنین به کودکان خود آموزش دهید که هنگام استفاده از آن، دستشان را به چشمانشان نزنند. چرا که اکثر این محصولات آلرژی زا هستند.

برای خرید ماژیک نیز همان موارد مدادشمعی قابل بحث است. خواندن توضیحات محصول نیز فراموش نشود. در صورتی که روی آن عبارت غیرسمی یا Not Poisoning ذکر شده است، در خرید آن شک نکنید.

  • نکاتی که در خرید دفتر باید به آن توجه کنید، عبارت است از تعداد برگه، سایز، جلد، صحافی و خط کشی.

در ارتباط با خرید دفتر نکته ای که حائز اهمیت است، تعداد برگه های دفتر است که بی شک مهمترین مورد آن است. این که بتوان برای هر درس دفتری با تعداد برگه های مناسب برای همان درس انتخاب کرد، نکته ای است که شاید نیازمند استفاده از تجارب معلمان و یا دانش آموزان یک پایه بالاتر باشد. ما هم در مقالاتی که پیش از این نوشتیم تا حدودی به برخی دروس پایه های مختلف ابتدایی و مایحتاج آن اشاره کردیم.

دلیل اهمیت موضوع تعداد برگه ها هم آن است که تعداد زیاد برگه باعث سنگین تر شدن وزن دفتر و در نهایت منجر به افزایش وزن کیف می شود که این خود یکی از دلایل آسیب به ستون فقرات، کمر و گردن دانش آموزان است. از طرفی وقتی برای تمام طول سال کودک دانش آموزتان یک دفتر با تعداد برگه های زیاد تهیه می کنید، کودکتان به دلیل تنوع طلبی ممکن است که از دفتر یا طرح خاص آن خسته شود و شما مجبور به تهیه یک دفتر جدید شوید که این اصلا از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست. حتی گاها پیش آمده که در پایان سال هنوز تعدادی از برگه های دفتر دانش آموزان باقی مانده و دفتر هنوز تمام نشده و این نیز یکی دیگر از عواقب خرید دفتر با تعداد برگه بالا در ابتدای سال تحصیلی است.حتما بخوانید : ترب

جلد دفتر و ضخامت آن نیز موضوع مهمی در ماندگاری دفاتر است. به طور معمول جلد دفترها مقوایی، چرمی، پارچه ای و یا پلاستیکی است. حال هر کدام از این ها ممکن است ویژگی ها و پوشش های مختلفی داشته باشند. مثلا دفترهای مقوایی ممکن است یک پوشش چسبی یا سلفونی برای حفاظت هرچه بهتر داشته باشند و جلد پلاستیکی ها ممکن است سخت یا منعطف باشند. جلد چرمی ها ممکن است از چرم طبیعی یا مصنوعی باشد و جلد پارچه ای ها ترکیبی از چند پارچه و یا چرم و پارچه. که ماندگارترین جلد نیز همان جلد پلاستیکی سخت و پس از آن چرمی است.

در ارتباط با موضوع صحافی نیز بد نیست بدانید که دفترها ممکن است با شکل های مختلفی صحافی شود که آن خود نیز شامل دو گروه مختلف فرم و نوع است. فرم صحافی معمولا بیانگر عمودی یا افقی بودن نوع صحافی است. نوع صحافی نیز همان مدل اتصال برگه ها به شکل فنری، جسبی، حلقه ای، منگنه ای و یا دوخت است.

در هنگام خرید در نظر داشته باشید که بهترین نوع صحافی فنری دوبل است که برگه ها ضمن آنکه به سختی از دفتر کنده می شوند، در صورت نیاز می توان آن را به سادگی از فنر جدا کرد.

خط کشی دفتر ها هم موضوع بعدی بحث است که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد. دفترهای فارسی و به طور کلی دفاتر تکالیف دروس بهتر است یک خط باشد. دفتر زبان دو خط و دفتر نقاشی هم که می دانید بی خط است.

حال از بین دفاتر فارسی یک خط هم باید به فاصله خطوط از هم و نوع خط دفتر توجه کرد.

در پایان، نکته ای که همواره و در خرید تمام لوازم التحریر باید به آن توجه کرد این است که جنس و وزن این لوازم از پلاستیک و در سبک ترین حالت ممکن باشد. برای لوازمی همچون پرگار حتما محصول درپوش و یا جعبه دار خریداری شود. اگر خط کش می خرید، فلزی، شیشه ای و یا خیلی بلند نباشد. گونیا و نقاله بهتر است پلاستیکی باشد و در نهایت آموزش استفاده صحیح از این وسایل مهمترین نکته ای است که فراموش نکنید. جهت خرید بهتر فروشگاه لوازم التحریر خورشید شاپ با ما تماس بگیرید

همچنین پیشنهاد می کنیم برای داشتن خریدی بهتر، مقالات مرتبط با  و  را نیز مطالعه کنید. این امکان با کلیک کردن روی این عبارات برایتان میسر شده است.

اگر شما هم نکته ای در ارتباط با این لیست و نکاتی بیش از آنچه که ما گفتیم می دانید، در قسمت کامنت با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید تا ما نیز نوشتارمان را به روزرسانی کنیم.