اخبار کسب و کارعمومی

انواع بنرهای چاپی را بهتر بشناسیم

وقتی‌ که در گوشه و کنار شهر قدم می‌زنید، قطعاً بنرهای با ابعاد بسیار بزرگ و کوچک توجه شما را به خود جلب می‌کند. تبلیغات محیطی انواع مختلفی دارد که مهم‌ترین آنها چاپ بنر است. این ابزار تبلیغاتی خود به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که هر کدام از آنها با اهداف اطلاع ‌رسانی و تبلیغات عرضه می‌شوند. هر چقدر اندازه تبلیغات محیطی بزرگتر باشد، در معرض دید مخاطبین بیشتری قرار می‌گیرد. اگر به ‌دنبال این هستید که با انواع چاپ بنر آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. در این مطلب قصد داریم شما را بیشتر با مفهوم چاپ بنر، انواع بنرهای تبلیغاتی قابل ‌چاپ و کاربردهای آنها آشنا کنیم.

انواع بنرهای چاپی را بهتر بشناسیم

چاپ بنر و تبلیغات محیطی

بنر را می‌توان یکی از پرکاربردترین و مناسب‌ترین ابزار تبلیغات محیطی به‌ حساب آورد که برای تبلیغات محیطی، به ‌ویژه معرفی شرکت‌ها، برندها، محصولات و خدمات کسب و کارها بسیار کاربردی است. این نوع چاپ اغلب در بیلبوردهای تبلیغات شهری نصب می‌شود و سفارش چاپ بنر فوری نسبت به سایر ابزارهای تبلیغات محیطی معمولاً بیشترین تقاضا را دارد. بنر متریال از جنس PVC است و به‌ خاطر جنس و نوع متریال ساخته ‌شده، کاملاً ضد آب بوده و نسبت به خراشیدگی سطحی، تا خوردگی، فشار و کشش بالا، بسیار مقاوم هستند. همچنین قیمت تمام ‌شده چاپ بنر نسبت به سایر متریال‌های چاپ محیطی بسیار پایین‌تر است.

بنر در عرض رول های مختلف چاپ می‌شود، اما معمولاً بنرهای تا عرض 3 متر و سفارشات با عرض بالا تا عرض 5 متر تولید و به بازار عرضه می‌شوند. بنرهای عرض 3 متر جهت تبلیغات در سایز معمول، تبلیغات نمایشگاهی یا فروشگاهی کاربرد دارد. نوع لارج فرمت یا عرض 5 متر، برای تبلیغات محیطی بیلبوردها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع بنرهای تبلیغاتی

بنرهای تبلیغاتی با شکل، طرح، رنگ و اندازه‌های مختلفی که دارند با نهایت سلیقه طراحی می‌شوند و با چیدمان درست محتوا و به بهترین نحوه، وظیفه‌ی یک تبلیغ حرفه‌ای را انجام می‌دهند. بنرهای تبلیغاتی چاپ ‌شده در مجموع به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

1.      چاپ بنر عرض 3 متر

بنر عرض 3 متر را می‌توان یکی از ابزارهای تبلیغاتی در فضای باز و نمایشگاهی دانست که کاربردهای فراوانی در معرفی شرکت‌ها، برندها، محصولات و خدمات کسب و کارها دارد. این نوع ابزار تبلیغاتی از جنس PVC است و بر اساس کارکردهای متفاوت تا عرض‌های 3.20 هم تولید می‌شوند.

متریال به کار رفته در بنر عرض 3 متر کاملاً ضد آب و مقاوم نسبت به خراشیدگی سطحی، تا خوردگی، حرارت، فشار و کشش بالا است. سطح صاف و یک دست این نوع چاپ باعث شده تا برای تبلیغات و اطلاع‌ رسانی سر در مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، مکان‌های مذهبی، کنفرانس‌ها و همایش‌ها از این بنرها استفاده شود.

کاربردهای بنر عرض 3 متر

 • استفاده از بنر عرض 3 متر در مکان‌های مذهبی مانند حسینیه‌ها و مساجد تمام شهر
 • معرفی محصولات جدید و تبلیغات مؤثر در همایش‌ها، کنفرانس‌ها و سمینارها
 • نصب بنر عرض 3 متر در فروشگاه‌ها برای خوشامدگویی به مشتریان
 • اطلاع ‌رسانی به افراد ناآشنا با سالن‌ها و مسیرهای تردد در نمایشگاه

2.      چاپ بنر عرض بالا

مهم‌ترین مدیا چاپ و تبلیغات فضای باز، چاپ بنر عرض 5 متر است که به بنر عرض بالا یا لارج فرمت هم شهرت دارد. چاپ بنر عریض بهترین گزینه برای هرگونه اطلاع‌ رسانی و تبلیغات محیطی از جمله بیلبوردهای تبلیغات شهری، اعلان‌های چاپی درون ‌شهری، تابلو سر درب فروشگاه‌ها و… محسوب‌ می‌شود.

جنس و نوع متریال چاپ بنر عرض 5 کاملاً ضد آب بوده و نسبت به خراشیدگی سطحی، تاخوردگی، فشار و کشش، بسیار مقاوم و بادوام است و نسبت به سایر ابزارهای تبلیغاتی پتانسیل جذب مخاطب بیشتری را دارد.

کاربردهای بنر عرض بالا

 • چاپ اینفلوئنسرها معروف روی بنرها به ‌منظور تبلیغات، اطلاع ‌رسانی و…
 • نصب بنر عرض بالا در عرشه و پل‌های هوایی، خیابان‌ها، اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها
 • استفاده از تبلیغات بنر در سر در حسینیه‌ها و مساجد بزرگ
 • جهت اطلاع ‌رسانی گسترده همایش‌ها، کنفرانس‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی و اجلاس‌های مختلف داخلی و خارجی

انواع بنرهای چاپی را بهتر بشناسیم

3.      چاپ بنر دو طرفه

یکی از پرکاربردترین محصولات تبلیغات محیطی، چاپ بنر دو طرفه یا استرابورد است. در این نوع ابزار تبلیغاتی، قابلیت چاپ بر روی هر دو سطح بنر انجام‌ می‌شود. بنر دو طرفه معمولاً در مکان‌های شلوغ و پر از تردد مانند فضاهای نمایشگاهی، وسط پارک‌ها، جاده‌های دو طرفه یا بلوارها نصب می‌شود تا مخاطبانی که در هر دو طرف مسیر در حال تردد هستند بتوانند پیام هر دو طرف بنر را به ‌راحتی مشاهده کنند.

کاربردهای بنر دو طرفه

 • استفاده از چاپ استرابورد تبلیغاتی در فروشگاه‌های بزرگ و مراکز تجاری
 • تبلیغات هر چه موثرتر محصولات جدید به‌ صورت معلق و آویزان در فضا
 • استفاده از لمپوست بنر در اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها
 • استفاده از چاپ بنر دوطرفه برای تبلیغ در فروشگاه‌ها و مغازه‌های شلوغ

4.      چاپ فلکسی

یکی از پرکاربردترین روش‌های تبلیغات محیطی، چاپ فلکس است که برای تبلیغات فضای بیرونی (outdoor) و همچنین فضای درونی (indoor) به‌ عنوان تابلوی سر درب مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، شرکت‌ها، تبلیغات روی ساختمان‌ها، تابلوهای عابر پیاده و فضاهای نمایشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

متریال به کار رفته در فلکس از جنس PVC است و در برابر رطوبت، شوینده‌های الکلی ضعیف، کشیدگی و خراشیدگی بسیار مقاوم می‌باشد. چاپ فلکس به ‌خاطر خاصیت عبور دهی نور، انعطاف ‌پذیری بالا و جلوه‌های بصری متنوع و زیبا، طرفداران زیادی را به‌ سمت خود جلب کرده ‌است.

کاربردهای فلکسی

 • بهترین گزینه برای استفاده در تابلوهای بک لایت یا تابلوهای با نورپردازی خارجی
 • نصب تابلوهای تبلیغات محیطی کسب و کارها در مسیرهای شلوغ و پر از تردد
 • یک گزینه عالی برای تبلیغات فضای باز کسب و کارها و مشاغل
 • چاپ فلکس ‌های بزرگ و نصب آن در بیلبوردهای شهری

5.      چاپ بنر استند

چاپ بنر استند یکی از بهترین ابزارهای تبلیغات در فضای باز است. ابعاد این ابزار تبلیغاتی استاندارد بوده و امکان تعویض بدنه و قرار دادن بنر جدید بر روی پایه قدیمی را دارد. بنر استند را می‌توان در فضاهای داخلی و خارجی نمایشگاه و دیگر فضاها هم استفاده‌ کرد، زیرا فضای کمی را اشغال می‌کند، در صورت استفاده نکردن از بنر می‌توانید آن را به‌ راحتی جمع کنید. وزن سبک، نصب آسان، قابلیت انتقال و سهولت در تعویض از جمله مزایای این ابزار تبلیغاتی است.

کاربردهای بنر استند

 • اطلاع ‌رسانی و تبلیغات در فضای بیرونی نمایشگاه‌ها
 • تبلیغات در ورودی نمایشگاه‌ها، همایش‌ها و کنفرانس‌ها
 • خیر مقدم یا اعلام زمان برگزاری نمایشگاه به بازدید کنندگان
 • تبلیغات محیطی مراکز خرید و فروشگاه‌ها

انواع بنرهای چاپی را بهتر بشناسیم

بهترین مرکز چاپ بنر در تهران

در این مطلب به ‌طور مفصل انواع چاپ بنر نمایشگاهی را معرفی کردیم. اگر به‌ دنبال بهترین مرکز چاپ بنر در تهران هستید، پیشنهاد ما مرکز تخصصی چاپ سبحان است. این مجموعه مجهز به جدیدترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های چاپ بنر و آماده همکاری با شرکت‌ها، سازمان‌ها و انواع برندهای معتبر است.

این مجموعه با کیفیت عالی، قیمت مناسب و مقرون به ‌صرفه و هم‌ چنین سرعت عالی در چاپ توانسته توجه مشتریان زیادی را به ‌سمت خود جلب کند. از دیگر خدمات مرکز تخصصی چاپ سبحان می‌توان به چاپ بنر عرض بالا، چاپ فلکس، چاپ فلکس عرض 5 متر، چاپ مش، چاپ وینیل، چاپ استیکر و چاپ یووی اشاره کرد. جهت استعلام قیمت و سفارش تنها کافی است به سایت https://sobhanprint.com/ مراجعه کرده و از طریق پنل واتساپ و سایت با کارشناسان فروش این مجموعه در ارتباط باشید.