اخبار کسب و کارعمومی

سنگسابی و افزایش طول عمر سنگ

در این مقاله قصد داریم در مورد حفظ و نگهداری سنگ سطح و کف، با استفاده از موادی مانند نانو و اپوکسی که امروزه به کفسابی نانو و کفسابی اپوکسی نیز معروف شده است صحبت کنیم.

امروزه یکی از دغدغه‌های افراد، حفظ زیبایی و طول عمر ساختمان‌ها با مصالح گوناگون است. با توجه به نوع معماری که در طراحی ساختمان‌ها و طراحی فضای داخلی آن کاربرد دارد، پوشش سطح و کف، یکی از ابزارهای مورد استفاده درون یک ساختمان با کاربری‌های مختلف مثل ملک مسکونی، تجاری و یا اداری است. یعنی استفاده از سنگ های طبیعی همواره یکی از شاخص های یک ساختمان خوب همیشه مطرح بوده است.
حال در این مقاله ما قصد داریم در مورد حفظ و نگهداری سنگ سطح و کف صحبت کنیم که با استفاده از موادی مانند نانو و اپوکسی که امروزه به کفسابی نانو و کفسابی اپوکسی نیز معروف شده است.
سنگ های طبیعی که برای کف ساختمان ها و هرجای دیگری استفاده می‌شوند نیاز به پرداخت و ساب زنی در همان مراحل اولیه کار دارند. از این‌رو جهت انجام این‌کار خدماتی مطرح است که به شهرت دارند.
استفاده درست و نگهداری از سنگ سطح منزل، ساختمان، پارکینگ، لابی، و حتی ادارجات و کارگاه های تجاری و شخصی مسئله بسیار مهمی در حفظ و نگهداری و در نتیجه عمر طولانی و زیبایی آن بشمار می رود.
در کنار مسئله زیبایی هدف دیگری هم نهفته است و آن طول عمر سنگ با استفاده از مواد مخصوصی است که بر روی سطح سنگ قرار گرفته و لایه ایی بر روی آن شکل می دهد تا از آن در برابر فرسایش و استفاده طولانی مدتی که از آن می شود مقاوم گردد. علاوه بر این بعد از انجام کفسابی با مواد مخصوص از انباشت مواد آلوده و میکروبی با یک شستشوی معمولی جلوگیری می‌شود.
انجام کفسابی سنگ ساختمان، منزل، پارکینگ، راه پله و هرجا که اصولا از سنگ طبیعی برای سطح استفاده کرده باشند به غیر از اینکه از منظر ظاهری، سنگ رو زیبا و براق میکند میتواند جهت رفع آلودگی های محیطی و باکتریایی و میکروبی برای سنگ بسیار مفید و اثر بخش باشد.یعنی کفسابی هم باعث افزایش طول عمر سنگ خواهد شد، وهم اینکار میتواند باعث جذابیت ظاهری و براق کردن سطح سنگ نیز بشود.

کفسابی با چه روشی و چه موادی انجام می پذیرد؟

کفسابی یا سنگ سابی سنگ با دستگاهی بنام ساب زنی و موادی که از جنس و نانو هستند انجام می پذیرد.
کف یک ساختمان ممکن است در هنگام عملیات بازسازی و تعمیر و یا در هنگام اجرای ساخت و ساز دچار صدمه یا آلودگی شود. گاهی دیده شده که موادی که برای تعمیرات دیوار ها و سقف و داخل منزل استفاده می شوند بر روی سطح سنگ خانه یا ملک مورد استفاده ریخته شده و باقی مانده است.

موادی مانند رنگ، چسب، مصالح ساختمانی یا سیمان، قیر، روغن ماشین، دوده و هر چیز دیگری که به آسانی و با شستشوی معمولی پاک نشود رو شامل خواهد شد.

برای اینکار حتما نیاز است که با دستگاه مخصوص به این کار عملیات پاکسازی سنگ انجام بشود. یعنی در کفسابی ابتدا با دستگاه ساب زنی که معمولا از جنس ساب ایتالیایی هست، قطر سنگ به میزان ۱ تا ۵ میلی متر برداشته میشود تا اون سیاهی ها و مواد زائدی که روی سطح سنگ قرار داره پاک بشود و پس از آن با موادی که هم شامل بتونه هست و هم موادی از جنس نانو و اپوکسی روی سطح سنگ هست رو می پوشانند تا هم یک دست وزیبا و براق بشود و هم این مواد باعث طول عمر سنگ خواهد شد. و این مواد کاملا سازگار با محیط زیست و انسان هست و هیچ نوع خطر یا آلودگی شیمیایی برای انسان دربر ندارد.

برای انجام کفسابی چند نوع ساب داریم و یا احتیاج پیدا خواهیم کرد؟

چندین نوع ساب با قلوه های گوناگون وجود دارد که بستگی به نوع و کارکرد هرکدام فرق خواهد داشت.
که اگر بخواهیم از انواع آن نام ببریم می توانیم به ساب بتونه، ساب رزین، ساب اپوکسی، ساب نانو، ساب معمولی، ساب سوپر، ساب چرمی اشاره کنیم.
هرکدام از این انواع ساب بسته به نوع سنگ متفاوت بوده و یا بستگی به نیاز مشتری دارد تا از کدام استفاده شود.
کارشناس کفساب ابتدا بازدیدی که از پروژه دارد و با مشورتی که به کارفرما می دهد می تواند نوع ساب و همچنین قیمت کار رو اعلام کند تا بعد از مشورت و گرفتن نظر مثبت بهترین کاری که می شود انجام داد رو شروع به انجامش نماید.

آیا برای خدمات سنگ سابی، جنس سنگ اهمیت دارد یا خیر؟

جواب این سوال بله هست وجنس سنگ و ابعاد سنگ مهم است و داشتن برق سه فاز برای راه اندازی دستگاه ساب زنی یکی از مواردی است که حتما باید از سمت کارفرما تامین گردد.
در طبیعت انواع جنس سنگ رو داریم که باز بسته به نوع مصرف آن برای یک ساختمان مسکونی یا تجاری، اداری نوع سنگ هم کاملا شرایط بخصوصی خواهد داشت. اگر بخواهیم به چند نمونه از انواع سنگ بپردازیم خواهیم گفت تعدای شامل سنگ دهبید، آباده، خوی، مرمر، تراورتن، گرانیت، بتن و لاشه خواهد بود.
برای از بین بردن حفره ها و ترک هایی که در سطح سنگ وجود دارد یا دراثرگذر زمان به وجود می آید کفسابی بهترین گزینه برای رفع آن است.
تمامی آثار مواد زائد و ترک ها با چندین نوبت ساب زدن بر طرف شده و سطح براق و روشنی پدیدار می‌گردد.
این کار ساب زدن تا وقتی ادامه پیدا می‌کند که تمامی آن حفره ها و ترک های موجود روی سنگ از بین برود، که در پایان کار وقتی شما سطح سیقلی و صاف و درخشنده سنگ رو مشاهده می‌کنید تفاوت قابل ملاحظه ایی رو نسبت به قبل خواهید دید که کاملا استفاده از کفسابی رو توجیه پذیر می نماید.
این نوع از کارکفسابی که با چندین بار ساب زنی همراه هست به ساب ایتالیایی نیز مشهور است.

آیا برای بعد انجام کفسابی نیاز هست از مواد خاصی برای شستشو در طول سال استفاده کنیم؟

خیر، اصلا نیازی نیست و با آب و صابون یا مواد غیر اسیدی مثل مواد شستشویی که معمولا در خانه استفاده می شود; هم استفاده کرد.
فقط حتما یادمون باشه که به هیچ عنوان بعد از اینکه انجام پذیرفت، از سرکه یا جوهر نمک ویا هرنوع ماده اسیدی دیگری استفاده نکنیم تا پوشش نانو یا اپوکسی سطح سنگ از بین نرود.
خدمات کفسابی که در مجموعه الماس ماندگار انجام می پذیرد به نحوی است که شما تفاوت محسوس و قابل ملاحظه ایی را قبل و بعد کار حس خواهید کرد. و ارزش اینکار فقط با انجام کار برای مشتری قابل درک و توصیف خواهد بود.
همه ما نیک می دانیم ارزش یک ساختمان و ملک اداری یا تجاری بر اساس نوع مرغوبیت مصالح ساختمانی بکار رفته هست و هم آنکه ظاهر شیک و زیبا چقدر تاثیر گذار هم برای شخص مصرف کننده خواهد بود و هم در فروش آنجا نقش بسیار ویژه ایی خواهد داشت.
مجموعه کفسابی الماس ماندگار با دستگاه های کفسابی ایتالیایی و نیروی ماهر خود سالها است که تجربه گران سنگی را در این زمینه بدست آورده است.
در مجموعه کفسابی الماس ماندگار که در حدود ۲۵ سال سابقه کار در زمینه کفسابی انواع سنگ های ساختمانی را دارا است، با دستگاه های ساب زنی ایتالیایی و انواع ساب اینکار با بهترین شیوه و کار و تلفیقی از مهارت و تجربه در حال انجام هست. در حدود بیش از ۲۱۰۰ پروژه در داخل ایران و شهر نجف اشرف این کار انجام گرفته است که با استقبال کارفرمایان عزیز، صاحبان مراکز تجاری، صنعتی و ساختمانی روبرو بوده است.
مجموعه کفسابی و نماشوئی الماس ماندگار علاوه بر کفسابی و سنگسابی سنگ های ساختمانی در زمینه نماشوئی نمای ساختمان هم فعالیت دارد.نمای ساختمان که بیان گر ویترین یک ساختمان هست اهمیت ویژه ایی در دید عموم دارد.
شستشوی نما هم نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد تا با انجام کار خوب حسن فعالیت مجموعه برای کارفرما ثابت شود و هم مورد رضایت او قرار بگیرد.
وبسایت مجموعه در این زمینه فعال بوده و گوشه ایی از نمونه کارها و پروژه های انجام شده به همراه پاسخ به سوالات شما عزیزان که در زمینه کفسابی، خدمات کفسابی و یا قیمت کفسابی دارید رو برآورده سازد.
اگر نیاز به مشاوره رایگان و یا کسب اطلاع بیشتر در مورد هزینه و زمان و چگونگی انجام کار دارید می توانید با رفتن به سایت از دیدن نمونه کارها که شامل عکس و ویدئو داخل سایت هست بازدید و کسب اطلاع نمائید.
همواره شعار مجموعه کفسابی الماس ماندگار بر حفظ مشتری و کار ویژه و مطلوب و درخور ستایش بوده است.

  • مزایای کف سابی سنگ چیست؟
  • تعرفه سرویس کفسابی در هوم سرویز

اگر سنگ های کف ساختمان رنگ و روی خود را از دست داده اند و مات و چرک مرده به نظر می رسند، چاره چیست؟ در این مواقع حتی با شستشو نیز کثیفی ها و لکه های سنگ ها پاک نمی شود. به خصوص وقتی چند جای شکستگی و ترک روی کف ساختمان هم باقی مانده باشد که اوضاع از این هم بدتر است. قبل از اینکه به فکر تعویض سنگ های قدیمی بیفتید یک راه حل تضمین شده را امتحان کنید. با  کف سابی سنگ می توانید ظاهر شیک و شکیل سنگ های با ارزش را به آن برگردانید. همه این ایرادات را برطرف می کند کافی است یکبار امتحان کنید از نتیجه شگفت زده خواهید شد.

کارتو به هوم‌سرویز بسپار

تضمین کیفیت و قیمت مناسب

از هوم‌سرویز قیمت بگیر

قیمت‌گذاری براساس خدمات

کف سابی سنگ چیست؟

در طول سالها به مرور لکه های سر سخت روی سنگ های کف ساختمان جا خوش می کنند. ایجاد حفره ها و رسوبات مختلف روی کف بنا نیز دور از ذهن نیست. مواردی از این دست ساختمان را قدیمی و مستعمل نشان می دهند. کفسابی به معنای لایه روبی ار کف ساختمان است. ، و کفسابی سنگ با توجه به جنس مواد به کار رفته در کف بنا انجام می شود. اگر کف ساختمان از سنگ مرمر، تراورتن و …. باشد خدمات سنگسابی و کفسابی برای حذف رسوبات انجام می شود. در مورد ساختمان نوساز نیز برای هم طراز کردن سنگ های کف و همچنین لایروبی بقایای مصالح ساختمانی از کف سابی استفاده می شود.

مزایای کف سابی سنگ چیست؟

سنگ ها از مقاوم ترین و با ارزش ترین مصالح ساختمانی هستند. عمر مفید سنگ طبیعی بسیار بیشتر از سایر متریال است. حتی در آثار به جای مانده از بناهای قدیمی و تاریخی هم می توان سنگ ها را دید که با شکوه تمام بنا را پا برجا نگهداشته اند. امروزه به دلیل زیبایی فوق العاده و همچنین ماندگاری بالا، کفپوش های سنگی در ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و …. نصب می شوند. این سرویس در موارد عادی و برای  به کار نمی رود بلکه وقتی سنگ آسیب دیده باشد می توان با این روش آن را بازسازی و ترمیم کرد. در ادامه 6 مورد از مهم ترین مزایای کفسابی در ساختمان های مسکونی و اداری را معرفی می کنیم:

وجود درزها و شکاف های ریز روی سنگ ها موجب نفوذ آب و دیگر مایعات شده و سرعت تخریب سنگ را افزایش می دهد. با کف سابی همه خلل و فرج روی سنگ ها از بین می رود و درزها و شکاف ها کاملا صاف و هموار می شود.

شستشو با هر روشی که انجام شود نمی تواند سنگ کف پارکینگ را برق بیندازد! برای اینکه سنگ های کف خانه برق بزند باید با دستگاه های مخصوص سنگ ها را صیقل داد. کف سابی حرفه ای تخصصی برای صیقل دادن سنگ های طبیعی است که زیبایی سنگ ها را تضمین می کند.

شرکت ما با نام تجاری ارتفاع کاران ارزنده شناخته شده است و توانسته خدمات خود را در تمام نقاط کشور با بهترین کیفیت ممکن انجام دهد

سنگسابی و افزایش طول عمر سنگ

کف سابی سنگ

  • از بین بردن ناهمواری بین سنگ ها

انجام صحیح خدمات کفسابی یک مهارت تخصصی است. برای حذف پستی و بلندی های کف بنا روی سنگ ها ساب زده می شود. ساب زنی سنگ طبیعی هیچ آسیبی به آن نمی زند و تنها ناهمواری های روی سطح سنگ را از بین می برد. نتیجه کار بعد از اتمام حتی با چشم هم قابل مشاهده است.

  • کف سابی سنگ در ساختمان های نوساز

وقتی کار ساخت بنا و نصب سنگ کف به پایان رسید لازم است تا یکبار کل کف ساختمان با دستگاه مخصوص کفسابی شود. کف سابی به منظور از بین بردن مواد چسبناک نظیر مصالح ساختمانی، گچ، سیمان، دوغاب و … استفاده می شود. این مواد با روش های رایج شستشوی کف، از بین نمی روند و باید با دستگاه تمیز شوند. در مورد بقایا و چسب های به کار رفته در موکت چسبان هم به همین ترتیب عمل می شود.

میدونستی که هوم سرویز، خدمات کف سابی هم ارائه میده؟

  • ترمیم آسیب ها با کف سابی سنگ

استفاده نادرست از شوینده ها، سفید کننده ها و مواد اسیدی جهت لکه بری، موجب آسیب جدی به سنگ می شود. بسیاری از افراد برای تمیز نگاه داشتن سنگ های کف ساختمان از مواد شوینده قوی و اسیدی استفاده می کنند و ناخواسته ردی ناخوشایند روی سنگ های با ارزش به جای می گذارند. گاهی نیز سهوا ماده ای شیمیایی روی زمین ریخته شده و به سنگ آسیب زده است! خوشبختانه با صیقل دادن و سای سنگ ها می توان این آثار را از بین برد.

  • نوسازی سنگ ها در ساختمان های قدیمی

با گذشت سال ها از عمر سنگ، غبار روزگار روی چهره سنگ را کدر می کند. سنگ های قدیمی کف ساختمان را می توان با تکنیک های کف سابی و سنگسابی مثل روز اول نوسازی کرد. هزینه تعویض سنگ ها بسیار بیشتر از قیمت کفسابی و ساب سنگ است. از طرفی ریخت و پاش و خرابکاری هم ندارد. پس از حدف لایه های آسیب دیده سنگ، لایه نو و جدید زیرین نمایان می شوند. صیقل دادن سنگ های قدیمی به هیچوجه به کیفیت سنگ ها آسیب نمی رساند و برعکس طول عمر سنگ را افزایش می دهد.

کف سابی سنگ در ساختمان های مسکونی

تعرفه سرویس کفسابی در هوم سرویز

خدمات کفسابی در تهران

هوم سرویز با ارائه سرویس های کفسابی و سنگسابی گامی بلند در خدمات درب منزل برداشته است. خدمات کفسابی در همه محله های تهران در دو بخش ساختمان های مسکونی و اداری ارائه می شود. پس از ثبت سفارش رایگان در اپلیکیشن این سامانه هماهنگی جهت بازدید از محل انجام می شود. با توجه به وضعیت کف ساختمان، هزینه های اجرای کار براورد می شود. دستگاه و لوازم مورد نیاز ساب سنگ توسط همیار به محل آورده می شود. همیار اعزامی حداقل 2 یا 3 بار سطح مورد نظر را کف سابی می کند. میزان آسیب به کف، پستی و بلندی و شکست سنگ ها، جنس کف همگی در نحوه اجرای کار تاثیرگذار است. این سرویس شامل تضمین کیفیت است و همیار پس از اتمام کار، کف را کامل تمیز کرده و تحویل می دهد. جهت درخواست سرویس در روزهای تعطیل حتما از قبل هماهنگ کنید.

ثبت سفارش رایگان از طریق اپلیکیشن هوم سرویز