اخبار کسب و کارعمومی

تفاوت میان کرم ضد چروک و کرم شبه بوتاکس

آنچه باید در مورد بهترین کرم بوتاکس صورت بدانید

بیشتر خانم ها با شنیدن تبلیغات وسوسه انگیز مانند بهترین کرم بوتاکس صورت برای انواع کرم های ضد چروک تصمیم به خرید و امتحان کردن آنها می گیرند. اما واقعیت کرم های بوتاکس چیست؟

یا تاثیر آنها چقدر است؟چین و چروک صورت مشکلی است که بسیاری از افراد بخصوص خانم ها را ناراحت می کند. بخاطر همین آنها را مجبور می کند که کاری برای حذف چروک های صورت انجام دهند.امروزه راه حل های بسیاری برای صاف شدن خطوط صورت وجود دارد که تزریق بوتاکس یکی از آنهاست.

اما این روزها کرم ضد چروک به عنوان کرم بوتاکس برای راحتی استفاده مورد استقبال خیلی ها قرار گرفته است.در این مقاله سعی کردیم تا تمام جوانب کرم های بوتاکس صورت را بررسی کنیم تا تاثیر آن را نسبت به تزریق بوتاکس بسنجیم.

حقیقت کرم های ضد چروک

کرم های پوست انواع مختلفی دارند. و هر کدام از آنها برای هدف خاصی استفاده می شود. کرم های بوتاکس هم برای رفع چین و چروک صورت استفاده می شود. اما واقعیت این است که نباید از کرم ها انتظار معجزه داشته باشیم.

برای مثال ، هیچ کرمی نمی تواند حالت افتادگی پوست را با برگرداندن کلاژن ها به حالت اولیه برطرف کرد.این حقیقت برای کرم های ضد چروک هم همینطور است. بهترین کرم بوتاکس صورت هم نمی تواند چین و چروک ها را به طور کامل برطرف کند.

تاثیر این گونه کرم فقط در حد لطیف و شفاف شدن پوست می باشد.در این عصر علم و تکنولوژی هنوز هیچ کرمی به صورت علمی ساخته نشده که توانایی برطرف کردن مشکلات پوستی را داشته باشد.

همچنین بدانید: The Body Shop

تفاوت میان کرم ضد چروک و کرم شبه بوتاکس

این کرم ها تاثیر بوتاکس را ندارند

کرم هایی مانند شتر مرغ ، خرچنگ ، حلزون و… که هر روز با تبلیغ آنها روبرو می شویم ، هیچ کار مثبتی انجام نمی دهند و فقط جنبه تبلیغاتی دارند. درباره تاثیر آنها باید بدانید که هیچ کدام منبع علمی ندارند. معمولا این گونه کرم ها دارای اسید هیالورونیک هستند و برای مدتی پس از استفاده پوست را نرم و مرطوب می کنند.

بخاطر همین برای چند ساعتی چین و چروک های صورت را صاف تر نشان می دهد.کرم هایی که ادعا دارند دارای سم بوتولینیوم (همان سم بوتاکس) هستند ، باید حقیقت را در مورد این گونه کرم بدانید که سم بوتاکس یا همان بوتولینیوم از روی پوست جذب عضلات صورت نمی شود.

کار کرم های بوتاکس صورت به این گونه است که برای مدت بسیار کوتاهی رگ های پوستی را بسته و موجب می شود پوست سفیدتر نشان داده شود.پس بهترین کرم بوتاکس صورت تاثیر خود بوتاکس را نخواهد داشت. چرا که بوتاکس به طور مستقیم داخل عضله تزریق می شود و به طور موقت باعث محو شدن چروک های صورت می شود.

میزان تاثیر بهترین کرم بوتاکس صورت ۳۵ درصد است

میزان تاثیر کرم های بوتاکس برای رفع چروک های صورت و پیشگیری از آن حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد می باشد. البته این میزان تاثیر معمولا بعد از ۶ الی ۱۰ ماه استفاده کردن مشخص می شود.برخی از کرم هایی که در بازار وجود دارد ، هنوز تاثیر آنها به اثبات نرسیده و فقط برای به فروش رسیدن با ذهن مردم بازی می کنند.

برای مشخص شدن تاثیر کرم ها باید تست ها و مطالعات بالینی انجام شود و نسبت به سایر داروها سنجیده شود. اگرچه خاصیت دارویی آنها هنوز مشخص نشده اما به خاطر تبلیغات فراوان آنها موجب می شود خیلی ها به سمت خرید این کرم ها بروند.در سال های اخیر کرم های بوتولیز با بالا رفتن قیمت بوتاکس در بازار ایران علاقه مندان زیادی جذب خودش کرده ، در حالی که هنوز راه حلی شکل نگرفته که بتوان با استفاده از کرم های موضعی بوتاکس ، عضلات صورت را از کار بیافتند.

کرم بوتاکس صورت تنها برای مدتی موجب صاف نشان دادن چروک های صورت می شود ، اما تزریق بوتاکس حدود ۶ ماه ماندگاری دارد. اگرچه بهترین کرم بوتاکس صورت هنوز خواص دارویی و میزان تاثیر ان اثبات نشده اما مورد استفاده علاقه مندان خود قرار گرفته است اما این در حالی است که هیچ کدام از متخصصان پوست مصرف این گونه کرم ها به هیچ عنوان توصیه نمی کنند.

آیا کرم های بوتاکس جایگزین خوبی برای تزریق بوتاکس است

با مشخص شدن حقیقت های کرم های ضد چروک ، بنظر هر فردی بعید می رسد که کرم های بوتاکس جایگزین خوبی برای تزریق بوتاکس باشد. حال ساختار و چگونگی تزریق بوتاکس را با کرم های بوتاکس مقایسه می کنیم.

  • ترکیبات بوتاکس دارای مولکول های بزرگی است که امکان گنجاندن آنها در کرم کار نشدنی و دشواری می باشد.
  • کار بوتاکس شل و فلج کردن عضلات ناحیه تزریق شده می باشد. برای این کار باید ماده بوتاکس به عصب متصل شود تا بتواند از کارکردن عضله ها جلوگیری کند.
  • تزریق بوتاکس در ناحیه مناسب آن کار دشواری است. اگر تزریق این ماده در ناحیه نادرست انجام شود ، مشکلات ناخوشایندی رخ می دهد. برای مثال ، اگر بوتاکس پیشانی به صورت اشتباه تزریق شود ، احتمال به وجود آمدن مشکل افتادگی پلک ها وجود دارد. پس چگونه می شود فرد به تنهایی از کرم بوتاکس استفاده کند و ناحیه دقیق آن را تشخیص بدهد.

مصرف بیش از حد کرم های ضد چروک احتمال بروز حساسیت

درباره ی میزان مصرف مورد نیاز هر کرم برای تاثیرگذار بودن آنها متفاوت است. معمولا چگونگی مصرف کرم ها در بروشور آن نوشته شده است. به عنوان مثال میزان برداشت کرم های ضد آفتاب با کرم های ضد چروک و کرم دور چشم متفاوت است.

اما به طور معمول بیشتر بودن لایه کرم روی صورت تاثیرگذاری آن را بیشتر نمی کند. بلکه مصرف بیش از حد کرم های بوتاکس و ضدآفتاب باعث احتمال بروز حساسیت های پوستی نیز خواهد شد.

کلام آخر

حقیقت کرم ضد چروک به عنوان بهترین کرم بوتاکس صورت این است نمی تواند به طور کامل چین و چروک هد را از بین ببرد و تاثیر آن قابل مقایسه با تزریق بوتاکس نیست. این گونه کرم فقط جنبه شفاف سازی و لطیف کردن پوست را دارند و هیچ کدام از آنها برای مصرف توسط متخصص پوست توصیه نشده است.

اگر این فکر می کنید که استفاده از کرم های بوتاکس به صرفه تر است ، بدانید که برای رسیدن به نتایج خوب باید حداقل ۶ ماه از کرم بوبوتاکس ماده‌ای است که با تزریق شدن زیر پوست، عضلات صورت را به طور موقت فلج می‌کند و به این ترتیب چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد و یا به طور کامل محو می‌نماید. توصیه پزشکان متخصص پوست معمولا این است که هر 6 ماه یکبار تزریق بوتاکس تمدید شود تا اثرات آن همچنان به طور موثر باقی بماند. اما بوتاکس تنها راه پیشگیری و درمان خطوط روی صورت نیست. با استفاده از بسیاری از کرم‌ها و لوسیون‌ها می‌توان در جلوگیری از ایجاد چین و چروک موفق عمل کرد. همچنین مورد دیگری که امروزه مطرح می‌شود، شبه بوتاکس است که در این مطلب به توضیح در مورد آن می‌پردازیم. اصلا شبه بوتاکس چیست و آیا می‌توان آن را جایگزین بوتاکس نمود؟

آنچه در این مقاله می خوانیم

بوتاکس برای چه افرادی مناسب نیست ؟

بانوان باردار و شیرده و افرادی که از اختلالات عصبی رنج می‌برند و یا حساسیت‌های پوستی دارند نباید از بوتاکس استفاده کنند. کاملا بدیهی است که اگر شما از جمله افرادی هستید که از تزریق واهمه دارید نیز نباید به طرف بوتاکس بروید. همچنین تزریق بوتاکس در افراد زیر 18 سال نیز معمولا صورت نمی‌گیرد. از سم بوتاکس اغلب فقط در ناحیه پیشانی، دور چشم و خط اخم استفاده می‌شود. چروک‌های پوستی چه از نوع دینامیک باشند (فقط به هنگام حرکت صورت به وجود آیند) و چه استاتیک (در حالت استراحت نیز مشاهده می‌شوند) به وسیله بوتاکس قابل بهبود هستند. افرادی که به هر دلیل نمی‌توانند از بوتاکس استفاده کنند می‌توانند از جایگزین‌های بوتاکس بهره بگیرند.

شبه بوتاکس چیست ؟

شبه بوتاکس ترجمه کلمه Botox-like است که اغلب به کرم‌ها و لوسیون‌هایی گفته می‌شود که دارای ترکیباتی هستند که اثراتی مشابه بوتاکس را برای پوست دارند. بوتاکس از سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم به دست می‌آید و موجب شل و ضعیف شدن عضلاتی می‌شود که به هنگام خندیدن یا اخم کردن دچار انقباض می‌شوند. حال آنکه در کرم‌های شبه بوتاکس از ترکیباتی استفاده می‌شود که از انتقال علائم عصبی به ماهیچه‌ها پیشگیری می‌کنند و اجازه انقباض را به ماهیچه‌ها نمی‌دهند. اما این ترکیبات کدامند؟

پپتید

پپتیدها پروتئین‌های کوچکی هستند که جنس بسیاری از مولکول‌های بدن را تشکیل می‌دهند. پپتیدها یا پپتایدها انواع مختلفی دارند و حتی در کلاژن‌سازی نیز می‌توانند موثر واقع شوند. نوروپپتیدها نوعی از پپتیدها هستند که به عنوان شبه بوتاکس از آنها استفاده می‌شود و نحوه عملکرد آنها این گونه است که از انقباض عضلات ممانعت به عمل می‌آورند و در نتیجه چروکی نیز به وجود نمی‌آید. این ماده در کرم‌ها معمولا با عنوان رینکل ریلکس یا ریلکسور معرفی می‌شود. دو پپتید تجاری تاکنون عنوان کرده‌اند که می‌توانند اثراتی همچون بوتاکس روی پوست داشته باشند که یکی از آنها سیناکه و دیگری آرژیرلین است که هر دوی آنها از اتصال عصب به ماهیچه جلوگیری کرده و از بروز چین و چروک ممانعت می‌کنند. گفته می‌شود که کرم‌های شبه بوتاکس از ترکیباتی مشابه با ترکیبات موجود در زهر افعی به دست می‌آیند.

دیگر جایگزین های بوتاکس

برخی دیگر از روش‌ها یا محصولات نیز وجود دارند که به عنوان شبه بوتاکس از آنها استفاده می‌شود:

کرم های صورت

به دنبال کرم‌هایی باشید که حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها بوده و بتوانند در کلاژن سازی موثر عمل کنند. ترکیباتی همچون فیتواستمسل، اسید هیالورونیک و کمپلکس دلینوکس اچ نیز می‌توانند در پیشگیری از چین و چروک موثر باشند و در بسیاری از کرم‌ها می‌توان آنها را یافت. اگرچه عموما نیازی به نسخه پزشک ندارد اما چنانچه به دنبال بهترین محصول برای خود هستید بهتر است با مشورت پزشک اقدام به خرید نمایید. برخی از کرم‌ها نیز این قابلیت را دارند که اثرات بوتاکس را روی صورت بیشتر و ماندگارتر کنند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

لوسیون ضد چروک بوتوزوم فیس دوکس

این محصول نه تنها به تقویت اثرات بوتاکس کمک می‌کند بلکه ضد چروک بوده و در تحریک سنتز کلاژن نیز موثر است. هم برای صورت و هم برای گردن می‌توانید این محصول را مورد استفاده قرار داده و شاهد کاهش چروک‌های خود باشید. در لوسیون ضد چروک بوتوزوم فیس دوکس از ترکیبات لیپوزومال طبیعی استفاده شده است. این محصول را در 2 نوبت صبح و عصر باید مورد مصرف قرار دهید. از تماس مستقیم این لوسیون با چشم خودداری نمایید.

 

سرم ضد چروک شبه بوتاکس اریکه

برایتان شرح دادیم که شبه بوتاکس چیست . سرم ضد چروک شبه بوتاکس اریکه نیز حاوی ترکیبات قوی گیاهی بوده و برای لیفتینگ صورت مناسب است. این سرم خاصیت رطوبت‌رسانی بالایی داشته و ضد افتادگی پوست عمل می‌کند. شما هر نوع پوستی که داشته باشید می‌توانید این سرم را مورد مصرف قرار دهید. به توصیه شرکت سازنده بهتر است این سرم را شب‌ها روی پوست تمیز و خشک بکار ببرید. در طول روز نیز بهتر است کرم ضد چروک اریکه مورد استفاده قرار گیرد. با مصرف این سرم از کلاژن هیدرولیز شده نیز برخوردار خواهید شد.

 

لوسیون سفت کننده پریم

به جای تزریق بوتاکس یکی از بهترین محصولاتی که معرفی می‌شود، لوسیون سفت کننده پریم است. این لوسیون نیز مناسب انواع پوست بوده و در نگهداری اثر بوتاکس نیز موثر عمل می‌کند. صبح و شب روی صورت و گردن این لوسیون را می‌توانید مورد استفاده قرار دهید. در مدت زمان کوتاهی پس از مصرف این محصول می‌توانید شاهد کاهش چروک‌ها در پوست خود باشید. لوسیون سفت کننده پریم آبرسانی مناسبی به پوست انجام داده و الاستیسیته را افزایش می‌دهد. از عصاره‌های گیاهی و ویتامین‌ها نیز در این لوسیون استفاده شده است.

 

کرم ضد چروک و ضد افتادگی قوی آردن

با بهره‌گیری از تکنولوژی شبه بوتاکس، کرم ضد چروک و ضد افتادگی قوی آردن را تولید کرده‌اند. جهت سفتی و انعطاف پذیری پوست صورت، گردن، دکلته، خط اخم و خنده می‌توان این کرم را مورد استفاده قرار داد. این کرم به تحریک سنتز کلاژن و الاستین نیز کمک می‌کند. افزایش استحکام، سفتی و انعطاف‌پذیری پوست را بعد از مصرف این کرم ضد چروک می‌توانید تجربه کنید. روزانه 2 بار صبح و شب باید از این کرم استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

 

 

بوتاکس به کاهش خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم کمک می‌کند. به منظور کاهش این خطوط می‌توانید به جای بوتاکس برای اقدام نمایید.

مصرف مکمل های ویتامین

تعجب نکنید که مصرف مکمل‌های حاوی ویتامین نیز می‌تواند در سلامت پوست شما بسیار تاثیرگذار بوده و چین و چروک‌ها را کاهش دهند. به این منظور بهتر است مکملی را انتخاب کنید که حاوی ویتامین C، ویتامین E و کارتنوئیدها باشد. این نوع مکمل‌ها می‌توانند تولید کلاژن در پوست را افزایش داده و از چروک‌های پوستی جلوگیری کنند. همچنین از نیز می‌توانید استفاده کنید.

نحوه صحیح خوابیدن در پیشگیری از چین و چروک بسیار موثر است از این رو توصیه می‌شود که هرگز روی صورت خود نخوابید تا فشاری به هیچ طرف صورت وارد نشود.

طب سوزنی

تحقیقات نشان می‌دهد که گاه طب سوزنی نیز می‌تواند به عنوان یک شبه بوتاکس عمل کرده و نتایج قابل توجهی را در کاهش چین و چروک داشته باشد. طب سوزنی موجب آب‌رسانی بهتر به پوست شده و با بهبود خاصیت کشسانی پوست به کم شدن چروک‌ها کمک می‌کند.

علاوه بر طب سوزنی، ماساژ صورت را نیز می‌توان در پیشگیری از چین و چروک موثر دانست. ماساژ دادن در حقیقت نوعی ورزش است که همان‌طور که پیری بدن را به تعویق می‌اندازد در جوان‌سازی پوست صورت نیز تاثیر دارد.

کدام نوع شبه بوتاکس بهتر است ؟

برای زیبایی و کاهش چین و چروک امروزه در کلینیک‌های پوست از روش‌های مختلفی همچون بوتاکس، تزریق فیلر، میکرودرم ابریژن، مزونیدلینگ و … استفاده می‌شود اما اصطلاح شبه بوتاکس معمولا به کرم‌هایی اطلاق می‌شود که مانع از شل شدن پوست شده و به کاهش چین و چروک نیز کمک می‌کنند. به نظر می‌رسد که کرم‌های شبه بوتاکس که حاوی تری‌هگزاپپتید‌‌ هستند از جمله بهترین محصولاتی هستند که تقریبا کار بوتاکس را انجام می‌دهند. البته باید گفت که این نوع کرم‌ها برعکس بوتاکس سبب فلج شدن عضلات نمی‌شوند بلکه از انقباض آن ممانعت می‌کنند و در نتیجه چین و چروک حاصل نمی‌شود. بهتر است در مورد اینکه برای کاهش چین و چروک‌های شما دقیقا چه روشی موثرتر خواهد بود، با پزشک مشورت نمایید.

کلام آخر

همه افراد شرایط تزریق بوتاکس را ندارند بنابراین به دنبال روش‌هایی هستند که به کمک آنها بتوانند در کاهش چین و چروک‌های پوستی خود موفق عمل کنند. در این مطلب به انواع مختلفی از شبه بوتاکس اشاره کردیم اما بار دیگر خاطر نشان می‌شویم که منظور از شبه بوتاکس در بیشتر مواقع کرم‌هایی هستند که حاوی ترکیبات خاصی بوده و مانع از بروز خطوط روی پوست می‌شوند. این کرم‌ها اغلب باید به صورت روزانه مورد مصرف قرار بگیرند تا اثرات مثبت خود را به یکی از جدیدترین ، کرم‌های شبه بوتاکس هستند که در این مقاله مزایای استفاده از آن‌ها را شرح داده‌ایم. همچنین در ادامه درباره ویژگی‌های بهترین کرم بوتاکس و میزان اثر‌گذاری آن در رفع چین و چروک‌های پوستی نیز مطالب مفیدی بیان شده است. پس با ما همراه باشید.

کرم شبه بوتاکس چیست؟

شبه بوتاکس به کرم‌ها و لوسیون‌هایی گفته می‌شود که حاوی ترکیباتی با اثرات مشابه بوتاکس هستند. این ترکیبات با پیشگیری از انتقال علائم عصبی به ماهیچه‌ها، از انقباض آن‌ها جلوگیری کرده و از این طریق موجب پیشگیری از ایجاد چروک و باز شدن چروک‌های سطحی خواهد شد.

تفاوت کرم شبه بوتاکس با تزریق بوتاکس

همانطور که می‌دانید تزریق ژل و بوتاکس نیز مانند عمل‌های زیبایی دیگر، ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد. همچنین گفتنیست افراد زیر ۱۸ سال، خانم‌های شیرده و باردار و اشخاصی که از حساسیت‌های پوستی یا اختلالات عصبی رنج می‌برند باید از تزریق بوتاکس اجتناب کنند.

بنابراین کرم شبه بوتاکس درمانی مناسب برای رفع چین و چروک‌های سطحی پوست است که بدون نیاز به تزریق و به صورت موضعی استفاده می‌شود. این محصول ضمن داشتن اثر‌بخشی مناسب، کاملا ایمن نیز هست.

انواع چروک و تاثیر کرم شبه بوتاکس بر آن

برای گرفتن بهترین نتیجه از مصرف کرم‌های شبه بوتاکس لازم است ابتدا چروک‌های خود را بشناسید. چرا که این عارضه‌های پوستی به دو دسته استاتیک و داینامیک تقسیم می‌شوند.

چروک‌های استاتیک

این دسته، چروک‌هایی هستند که بر اثر عوامل خارجی نظیر اشعه‌های مضر آفتاب، رادیکال‌های آزاد و انقباضات مکرر پوست به وجود می‌آیند و در حالت استراحت نمایان می‌شوند. چروک‌های استاتیک با لایه برداری فیزیکی، یا لیزر درمانی از بین می‌روند. همچنین بوتاکس یا کرم شبه بوتاکس نیز از شدت آن‌ها می‌کاهد.

چروک‌های داینامیک

این نوع چروک‌ها، بر اثر فعالیت زیاد عضلات صورت نظیر اخم کردن و بالا انداختن مکرر ابرو به وجود می‌آیند. چروک‌های داینامیک بیشتر به صورت خط‌های افقی در پیشانی و خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم خود را نشان می‌دهند. لازم به ذکر است تنها راه درمان این چروک‌ها، تزریق بوتاکس و یا استفاده از کرم شبه بوتاکس است.

معرفی بهترین کرم شبه بوتاکس از ژوت

کرم بوتاکس ژوت برای از بین بردن چروک‌های صورت و گردن کاربرد دارد و قابل استفاده برای انواع پوست است. در حقیقت این محصول با افزایش سنتز الاستین و کلاژن، موجب کاهش چروک‌های عضلانی و خطوط اخم و پیشانی خواهد شد.

این کرم همچنین در تقویت سلول‌های پوستی و بهبود کیفیت ساختار پوست موثر عمل کرده و باعث افزایش انعطاف پذیری و حفظ پایداری آن نیز می‌شود.

زمان استفاده از کرم شبه بوتاکس

معمولا در روتین‌های پوستی، کرم‌های ضد چروک پوست صورت و محصولات مغذی باید هنگام شب و پیش از خواب استفاده شوند. چرا که در شب پوست به ترمیم و بازسازی خود می‌پردازد و مواد مغذی را به بهترین شکل جذب می‌کند.

کرم بوتاکس صورت نیز با بهره‌گیری از تکنولوژی شبیه به بوتاکس، خواص ضد چروک و افتادگی داشته بنابراین بهتر است شب‌ها از آن استفاده شود.

 توجه داشته باشید که کاربرد کرم‌های بوتاکس، رفع چین و چروک‌های صورت و پیشگیری از بیشتر شدن آن‌ها است. همچنین لازم به ذکر است میزان تاثیر کرم شبه بوتاکس برای پیشگیری، حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد بوده و مدت زمان استفاده از آن نیز حداقل باید ۶ الی ۱۰ ماه باشد تا تغییرات خود را نشان دهد.

همچنین بخوانید:

آیا کرم شبه بوتاکس جایگزین خوبی برای تزریق بوتاکس است؟

مصرف کرم بوتاکس از سوی متخصصان پوست بسیاری پیشنهاد داده می‌شود، زیرا این محصول جایگزین خوب و بدون عارضه‌ای برای تزریق مستقیم بوتاکس به پوست است. البته باید توجه داشت که کار بوتاکس فلج کردن عضلات پیشانی و پنجه کلاغی است؛ اما قدرت نفوذ کرم شبه بوتاکس در حد تزریق نیست و نمی‌تواند عضلات صورت را فلج کند.

شما می‌توانید با توجه به نوع و عمق چروک‌های خود، برای خرید کرم بوتاکس یا تزریق بوتاکس اقدام نمایید.

سوالات متداول در مورد انتخاب بهترین کرم بوتاکس

با توجه به تنوع کرم‌های بوتاکس و دیگر محصولات بادی شاپ ، سوالات متعددی برای انتخاب بهترین گزینه برای مصرف کنندگان ایجاد می‌شود و در این بخش به برخی از این سوالات پاسخ داده شده است. شما نیز می‌توانید سوالات خود را در این خصوص از کارشناسان الانزا بپرسید.

کرم شبه بوتاکس چیست؟

کرم بوتاکس صورت عملکردی شبیه به تزریق بوتاکس دارد شما می‌توانید با مطالعه این مطلب اطلاعات دقیق‌تری از عملکرد آن بدست آورید.

کرم شبه بوتاکس ژوت خوبه؟

کرم بوتاکس ژوت کیفیت خوبی دارد و اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری از این محصول داشته باشید این مقاله را از دست ندهید.

نحو احسن نشان دهند.

تاکس استفاده کنید.