اخبار کسب و کارعمومی

چگونه بهترین هولدرهای موبایل برای ماشین را انتخاب کنیم؟

اگر توانایی کاهش خطرات زمان رانندگی را داشته باشید این کار را انجام نمی دهید؟ اکثر مردم یکی از موثر ترین راه های کاهش خطرات هنگام رانندگی را می دانند اما توجهی به آن نمی کنند.

استفاده از هولدر موبایل در ماشین، یکی از مواردی است که در ایمن کردن رانندگی شما نقش موثری دارد. اما به دلایلی مانند عادت نداشتن، سهل انگاری و جدی نگرفتن خطرات استفاده از موبایل، از این نجات دهنده استفاده نمی شود.

هر چند که استفاده از پایه نگهدارنده موبایل بسیار رایج شده است اما هنوز هم شاهد تصادفاتی هستیم که دلیل آن استفاده از گوشی است. ممکن است شما هم از آن دسته افرادی باشید که یکبار تجربه خرید نگهدارنده گوشی را داشتید و به نظرتان به درد نخور ترین اختراع بشر را خرید کردید! دلیل چنین طرز فکری، این است که شما یکی از نامرغوب ترین و نامناسب ترین هولدر موبایل را تهیه کردید. در صورتی که اگر یک پایه نگهدارنده داشبورد با کیفیت می خریدید؛ تهیه کردن آن را به همه دوستانتان پیشنهاد می کردید.

در ادامه قصد داریم بهترین هولدر موبایل برای ماشین را معرفی کنیم. البته اگر با انواع پایه نگهدارنده موبایل آشنا نیستید، پیشنهاد می کنیم ابتدا مقاله را مطالعه کنید.

بهترین هولدر موبایل برای 206 کدام است؟ هولدر مغناطیسی یا مکنده ای؟

نصب پایه نگهدارنده موبایل روی داشبور ماشین 206 کمی سخت است و نمی توانید جای مناسبی برای نصب هولدر پیدا کنید. به همین دلیل پیشنهاد می شود از هولدر هایی که امکان نصب آن ها روی شیشه جلو ماشین فراهم است، استفاده کنید. بهترین هولدر موبایل برای 206، پایه نگهدارنده مکنده ای است. این دسته از هولدر ها به سادگی روی شیشه میچسبند و موبایل درون آنها جای می گیرد. ویژگی مثبت استند مکنده ای این است که خیلی خوب می توان محل نصب مناسبی برای آن پیدا کرد. البته اگر ماشین 206 را فاکتور بگیریم! چون پیدا کردن محل نصب هولدر 206 کار سختی است. اما به هر حال بهترین محل نصب هولدر 206 روی شیشه جلو می باشد. تنها ویژگی منفی نصب پایه نگهدارنده گوشی روی شیشه جلو این است که قسمتی از دید راننده مختل می شود. هر چند که با نصب پایه نگهدارنده موبایل در موقعیت مناسب تا حدودی می توان این مشکل را حل کرد.

چگونه بهترین هولدرهای موبایل برای ماشین را انتخاب کنیم؟

نکته ای که برای خرید هولدر های مکنده ای باید در نظر داشته باشید این است که چسب آن ها باید بسیار قوی و مقاوم باشد. پایه موبایل هایی که توسط چسب، به داشبورد یا شیشه می چسبند باید دارای اصالت کالا باشند.

در اصل همه لوازم جانبی هایی که درون خودرو استفاده می کنید باید کیفیت بالایی داشته باشند. معمولا پایه نگهدارنده داشبورد و شارژر فندکی از رایج ترین تجهیزات جانبی هستند که استفاده از نمونه های تقلبی آن ها، عوارض سنگینی به همراه دارد. سوختن آی سی گوشی، معمولی ترین اتفاقی است که به دلیل استاندارد نبودن شارژر فندکی پیش می آید. با مراجعه به صفحه خرید می توانید بهترین شارژر ها را مشاهده کنید و با خیال راحت، شارژر های فندکی که دارای اصالت کالا نیز هستند را خریداری نمایید.

تمامی استند های تقلبی بعد از مدتی کیفیت خود را از دست می دهند و به سادگی از جای خود کنده می شوند. کنده شدن ناگهانی هولدر گوشی و همچنین لیز خوردن آن زیر پدال بسیار خطرناک است. به همین دلیل پیشنهاد می شود برای خرید پایه نگهدارنده موبایل مناسب حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید و از اصالت کالا مطمئن شوید. با مراجعه به صفحه خرید هولدر مکنده ای می توانید تعدادی از بهترین استند های این دسته را مشاهده کنید.

بهترین هولدر موبایل برای ال 90 کدام است؟

اگر به دنبال بهترین هولدر گوشی برای ال 90 می گردید، وقت خودتان را هدر نکنید و فقط روی دو گزینه تمرکز داشته باشید. و هولدر مکنده ای!

با توجه به اینکه فضای روی داشبورد ال نود محیط مناسبی برای نصب هولدر چسبی نیست، پیشنهاد می شود برای این ماشین از هولدر مغناطیسی یا مکنده ای استفاده کنید. فاصله بین دو دریچه میانی کولر بهترین مکان برای نصب پایه نگهدارنده موبایل مغناطیسی در ال 90 می باشد. همچنین بهترین مکان برای نصب هولدر مکنده ای، روی شیشه جلوی ماشین می باشد. با توجه به اینکه نصب هولدر مکنده ای روی شیشه جلوی خودرو، قسمتی از دید راننده را مختل می کند، می توانید بالای دریچه سمت چپ راننده را برای نصب هولدر مکنده ای در نظر بگیرید.

نکته ای که در مورد ماشین ال 90 وجود دارد این است که فضای سمت چپ راننده (در حد نصب پایه نگهدارنده موبایل) کمی بازتر از ماشین های دیگر است. به همین دلیل اگر دست چپ هستید یا کار کردن با دست چپ خیلی برایتان سخت نیست، می توانید هولدر مکنده ای یا چسبی را سمت چپ داشبورد قرار دهید.

هزینه بالا، کیفیت بهترین هولدر موبایل برای پژو 405 را تضمین نمی کند!

یکی از مهم ترین مسائلی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هزینه بالا همیشه نشان دهنده کیفیت نیست! بلکه چیزی که باید به آن توجه شود این است که چه چیزی مناسب شماست. اگر قصد خرید بهترین هولدر گوشی برای 405 می گردید، نباید پول زیادی خرج کنید. زیرا اکثر پایه نگهدارنده های گوشی برای ماشین 405 مناسب هستند و با کمی بررسی می توانید یکی از با کیفیت ترین پایه موبایل ها را با قیمت مناسب تهیه و نصب کنید. داشبورد ماشین 405 پتانسیل این را دارد که هر مدل پایه نگهدارنده گوشی را روی آن نصب کنید. صاف بودن و هموار بودن مکان نصب نگهدارنده موبایل داشبورد، نکته ی بسیار مهمی است. همچنین نصب پایه های گیره ای فقط روی دریچه های مستطیل شکل و ضخیم ممکن است. 405 از آن دسته ماشین هایی است که هم دریچه های با ضخامت بالا دارد، هم داشبورد آن بسیار گسترده است و به سادگی می توان محل مناسبی برای نصب هولدر گوشی در نظر گرفت. با توجه به حد فاصل نرمال صندلی تا فرمان می توان اینطور در نظر داشت که نصب هولدر چسبی در سمت راست راننده روی داشبورد، بهترین کار است. البته که پایه های گیره ای هم انتخاب خوبی برای ماشین 405 هستند.

هولدر گیره ای، بهترین هولدر موبایل برای سمند است

یکی از مواردی که برای انتخاب پایه نگهدارنده موبایل باید مورد بررسی قرار بگیرد، فضای داخلی کابین ماشین است. قطعا کابین و داشبور پراید و 206 قابل مقایسه نیستند زیرا فرق بسیاری با هم دارند. شاید بهترین هولدر برای پراید، اصلا مناسب 206 نباشد! دقیقا به همین دلیل است که انواع استند بر اساس استفاده در هر ماشین از یکدیگر تفکیک می شوند. سمند از آن دسته ماشین هایی است که برای نصب پایه موبایل داخل آن باید وقت بیشتری بگذارید تا یک جای مناسب در نظر بگیرید. با توجه به انحنای لبه ی داشبورد و فاصله صندلی تا داشبورد، بهترین محل نصب هولدر ماشین، دریچه های کولر است. اگر دنبال بهترین هولدر موبایل برای سمند می گردید به شما پیشنهاد می کنیم اول از همه به فکر کنید. هولدر های گیره ای روی دریچه کولر سوار می شوند. محل قرار گیری دریچه های هولدر کولر در ماشین سمند، دقیقا همان جای مناسب برای نصب پایه موبایل است.

دنبال بهترین هولدر موبایل برای پراید نگردید!

از آنجایی که داشبورد پراید مانند 405 جای بیشتری نسبت به دیگر ماشین ها دارد انتخاب هولدر موبایل برای پراید کار چندان سختی نیست. محل نصب هولدر پراید خیلی ساده پیدا می‌شود! امکان نصب استند موبایل روی فرمون، شیشه، داشبورد و دریچه های کولر پراید فراهم است. به همین دلیل نیازی نیست نیست زمان انتخاب پایه نگهدارنده موبایل برای پراید خیلی سخت گیر باشید. تقریبا می توان گفت انتخاب بهترین هولدر موبایل برای پراید یک کار سلیقه ای است. پایه نگهدارنده های مغناطیسی، مکنده ای، گیره ای، چسبی و دیگر مدل ها همگی مناسب ماشین پراید هستند. می توانید به صفحه خرید مراجعه کرده و با توجه به اینکه کدام استند گوشی تمرکز شما را کمتر به هم می ریزد برای خرید هر کدام اقدام کنید.

نتیجه گیری کلی: داشبورد ها در مدل های متفاوت ماشین، خیلی با یکدیگر فرق دارند. به همین دلیل هر یک از نگهدارنده ها مناسب یک مدل خاص می باشد. اگر ماشین مد نظر شما در این لیست وجود ندارد و نمی دانید کدام هولدر موبایل مناسب خودرو شما است پیشنهاد می کنیم به چند فاکتور اساسی توجه کنید تا بیشترین رضایت را پس از خرید هولدر موبایل داشته باشید.

اولین مورد اینکه به فضاهای خالی ماشین دقت کنید. همه ماشین ها حداقل 2 جای مناسب برای نصب هولدر موبایل دارند. اما برای نصب پایه نگهدارنده گوشی، مکانی را انتخاب کنید که بیشترین دسترسی به آن را دارید و زمان استفاده از گوشی تمرکزتان کمتر به هم می خورد. دومین مسئله اینکه حتما از کیفیت محصول مورد نظر مطمئن شوید. گاهی اوقات شما می دانید کدام محصول مناسب خودروتان است اما کیفیت پایین هولدر گوشی باعث می شود تا عملکرد خوبی نداشته باشد.

محل مناسب برای نصب هولدر موبایل کجاست؟

با توجه به مدل ماشین، می توان بهترین مکان را انتخاب کرد اما هولدر باید جایی نصب شود که دید راننده را مختل نکند. داشبورد و دریچه ی کولر بهترین مکان برای نصب نگهدارنده گوشی است.

چند نوع هولدر موبایل داریم؟

هولدر موبایل یا همان پایه نگهدارنده گوشی در چند مدل مغناطیسی (آهنربایی)، مکنده ای، گیره ای و چسبی تولید و عرضه می شود.

مهم ترین ویژگی های یک هولدر گوشی خوب چیست؟

مهم ترین مسئله ای که زمان خرید هولدر باید به آن توجه کنید، مقاومت آن است. هولدرهای چسبی تقلبی به دلیل ناتوانی در نگهداری گوشی، خطرات بسیاری ایجاد می کنند. علاوه بر مقاومت، باید به موارد دیگر مانند نصب آسان و امکان چرخش هولدر در زوایا مختلف توجه داشته باشید.

چطور بهترین هولدر مناسب ماشین خود را پیدا کنیم؟

پراید، یکی از ماشین هایی است که هر مدل هولدری مناسب آن است اما در مورد ماشین های دیگر مانند پژو 405، 206، ال 90 و ماشین های دیگر اینطور نیست. در این مقاله بهترین هولدر براحتماً تابه‌حال پشت فرمان بوده‌اید و مجبور بودید برای مسیریابی گوشی را در دست بگیرید، اما خوب می‌دانید که این کار خطر بسیار زیادی دارد و ممکن است باعث تصادف شود. به همین دلیل هولدر موبایل برای ماشین اختراع شده و در چند سال اخیر به یکی از پرفروش‌ترین لوازم جانبی بازار تبدیل شده است؛ اما بسیاری از مردم مخصوصاً رانندگان تاکسی‌های اینترنتی، از هولدر موبایل ماشین استفاده نمی‌کنند، دلیلشان هم بی‌مصرف بودن این هولدرها است که تا حدودی هم حق با آن‌ها است؛ هولدرهای ارزان و بی‌کیفیت بی‌مصرف هستند و استفاده‌ای ندارند، اما با خرید بهترین هولدر موبایل برای ماشین متوجه می‌شوید که یکی از بهترین وسایلی است که می‌توانید استفاده کنید؛ آن‌ها هم باعث کم‌شدن تصادف‌ها می‌شوند و هم کار را برای شما آسان‌تر می‌کنند.

هولدها انواع مختلفی دارند، مثل هولدرهای مگنتی، هولدرهای مکشی و هولدر چسبی که باید با توجه به کارایی آن‌ها و انتظار شما از آن، یکی از این هولدرها را خریداری کنید. در ادامه می‌خواهیم بهترین هولدر برای ماشین‌های مختلف را معرفی کنیم و توضیح دهیم بهترین جای نصب هولدر موبایل در ماشین کجا است؛ همراه ما باشید.

برای خرید هولدر موبایل و انواع پایه نگهدارنده گوشی  مخصوص خودرو به سایت تکنولایف مراجعه کنید:

بهترین هولدر برای ماشین های مختلف

در این بخش به شما هولدر مناسب با هر ماشین را معرفی می‌کنیم.

بهترین هولدر موبایل برای ماشین سمند

هنگام خرید هولدر یکی از مواردی که باید در نظر بگیرید تا یک خرید هولدر موفق داشته باشید، در نظر گرفتن مدل ماشین است؛ هیچ ماشینی جلو داشبورد مثل ماشین دیگر ندارد، مثلا جلو داشبورد 206 اصلاً شبیه سمند یا پراید نیست، به همین دلیل استند ماشین یا همان هولدر ماشین در مدل‌های مختلف برای ماشین‌های مختلف طراحی شده‌اند.

برای مثال سمند به دلیل داشتن داشبورد یک تکه بدون فضا و همچنین جلو داشبورد بسیار شلوغ به دلیل داشتن کامپیوتر، بهترین محل نصب هولدر ماشین سمند دریچه کولرش است. اگر قصد خرید بهترین هولدر موبایل برای سمند را دارید، باید به سراغ هولدرهای گیره ای بروید. این نوع هولدرها یعنی هولدر گیره ای روی دریچه کولر ماشین نصب می‌شود و به کمک گیره‌هایی که دارند، پره‌های دریچه کولر را محکم می‌گیرند. به همین دلیل نه دردسر چسب زدن دارید و نه محل آن ثابت می‌شود که نتوانید آن را تکان دهید.

بهترین هولدر موبایل برای ماشین 206

همان‌طور که می‌دانید داشبورد ماشین 206 هیچ جای خالی ای برای نصب هولدر ندارد، روی داشبورد هم که به دلیل نزدیکی شیشه به داشبورد نمی‌توانید هولدر متصل کنید. اما بهترین مکان برای نصب هولدر در 206 روی شیشه جلو است. به کمک هولدرهای مکشی یا هولدر مکنده می‌توانید بدون نیاز به چسب هولدر را به شیشه بزنید.

اگر هولدر را روی شیشه جلو 206 بد نصب کنید، قطعاً قسمتی از دید شما نسبت به جاده را مختل می‌کند، اما اگر دقت کنید شیشه جلوی 206 بسیار بزرگ است و همین نکته باعث می‌شود بتوانید هولدر را در وسط و قسمت پایین شیشه چسبیده به داشبورد بچسبانید.

بهترین هولدر موبایل برای ماشین تیبا

اگر تیبا دارید و می‌خواهید هولدر ماشین تهیه کنید، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ هولدرهای گیره ای یا هولدر دریچه ای بروید، این دقیقاً همان نوع هولدری است که در ماشین سمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. تیبا هم به دلیل داشتن جلو داشبورد کوچک و شلوغ، جای مناسبی برای نصب هولدر روی داشبورد ندارد یا به دلیل کوچک بودن شیشه جلو و زاویه دید کم، نمی‌توانید از هولدر مکنده استفاده کنید. پس در این میان بهترین هولدر برای تیبا هولدر گیره ای و بهترین جای نصب هولدر موبایل در ماشین تیبا روی دریچه‌های کولر است.

بهترین هولدر موبایل برای ال 90

ماشین ال 90 به دلیل داشتن فضای زیاد در اتاق و جلو داشبورد، این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید هر نوع هولدری را نصب کنید. البته نه هر هولدری، این ماشین به دلیل طراحی متفاوت دریچه‌های کولرش این اجازه را نمی‌دهد که بتوانی هولدر گیره ای یا هولدر دریچه ای نصب کنید. اما بهترین هولدر موبایل برای ال 90 هولدر مکنده است که می‌توانید بسته به نیاز و سلیقه‌تان روی داشبورد یا شیشه جلو نصب کنید.

درست است که هولدرهای مکنده خیلی زودتر از هولدرهای مگنتی و چسبی یا گیره‌ای از شیشه و داشبورد جدا می‌شوند، اما سعی کنید هولدر خوب بخرید؛ قیمت بهترین هولدر موبایل برای ماشین نهایتاً 1 میلیون تومان است و کمترین قیمت نمایشگر گوشی 1 میلیون، پس بهتر است هولدر ماشین را جنس خوب تهیه کنید تا مانع افتادن گوشی از روی هولدر و در نهایت شکستن نمایشگر شود.

هولدر موبایل برای اسنپ

یکی از بزرگ‌ترین اقشار جامعه که به هولدر ماشینی موبایل نیاز دارند، رانندگان تاکسی‌های اینترنتی هستند؛ به این دلیل که کارشان با گوشی است و باید مسافر را با گوشی قبول کنند، تأیید کنند و مسیریابی را از روی نقشه انجام دهند. پس داشتن هولدر موبایل ماشینی برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی نیاز است. همان‌طور که گفتیم، هولدرها را باید با توجه به مدل ماشین و فضایی که در اختیارتان قرار می‌دهد انتخاب کنید. برای مثال شما نمی‌توانید هولدر گیره ای برای ال 90 استفاده کنید، پس اگر راننده تاکسی های اینترنتی مانند اسنپ هستید به دنبال بهترین هولدر موبایل برای اسنپ می‌گردید، باید با توجه به ماشینی که با آن کار می‌کنید هولدر تهیه کنید.

اما به دلیل طی کردن مسافت زیاد توسط راننده‌های تاکسی‌های اینترنتی، بهتر است از هولدر های مکنده کمتر استفاده کنید تا کمتر درگیر جدا شدن آن از محل اتصالش باشید؛ هولدرهای چسبی و گیره‌ای انتخاب معقولانه‌تری برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی است. سعی کنید حتی اگر هولدر موبایل برای پراید می‌خواهید، بهترین هولدر موبایل برای پراید را تهیه کنید تا خسارتی به گوشی‌تان وارد نشود و مدام از نقطه اتصالش کنده نشود.

هولدر چی بخریم؟

در ادامه به شما چند هولدر با ارزش خرید بالا معرفی خواهیم کرد. این هولدرها از برند هیسکا هستند و قیمت‌های متنوعی هم دارند. این برند به صورت تخصصی در زمینه لوازم جانبی فعالیت دارد و محصولات خود را نیز با قیمت رقابتی و مناسب به فروش می‌رساند.

پایه نگهدارنده گوشی موبایل هیسکا مدل HK-2104

این هولدر یکی از کامل‌ترین مدل‌های خوش‌قیمتی است که می‌توانید در بازار خریداری کنید. این محصول به گونه‌ای طراحی شده که هم می‌توانید آن را به دریچه تهیه متصل کنید و هم از طریق چسب آن را به روی داشبور بچسبانید. این هولدر قابلیت چرخش 360 درجه‌ای دارد تا بدون هیچ محدودیتی بتوانید گوشی خود را در هر زاویه و درجه‌ای قرار دهید و با آن کار کنید.

پایه نگهدارنده گوشی موبایل هیسکا مدل HK-2010

این هولدر برای گوشی هوشمند است ولی برای ماشین کاربرد ندارد و برای استفاده در خانه و به روی میز است. به دلیل مختلف ممکن است شما نیاز داشته باشید که گوشی را به روی هولدر قرار دهید و به آن نگاه کنید یا با آن کار کنید و این پایه به شما کمک می‌کند تا بتوانید گوشی را در هر زاویه‌ای تنظیم کنید و به صورت 360 درجه‌ای بچرخانید.

این هولد دارای پایه قابل تنظیم است و شما می‌توانید ارتفاع آن را تغییر دهید. از طرفی این دستگاه به طور کامل به داخل جمع می‌شود تا به محصولی کوچک تبدیل شود و شما بتوانید به راحتی آن را به همراه خود حمل کنید. خوشبختانه بدنه و کفی این هولدر فلزی است و کیفیت بسیار خوبی هم دارد و به محض لمس دستگاه متوجه این موضوع خواهید شد.

پایه نگهدارنده گوشی موبایل هیسکا مدل HK-2102

این هولدر برای ماشین طراحی شده و به راحتی به دریچه تهویه متصل می‌شود. اولین موضوعی که در مورد این دستگاه جلب توجه می‌کند طراحی عجیب و جالب آن است. این محصول به گونه‌ای طراحی شده که چهار دسته کوچک دارد و می‌توانید در جهت‌های مختلف گوشی شما را نگه دارید و قابلیت چرخش 360 درجه‌ای نیز برای این مدل در نظر گرفته شده است.

این هولدر امکان قفل خودکار دارد و با قرار دادن گوشی این موضوع را تشخیص داده و گوشی را در جای خود به صورت محکم نگه می‌دارد. این هولدر با قیمت بسیار مناسبی به فروش می‌رسد و با بودجه کمی می‌توانید آن را خریداری کنید.

پایه نگهدارنده گوشی پرووان مدل PHL1125

پرووان یکی از برندهای مطرح ایرانی در زمینه تولید و فروش لوازم جانبی گوشی و کامپیوتر است. محصولات این کمپانی در کنار قیمت مناسب ویژگی‌های کاربردی را ارائه می‌دهند. پایه نگهدارنده گوشی پرووان مدل PHL1125 یکی از محصولات خوش ساخت و با کیفیت این کمپانی است که در مقاله بهترین هولدر موبایل برای ماشین قصد معرفی آن را داریم.

اگر قصد خرید این هولدار را دارید باید به این نکته توجه کنید که مناسب برای گوشی های ۴.۷ انیچ تا ۷ اینچ است و تنها گوشی‌های قرار گرفته در این بازه می‌توانند به راحتی روی آن جای بگیرند. می‌توانید این محصول را روی شیشه ماشین یا روی دریچه کولر نصب کنید و از این نظر محدودیتی نخواهید داشت. جنس بدنه این محصول از پلاستیک و سیلکون در نظر گرفته شده تا مقاومت بالا و طول عمر بیشتری داشته باشد. برای راحت‌تر شدن کار با این هولدر برای آن قابلیت چرخش 360 درجه در نظر گرفته شده است.

پایه نگهدارنده موبایل تسکو مدل THL 1208

پایه نگهدارنده موبایل تسکو ابعادی برابر با 16.5 در 11 سانتی متر دارد که آن را تبدیله به وسیله‌ای جمع و جور می‌کند؛ همچنین این هولدر را می‌توانید روی شیشه یا داشبورد که دارای سطوح صافی هستند بچسبانید. تقریبا تمامی گوشی‌های هوشمند را می‌توانید روی این هولدر قرار دهید چون مناسب برای گوشی‌های 3 تا 7 اینچ است که امروزه ابعاد اکثر گوشی‌ها در این بازه عددی قرار می‌گیرد.

سر هولدر قابلیت چرخش 360 درجه دارد؛ بنابراین می‌توانید در حالت عمودی و افقی از گوشی روی هولدر استفاده کنید. هولدر تسکو را می‌توان بهترین هولدر موبایل برای پژو پارس نام برد.

پایه نگهدارنده گوشی موبایل ایس فست مدل D5

ایس فست برندی چینی است که محصولات با کیفیتی را تولید می‌کند. هولدر گوشی موبایل ایس فست ِD5 یکی از محصولات این برند است که کیفیت بالایی دارد. این محصول ابعادی برابر با 110 در 68.5 در 52.5 میلی‌متر همراه با وزن 190 گرم دارد. با توجه به ابعاد و وزن این هولدر ابعاد جمع و جور و وزنی نسبتا سبک دارد که می‌توانید به راحتی آن را به داشبورد، دریچه هوا و شیشه جلو وصل کنید.

هولدرایس فست امکان چرخش 360 درجه ندارد؛ اما می‌توانید آن را به صورت افقی یا عمودی استفاده کنید.

پایه نگهدارنده و شارژر بی سیم گوشی موبایل آکو مدل Drift pro

افرادی می‌کند که به دنبال هولدری با کیفیت هستند. جنس بدنه این محصول از پلاستیک سخت در نظر گرفته شده تا در برابر ضربه مقاومت بالایی داشته باشد؛ همچنین چسب محکم و با کیفیتی دارد که هنگام سرعت بالا یا دست اندازهای بلند نمی‌افتد و باعث آسیب رسیدن به گوشی هوشمندتان نمی‌شود.

از قابلیت‌های برجسته این محصول می‌توان به فناوری شارژ بی‌سیم آن اشاره کرد. گوشی‌هایی که فناوری شارژ بی‌سیم دارند به راحتی می‌توانند با قرار گرفتن روی هولدر شارژ شوند. برای سهولت هنگام کار با این وسیله برای آن قابلیت چرخش 360 درجه در نظر گرفته شده است و به راحتی می‌توانید از گوشی در هر زاویه‌ای استفاده کنید.

پایه نگهدارنده گوشی راوپاور مدل SHاگر برای خرید هولدر موبایل به بازار مراجعه کرده یا سری به فروشگاه‌های اینترنتی زده باشید، حتما متوجه شده‌اید که هزاران مدل از این محصولات به بازار عرضه شده‌اند. احتمالا برای شما هم انتخاب و خرید بین این همه مدل به یک چالش تبدیل شده است؛ اما نگران نباشید. در این مقاله نگاهی به مهم‌ترین نکاتی خواهیم داشت که باید در هنگام خرید پایه نگهدارنده گوشی آن‌ها را مدنظر قرار دهید. احتمالا بعد از خواندن این مقاله می‌توانید راحت‌تر هولدر موبایل مناسب خود را انتخاب کنید.

منظور از هولدر موبایل چیست؟

احتمالا می‌دانید که منظور از هولدر موبایل یا پایه نگهدارنده گوشی چیست. ابتدایی‌ترین ویژگی همه هولدرها این است که موبایل شما را نگه می‌دارند. مدل‌های ساده‌تر بیشتر برای استفاده عادی و قرار گرفتن روی میز کاربرد دارند؛ اما هولدرهایی که در ماشین استفاده می‌شوند، باید توانایی حفظ گوشی شما در دست‌اندازها و سرعت‌های بالا را هم داشته باشند. البته علاوه بر این ویژگی، قابلیت‌های دیگری هم دارد که باید به آن‌ها توجه شود.

پس اولین نکته‌ای که باید برای خرید هولدر موبایل در نظر بگیرید، مشخص‌کردن کاربردی است که از آن انتظار دارید. اگر قصد دارید از هولدر در ماشین خود استفاده کنید، باید حساسیت بیشتری به‌ خرج دهید؛ اما اگر قصد استفاده از آن در منزل یا محل کار را دارید، می‌توانید راحت‌تر تصمیم بگیرید. در ادامه با ویژگی‌های مهمی که بهترین هولدر موبایل باید داشته باشد، آشنا خواهیم شد.

آشنایی با ویژگی‌های بهترین هولدرموبایل و بهترین پایه نگهدارنده موبایل

در انواع مختلفی تولید می‌شوند. نوع نصب آن‌ها روی میز یا ماشین و مدل نگهداری موبایل در آن‌ها متفاوت است. برای این که بتوانید بهترین هولدر موبایل را برای خود انتخاب کنید، باید قبل از هرچیز با انواع آن آشنا شوید.

انواع پایه نگهدارنده گوشی براساس نوع نصب:

براساس نوع پایه و نصب هولدرهای موبایل در انواع مختلف زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

هولدرهای موبایل مکنده‌ای:

این نوع از هولدرها چسبنده‌های مکنده‌ای یا Suction cup دارند. زمانی که آن‌ها را روی میز، داشبورد یا شیشه ماشین نصب می‌کنید، در اثر خلا ایجاد شده به محل موردنظر می‌چسبند. البته اگر کیفیت لازم را داشته باشند. در غیر این صورت بعد از مدتی استفاده قدرت چسبندگی خود را از دست می‌دهند و دیگر قابل استفاده نخواهند بود. نکته بعدی که برای انتخاب این مدل از هولدرها باید به آن توجه داشته باشید، نوع محلی است که برای نصب آن‌ها در نظر گرفته‌اید. اگر سطح داشبورد یا شیشه ماشین یا میز شما کاملا صاف نباشد و خمیدگی هرچند کمی روی آن دیده شود، برای نصب هولدر نمی‌توان خلا لازم را داخل آن ایجاد کرد. در این صورت، احتمالا پایه نگهدارنده گوشی در دست اندازها و سرعت‌های بالا زیاد روی سطح دوام نمی‌آورد.

به‌علاوه، اگر قصد استفاده از این نوع هولدر را در ماشین خود دارید، باید به فاصله بین شیشه و داشبورد هم دقت کنید. در خودروهایی مثل پژو 206 ممکن است منحنی شیشه و نزدیک‌بودن آن به داشبورد مانع از نصب این هولدرها شود. در نظر داشته باشید که اگر این هولدرها روی شیشه نصب شوند، ممکن است جلوی دید راننده را بگیرند.

هولدرهای موبایل چسبی:

این نوع از هولدرها با چسب مخصوصی که در زیر پایه قرار دارد به میز، داشبورد یا شیشه می‌چسبند. در هنگام خرید هولدرهای چسبی باید از کیفیت آن‌ها اطمینان پیدا کنید. اگر چسب به کار رفته در این هولدرها قوی نباشد، در سرعت‌های بالا و دست‌اندازها هولدر کنده می‌شود. البته تنها قوی‌بودن چسب مسئله نیست و باید چسب به کار رفته آسیبی به سطح داشبورد، شیشه یا میز وارد نکند و بعد از جداکردن اثری از آن روی سطح باقی نماند.

هولدر موبایل دریچه‌ای:

این مدل از هولدرها با پایه‌های مخصوصی که دارند روی پره های دریچه کولر ماشین نصب می‌شوند. در نظر داشته باشید که اگر پره‌های دریچه کولر ماشین شما صاف و موازی نیستند و فانتزی یا دایره‌ای هستند، احتمالا نمی‌توانید از این استفاده کنید. به علاوه، واضح است که نصب آن‌ها روی میز هم امکان‌پذیر نیست. ناگفته نماند که اگر از این نوع هولدرها استفاده می‌کنید، باید هنگام قرار دادن گوشی خود روی آن، حتما دریچه کولر را ببندید. در غیر این صورت فشار هوای گرم یا سرد می‌تواند به شما آسیب جدی وارد کند.

انواع هولدر موبایل براساس نوع نگهداری گوشی

گوشی‌های موبایل به دو روش توسط هولدرهای موبایل نگه داشته می‌شوند و بر همین اساس هم هولدرها در دو نوع مختلف زیر تقسیم‌بندی خواهند شد:

هولدرهای آهن‌ربایی یا مگنتی:

در دل ، آهنرباهایی قوی به کار گرفته می‌شوند تا با جریان مغناطیسی موبایل را جذب کنند و نگه دارند. شاید این سوال در ذهن شما مطرح شود که آیا استفاده از این مغناطیس برای گوشی مضر است؟

در پاسخ باید بگوییم که خاصیت مغناطیسی این پایه های نگهدارنده به دلیل شدت پایین، هیچ خطری ندارد و شما میتوانید با خیال راحت از آن‌ها استفاده کنید. فقط باید بدانید که اگر میدان مغناطیسی این آهنرباها به شکل بسته طراحی نشده باشد، می‌تواند روی آنتن‌دهی موبایل اثر بگذارد. بنابراین، در هنگام خرید این مدل از هولدرها باید علاوه بر اطمینان از قوی‌بودن آهنرباها از طراحی استاندارد آن‌ها هم مطمئن شوید.

هولدر موبایل گیره‌ای:

دو یا سه گیره در اطراف هولدرهای گیره‌ای وجود دارند که گوشی موبایل بین آن‌ها قرار می‌گیرد. اگر قصد خرید این هولدرها را دارید باید دقت کنید که گیره‌ها قدرت کافی برای نگه‌داشتن موبایل در دست‌اندازها و سرعت‌های زیاد را داشته باشند. به‌علاوه، مهم است که جنس این گیره‌ها نرم باشد تا هنگام برداشتن یا قرار دادن گوشی، روی بدنه آن خش نیندازند. هم چنین، دقت داشته باشید که هولدرهای گیره‌ای برای هر سایز از گوشی مناسب نیستند و باید قبل از خرید مطمئن شوید که ابعاد گوشی شما درون گیره‌ها جا می‌شود.

حالا که با انواع هولدر موبایل آشنا شدید، نوبت به بررسی سایر ویژگی‌های مهم این پرکاربرد می‌رسد.

قابلیت چرخش؛ از دیگر ویژگی بهترین پایه نگهدارنده گوشی

برخی از هولدرها موبایل قابلیت چرخش 90 درجه یا 360 درجه را دارند. این ویژگی کمک می‌کند تا بتوانید برای استفاده موبایل خود را در بهترین زاویه ممکن تنظیم کنید. در هنگام رانندگی و چک‌کردن نقشه‌ها این قابلیت حتما به کارتان می‌آید.

امکان تنظیم ارتفاع؛ از قابلیت‌های بهترین هولدر گوشی

برخی از هولدرهای موبایل قابلیت تنظیم ارتفاع دارند و می‌توانید پایه نگهدارندۀ آن‌ها را متناسب با نیاز خود کوچک یا بزرگ کنید. شاید این ویژگی به اندازۀ قابلیت چرخش کارآمد نباشد؛ اما بد نیست که به آن دقت داشته باشید.

امکان استفاده آسان؛ ویژگی مهم بهترین هولدر

باید هولدری را انتخاب کنید که برای قرار دادن یا برداشتن گوشی شما را به زحمت نیندازد. به ویژه مهم است که در هنگام رانندگی بتوانید تنها با یک دست گوشی را بردارید یا سر جای خود بگذارید.

امکان نصب و جابه‌جایی؛ از ویژگی‌های اصلی یک هولدر موبایل خوب

احتمالا برای اولین بار نمی‌توانید بهترین و مناسب‌ترین محل را برای نصب هولدر خود انتخاب کنید و نیاز می‌شود که جای آن را چندبار تغییر دهید. پس هولدری را انتخاب کنید که امکان نصب و جابه‌جایی آسانی داشته باشد.

امکان استفاده با قاب گوشی؛ نکته مهم برای خرید هولدر گوشی

نکته بسیار مهمی که برای خرید بهترین هولدر موبایل باید به آن توجه کرد، امکان استفاده از هولدر با است. برای استفاده از برخی هولدرها باید گوشی خود را از قاب آن خارج کنید. این کار به مرور زمان خسته‌کننده می‌شود. اگر هم بخواهید گوشی را بدون قاب استفاده کنید، احتمال آسیب‌دیدن آن بیشتر خواهد شد که کار درستی به نظر نمی‌رسد. بنابراین، توصیه می‌کنیم این هولدرها را انتخاب نکنید.

دقت به قابلیت‌های بیشتر برای انتخاب هولدر موبایل مناسب

برخی از با گیره‌های مخصوص تولید می‌شوند و می‌توان آن‌ها را روی انواع میز، تخت و هرجایی که تصورش را داشته باشید، نصب کرد. بعضی از مدل‌ها برای نصب پشت صندلی‌های اتومبیل‌ها و برای استفاده سرنشینان عقب طراحی شده‌اند. این مدل‌ها با نام شناخته می‌شوند. برخی از مدل‌ها می‌توانند علاوه بر نگه‌داشتن موبایل شما، آن را به صورت بی‌سیم هم شارژ کنند. برخی هم تنها برای مدل‌های خاصی از موبایل طراحی شده‌اند. در هنگام خرید بسته به نیاز خود می‌توانید به این قابلیت‌ها هم توجه داشته باشید.

بهترین هولدر گوشی برای من کدام است؟

این سوالی است که ممکن است با خواندن قسمت قبل به ذهنتان رسیده باشد. اینکه چند محصول را برای شما لیست کنیم و بگوییم این ها بهترین هولدرهای موبایل در بازار هستند نمیتواند کمکی به شما کند. چرا؟ به 2 دلیل:

 1. معیار خوب یا بد بودن هولدر برای هر کس متفاوت است؛ مثلاً ممکن است قابلیت چرخش 360 درجه اصلاً برای شما اولویت نباشد و تنها به ارزان بودن و کار راه اندازه بودن هولدر فکر کنید.
 2. به دلیل بازار داغ هولدرهای موبایل، تنوع مدل ها روز به روز بیشتر میشوند؛ برای همین انتخاب بهترین مدل ها کار آسانی نیست.

با این وجود، سوالاتی را برای شما مطرح می‌کنیم تا با کمک آنها بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید:

قبل از خرید هولدر گوشی این سوالات را از خود بپرسید

با این که هولدرهای موبایل وسایل ساده‌ای به نظر می‌رسند؛ اما برای خرید آن‌ها باید به نکات زیادی دقت داشت. بنابراین، حتما قبل از این که برای خرید اقدام کنید، سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • اتاقِ ماشین من چه شکلی است؟

قبل از هر چیز باید نگاهی به اتاقک ماشین خود بیندازید. پاسخ به این سوال که قسمت جلویی ماشین شما چه ساختاری دارد تا حد زیادی میتواند انتخاب نوع هولدر را برای شما راحت کند. به عنوان مثال اگر شیشه جلوی راننده خیلی شیب داشته باشد، ممکن است هولدر با داشبورد برخورد کند و خیلی زود بشکند.

یا اینکه اگر سطح داشبورد خودروی شما ناهموار باشد، امکان نصب هولدر مکنده روی وجود ندارد. همچنین، اگر تیغه های کانال کولر ماشین دایره ای شکل یا نازک باشند، نمیتوانید گیره های هولدر را خوب روی آن ها سوار کنید. پس قبل از اینکه اقدام به خرید هولدر کنید، بهتر است کمی فضای داخل ماشین خود را بررسی کنید.

 • مشخصات ظاهری موبایل من چیست؟

وزن و سایز موبایل خود را هم باید در هنگام انتخاب هولدر موبایل در نظر بگیرید. اگر گوشی شما دارای ابعاد بزرگی است و وزنی بیشتر از 200 گرم دارد، احتمالا هولدر مغناطیسی برای شما گزینه مناسبی است. چون هولدرهای چسبی و مکنده ای معمولاً برای گوشی ها سبک تر انتخاب بهتری هستند. البته تولید کنندگان معمولاً در بسته بندی هولدرها، در مورد نوع گوشی سازگار با نگهدارنده اطلاعات مفیدی به شما میدهند.

به عنوان مثال گوشی پرچمدار سامسونگ را در نظر بگیریم. هولدرهای آهن ربایی از جمله پرفروش ترین محسوب میشود. دلیل این امر آن است که نگهدارنده های آهن ربایی معمولاً با اکثر گوشی های بازار سازگاری دارد.

 • کدام ویژگی هولدر برای من مهم تر است؟

آیا قابلیت چرخش برای شما اهمیت دارد یا تنظیم ارتفاع برای شما کاربردی‌تر است؟ آیا از گوشی خود زیاد استفاده می‌کنید و نیاز است که آن را در ماشین و حین سفر هم شارژ کنید؟ به دنبال یک هولدر با قابلیت شارژ بی‌سیم هستید یا ترجیح می‌دهید از همان استفاده کنید؟

هولدر هم مانند هر محصول دیگری از تنوع کاربری زیادی برخوردار است و این شما هستید که با مشخص کردن انتظارات خود، بهترین هولدر گوشی را برای انتخاب میکنید.

مهم ترین سوالات کاربران در مورد خرید بهترین هولدر موبایل

همیشه نکاتی وجود دارد که تنها بعد از استفاده طولانی مدت از محصول به آن میرسید و به خود میگویید که ای کاش قبل خرید کمی در مورد این موضوعات اطلاعات کسب میکردید. قصد ما در این بخش دقیقاً این است که این سوالات حیاتی را زیر ذره بین ببریم و مهم ترین ابهامات در مورد هولدر گوشی را برای شما برطرف کنیم.

 1. هولدرهای سازگار با قاب چه کاربردی دارند؟ برای استفاده از برخی هولدرهای رایج بازار، مجبورید گارد یا قاب گوشی خود را بردارید و سپس آن را در هولدر قرار دهید. این کار در بلند مدت میتواند به بدنه گوشی شما صدمه وارد کند. اما هولدرهایی که با قاب سازگارند، قابلیت نصب گوشی های با قاب را هم دارند تا دیگر خیالتان از بابت آسیب فیزیکی به گوشی راحت باشد.
 2. ظرفیت هولدر با قابلیت شارژ گوشی چقدر باید باشد؟ به طور کلی، هولدرهایی که قابلیت شارژ دارند باید ظرفیتی معادل 5 تا 10 وات داشته باشند تا بدون آسیب به باتری گوشی، موبایل را شارژ کنند.
 3. آیا هولدرهایی داریم که مختص مدل خاصی از موبایل هستند؟

بله، شما میتوانید هولدرهایی تهیه کنید که مختص گوشی های اندرویدی یا آیفون هستند ولی اصلاً فکر نکنید هولدرهای انحصاری یک گوشی، امکانات بیشتری در اختیار شما قرار میدهند. بهتر است معیار خوب بودن هولدر را بر اساس نکاتی که در قسمت قبل به شما گفتیم مشخص کنید.

به عنوان مثال برخی از مدل های گوشی سامسونگ، دارای قابلیت شارژ وایرلس هستند. در بین هم برخی از هولدرها قابلیت شارژ بی سیم دارند و میتوانند برای این دسته از گوشی ها ایده آل باشند.

 1. یک هولدر گوشی ایده آل چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

علاوه بر امکانات ابتدایی هولدر، یک نگهدارنده ایده آل میتواند دارای ویژگی های زیر باشد:

 • قابلیت چرخش 360 درجه گوشی
 • نصب ساده و راحت
 • مکانیسم سریع آزاد کردن گوشی برای جدا کردن بدون دردسر گوشی از هولدر
 1. میتوانم از هر جایی هولدر بخرم؟

به دلیل تنوع بالای هولدرهای بازار، توصیه میکنیم از فروشگاه های معتبر لوازم جانبی استفاده کنید. با اینکه قیمت وسوسه انگیز دست فروش های مترو و خیابان، میتواند شما را برای خرید متقاعد کند ولی تجربه نشان داده که نقص های یک هولدر به مرور زمان خود را نشان میدهند. این نواقص معمولاً شامل موارد زیر است:

 • ضعیف شدن چسب، مکنده یا مغناطیس هولدر بعد از چند روز استفاده
 • هرز شدن پیچ ها و گیره های نگهدارنده

سخن آخر: نظرات کاربران فروشگاه های آنلاین لوازم جانبی، میتواند در خرید بهترین هولدر موبایل به شما کمک کنند 

یکی از مواردی که میتوانید خیلی خوب روی آن حساب باز کنید، نظرات، نقد و بررسی های کاربرانی است که برای مدتی از هولدرها استفاده کرده اند. این نظرات به دلیل اینکه بدون هیچ گونه تعصبی نوشته میشوند، میتوانند در انتخاب بهترین هولدر به کمک شما بیایند. امیدواریم بتوانید با خواندن این مقاله، بدون نگرانی و استرس هولدر مورد نظر خود را سفارش دهید و از رانندگی و سفر خود لذت ببرید. شما از چه هولدری برای موبایل خود استفاده میکنید؟ نظرات و تجربیات خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

003

اگر به دنبال بهترین هولدر مغناطیسی موبایل هستید، پایه نگهدارنده گوشی راپاور مدل SH003 مورد مناسبی برایتان خواهد بود. این هولدر را می‌توانید روی سطوح صاف یا داشبود ماشین بچسبانید و به راحتی از آن استفاده کنید. اکثر گوشی‌های موبایل با این هولدر سازگاری دارند.

این محصول از سه صفحه مغناطیسی تهیه شده که قدرت چسبندگی بالای آن را تضمین می‌کند و باعث می‌شود گوشی ثابت بماند و نیفتد. این محصول همچنین قابلیت چرخش 360 نیز دارد.

جمع بندی

در این مطلب به شما هولدرهای مناسب ماشین‌های ایرانی را معرفی کردیم و در نهایت هم به چند مدل هولدر پرداختیم که می‌توانید در بازه‌های قیمتی مختلف خریداری کنید.

بررسی گوشی هواوی پی 60 پرو به همراه تست گیمینگ و کیفیت دوربین ها

ی ماشین های مختلف را بررسی کرده ایم.