اخبار کسب و کارعمومی

رژیم لاغری قهوه کانادایی

امروزه شاهد انواع و اقسام رژیم‌های غذایی هستیم که هر کدام ادعا می‌کنند باعث می‌شوند. یکی از این رژیم‌های سریع، رژیم کانادایی است که ادعا می‌کند در زمان کوتاهی حدودا باعث ۱۳ کیلوگرم می‌شود. کانادایی تا به امروز مورد انتقادات شدیدی قرار گرفته، چرا که در دسته‌ی رژیم‌های یویو (رژیم‌هایی که در کوتاه مدت سبب کاهش وزن می‌شوند اما پایداری ندارند) قرار می‌گیرد. ما در این نوشتار به سوالاتی مانند «برنامه کانادایی برای کاهش وزن چیست؟»، «قوانین رژیم غذایی کانادایی چیست؟»، «آیا رژیم غذایی کانادایی سالم است؟» پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

یک رژیم غذایی سالم کاملاً کانادایی

رژیم کانادایی، مبتنی بر است. رژیم غذایی مدیترانه‌ای یک برنامه غذایی کاملاً تحقیق شده و مورد حمایت برای سلامت قلب است. اساس این طرح شامل مصرف سبزیجات، میوه، غلات، حبوبات، آجیل، مغزها، ماهی و روغن زیتون و کاهش مصرف گوشت و شیرینی است. الگوی مدیترانه‌ای شبیه به رژیم غذایی کانادایی است که ½ بشقاب را با سبزیجات و میوه، ¼ بشقاب را با غلات کامل و ¼ بشقاب را با پروتئین در وعده‌های غذایی پر می‌کند.

قهوه گانودرما برای درمان زگیل تناسلی به این صورت است که باید تا سه ماه مصرف شود.

انواع رژیم کانادایی

طرح اصلی رژیم غذایی کانادایی توسط شرکت جنرال موتورز با کمک سازمان غذا و دارو و وزارت کشاورزی ایالات متحدهT در سال 1985 برای کارمندان این کمپانی اجرا شد. ایده این طرح بر این اساس استوار بود که کارمندان سالم‌تر شوند و بهره‌وری نیروی کار نیز بهبود یابد. این رژیم به دو نوع کلی تقسیم می‌شود: یک رژیم 7 روزه و یک رژیم 13 روزه که گاهی 15 روزه نیز نامیده می‌شود.

رژیم غذایی 7 روزه

برنامه رژیم کانادایی 7 روزه، مبتنی بر مصرف همراه با غذاهای کم کالری است. این موضوع در کنار افزایش مصرف آب، می‌تواند منجر به کاهش وزن قابل توجه در طول یک هفته شود. در این یک هفته، مصرف غذا فقط به میوه‌ها، سبزیجات، برنج قهوه‌ای و مرغ محدود می‌شود. گیاه‌خواران می‌توانند گوشت را با یک فنجان برنج قهوه‌ای جایگزین کنند.

این رژیم با مصرف میوه در روز اول شروع می‌شود. دستورالعمل خاصی در مورد مقدار و زمان مصرف آ‌ن‌ها وجود ندارد. با این حال، مصرف هندوانه، خربزه، سیب، پرتقال و پاپایا بسیار توصیه می‌شود، زیرا حاوی مقادیر زیادی فیبر هستند. یکی دیگر از اصول مهم این رژیم غذایی، مصرف 8 تا 12 لیوان آب در روز است.

هدف رژیم 7 روزه کانادایی، کمک به کاهش وزن افراد با تمرکز روی یک غذا یا گروه غذایی خاص به مدت یک هفته است. طبق نظریه وب‌سایت رژیم غذایی کمپانی جنرال موتورز، این رژیم به کاربران کمک می‌کند حداقل 10 تا 17 پوند از وزن خود را طی 1 هفته کاهش دهند. این رژیم ادعا می‌کند که سوزاندن کالری بدون تأثیر بر خلق و خو یا سطح انرژی، باعث کاهش وزن می‌شود.

با این حال، این برنامه ممکن است مواد مغذی ضروری را حذف نموده و استفاده از آن به عنوان یک استراتژی طولانی مدت به کاهش وزن پایدار منجر نشود.

برنامه رژیم کانادایی 7 روزه، مبتنی بر مصرف کربوهیدرات‌های پیچیده است.

رژیم غذایی 15 روزه یا 13 روزه

رژیم کاهش وزن 15 روزه، شامل یک برنامه غذایی 15 یا 13 روزه، شامل غذاهای غنی از پروتئین و کم چرب است. این رژیم کاهش وزن کانادایی به عنوان رژیم غذایی 13 روز در راه بهشت نیز شناخته می‌شود. رژیم لاغری 13 روزه یکی از رایج‌ترین رژیم‌های غذایی کاهش وزن در مدت زمان کوتاه محسوب می‌شود. رعایت رژیم کاهش وزن 13 روزه به این معنی است که باید دقیقا همان چیزی که در برنامه رژیمی به آن اشاره شده، طی 13 روز مصرف شود. در غیر این‌صورت نتیجه مطلوب به دست نخواهد آمد. محدودیت‌های مهم رژیم لاغری 13 روزه عبارتند از:

 • عدم مصرف آدامس
 • عدم مصرف الکل
 • عدم مصرف روغن
 • عدم مصرف سس سالاد
 • عدم مصرف شیرینی و شکر

شایان ذکر است که برخی از برنامه‌های رژیم لاغری 13 روزه برای مدت 15 روز طراحی شده است، زیرا برخی متخصصان معتقدند روز سیزدهم تا پانزدهم مرحله تثبیت است. البته ممکن است انواع مختلفی از یک برنامه غذایی 13 روزه از جمله رژیم غذایی 13 روزه پروتئین، برنامه رژیم غذایی 13 روزه برای گیاه‌خواران یا موارد دیگر وجود داشته باشد، اما در این مقاله تمرکز روی نوعی از برنامه غذایی است که به عنوان “رژیم کانادایی” شناخته می‌شود.

البته هیچ اطلاعات معتبری در مورد این‌که این رژیم از کجا آمده یا چه کسی آن را توسعه داده است، وجود ندارد. بنابراین هیچ ضمانتی نیست که از نظر پزشکی تایید شده باشد. به‌طورکلی، برنامه رژیم غذایی 13 روزه برای کاهش وزن یک برنامه تغذیه تقریباً دو هفته‌ای است که لاغری قابل توجه و سریع را هدف قرار می‌دهد. این برنامه غذایی مدعی است که متابولیسم بدن را برای همیشه تغییر می‌دهد تا کاهش وزن و حفظ نتیجه در آینده آسان‌تر شود.

اما اگرچه کاهش سریع وزن و نتیجه طولانی مدت ممکن است فریبنده به نظر برسد، ولی در واقع این رژیم بسیار محدود کننده است و ممکن است رعایت آن سخت باشد. این برنامه غذایی دقیقاً بیان می‌کند که هر فرد در طول 13 روز چه چیزی باید بخورد و قوانین هر وعده غذایی نیز به ‌شدت باید رعایت شود.

مقدار کالری روزانه مجاز در رژیم کانادایی چقدر است؟

رژیم غذایی کانادایی به افراد کمک می‌کند حداکثر در دو هفته تا 22 پوند (حدود 10 کیلوگرم) وزن کم کنند. مقدار کالری روزانه متداول در این رژیم، حدود 600 تا 1500 کالری است. اما توجه به این نکته نیز مهم است که برای کاهش وزن سالم، بسیار مهم است که سطح فعالیت فرد افزایش یافته و انرژی دریافتی وی نیز کاهش یابد، اما مصرف غذای سالم و مقوی نیز به همان اندازه مهم است. به همین دلیل است که باید از مصرف غذاهای حاوی کربوهیدرات‌های ساده و تصفیه‌شده و چربی‌های اشباع و ترانس دوری نموده و در عوض، غذاهای غنی از مواد مغذی زیر در رژیم غذایی فرد گنجانیده شوند:

 • سبزیجات و میوه‌ها
 • ماهی‌ها و آبزیان
 • گوشت و مرغ بدون چربی
 • تخم‌مرغ
 • لبنیات کم چرب یا بدون چربی
 • آجیل
 • لوبیا و حبوبات
 • غلات کامل

به گفته متخصصان تغذیه، یک زن بالغ ​​که سبک زندگی نسبتاً فعالی دارد، به‌طور متوسط ​​به 2000 کالری و یک مرد بالغ به 2500 کالری نیاز دارد. از آن‌جایی که نیم کیلوگرم چربی معادل 3500 کالری انرژی است، کاهش 500 یا 1000 کالری در روز به فرد کمک می‌کند هفته‌ای نیم الی یک کیلوگرم وزن کم کند. بنابراین مصرف 1000 تا 1500 کالری در روز نیز در این رژیم عادی محسوب می‌شود. تنها نکته مهم این است که مدت زمان رژیم نباید افزایش یابد.

رژیم کانادایی برای لاغری سریع

در رژیم کانادایی مصرف غذا‌های کم کالری و سالم بسیار ضروری است.

قوانین رژیم کانادایی چیست؟

رژیم غذایی کانادایی، رژیمی کوتاه مدت، اما کمی سختگیرانه است. در این رژیم باید تمام اصول بی‌کم و کاست ظرف 13 روز رعایت شوند و اگر به هر دلیلی، کوچک‌ترین تخلف یا سهل‌انگاری صورت بگیرد، فرد باید به سرعت رژیم را متوقف کرده و تا 6 ماه حق تکرار آن را نخواهد داشت. سه وعده غذا در روز در این رژیم وجود دارد که باید دقیقا همان غذاهای ذکر شده در رژیم باشد.

گاهی مصرف یک حبه قند یا یک تکه ماهی یا ژامبون به همراه آب‌میوه یا ماست، در برخی روزهای رژیم امکان‌پذیر است که البته باید در برنامه نوشته شده باشد و کالری اضافه دریافت نشود. این رژیم هیچ میان وعده‌ای ندارد و فرد مجاز نیست که هیچ غذای دیگری را به این برنامه غذایی بیفزاید. پرهیز از فعالیت بدنی شدید و نوشیدن مقدار زیاد آب نیز جزو قوانین رژیم کانادایی هستند.

جهت ارتباط با نمایندگی فروش قهوه گانودرما در تهران با شماره های زیر تماس بگیرید.

فواید رژیم کانادایی چیست؟

رژیم غذایی کانادایی مدعی است که متابولیسم فرد را برای همیشه تغییر می‌دهد تا کاهش وزن و حفظ نتیجه در آینده آسان‌تر شود. فواید این برنامه غذایی شامل موارد زیر هستند:

 • افزایش مصرف میوه و سبزیجات: میوه‌ها و سبزیجات، تجمع چربی در بدن را سرکوب می‌کنند، زیرا کالری کم و فیبر بالایی دارند که باعث می‌شود افراد برای مدت طولانی‌تری احساس سیری کنند.
 • کاهش مصرف قند و الکل
 • بهبود کیفیت و ظاهر پوست
 • خلق و خوی بهتر
 • هضم و متابولیسم بهتر
 • سم زدایی بدن
 • درمان سندرم روده تحریک پذیر و یبوست

با این حال، ذکر این نکته ضروری است که تحقیقات کافی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد.

رژیم کانادایی ادعا می‌کند که به دلیل فیبر بالای مواد غذایی موجود در این رژیم، به کمک می‌کند.

عوارض رژیم کانادایی کدام است؟

درحالی‌که برنامه رژیم غذایی کانادایی برای کاهش وزن موفقیت‌آمیز تلقی می‌شود و کابرد آن آسان است، اما اکثر متخصصان تغذیه توصیه نمی‌کنند از آن پیروی شود، چرا که اگرچه این رژیم باعث کاهش وزن فوری می‌شود، اما عوارض جانبی متعددی از جمله موارد زیر را نیز با خود دارد.

عدم ثبات در کاهش وزن

کاهش وزن گسترده در مدت زمان کوتاه، غیرمنطقی و غیر قابل دوام به نظر می‌رسد. رژیم‌های غذایی با شاخص گلیسمی پایین با افزایش سیری مرتبط هستند که نشان می‌دهد ممکن است ابزاری پایدار برای کاهش وزن نباشند. افراد ممکن است برای رفع گرسنگی شدید خود به غذاهای ممنوعه نیز ناخنک بزنند و این باعث شکسته شدن چرخه غذایی رژیم می‌شود.

علاوه بر این، رژیم کانادایی به علت سختگیری زیاد، فرد را در مسیر درستی برای یک سبک زندگی پایدار و سالم قرار نمی‌دهد. یک رژیم غذایی خوب باید واقع بینانه، پایدار و بلندمدت باشد و زندگی سالم‌تر را برای فرد به ارمغان بیاورد.

محدودیت مواد مغذی

غذاهای ذکر شده در رژیم غذایی کانادایی بسیار محدود هستند و همین موضوع، دریافت طیف کامل ویتامین‌ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن برای عملکرد صحیح را دشوار می‌کند. برخی از نسخه‌های رژیم کانادایی با توصیه یک مکمل یا مولتی ویتامین سعی در رفع این مشکل دارند، اما قرص‌های ویتامین نمی‌توانند جایگزین تغذیه سالم شوند و افراد ممکن است دچار سوء تغذیه شوند.

احتمال بازگشت وزن

رژیم 13 روزه فقط برای 13 روز پاسخ‌گوی کاهش وزن است و احتمال بازگشت وزن پس از کنار گذاشتن آن وجود دارد. اگرچه این رژیم ادعا می‌کند متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد، اما متخصصان تغذیه معتقدند که به احتمال زیاد متابولیسم را کاهش می‌دهد.

درسته که رژیم‌های غذایی زیر 1000 کالری خیلی سریع شما رو به نتیجه می‌رسونن، اما بلایی سرتون میارن که تا آخر عمر هوس رژیم نکنید.
یادتون باشه تعادل تو هر کاری، کلید اصلی موفقیت تو اون کاره.
بدون محدودیت به اندام ایده‌آل برس

سنگ کیسه صفرا

کسانی که به سرعت وزن خود را کاهش می‌دهند، در معرض خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا هستند. سنگ‌های صفراوی موادی شبیه به سنگریزه‌اند که معمولاً از کلسترول تشکیل شده و در کیسه صفرا به وجود می‌آیند. اگر مقدار قابل توجهی از وزن در مدت کوتاهی از دست برود، کبد می‌تواند کلسترول اضافی را در صفرا آزاد نموده و باعث ایجاد مشکلاتی در تخلیه کیسه صفرا شود. در موارد جدی، سنگ کیسه صفرا می‌تواند باعث درد شکمی ثانویه به انسداد مجرای صفراوی شود.

احتمال آتروفی عضلانی

یکی از خطرات ثابت شده کاهش وزن سریع، آتروفی عضلانی است. مطالعاتی که اثرات کاهش وزن سریع را با کاهش وزن آهسته و پایدار مقایسه می‌کند، نشان می‌دهد کسانی که کاهش سریع را تجربه می‌کنند بیشتر در معرض تحلیل عضلانی هستند. با گذشت زمان، از دست دادن توده عضلانی با سطوح بالاتری از عوارض و مرگ و میر مرتبط است. عواقب منفی آتروفی عضلانی می‌تواند در افراد مبتلا به تشدید شود.

یکی از خطرات ثابت شده کاهش وزن سریع، آتروفی عضلانی است.

سایر مشکلات ناشی از رژیم غذایی کانادایی

از دست دادن وزن زیاد در یک دوره کوتاه در اکثر موارد توسط متخصصان توصیه نمی‌شود، مگر در مواردی که فرد از چاقی شدید رنج می‌برد که باید در تمام طول دوره رژیم تحت نظارت پزشکی قرار ‌گیرد. رژیم‌های غذایی کوتاه مدت، بسیار محدودکننده و ناپایدار هستند و حتی ممکن است باعث مشکلات سلامتی مختلفی، از جمله خستگی، سرگیجه، ریزش شدید مو، خشکی پوست و کمبود مواد مغذی شوند.

حتما ببینید : قیمت قهوه ماسالا

چند وعده غذایی در رژیم کانادایی مجاز است؟

سه وعده غذایی در رژیم کانادایی مجاز است و هیچ میان وعده‌ای در این رژیم وجود ندارد.