اخبار کسب و کارعمومی

نحوه مصرف کرم لایه بردار

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در رابطه با طرز استفاده از لایه بردارها بپردازیم، در صورتی که می خواهید در مورد طرز استفاده از لایه بردارها اطلاعاتی را بدست آورید در این مقاله همراه ما باشید. با یادگیری طرز استفاده از لایه بردارهای پوست شما می توانید به صورت اصولی استفاده از لایه بردارهای پوست را خواهید آموخت و در نتیجه اثربخشی لایه بردارهای پوست، بیشتر می شود.

انواع لایه بردار صورت و نحوه استفاده از آنها

پیش از این که درباره صحبت کنیم بهتر است که به انواع لایه بردارهایی که برای پوست استفاده می شود، اشاره داشته باشیم به طور کلی انواع لایه بردارها را می توانیم در دو دسته لایه بردارهای مکانیکی و شیمیایی قرار دهیم هریک از این لایه بردارها با توجه به انواع مختلف پوست، ویژگی های پوست و انتظاری که از وجود دارد می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

لایه‌بردارهای مکانیکی

یکی از انواع لایه بردارها، لایه بردارهای مکانیکی هستند که از مواد ساینده ملایم تشکیل یافته اند این نوع از لایه بردارها، سلول های مرده موجود در سطح پوست را از روی پوست جدا می کنند. لایه بردارهای مکانیکی در انواع مختلف و معمولا در دو نوع اسکراب و کرم های پاک کننده عرضه می شوند که ممکن است حاوی ذرات ریز و زبر جهت لایه برداری از پوست باشند. این لایه بردارها همچنان که بصورت ملایم بر روی پوست ماساژ داده می شوند به دلیل اصطکاکی که بوجود می آید موجب جدا شدن سلول های مرده از سطح پوست می شوند.

نحوه مصرف کرم لایه بردار

لایه‌بردارهای شیمیایی

یکی دیگر از انواع لایه بردارها که به صورت فراوان جهت لایه برداری پوست مورد استفاده قرار می گیرد، لایه بردارهای شیمیایی است این نوع از لایه بردارها نیز از اسیدهای ملایم تشکیل شده است که می تواند سلول های پوستی مرده را از سطح پوست جدا کند و در نتیجه طراوت پوست، حفظ می شود. لایه بردار لاکچری کوین یکی از بهترین لایه بردارهای شیمیایی محسوب می شود.

چه زمانی از لایه بردارها استفاده شود؟

یکی از مهم ترین نکاتی که در مورد طرز استفاده از لایه بردارها مورد توجه قرار بگیرد مربوط به زمانبندی آنها است. بهترین زمانی که می توان از کرم های لایه بردار استفاده کرد در فصول سرد است. در این فصل ها میزان تابش اشعه خورشید به حداقل می رسد. یکی دیگر از مواردی که در مورد بازه زمانی استفاده از لایه بردارها باید مورد توجه قرار بگیرد مربوط به شب و یا روز بودن استفاده از کرم های لایه بردار است.

شب ها زمان مناسبی برای استفاده از لایه بردارها می باشند چرا که در شب پوست های مرده و اضافی بر روی سطح پوست جمع می شوند و همچنین اشعه ای وجود ندارد و استفاده از کرم ها لایه بردار می تواند تا صبح عمل ترمیم و بازسازی پوست را به خوبی انجام می دهد. بعد از لایه برداری استفاده از انواع آبرسان و سرم ها نظیر سرم طلا لاکچری کوین بیز برای بازسازی پوست استفاده شود بهتر است.

طرز استفاده از لایه بردارها چگونه است؟

یادگیری طرز استفاده از لایه بردارها برای کسانی که می خواهند از این کرم ها و اسکراب استفاده کنند بسیار ضروری است و لذا طرز استفاده از لایه بردارها بر اساس مراحل ذیل می تواند، نتیجه بهتری را بدهد. این مراحل شامل موارد ذیل است.

  • میزان تحریک پوست تست شود: در روش استفاده از لایه بردارها در ابتدا باید حساسیت پوست خود را مورد ارزیابی قرار دهید برای همین منظور کافی است که مقداری از کرم لایه بردار را روی پوست ساعد بزنید و در صورت عدم مشاهده التهاب و سوزش استفاده از لایه بردار مشکلی ندارد.
  • استفاده از لایه بردار: پس از آن به اندازه یک عدس از لایه بردار را برداشته و در ابتدا به مناطقی از پوست که دارای لک و جای جوش هستند بمالید و پس از آن می توانید به سایر قسمت های صورت غیر از اطراف چشم بمالید.توجه داشته باشید که میزان ماندن لایه بردار بر روی پوست با توجه به نوع لایه بردار و دستورالعمل های موجود بر روی آن است.
  • فاصله زمانی استفاده از لایه بردار: در ابتدا که از کرم لایه بردار استفاده می کنید برای هفته ای دو شب مورد استفاده قرار گیرد و پس از پنج نوبت که پوست شما عادت کرد می توانید هفته ای سه شب نیز از آن استفاده کنید.

 نکات لازم پس از طرز استفاده از لایه بردارها

پس از این که نحوه استفاده از لایه بردارها را یاد گرفتید بهتر است که به نکات بعد از استفاده از لایه بردارها نیز توجه داشته باشید:

  • استفاده از لایه بردارها به دلیل برداشتن پوست های مرده صورت می تواند موجب خشکی و پوسته پوسته شدن صورت شود لذا توصیه می شود که از مرطوب کننده ها استفاده گردد. همچنین سرم لاکچری کوین فرانسوی می تواند به آبرسانی هرچه بهتر پوست شما کمک کند.
  • به دلیل این که لایه برداری به روش های مختلف موجب حساس و نازک شدن پوست صورت می شود و با تابش آفتاب شاهد التهاب و ایجاد لک خواهیم بود در نتیجه استفاده از ضد آفتاب ها هنگام رفتن به بیرون و حتی در داخل خانه توصیه می شود.

 نکات مهم برای انواع پوست در استفاده از لایه بردارها

یکی از مواردی که در طرز استفاده از لایه بردارها باید مورد توجه قرار گیرد این است که استفاده روزانه از لایه بردارها نه تنها حاصلی برای پوست ندارد بلکه موجب آسیب رساند به پوست نیز می شود به دلیل این که لایه بردارها، سطح پوست را لایه برداری می کند استفاده روزانه موجب از بین رفتن سایررمحصولات بسیار زیادی از جمله کرم ها، سرم‌ها و ژل‌ها برای مراقبت پوست ساخته شده‌اند تا افراد بتوانند از پوست خود مراقبت کنند. جالب است بدانید که بسیاری از افراد در اثر استفاده نادرست از این محصولات می‌توانند به پوست خود آسیب بزنند؛ بنابراین ضروری است که طرز استفاده درست از هر نوع محصول مراقبت پوست را بلد باشیم. کرم‌ های لایه بردار نیز از این قاعده مستثنی نیستند. توجه داشته باشید که اگر شما از استفاده نادرست داشته باشید، پوست شما به شدت آسیب‌پذیر خواهد شد؛ بنابراین ما در این مطلب طرز استفاده از کرم لایه بردار را به شما می‌کنیم؛ پس از تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

طرز استفاده از کرم لایه بردار پوست صورت

لایه برداری با استفاده از کرم‌ های لایه بردار یکی از بهترین روش‌های از بین بردن لایه‌های مرده پوست می‌باشد که ما در این مطلب به شما یاد می‌دهیم چگونه از کرم لایه بردار استفاده کنید. ممکن است همه‌ی شما با کرم‌های لایه بردار آشنا باشید و طرز استفاده آن‌ها و نحوه تاثیرگذاری آن‌ها را بدانید؛ اما ما در این مطلب می‌خواهیم اطلاعات شما را بیشتر کنیم تا بهترین روش مراقبت پوست به وسیله کرم لایه بردار را یاد بگیرید.

اقدامات قبل از لایه برداری

برای استفاده از انواع محصولات لایه بردار به خصوص کرم‌ها، باید پوست خود را از هرگونه لوازم آرایش، چربی اضافه، کرم‌ها، آلودگی و… پاک کنید تا لایه برداری درست انجام گیرد. برای این کار می‌توانید از انواع مواد شوینده و آرایش پاک کن استفاده کنید. بهتر است که ابتدا از یک میسلار واتر برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید و بعد از آن با استفاده از یک شوینده مناسب، پوست خود را آبکشی کنید و بعد از آن از تونر استفاده کنید تا ph پوست شما تنظیم شود و باقیمانده آلودگی از روی پوست شما از بین برود.

آموزش نحوه استفاده از کرم لایه بردار

بعد از این که به طور کامل پوست خود را پاکسازی کردید، باید مقداری از کرم را روی انگشت دست خود بزنید و آن را به صورت دورانی روی پوست صورت ماساژ دهید. کسانی که پوست خشک و حساس دارند، کافیست حدود ۱۰ ثانیه این کرم را روی پوست خود ماساژ دهند و افرادی که پوست مختلط و یا چرب دارند بهتر است که این ماساژ را تا یک دقیقه ادامه دهند. البته توجه داشته باشید که ماساژ صورت باید به آرامی صورت گیرد و نباید به پوست صورت خود فشار آورید. بعد از این کار می‌توانید پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید.

بعد از استفاده از کرم لایه بردار چه کنیم؟

در فرایند لایه برداری یک لایه از روی پوست شما برداشته می‌شود، سلول‌های مرده آن از بین می‌روند و همچنین چربی‌های اضافه پوست گرفته می‌شود؛ بنابراین شما باید از یک آبرسان و مرطوب کننده مناسب بعد از لایه برداری استفاده کنید تا پوست دچار التهاب، سوزش و خارش نشود. بعد از لایه برداری سرم‌ها و کرم‌ها می‌توانند بهترین تاثیر را روی پوست شما بگذارند و به لایه‌های عمیق پوست شما نفوذ کنند؛ پس حتماً بعد از لایه برداری از یک کرم و یا سرم مخصوص پوست خود استفاده کنید.

نکات مهم در نحوه استفاده از کرم لایه بردار

برای استفاده از کرم لایه بردار باید برنامه‌ریزی داشته باشید و بهتر است که حدود ۲ ساعت قبل از خواب پوست خود را لایه برداری کنید و بعد از آن از کرم مرطوب کننده و یا کرم مخصوص پوست خود استفاده کنید و صبح بلافاصله بعد از بیدار شدن، پوست خود را با آب و مایع شوینده مناسب شستشو دهید. دلیل استفاده از کرم لایه بردار در در شب این است که پوست با لایه برداری آسیب‌پذیرتر می‌شود و روزها در اثر قرار گرفتن زیر نور خورشید، ممکن است دچار لک و سیاهی شود؛ بنابراین شب‌ها که پوست در خطر آفتاب قرار ندارد، می‌توانید با خیال راحت پوست خود را لایه برداری کنید.

کسانی که پوست خشک و حساس دارند، بهتر است هفته‌ای یک بار از کرم لایه بردار استفاده کنند؛ زیرا پوست خشک و حساس کمتر  چربی اضافه دارد و حتی مقدار چربی پوست‌های خشک و حساس بسیار کم است؛ بنابراین در اثر استفاده زیاد از کرم‌های لایه بردار این نوع پوست دچار التهاب و سوزش می‌شود. حتی اگر کرم لایه بردار خود را شب قبل استفاده کرده‌اید، بهتر است به مدت یک هفته هر ۴ ساعت یک بار از ضد آفتاب استفاده کنید؛ زیرا مدتی طول می‌کشد تا پوست دوباره بازسازی شود و در این مدت پوست به شدت آسیب‌پذیر خواهد بود.

در بسیاری از موارد پیش می‌آید که پزشکی شما دو نوع کرم لایه بردار را برای شما تجویز می‌کند. بهتر است بدانید که استفاده از دو نوع کرم لایه بردار در یک شب می‌تواند پوست را دچار التهاب شدید کند؛ بنابراین بهتر است یک شب در میان از هر کدام از کرم‌ها استفاده کنید. به یاد داشته باشید که کرم‌های لایه بردار نمی‌توانند در ابتدای کار لک‌های پوست شما را از بین ببرند؛ بنابراین باید صبور باشید به صورت مرتب از این کرم استفاده کنید تا بعد از حدود ۳ الی ۶ ماه تاثیر آن را روی پوست صورت خود ببینید و لکه‌های پوستی را از بین ببرید.

اگر بدون تجویز پزشک از کرم لایه بردار استفاده می‌کنید، در نظر بگیرید که در ابتدا باید از کرم‌های لایه بردار با غلظت پایین یعنی ۱۰ درصد استفاده کنید و بعد از آن به مرور زمان غلظت کرم لایه بردار خود را افزایش داده و آن را به ۱۵ درصد برسانید. البته کسانی که پوست خشک و حساس دارند، بهتر است فقط از کرم‌های لایه بردار ۱۰ درصد استفاده کنند.