بین المللاخبار کسب و کار

ویزای شینگن با پاسپورت ترکیه

محتوای این مطلب پنهان

ویزای شینگن از ترکیه

برای ورود به منطقه شنگن نیاز به ویزای شینگن (Schengen Visa) دارید. این ویزا ورود به ۲۶ کشور عضو این پیمان را جواز می‌دهد و دارنده این ویزا خواهد توانست برای مدت‌ زمان و شرایطی مشخص به هریک از کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنند. ماهیت و هدف از سفر متقاضی تعیین کننده نوع و مدت زمان ویزای شینگن خواهد بود.

به بیان دیگر اینکه هدف از سفر شما شرکت در توری گردشگری است یا انجام فعالیتی تجاری و یا صرفا توقف چند ساعته در یکی از کشورهای عضو، نوع ویزا و مدت اعتبار آن را تعیین خواهد کرد. ویزای شینگن می‌تواند توسط هر یک از کشورهای عضو این پیمان صادر شود و به رعایت برخی قوانین، دارنده آن می‌تواند در مدت زمان اعتبار ویزا بدون مشکل در هر یک از کشورهای منطقه شینگن تردد نماید.

ویزای شینگن با پاسپورت ترکیه

انواع ویزای شینگن

بسته به هدف و ماهیت سفر، نوع ویزای شینگن متقاضی تعیین می‌گردد. نوع این ویزا از طرفی مدت اعتبار این ویزا را تعیین خواهد کرد. بنابراین انواع ویزای شینگن تعیین کننده نحوه و شرایط ورود شما به یک یا چند کشور حوزه شینگن خواهد بود. این ویزا به ۳ دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند:

 • ویزای اتحادیه شینگن یا Uniform Schengen Visa) USV)
 • ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای یا Limited territorial validity visa) LTV)
 • ویزای ملی یا National Visa

معرفی ویزای اتحادیه شینگن

ویزای اتحادیه شینگن در واقع همان ویزای گردشگری اروپا است. دارنده این ویزا اجازه دارد هر ۶ ماه یک‌بار به مدت حداکثر ۹۰ روز به کشورهای عضو اتحادیه شینگن سفر کرده و در آن اقامت داشته باشد.

بر اساس هدف متقاضی از سفر به هر یک از کشورهای عضو پیمان، ویزای اتحادیه شینگن به ۳ دسته ویزای A و B و C تقسیم می‌شوند که طبعا یکی از آنها به متقاضی تعلق می‌گیرد.

الف) ویزای شینگن نوع A

ویزای نوع A نوعی ویزای ترانزیت فرودگاهی است که تنها به فرد اجازه می‌دهد تا در یکی از فرودگاه‌های حوزه شینگن پرواز خود را تعویض و به کشوری خارج از حوزه شینگن سفر کنید. این ویزا تنها برای استفاده از فرودگاه‌های محدوده شینگن معتبر است و فرد اجازه خروج از فرودگاه را نخواهد داشت.

ب) ویزای شینگن نوع B

ویزای نوع B نیز نوعی ویزای ترانزیتی است که الصاق آن به پاسپورت، به فرد اجازه خواهد داد تا ظرف حداکثر ۵ روز از خاک کشوری در منطقه شینگن عبور کنید.

ج) ویزای شینگن نوع C

ویزای نوع C در واقع ویزای کوتاه ‌مدت برای سفر به حوزه شینگن است و فرد مجاز است در طول زمانی که هنگام دریافت این نوع ویزا مشخص می‌شود، در کشورهای عضو اتحادیه شینگن اقامت داشته باشد.

ویزای نوع C خود بسته به اهداف سفر و شرایط متقاضی به ۳ دسته تقسیم بندی می‌شوند:

 • ویزای سینگل شینگن یا ویزای یک بار ورود
 • ویزای دوبار ورود شینگن
 • ویزای مولتیپل شینگن یا ویزای چند بار ورود

چرا ترکیه؟

چرا ویزای شینگن از کشور ترکیه؟

باتوجه به شرایط موجود در آمار فراوانی پناهندگان از ایران و همچنین سیاست های کلی روابط بین المللی کشورهای حوزه شینگن در این اواخر اخذ ویزا از سفارتخانه های حوزه شینگن در ایران سختر شده است. اخذ وقت سفارت ها در این ایران یکی  دیگر از مشکلات دیگر مراحل اخذ ویزاست. بنابر امارهای سال های اخیر سازمان مهاجرت نشاندهنده سیر نزولی اخذ ویزای شینگن از کشور ایران برای هموطنانمان نشان می دهد.

همچنین آمار های موجود سفارت خانه های حوزه شینگن از کشور ترکیه برای هموطنانمان نسبتا بهتر از آمارهای سفارتخانه های حوزه شینگن در کشور ایران می باشد. به عبارت دیگر شانس ویزا شدن از سفارتخانه های حوزه شینگن در کشور ترکیه بالاتر است. اگر متقاضی ایرانی مدارک های لازمه برای ویزای حوزه شینگن از کشور ترکیه را داشته باشد با ریسک کمتری شانس ویزا شدن دارد.

شرایط و مراحل اخذ ویزای شینگن از ترکیه

شرایط اخذ ویزای شینگن از طریق زندگی در ترکیه در واقع بدان معنی است که آیا یک شهروند ایرانی شرایط و معیارهای لازم برای درخواست این ویزا را از سفارت های حوزه شینگن در ترکیه را دارا است یا خیر.داشتن شرایط و مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت های حوزه شینگن از کشور ترکیه یکی از مهمترین مراحل در اخذ ویزا هست.

بنابراین توصیه کارشناسان و مشاورین دپارتمان خدمات ویزای ما به متقاضیان محترم ویزای شینگن از ترکیه این است که پیش از اقدام و تکمیل مدارک، شرایط خود را از مشاورین شرکت بررسی نمایند.

مهمترین مواردی که کارشناسان اجرایی ما با هدف بررسی شرایط متقاضی برای اخذ ویزای شینگن چک می‌کنند عبارتند از:

 • مدارک شناسایی متقاضی
 • مدارک اقامتی ترکیه (در صورت نداشتن کارت اقامت ترکیه شرکت در تهیه این مدرک میتواند کمک کند)
 • مدارک مالی و کاری در ترکیه
 • شرایط سنی متقاضی (سفارت‌های اروپایی در قبال افراد مجرد زیر ۳۰ سال که سابقه سفر به اروپا نداشته‌اند، سخت گیری بیشتری اعمال می‌کنند)
 • سابقه سفر متقاضی

    البته این بررسی‌ها طبعا با هدف افزایش شانس متقاضی برای ویزا شدن صورت می‌گیرد و در بسیاری موارد اساسا منعی برای درخواست ویزا شینگن وجود ندارد. برای مثال متقاضی مجردی که کمتر از ۳۰ سال سن دارد و تا کنون به هیچ کشور اروپایی سفر نکرده است و از سوی دیگر مدارک مالی چندان قانع کننده‌ای نیز ارائه نداده‌است، اگرچه مشکلی برای درخواست این ویزا ندارد اما شانس ویزا شدن این درخواست بسیار پایین است. بنابراین بررسی شرایط برای بالا بردن درصد موفقیت است.

چرا همکاری با مجموعه ما

شرکت خدمات مهاجرتی – توریستی ما با مجوز رسمی از کشور ترکیه با تیم کارشناسی و وکلای مجرب عضو کارگزاری های رسمی سفارت ها همچون VFS GLOBAL کارگزاری انگلستان TLS، گارگزاری اسپانیا BLS و همچنین کارگزاری آلمان IDATA در ترکیه، ارمنستان، دبی، گرجستان و اذربایجان می باشد. و همچنین عضو سازمان وکلای مهاجرت ICCRC کانادا با سابقه بیش از 9هزار پرونده مهاجرتی و مشاوره ملکی و ثبت شرکت می باشد.

شرکت ما با داشتن همکاران وکیل در کشورهای حوزه شینگن، کشورهای آمریکا شمالی و جنوبی، کانادا، انگلیس و ترکیه همچنین با دسترسی مستقیم به سفارت ها، بروزترین و کاملترین اطلاعات در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا برای متقاضیان و موکلین خود می باشد.

مجموعه ما قبل از شروع خدمات مهاجرتی، پرونده­های موکلین خود را با بررسی دقیق شرایط و مدارک آنها توسط تیم کارشناسی مجرب سعی در کوتاه کردن مسیر هدف آنها می باشد.

فرایند اخذ ویزای شینگن از ترکیه

مهمترین موضوع در مراحل درخواست ویزای شینگن از ترکیه، گرفتن وقت سفارت حوزه شینگن از ترکیه است. بنابراین توصیه کارشناسان دپارتمان ویزا و وقت سفارت شرکت ما به متقاضیان محترم ویزای شینگن از ترکیه این است که پیش از پر کردن فرم‌های مربوطه و تکمیل مدارک از مشاورین شرکت مشاوره رایگان بگیرند.

مراحل درخواست ویزا به شرح زیر است:

 • بررسی شرایط و مدارک متقاضی توسط کارشناسان بخش ویزا باهدف تایید واجد شرایط بودن
 • عقد قرارداد با شرکت
 • درخواست وقت سفارت برای انگشت نگاری توسط کارشناسان شرکت
 • وکالت پیکاپ ویزا
 • دریافت پاسپورت از سفارت و ارسال پاسپورت به متقاضی

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن از ترکیه

 • دو قطعه عکس مناسب(بیومتریک)
 • پاسپورت ایرانی یا ترکیه (در صورت وجود) با بیش از شش ماه اعتبار
 • در صورت نیاز نامه رکامنت به سفارت مربوطه با زبان های کشور مقصد و یا انگلیسی(این مدرک اهمیت جدی دارد شرکت مهاجرتی در تهیه آن میتواند کمک کند)
 • برگه اقامت از ای-دولت ترکیه(Yerleişm belge)
 • کارت اقامت عموما بیشتر از 6 ماه اعتبار( بر اساس کشور مورد نظر تعداد ماه های اعتبار متغیر هست) ویا کارت شناسایی ترکیه در صورت وجود
 • ترجمه شناسنامه یا کارت ملی با مهر قضایی
 • ترجمه سند ازدواج در صورت متاهل بودن با مهر قضایی
 • اگر صاحب شغل یا کسب وکار در ایران هستید ترجمه مدارک شغلی و کسب وکار با مهر قضایی. و اگر صاحب شغل یا کارمند رسمی در کشور ترکیه هستید دریافت مدرک اشتغال مانند کارت آبی یا همان ویزای کار و یا اگر صاحب شرکتی یا بیزنسی در کشور ترکیه هستید دریافت مدارک و اسناد کسب و کارتان در کشور ترکیه(شرکت خدمات ثبت شرکت در ترکیه و همچنین وکالت اخذ ویزای کار یا همان کارت آبی در کشور ترکیه با نازلترین هزینه بصورت تضمینی انجام می دهد)
 • پرینت گردش حساب بانکی 6 ماهه از ترکیه (پیشنهاد ما اینست که متقاضیان سعی کنند نقدینگی بالای 10 هزار دلار و گردش حساب بالای 100 هزار دلار نشان دهند).
 • ترجمه سند خانه، مغازه از ایران یا ترکیه در صورت وجود
 • تهیه مدارک بیمه از ای-دولت ترکیه(SGK Tescil ve Hizmet Dökümü) در صورت وجود
 • رزرو بلیط پرواز
 • نامه دعوت از بستگان و دوستان ویا رزرو هتل( شرکت خدمات تهیه دعوت نامه از شرکت های معتبر و همچنین رزرو هتل و بلیط هواپیما را با نازلترین هزینه انجام می دهد)

بیمه مسافرتی بالای 30 هزار یورو و یا ۵۰ هزار دلار باشد(پیشنهاد ما اینست که از شرکت های معتبر تهیه شود شرکت کارگزار رسمی بیمه مسافرتی در ترکیه می باشد)

نکته: تمام مدارک باید به زبان مورد درخواست سفارت ترجمه شوند و در روز انگشت نگاری توسط متقاضی به سفارت تحویل داده شوند. قطع عکس‌ها باید اندازه ۳٫۵ در ۴٫۵ سانتی متر باشد. اگر دارای فرزندی باشند که در ترکیه اشتغال به تحصیل هست حتما برگه اشتغال به تحصیل از ای-دولت ترکیه داشته باشند.

متقاضیانی در ترجمه اسنادی که از ایران تهیه می شود اگر موقعیت رفتن به ایران را نداشته باشند می توانند از سفارت ایران در آنکارا ویا سرکنسولگری و کنسولگری ایران اقدام کنند.

نکته مهم:

سفارت های حوزه شینگن در ترکیه زمانی مدارک متقاضی خارجی را بررسی خواهد کرد که در ترکیه اقامت(کارت کیملیک) داشته باشد اما مهترین نکته اینست که بر اساس تجربه شرکت تنها وجود برگه اقامت یکساله توریستی(کیملیک) متقاضی شانس ویزا خیلی زیاد نیست (مگر در موارد استثایی حقوقی). وجود یکی از مدارک های اقامتی بلند مدت مثل اقامت دایم از طریق خرید ملک در ترکیه، ثبت شرکت، تحصیلی ویا ویزای کار تقریبا شانس ویزا شدن بالاتر هست.

سایر نکات اخذ ویزای شینگن

مدت اعتبار ویزای شینگن

در خصوص مدت اعتبار ویزای شینگن عموما غلط مبحثی صورت می‌گیرد که ناشی از روشن نبودن دو نکته کاملا مجزا است. در تاریخی که عموما با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شود و برای بسیاری از متقاضیان محترم تعریفی دقیق و مجزا برای آنها وجود ندارد. تاریخ اعتبار ویزای شنگن و تعداد روزهای مجاز اقامت که در شرایط عادی به ترتیب ۶ ماه و ۳ ماه خواهند بود.

برای مثال اگر در اولین روز سپتامبر ویزا برای فردی صادر شود، وی قادر خواهد بود تا اواخر فوریه سال بعد (۱۸۰ روز) وارد حوزه شینگن شود. این ۱۸۰ روز همان تاریخ اعتبار ویزای شینگن فرد است. تعداد روزهای مجاز اقامت اما بدان معنی است که دارنده ویزا در این مدت شش ماهه، می‌تواند تا حداکثر ۹۰ روز در کشورهای حوزه شینگن اقامت داشته باشد و موظف است تا پیش از پایان این مهلت ۹۰ روزه حوزه شینگن را ترک نماید.

البته باید توجه داشت برای افرادی که سابقه سفر و اقامت در منطقه شینگن را نداشته باشند، کد درج شده بر روی ویزای آنها ۱ خواهد بود. بدان معنی که با ویزای اخذ شده تنها قادر به ۱ بار ورود به این منطقه هستند و از سوی دیگر مدت مجاز اقامتشان در حوزه شینگن به جای ۹۰ روز ، تنها ۱۵ روز است.

نکات ضروری برای دریافت ویزای شینگن

در خصوص مدت اعتبار ویزای شینگن باید به یک بحث مهم توجه داشت و آن اینکه کدی اختصاصی برای مسافرت‌های هر فرد وجود دارد که نشان دهنده تعداد دفعات مجاز تردد وی در این مدت ۹۰ روزه است. برای مثال فردی که کد مالتیپل شینگن در ویزای وی ثبت شده ‌باشد، می‌تواند ۹۰ روز اقامت مجاز خود در حوزه شنگن را در یک نوبت ۳ ماهه به پایان برساند یا این فرصت ۹۰ روزه را تقسیم کرده و در چند بار ورود از آن استفاده کند.

این در حالیست که اگر کد سینگل (یکبار ورود) در ویزای شینگن فردی درج شده باشد، حتی در صورتی که تنها ۱ روز در منطقه شینگن اقامت داشته و اروپا را به هر دلیلی ترک کند و از اعتبار ۱۸۰ روزه ویزای وی نیز زمان بسیاری باقی مانده باشد، برای برای ورود مجدد به منطقه شینگن باز دیگر برای ویزا اقدام کند و تا زمان صدور ویزای جدید حق ورود به هیچ یک از کشورهای این منطقه را نخواهد داشت.

چند نکته مهم دیگر

 • برای درخواست ویزای شینگن از سفارت اتریش تمامی مدارک می‌بایست به زبان آلمانی ترجمه شود
 • همراه داشتن ۶۰ یورو در روز مصاحبه الزامی است البته بعضا این مبلغ در سفارت ها کم بیش متغییر می باشد

رد شدن ویزای شینگن !

رد شدن ویزا آن هم در آستانه تعطیلات و سفر شاید بدترین خبر ممکن برای هر کسی باشد. رد شدن یا ریجکت ویزای شینگن دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد که برای هر پرونده متفاوت خواهد بود اما بدترین اتفاقی که بعد از ریجکت می‌افتد این است که متقاضی دست کم برای مدت ۶ ماه نمی‌تواند از هیچ سفارت اروپایی دیگری برای دریافت ویزای شینگن اقدام نماید.

توجه فرمایید که هیچ فرد حقیقی و حقوقی نمی‌تواند ویزا شدن درخواست شینگن را تضمین کند! تنها کاری که می‌توان انجام داد اعتماد به موسسات معتبر و با سابقه در این رابطه است تا با دقت و حساسیت بالا و با تکیه بر دانش به روز و تجربیات موجود، شانس صدور ویزا را به حداکثر برسانند.

مهمترین دلایل رد شدن ویزای شینگن:

 1. مدارک جعلی! تحت هیچ شرایطی با مدارک جعلی برای ویزای شینگن اقدام نکنید چون در ۹۹ درصد مواقع درخواست شما رد خواهد شد.
 2. فعالیت‌های مجرمانه در گذشته و یا در حال حاضر
 3. گذرنامه مخدوش و یا آسیب دیده
 4. توضیحات نا کافی در مورد دلایل سفر
 5. گذرنامه نا معتبر (پاسپورتی که در زمان درخواست از اعتبار آن کمتر از ۳ ماه مانده باشد)
 6. نامه مرجع نا معتبر
 7. عدم ارائه هدف مشخصی از سفر
 8. عدم اثبات تمکن مالی برای سفر
 9. ارائه گواهی گواهی تولد و یا ازدواج نا معتبر
 10. بیمه نامه نا معتر مسافرتی
 11. ناتوانی در ارائه مدارک اسکان

اخذ اقامت اروپا با پاسپورت ترکیه

در این مقاله سعی داریم شما را با شرایط اخذ پاسپورت ترکیه و همچنین کشورهایی که می توانید اقامت آن ها را با پاسپورت ترکیه دریافت کنید و یا مسافرت کنید را به شما اطلاع رسانی کنیم. موسسه ما سعی دارد اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

کشور ترکیه کشوری هم مرز با کشورهای اروپایی است و قسمتی از این کشور نیز در قاره اروپا قرار دارد، اما به لحاظ سیاسی یک کشور اروپایی محسوب نمی شود. در صورت اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه شرایط شما برای اخذ اقامت اروپا راحت تر خواهد شد.

برخی از کشور های اروپایی مانند اسپانیا محدودیت هایی برای ایرانیان در نظر گرفته اند، به همین دلیل خرید ملک و سرمایه گذاری در برخی کشورهای اروپایی برای ایرانیان امکان پذیر نیست، اما با اخذ شهروندی ترکیه این محدودیت ها و مشکلات برطرف خواهد شد.

ویزای شینگن با پاسپورت ترکیه

راه های اخذ پاسپورت ترکیه؟

 • کار در ترکیه
 • تحصیل در ترکیه
 • سرمایه گذاری در ترکیه
 • خرید ملک در ترکیه
 • تولد در ترکیه
 • ازدواج در ترکیه
 • اعلام پناهندگی در ترکیه

برای اخذ اقامت ترکیه راه حل سریع تری وجود دارد؟

ساده ترین و سریع ترین راه ممکن برای دریافت ویزای ترکیه، خرید ملک در ترکیه است که امکان دریافت پاسپورت این کشور را پس از ۷ ماه برای مالک فراهم آورد. با داشتن پاسپورت ترکیه دیگر نگرانی برای دریافت ویزای کانادا ندارید و حتی می توانید برای دریافت اقامت کانادا اقدام نمایید.

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت ترکیه چیست؟

 • اصل گذرنامه متقاضی و همراهان
 • سن بالای ۱۸ سال متقاضی
 • ارائه سند ازدواج و یا طلاق متقاضی
 • ارائه شناسنامه متقاضی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • متقاضی بتواند در حد نیاز به زبان ترکی صحبت کند.

اخذ اقامت اروپا با پاسپورت ترکیه از چه راه هایی ممکن است؟

به طور کلی راه های گوناگونی برای اخذ اقامت اروپا وجود دارد. راه های اخذ اقامت اروپا به طور کلی از طریق ثبت شرکت، از طریق سرمایه گذاری، از طریق خرید ملک، از طریق تمکن مالی، از روش تحصیل، از طریق کار، از طریق ازدواج و از طریق تولد فرزند می باشد که با داشتن پاسیپورت ترکیه تمام این راه ها امکان پذیر می باشد.

پاسپورت کشور ترکیه دارای رتبه ۵۳ در میان کشور های جهان است و سفر به اروپا از طریق آن بسیار آسان است.این در حالی است که پاسپورت ایران در جایگاه ۱۰۱ قرار دارد. به داشتن پاسپورت ترکیه می توان به کشورهای: آلبانی، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، کوزوو، مولداوی، مونته گرو، مقدونیه شمالی، صربستان و اوکراین به راحتی سفر کرد.

دریافت ویزای شینگن با پاسپورت ترکیه چه مدت زمان طول میکشد؟

افراد دارای پاسپورت و شهروندی ترکیه حداکثر ظرف مدت ۲ هفته می توانند ویزای شینگن را دریافت کنند و به راحتی به کشور های حوضه اروپا سفر کنند و همچنین روابط انجام روابط تجاری بین کشورهای اروپایی به راحتی قابل انجام می باشد. پاسپورت عادی قرمز رنگ این کشور دارای قدرت سفر بدون ویزا به ۱۱۰ کشور است. همچنین احتمال دسترسی بدون ویزا به ۲۶ کشور منطقه شنگن در آینده وجود دارد.

آیا دریافت ویزای کانادا با پاسپورت ترکیه امکان پذیر است؟

کشور کانادا از جمله کشورهایی است که روابط سیاسی خوبی با ایران ندارد و برای صدور ویزای ایرانیان سختگیری بسیاری میکند. ایرانیان برای پیگیری کارهای خود و وقت مصاحبه به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه مراجعه نمایند.

یکی از مطمئن ترین راه ها برای دریافت ویزای کانادا داشتن پاسپورت ترکیه است. پاسپورت این کشور اعتبار بسیار بالاتری نسبت به ایران داشته و امکان دریافت ویزای کانادا را بسیار راحت تر می کند.

با زندگی در ترکیه و پاسپورت ترکیه به راحتی می توانید برای دریافت انواع ویزای کانادا یا دیگر کشورها اقدام نموده و حتی اقامت کشورهای اروپایی و آمریکایی را دریافت نمایید.

آخرین مرحله اخذ اقامت اروپا با پاسپورت ترکیه

پس از اخذ اقامت اروپا از طریق ترکیه می توان برای اخذ تابعیت و پاسپورت درخواست نمود.مدت زمانی که افراد باید در یک کشور برای تبدیل نمودن اقامت خود به تابعیت و شهروندی در کشورهای مختلف سپری کنند متفاوت است.

در اکثریت کشورهای اروپایی بین سال پنجم تا هشتم اقامت می توان پس از طی نمودن مراحل خاصی از جمله انجام آزمون شهروندی و یک آزمون زبان، به اخذ تابعیت آن کشور و تابعیت اروپا دست پیدا نمود. برای این کار کافیست مدارک خود را به سفارت کانادا در ترکیه تحویل داده و منتظر دریافت ویزا بمانید.