اجتماعیاخبار کسب و کار

قیمت تعمیر مبل چگونه محاسبه می‌شود؟

تعمیر مبل چقدر نسبت به خرید آن به صرفه است؟

قبل از تعمیر مبل باید درباره موضوعاتی (مناسب بودن مبلمان فعلی از نظر اندازه و راحتی برای شما و فضای خانه‌تان، هماهنگی سبک مبلمان فعلی با سایر وسایل خانه، میزان تغییراتی که دوست دارید و مناسب بودن پارچه‌های جدید از لحاظ زیبایی و کاربردی برای مدل مبل شما) مطمئن شوید. اگر تصمیمتان را برای این تغییر گرفته‌اید و به دنبال پاسخی برای سؤال‌هایی از جنس، قیمت تعویض پارچه مبل 7 نفره، هزینه تعمیر مبل راحتی و استیل هستید یا نمی‌دانید تعمیر مبل چقدر نسبت به خرید آن به صرفه است، با ما در ادامه همراه باشید.

قیمت تعمیر مبل چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت تعمیر انواع مبلمان

قیمت تعمیر انواع مبلمان ثابت نیست و در بازه قیمت مشخص اعلام می‌شود. عوامل متعددی در این قیمت‌گذاری تعویض پارچه و یا تعمیر مبل تاثیرگذارند. با شناخت این عوامل می‌توانید انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید.

عوامل اثرگذار بر قیمت تعمیر مبل

قصد دارید پارچه روی مبلمان را عوض کنید یا دسته‌ها هم نیاز به تعمیر دارند؟ جنس پارچه پیشنهادی‌تان چیست؟ سبک مبلمان چطور؟ پاسخ به این پرسش‌ها هزینه تعمیر مبل را برای شما مشخص‌تر می‌کند. عوامل تاثیرگذار بر قیمت تعمیر مبل عبارت‌اند از:

  • جنس پارچه
  •  نوع مبلمان
  •  وضعیت فعلی فوم‌ها و فنرها
  • وضعیت چوب‌های به کار رفته
  • محل تعمیر مبل

هزینه تعمیر مبل استیل و راحتی

مبلمان استیل یا مبل سلطنتی که در پذیرایی خانه قرار می‌گیرد، ترکیبی از چوب و پارچه است. از همین رو این نوع مبلمان نیاز به تعمیرات چوب و تغییر پارچه دارد. افرادی که قصد ایجاد تغییری اساسی در مبلمان استیل دارند، از متخصصان درخواست می‌کنند که چوب آن را ترمیم کنند، رنگش را تغییر دهند و همچنین پارچه را تعویض کنند. همچنین برای تعمیر مبل استیل پارچه شکیل‌تر و گران‌تر انتخاب می‌کنند و نسبت به ظرافت کار ترمیم آن‌ حساس‌تر هستند.

مجموع این عوامل به اضافه تعداد بیشتر قطعات مبل‌ استیل(میز پذیرایی، میزعسلی، میز و صندلی ناهارخوری) هزینه تعمیر مبل سلطنتی یا هزینه تعمیر مبل استیل را بالا می‌برد. اما برای تعمیر مبل و کاناپه راحتی که در نشیمن یا اتاق تلویزیون قرار دارد، امکان لکه یا پاره شدن آن بیشتر است، پارچه و فوم ارزان‌تری انتخاب می‌کنند. علاوه بر آن این مبل‌ها اکثرا تمام پارچه هستند. بنابراین نیاز به ترمیم رنگ و کندده‌کاری چوب ندارند. پس تبعا هزینه تعمیر مبل راحتی کمتر از قیمت تعمیرات مبل استیل است.

هزینه تعمیر مبل چرمی

هزینه تعمیر مبل چرمی هم مانند مدل‌های دیگر مبل به عوامل گوناگونی بستگی دارد. روکش مجدد مبلمان با چرم مانند سایر پارچه‌ها انجام می‌شود و روند کاملا یکسانی دارد. بنابراین اگر مایل به تغییر روکش مبلتان به چرم یا از چرم به پارچه‌ای هستید. هزینه تعمیرات مبل، افزایش قابل توجهی وجود ندارد. اما بدیهی است که استفاده از پارچه چرم با کیفیت قیمت تعمیر مبل چرم را افزایش می‌دهد. اگر مبل چرمی شما فقط یک پارگی کوچک دارد، برای کاهش هزینه تعمیر مبل چرمی، می‌توانید فقط قسمت آسیب‌دیده را ترمیم کنید.

قیمت تعمیر مبل در منزل

اگر مبلمان شما نیاز به پولیش و ترمیم یا هر اقدام جزیی دیگری داشته باشد. متخصصان تعمیر مبل در منزل را به شما پیشنهاد می‌دهند که در این صورت هزینه ایاب و ذهاب متخصص را باید بپردازید. اما اگر تعمیرات اساسی لازم باشد، مبلمان باید به کارگاه منتقل شود. بنابراین هزینه حمل نقل مبلمان را باید در محاسبه قیمت تعمیر مبل در نظر بگیرید.آنچه که در نهایت نگرانی‌های شما در مورد تعمیرات مبل را از بین می‌برد، پیدا کردن یک متخصص تعمیر مبل ماهر است. مبل کوثر به شما این امکان را می‌دهد تا هم‌زمان از چند متخصص قیمت تعمیر مبل را استعلام کنید و از بین آن‌ها متخصص خودتان را انتخاب کنید.

اقدامات لازم برای تعمیر مبلمان

برای تعیین قیمت تعمیر مبل، خدمات‌دهندگان تعمیر مبل، میزان آسیب‌دیدگی مبلمان شما را بررسی می‌کنند تا تصمیم بگیرند چه اقداماتی برای تعمیرات لازم است. این اقدامات شامل موارد زیر می‌شوند.

  • تغییر پارچه
  • پولیش و صیقل دادن چوب
  • تعویض فوم‌های خشک و فرورفته
  • ترمیم قسمت‌های ساییده‌شده و کنده‌شده
  • تعویض فنرهای قدیمی که صدا ایجاد می‌کنند.

مزیت تعمیر مبلمان

ابعاد، رنگ و مدل مبل تاثیر زیادی بر کیفیت دکوراسیون خانه دارد. به همین علت است که اگر مبلمان کثیف یا کهنه شود، حس می‌کنیم که کل دکوراسیون خانه نیاز به تغییر دارد. اغلب افرادی که تصمیم به تغییر دکور می‌گیرند، بخش عمده بودجه خود را به مبلمان اختصاص می‌دهند. چون باید مبلمان فعلی را باید به مبلغ کمی بفروشند و برای خرید مبلمانی که در حد مبل قدیمی باشد، چندین برابر هزینه کنند.

موضوعاتی مانند قیمت بالای مبلمان، انتخاب سبک و رنگ آن و هماهنگ کردن مبل با سایر وسایل خانه و… تصمیم‌گیری درباره تغییر مبلمان را سخت می‌کند. به خصوص اگر در خانه‌ای بزرگ زندگی کنید و یک دست مبلمان برای شما کافی نیست. اما تغییر مبلمان تنها گزینه نیست!

 سوالی که ممکن است خیلی ها داشته باشند این است که هزینه تعمیرات مبل چگونه محاسبه می شود. در صورتی که پاسخ این سوال را بدانید دیگر درک می کنید که چرا برخی از تعمیرات مبل اینقدر گران هستند. در این مقاله به این موضوع پرداخته شده است که هزینه تعمیرات مبل چگونه محاسبه می شود.

خرابی مبل مطمئنا برای افراد بسیاری اتفاق می افتد و یا باید به دنبال خود باشند حال اگر به دنبال تعمیرات مبل هستند باید از محاسبه هزینه تعمیرات مبل اطلاعات کافی داشته باشند .بهرحال برای هر وسیله ای مشکل و خرابی پیش می آید. تعمیرات مبل می تواند مشکلات پیش آمده برای مبلمان یک خانه را رفع کند و دوباره مبل را زیبا و قابل استفاده کند.

هزینه تعمیرات مبل چگونه محاسبه می شود؟

این که هزینه تعمیر کردن مبل چگونه محاسبه می شود به عوامل متعددی بستگی دارد که باعث می شود هزینه ها با هم تفاوت داشته باشند. این عوامل در کنار هم هزینه کلی را شکل می دهند. در زیر به این عوامل پرداخته شده است و شما می توانید به خوبی درک کنید که هزینه چگونه محاسبه می شود.

۱٫مواد بکار گرفته شده برای تعمیر:

این که فرد تعمیرکننده مبل، از چه موادی برای تعمیر مبل شما استفاده کند در محاسبه هزینه تعمیرات مبل بسیار مهم است. اگر فرد تعمیر کننده از مواد و اجناس گران تر برای تعمیر استفاده کند مطمئنا هزینه شما هم بالاتر خواهد رفت.  این موضوعی بسیار واضح است. بنابراین حتما در فاکتور هزینه ها نگاه کنید و ببینید که چه موادی برای تعمیرات مبل شما استفاده شده است. برای مثال هر چقدر که پارچه که برای مبل استفاده شود گران تر باشد، هزینه تعمیرات هم بالاتر خواهد رفت.

۲٫مدت زمان صرف شده برای تعمیر:

مانند تعمیر هر وسیله دیگر، هر چقدر که زمان بیشتری برای تعمیر یک مبل صرف شود هزینه آن هم بالاتر خواهد بود. هر چقدر که یک تعمیرکار برای درست کردن مبل شما وقت بگذارد به همان اندازه هم مواد بیشتری مصرف خواهد کرد و هم دستمزدش بیشتر می شود و طبیعی است که هزینه تعمیرات مبل بالاتر برود. بنابراین در هنگامی که تعمیرکارن مشغول کار هستند سعی کنید فضا را به گونه ای برایشان مهیا کنید که کارشان هر چه زودتر تمام شود. البته گاهی اوقات، مبل ها برای تعمیر از خانه خارج و به محل تعمیرات برده می شوند.

۳٫دستمزد تعمیرکار:

اگر به مکانیکی رفته باشید، حتما شنیده اید که ابتدا هزینه ماده مصرف شده(مانند روغن یا فیلتر یا هر چیز دیگر) را به شما می گوید و سپس میزان دستمزد خود را به شما خواهد گفت و در نهایت قیمت کلی را به شما خواهد داد. تعمیرات مبل هم به همین شکل است. یعنی تعمیرکار علاوه بر هزینه مواد مصرفی، دستمزد خود را نیز از شما می گیرد. این که دستمزد تعمیرکار چقدر باشد می تواند به عوامل متعددی مانند نوع شرکت، ساعات مصرف شده برای تعمیر، زحمت کشیده شده برای تعمیر و انصاف خود تعمیرکار برگردد.

برای مثال هر چقدر که ظرافت مورد نیاز برای پرداخت و صیقل مبل بیشتر باشد، تعمیرکار هم هزینه بیشتری خواهد گرفت چون زحمت بیشتری کشیده است و هر چقدر تعداد مبل های بیشتری را برای شما تعمیر کند، دستمزد بیشتری از شما خواهد گرفت. گاهی اوقات هزینه رفت و آمد(ایاب و ذهاب) بر عهده خود تعمیرکار است و گاهی اوقات هم بر عهده خود مشتری. این مسائل به شرکت و موسسه تعمیرکننده بستگی دارد.

۴٫نوع مبل:

برخی مبل ها هزینه تعمیرشان از بقیه بیشتر است چون هم ظریف تر هستند و هم برند معتبرتری دارند. هر چقدر که مبلی ظریف تر و مطرح تر باشد هزینه تعمیرش هم بالاتر خواهد رفت. ظرافت از برند مبل هم مهم تر است چون کار تعمیر را طولانی تر می کند. پس بنابراین نوع مبل نیز در محاسبه هزینه تعمیرات مبل تاثیر دارد و باید آنر را در نظر گرفت. برای مثال، مبل های راحتی از مبل های کلاسیک و سلطنتی ارزان تر هستند و بنابراین هزینه تعمیرات آنها نیز کمتر است. مبل های سلطنتی به دلیل لمسه کاری و نیز پارچه مبلی گران تر ، هزینه معاملاتی بالاتری دارند.

۵٫شتاب شما:

هر چقدر که شما برای تعمیر مبلتان بیشتر عجله داشته باشید ، باید پول بیشتری هم خرج کنید. برخی از مشتریان، عجله دارند که هر چه زودتر مبلشان تعمیر شود و قبول می کنند هزینه بیشتری پرداخت کنند.

بنابراین یکی دیگر از عواملی که تعیین کننده هزینه تعمیرات مبل شما است میزان عجله ای است که شما برای آن دارید.هر چقدر که تعمیر مبل سریع تری بخواهید هزینه تعمیارت مبل هم برایتان بیشتر خواهد بود.

بسیار طبیعی است که مبل خانه ، اداره یا جای دیگر نیاز به تعمیر داشته داشته باشد. ممکن است جلای مبل کم شده باشد، ممکن است پارچه آن پاره یا خراب شده باشد، ممکن است دسته ها یا پایه های آن آسیب دیده باشند و موارد دیگر. برای تعمیر مبل مانند هر وسیله دیگر در خانه شما نیاز به تعمیرکار دارد و باید برای آن هزینه کنید.شاید برای موارد ساده و بسیار جزئی بتوانید خود اقدام به تعمیر و بازسازی کنید اما اگر مبل تعمیر جدی بخواهد حتما باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

این که هزینه تعمیرات مبل برای شما چقدر باشد به عواملی مختلفی بستگی دارد که می توان به مواد استفاده شده برای تعمیر، مدت زمان تعمیر ، دستمزد تعمیرکار، نوع مبل و میزان عجله شما برای تعمیر مبل اشاره کرد. هر چقدر که مواد استفده شده برای تعمیر گران تر، مدت زمان تعمیر بیشتر، دستمزد تعمیرکار بالاتر ، نوع مبل بهتر و عجله شما بیشتر باشد، پس هزینه تعمیرات مبل شما هم بیشتر خواهد بود و شما هزینه بیشتری را برای تعمیر مبل خود خواهید پرداخت.

مبل کوثر

تعمیر مبل کوثر سالهای زیادی است که با در خدمت شماست. شما می توانید با اعتماد کامل به تعمیرکاران حرفه ای کوثر، از تعمیر مبل خود مطمئن باشید و نیز کمترین هزینه را بپردازید. خدمات شرکت کوثر در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت انجام خواهد شد و پشتیبانی این مجموعه نیز به نحوی عالی از شما صورت می گیرد. انواع مبل ها را برای شما تعمیر می کند و شما خیالتان از بابت داشتن مبلی عالی و دوباره سالم راحت خواهد بود.

سوالات متداول درباره هزینه تعمیر مبلمان

1. آیا مبلمانتان ارزش تعمیر دارد؟

برای بررسی اینکه مبلمانمان آنقدر ارزش دارد که برای تعمیرات آن هزینه کنیم؟ بهترین راه صحبت با متخصصان  است. آن‌ها، با توجه به وضعیت مبل و نیازهای شما، قیمت تعمیر مبل را اعلام می‌کنند. سپس آن را با هزینه خرید مبلمان نو مقایسه کنید. اگر هزینه تعمیرات مبلمان از قیمت مبل جدید ارزان‌تر باشد، مبلمان‌تان ارزش تعمیرات دارد.

به طور کلی عمر مفید مبلمان بین 10 تا 15 سال است. اما اگر چارچوب مبلمان شما شکستگی‌های زیادی دارد یا اندازه مبل فعلی برای شما مناسب نیست. وقت آن رسیده است که به فکر  باشید.

2. هزینه حمل و نقل مبلمان برای تعمیر را چه کسی پرداخت می‌کند؟

این هزینه به مبلغ هزینه تعمیر مبلمان اضافه و دریافت می‌شود. در واقع مشتری باید هزینه حمل و نقل و جابجایی را بپردازد.