اجتماعیاخبار کسب و کار

آیفون تصویری ارزان و دسته اول از کجا بخریم؟

دربازکن تصویری از گذشته تا کنون

دربازکن تصویری به انگلیسی Video Door Phone محصولی است که می توان به راحتی آن را جایگزین آیفون های صوتی قدیمی دانست. در فاصله زمانی نه چندان دور این محصول یک کالای لوکس به شمار می رفت و در کمتر خانه ای یافت می شد. بالا بودن قیمت آن، نبودِ تنوع زیاد و همین طور عدم احساس نیاز به چنین محصولی، آن را به یک کالای خاص تبدیل کرده بود. اما امروزه با توجه به جایگاه گسترده تکنولوژی در زندگی روزمره، استفاده و خرید دربازکن رنگی به امری عادی بدل شده است.

حالا تقریبا در تمامی ساختمان ها اعم از مسکونی و یا تجاری از این ابزار ارتباطی استفاده می گردد. همانطور که از نام آن پیدا است، این محصول قابلیت نمایش تصاویر بیرون از ساختمان را به روی نمایشگری درون ساختمان دارد و پاسخگو می تواند به راحتی علاوه بر برقراری ارتباط صوتی با مراجعه کننده، تصویر او را نیز مشاهده نماید. با وارد شدن شرکت های بزرگ ایرانی در عرصه ساخت و تولید آیفون تصویری امکاناتی به این محصول اضافه شده که در ادامه آنها میپردازیم. جهت خرید آیفون تصویری تابا از نمایندگی آیفون تصویری تابا در مشهد؛ با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آیفون تصویری ارزان و دسته اول از کجا بخریم؟

ویژگی های که یک آیفون تصویری می تواند داشته باشد.

اساس ساخت هر محصولی یک سری قابلیت های پایه ای است که می بایست در آن وجود داشته باشد و در ادامه میتوان قابلیت های محصول را بیشتر کرد که در ایران به آن آپشن اضافه می گویند. در ادامه همه ی قابلیت های کلیدی و اضافه آیفون تصویری را بیان خواهیم کرد.

·         صفحه نمایش رنگی در اندازه های مختلف

صفحه نمایش در آیفون تصویری نقش کلیدی دارد، چرا که قرار است تصاویر بیرون خانه را بر روی آن نمایش دهد. اما چیزی که باعث می شود قیمت آیفون تصویری تغییر کند، کیفیت و اندازه صفحه نمایش است. اکنون از برندهای سازنده از پنل های LED در محصول خود استفاده میکنند. اما چیزی که مشتریان بیشتر به آن اهمیت میدهند صفحه نمایش است که هر چه بزرگتر باشد، باعث زیباتر شدن و همچنین گرانتر شدن محصول خواهد شد.

شرکتهای مختلف از صفحه نمایش هایی با اندازه های 2.4، 3.5، 4، 4.3، 5، 7 و 10 اینچی استفاده میکنند که در این بین اندازه 4.3 و 7 اینچ مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است.

·         آیفون تصویری کلید دار یا لمسی

در مدل های اقتصادی کلید های کار شده بر روی دربازکن تصویری برای مشاهده دم دری یا بازکن درب و همچنین مرور تنظیمات دستگاه از نوع مکانیکی می باشد و این کلید ها در مدلهای میان رده جای خود را به مدلهای کلید لمسی یا Touch Key می دهند.  مدل های گرانقیمت تر و رده بالا نیز از صفحه نمایش تمام لمسی استفاده می کنند که تمام کلید ها از روی مانیتور حذف شده و بر روی صفحه نمایش پیاده شده است تا کاربر بتواند تعامل بهتری با محصول داشته باشد.

·         رابط کاربری اختصاصی

بسیاری از شرکتها در محصولات با حافظه و میان قیمت و گرانقیمت خود رابط کاربری اختصاصی خودشان را گذاشته اند تا کاربر بتواند راحت تر به تنظیمات دسترسی داشته باشد. از سوی دیگر با قرار دادن یک سری قابلیت های اضافی مثل تاریخ و ساعت و زمان آلارم به صورت گرافیکی باعث شده اند این محصول کاربرد بیشتری در خانه داشته باشد. اکنون در شرکتهای ایرانی با رابط کاربری ساده روبروییم که هر روز پخته تر می شود و می توان انتظار داشت در سالهای آینده کاربردی تر و زیباتر شوند.

·         دربازکن تصویری گوشی دار و بدون گوشی

در ابتدا آیفون تصویری به مانند دربازکن صوتی با گوشی یا دهنی عرضه می شدند، اما به مرور مدلهای بدون گوشی نیز طراحی شدند که با حذف گوشی توانستند زیبایی بیشتری به خانه ببخشند.  در حال حاضر محصولات بدون گوشی را بیشتر در مدل های خارجی می بینیم چرا که هنوز مصرف کنندگان ایرانی با حذف گوشی در آیفون تصویری کنار نیامده اند. در آیفون های تصویری بدون گوشی یا هندزفری، صاحب خانه برای ارتباط صوتی با دم در نیاز به گوشی ندارد و می تواند با فشردن یک دکمه از روی مانیتور صدای دو طرفه را برقرار نماید.

در این حالت صدای فرد داخل منزل از میکروفن دریافت شده و به پنل دم در انتقال می یابد و صدای مراجعه کننده دم درب نیز به وسیله بلندگو داخلی مانیتور، در محیط خانه پخش می شود. این مورد به مزاج مصرف کننده ایرانی خوش نیامده و دوست ندارد مکالمه او در محیط پخش شود، این در حالی است که در 98 درصد مواقع با به صدا در آمدن زنگ مکالمه ای انجام نمی پذیرد و صرفا درب باز می شود.

    دربازکن های تصویری بدون گوشی و در اصطلاح هندزفری بیشترین فروش را در خارج از کشور دارند و به دلیل اینکه طراح راحت تر می تواند، سبک خود را بر روی مانیتورهای بدون گوشی پیاده کند، این گوشی ها در کنار سادگی بسیار زیبا هم هستند.

·         قابلیت ذخیره عکس و فیلم

قابلیت ذخیره عکس و به مدد تولید کنندگان داخلی ذخیره فیلم نیز یکی از مواردی است که در انتخاب مصرف کننده بسیار تاثیر گذار است. بسیاری از محصولات اقتصادی و ارزان قیمت به طور کلی حافظه ندارند و از کارت حافظه نیز پشتیبانی نمی کنند. اما وقتی کمی قیمت محصول بالاتر می رود، قابلیت ذخیره عکس و حتی فیلمبرداری نیز به آنها اضافه می شود. کارکرد آن به این صورت است که وقتی مراجعه کننده زنگ را می فشارد، یکی عکس یا چند ثانیه فیلم از او ضبط می گردد. این عمل می تواند به صورت دستی توسط صاحب خانه نیز انجام پذیرد. تصاویر می تواند در حافظه داخلی یا کارت حافظه ذخیره گردد.

·         ذخیره با تشخیص حرکت

در برخی از آیفون تصویری پیشرفته تر این قابلیت نیز وجود دارد که اگر کسی جلو درب یا پنل دم دری قرار گرفت و حتی زنگ را نزد، مانیتور حرکت را تشخیص داده و شروع به ضبط فیلم نماید. این قابلیت می تواند در ورودی مربوط به دوربین مدار بسته نیز عمل کند.

·         برقراری ارتباط با نگهبانی یا ارتباط داخلی بین واحد ها

امکان برقراری ارتباط داخلی بین واحد ها هم از خصوصیات متداول در میان دربازکن های امروزی است. به این ترتیب با گرفتن شماره ای که برای هر واحد از ساکنین داخل ساختمان تعریف شده است، می توان با آن واحد ارتباط برقرار کرد. آیفون هایی که دارای این ویژگی هستند می توانند شماره واحد تماس گیرنده را بر روی مانیتور مقصد نمایش دهند.

همچنین می توانید در آیفون هایی که امکان برقراری ارتباط با نگهبانی را دارند، با لابی ساختمان در ارتباط باشید و یا اینکه واحد نگهبانی با شما ارتباط برقرار کند. این ویژگی می تواند قابلیتی کلیدی و مهم در مجتمع های ساختمانی بزرگ باشد تا مدیران با ساکنین تعامل راحت تری داشته باشند و از سوی دیگر امنیت ساختمان نیز بالا روید.

·         نمایش تصاویر دوربین مداربسته

یکی دیگر از قابلیت های دربازکن ها امکان اتصال به دوربین مدار بسته می باشد. به این ترتیب که علاوه بر دوربینِ قرار گرفته به روی پنل، دوربین مداربسته دوم (که تصاویر دیگری مانند پارکینگ، لابی یا انباری واحد خودتان را نمایش می دهد) به مانیتور متصل شده و می توان هر دو تصویر را در داخل ساختمان مشاهده نمود.

برخی دیگر از محصولات آیفون تصویری پا را فراتر نهاده اند و تقریبا کارایی یک دستگاه دی وی آر را دارا هستند. آنها قادرند از 4 تا 6 دوربین مدار بسته از نوع آنالوگ یا AHD را پشتیبانی کرده و با قابلیت تشخیص حرکت، به فیلمبرداری از محیط بپردازند. مدل کالیوز K77 و تابا مدل 1910 دو نمونه اصلی با این قابلیت اند.

باز کردن در پارکینگ یا فراخوانی آسانسور

از دیگر ویژگی های درب باز کن می توان به قابلیت باز کردن پارکینگ توسط آن اشاره داشت. این قابلیت که به طور خاص در برخی انواع ایرانی آن یافت می شود، این امکان را فراهم می آورد که تنها با فشردن یک کلید بر روی مانیتور، ورودی پارکینگ باز شود. یک خروجی در پشت مانیتور قرار گرفته است که برای اتصال به قفل برقی در پارکینگ به کار میرود؛ شما می توانید آن را برای فراخوانی آسانسور به طبقه خود هم استفاده کنید.

ارتباط با گوشی موبایل

این ویژگی یکی از خصوصیات بسیار خاص در مورد دربازکن ها به شمار می رود. با این قابلیت می توانید آیفون در منزل خود را از طریق Wifi به گوشی تلفن همراه خود متصل کنید. شرکت سازنده ی این دربازکن تصویری، یک اپلیکیشن هم در کنار آن ارائه می دهد که با نصب آن بر روی گوشی خود می توانید به سادگی کار ارتباط با دربازکن را انجام دهید. با هر بار زنگ خوردن پنل دم دری توسط مراجعه کننده، علاوه بر مانیتور درون خانه، پیامی بر روی گوشی موبایل خود نیز دریافت می کنید و می توانید با مراجعه کننده صحبت کنید، تصویر او را ببینید و حتی در ساختمان را هم باز کنید.

در برخی دیگر از محصولات، خط تلفن خانه مستقیما به پشت آیفون تصویری وصل می شود و به این طریق صاحب خانه می تواند با منزل خود ارتباط صوتی داشته باشد و در صورت نیاز درب را باز کند. در برخی دیگر از محصولات، خط تلفن خانه مستقیما به پشت آیفون تصویری وصل می شود و به این طریق صاحب خانه می تواند با منزل خود ارتباط صوتی داشته باشد و در صورت نیاز درب را باز کند.

برگرفته شده از: نمایندگی آیفون تصویری الکتروپیک در مشهد