چگونه تعویض باتری در آیفون دست دوم را تشخیص دهیم؟

تمام باتری های قابل شارژ قابل مصرف هستند و طول عمر محدودی دارند. در نهایت ظرفیت و عملکرد آنها کاهش می یابد به طوری که نیاز به تعویض دارند. آیفون از باتری هایی با یون لیتیوم داخلی و با کیفیت بالا استفاده می کند. آنها به طور دقیق طراحی، آزمایش و تولید شده اند تا با استانداردهای کیفیت و عملکرد اپل مطابقت داشته باشند. این باتری‌های اصلی اپل نیز دارای گواهی ایمنی هستند.

اما سوال کاربران اینجاست که از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده است؟

شاید به تازگی آیفون جدید خود را دریافت کرده باشید، یا مدتی است که صاحب آن بوده اید.  ممکن است آیفون خود را دست دوم خریده و می خواهید مطمئن شوید که باتری این تلفن تعویض شده است یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را دراین راستا راهنمایی کنیم. پس با تیتر نیوز همراه باشید.

چگونه تعویض باتری در آیفون دست دوم را تشخیص دهیم؟

از کجا بفهمیم باتری آیفون تعویض شده است؟

اپل از سیستم‌عامل iOS ۱۵.۲ به‌ بعد در گوشی‌های آیفون XR و آیفون XS و مدل‌های جدیدتر شامل نسل دوم و سوم آیفون SE تا آیفون ۱۴ و بعداً آیفون ۱۵ قابلیت نرم‌افزاری جدیدی گنجانده است که جزئیات تعویض قطعات را اعلام می‌کند. بررسی منوی تنظیمات بهترین راه در بین راه‌های تشخیص باتری عوض‌شده آیفون به‌حساب می‌آید.

باتری غیراصل

تشخیص باتری تعویض‌شده آیفون

  1. گام اول: وارد Settings شوید.
  2. گام دوم: روی General بزنید.
  3. گام سوم: وارد About شوید.
  4. گام چهارم: بخش Parts and Service History بررسی کنید.

در قسمت توضیحات تاریخچه‌ی قطعات و سرویس‌های آیفونی که باتری‌اش تعویض شده، ممکن است با یکی از دو عبارت «Genuine Apple Part» یا «Unknown Part» مواجه شوید.

اگر فرایند تعویض باتری آیفون به روش‌های رسمی و با استفاده از قطعات رسمی انجام شده باشد، عبارت Genuine Apple Part را در جلوی باتری مشاهده خواهید کرد.

اگر آیفون هرگز تعمیر نشده باشد، Parts and Service History را در منوی About مشاهده نمی‌کنید

از طرفی اگر باتری گوشی شما با باتری غیراصل جایگزین شده باشد یا مطابق انتظار عمل نکند، عبارت Unknown Part را در توضیحات مشاهده خواهید کرد. همچنین ممکن است عبارت Apple has updated the device information for this iPhone را ببینید.

در نسخه‌های قبل از iOS ۱۵.۲ به‌جای عبارت Unknown Part پیام Important Battery Message را مشاهده خواهید کرد. برای دیدن این پیام باید وارد مسیر Settings > Battery > Battery Health & Charging شوید.

هر آنچه باید در مورد باتری آیفون بدانید

در گوشی های اپل، منصفانه است که بگوییم باتری کمی پیچیده است. بر خلاف برخی از رقبای خود، غیر قابل جابجایی است. بنابراین باید اعتماد داشته باشید که آنچه دریافت می کنید واقعا خوب است. هنگام خرید یک آیفون بازسازی شده، باتری خوب با ظاهر براق می تواند مهم باشد.

در این راهنما، ما به برخی از سوالات متداول در مورد باتری‌های آیفون، از درک سطوح ظرفیت خوب تا عملکرد معمول باتری آیفون در مدل‌های مختلف، پاسخ خواهیم داد.

تمام موارد ذکر شده در این مقاله برای تمامی مدل های فعلی و اخیر گوشی های هوشمند اپل قابل اجرا است. در صورت لزوم، به نحوه عملکرد مدل‌های مختلف در مورد باتری‌هایشان اشاره کرده‌ایم.

استفاده از باتری غیر اصل میتواند به قطعات گوشی شما آسیب برساند. پیشنهاد میکنیم که برای رفع این مشکل از فروشگاه های معتبر لوازم گوشی خود را خریداری کنید. فروشگاه هایی که سال ها در این زمینه فعالیت کرده اند و تمام لوازم جانبی گوشی از محافظ لنز آیفون ۱۳ تا باتری اورجینال را به فروش میرسانند خرید کنید.

آشنایی با ظرفیت باتری آیفون

با انتشار iOS 11.3 در سال 2018، اپل ویژگی جدیدی را معرفی کرد که می تواند چیزهای زیادی در مورد ظرفیت و عملکرد باتری به شما بگوید: سلامت باتری در مقیاس 0٪ تا 100٪ این مورد دقیقاً نشان می‌دهد که آیفون شما چقدر باید بین چرخه‌های شارژ دوام بیاورد.

حداکثر ظرفیت باتری تلفن شما به مرور زمان کاهش می یابد. آیفون‌های جدید معمولاً با ظرفیت 100 درصد عرضه می‌شوند. اما چرخه‌های شارژ و آسیب‌های احتمالی (مانند قرار گرفتن تلفن در معرض دمای شدید) ظرفیت را کاهش می‌دهند. همانطور که سلامت باتری شما کاهش می یابد، توانایی آن برای ارائه حداکثر عملکرد نیز کاهش می یابد.

اهمیت سرویس توسط تکنسین های آموزش دیده با استفاده از باتری های اصلی اپل

برای اکثر مشتریان، مراجعه به یک تعمیرکار حرفه ای با تکنسین های معتبر که از قطعات اصلی اپل استفاده می کنند، مطمئن ترین راه برای تعمیر است. این ارائه دهندگان شامل ارائه دهندگان خدمات مجاز و ارائه دهندگان تعمیرات مستقل هستند که به قطعات اصلی اپل دسترسی دارند.

بسته به موقعیت مکانی خود، می توانید باتری آیفون خود را (با گارانتی یا خارج از گارانتی) با مراجعه به فروشگاه اپل یا ارائه دهنده خدمات مجاز اپل، یا با ارسال آیفون خود به مرکز تعمیرات اپل، تعویض کنید. ارائه دهندگان تعمیرات مستقل همچنین قطعات اصلی را توسط تکنسین های آموزش دیده برای تعویض باتری های بدون گارانتی ارائه می دهند.

آشنایی با باتری گوشی های آیفون

باتری های لیتیوم یون اجزای حساسی هستند و باید با احتیاط سرویس شوند. برای جلوگیری از آسیبی که می تواند باعث گرم شدن بیش از حد، آتش سوزی یا جراحت شود، فقط یک تکنسین آموزش دیده باید باتری آیفون را تعویض کند. تعمیرات انجام شده توسط افراد آموزش ندیده با استفاده از قطعات غیر اصل ممکن است بر ایمنی دستگاه تأثیر بگذارد یا باعث عملکرد نامناسب شود.

چه میزان ظرفیت باتری آیفون در شرایط بهینه در نظر گرفته می شود؟

ممکن است فکر کنید که از آنجایی که حداکثر ظرفیت آیفون شما از 100٪ شروع می شود، تنها شرایطی است که می توان بهینه در نظر گرفت. با این حال، این کاملاً درست نیست. اپل هر آیفونی با ظرفیت باتری 80 درصد یا بالاتر را در شرایط مطلوب می داند.

در واقع، اپل به قدری در مورد سلامت باتری مطمئن است که ضمانت یک ساله آن هر باتری با ظرفیت 80٪ یا بیشتر را پوشش می دهد. دیدن آیفون هایی که پس از یک سال هنوز ظرفیت باتری 95 درصد یا بالاتر دارند، غیرعادی نیست.

اپل باتری های خود را با ظرفیت مازاد تولید می کند، به این معنی که در واقع از تمام توان عملیاتی بالقوه خود استفاده نمی کند. زمانی که وضعیت سلامت باتری آن 100٪ یا حتی زمانی که 80 درصد باشد، تلفن شما همچنان در شرایط بهینه کار می کند.

مشکلات استفاده از باتری غیر اصلی

علاوه بر این، اگر یک ارائه دهنده خدمات از قطعات باتری غیراصلی استفاده می کند، باتری جایگزین ممکن است:

  • طراحی یا تولید ضعیفی دارد
  • باتری استفاده شده قبلی
  • یک باتری آسیب دیده
  • باتری نادرست برای مدل آیفون شما

هر یک از موارد فوق می تواند منجر به ظرفیت ناکافی باتری، تناسب نامناسب یا مشکلات عملکرد شود. استفاده از باتری های غیراصلی نیز ممکن است منجر به رفتار غیرمنتظره پس از نصب، به روز رسانی نرم افزار دستگاه یا در حین شارژ شود. استفاده از باتری های غیراصلی نیز ممکن است منجر به مشکلات ایمنی شود.

باتری‌های اصلی برای کار با iOS طراحی شده‌اند تا عملکرد درستی از جمله گزارش میزان شارژ و سلامت باتری داشته باشند. بنابراین، باتری‌های غیراصلی یا تعمیر شده توانایی دریافت اطلاعات سلامت باتری را ندارند.

چگونه سلامت باتری آیفون خود را بررسی کنیم؟

بر اساس یک نظرسنجی در سال 2019، حداقل یک سوم مردم زمانی که عمر باتری کاهش می‌یابد، یک گوشی جدید میخرند. خرابی باتری به معنای ساعات استفاده کمتر بین شارژ است.

همچنین می تواند باعث مشکلات دیگری مانند عملکرد ناسازگار، پیام های هشدار و غیره شود. بنابراین، وقتی گوشی شما خراب شد، برای خرید گوشی جدید عجله نکنید. گاهی اوقات، تعویض باتری کافی است تا دستگاه شما مانند نو راه اندازی شود.

نشانه هایی که نشان می دهد آیفون شما به باتری جدید نیاز دارد

سپس ناگهان صفحه نمایش تلفن خاموش می شود. خاموش شدن غیرمنتظره معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که باتری کم است و ظرفیت باتری تا حد معینی کاهش می‌یابد.

راه اندازی برنامه یا راه اندازی مجدد بیشتر طول می کشد. صفحه نمایش در حال لکنت است یا گهگاهی هنگام اسکرول دچار مشکل می شود. همچنین ممکن است آیفون شما بدون هیچ دلیلی داغ است. شما از آن در زیر نور خورشید یا بازی‌های بی‌نظیر استفاده نمی‌کنید، اما تلفن بیش از حد گرم می‌شود که یکی دیگر از نشانه‌های بد بودن باتری است.

رایج ترین علامت این است که باتری به سختی می تواند چند ساعت دوام بیاورد. در شرایط سخت، تلفن شما فقط زمانی کار می کند که به برق وصل باشد.

مشاهده ویدئو در youtube.com  برای روش تشخیص باتری تعویض شده آیفون.

اقدامات لازم برای به حداکثر رساندن عمر باتری آیفون

به طور خلاصه، تخلیه و شارژ جزئی و نگهداری مناسب می تواند مشکلات باتری را کاهش داده و عمر آن را افزایش دهد. اجازه ندهید که سطح باتری کمتر از 50 درصد شود یا منتظر بمانید تا باتری زمانی که 100 درصد انرژی مصرف شده است، شارژ شود. جلوگیری از تخلیه 0% آیفون در خانه یا محل کار آسان است.

با این حال، هنگامی که شما در خارج از منزل هستید، پیدا کردن پریز برق دشوار است. همراه داشتن پاوربانک نه تنها ایده خوبی برای اضافه کردن ساعات اضافی بین شارژهای روزانه است، بلکه ابزاری عالی برای افزایش عمر باتری آیفون است.

چگونه عمر و کارایی باتری آیفون خود را افزایش دهیم؟

مدیریت عملکرد، عملکرد تلفن شما را از طرف شما کاهش می دهد تا آیفون را روشن نگه دارد و باتری را ذخیره کند. شما می توانید آن را به صورت دستی خاموش کنید، اما باتری آیفون شما در صورت انجام این کار خیلی سریع تمام می شود؛ زیرا آیفون نزدیک به محدودیت های خود کار می کند.

در عوض، انجام این چند مرحله ساده که می تواند عمر باتری گوشی شما را افزایش دهد. درهر ارتقای نرم افزار اپل، دارای ویژگی های جدیدی برای حفظ و افزایش عمر باتری است. سعی کنید گوشی خود را در دمای متوسط ​​بین 16 تا 22 درجه سانتیگراد نگه دارید.

هر دمای بالاتر ممکن است به باتری لیتیومی شما آسیب برساند. هنگام شارژ از گرمای بیش از حد خودداری کنید. برخی از قاب‌ها یا سطوح می‌توانند باعث گرم شدن گوشی شما شوند که می‌تواند به باتری آسیب برساند. هنگام شارژ آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خنک می ماند.

سخن آخر

همانطور که می دانید باتری آیفون در نهایت توانایی خود را برای نگه داشتن شارژ مناسب از دست می دهد. اگر باتری آیفون شما تا زمانی که همانند قبل دوام نمی آورد، تنها نیستید! همه باتری های قابل شارژ با گذشت زمان کارایی کمتری دارند و متاسفانه باتری آیفون شما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

همانطور که باتری قدیمی تر می شود، ممکن است به دفعات بیشتری نیاز به شارژ داشته باشد، شارژ را کمتر نگه دارد یا حتی به طور غیرمنتظره ای شروع به خاموش شدن تلفن شما کند. هنگامی که باتری آیفون شما از مرز 500 شارژ کامل عبور کرد، احتمالاً زمان تعویض آن فرا رسیده است.

در این مقاله سعی کردیم تا به سوال از کجا بفهمیم باتری ایفون عوض شده است، پاسخ دهیم. باتری های اپل به دلیل نوع ساختاری که دارند، عمر مفید محدودی داشته و در صورتی که به درستی از آن ها استفاده نشود، به سرعت عمر باتری ها کاهش می یابد.

همچنین در این مطلب به راهکار هایی درباره افزایش عمر باتری و بررسی باتری اپل پرداختیم، تا بتوانید در هنگام خرید این گوشی از نو بودن آن اطمینان حاصل کنید. علاوه براین در صورتی که پس از استفاده از آیفون، باتری آن دچار مشکل شد؛ بهتر است برای تعویض باتری به نمایندگی های مجاز مراجعه کرده تا باتری اصلی و اورجینال برای گوشی شما استفاده کند.

شما هم می‌توانید نظرات خود را در این زمینه با ما در میان گذارید. به نظر شما این راهکارها برای شناسایی آکبند بودن گوشی و عدم تعویض باتری آیفون کارساز هستند؟ می‌توانید از تجربیات خود برای ما گفته و در بخش کامنت‌ها با ما در ارتباط باشید.

منبع : pinterest.com