بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام چیست ؟

3 روش تضمینی برای جذب فالوور اینستاگرام

خرید فالوور ایرانی و جذب فالوور اینستاگرام دغدغه مهم افراد و کسب وکارهای امروز است. این روزها اکثر افراد از مرحله حضور در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام عبور کرده اند و کسی در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام موفق تر است که بتواند سهم بیشتری از مخاطبان مرتبط با خود را نسبت به رقبا به دست آورد. همان طور که شما بهتر از من می دانید، برای افزایش فالوور اینستاگرام راه های اخلاقی و غیراخلاقی و سایت فالوور زیادی وجود دارد؛ اما تنها افزایش فالوور نمی تواند امری موثر باشد.

بهترین روش های جذب فالوور اینستاگرام چیست ؟

پس باید تاکید ما بر روی جذب مخاطب باشد که شیوه ای کاملاً اخلاقی و البته اثربخش است. در این مقاله از فالوور تاپ؛ 3 روش تضمینی را برای جذب مخاطب مرتبط و ماندگار در اینستاگرام معرفی خواهیم کرد و نکاتی را برای استفاده بهتر از آن ها خواهیم گفت. برای جذب فالوور اینستاگرام سه روش کلی وجود دارد:

✔ جذب ارگانیک

✔ تبلیغات

✔ فالو موقت

جذب ارگانیک

بهترین روش برای افزایش و جذب فالوور اینستاگرام جذب ارگانیک است. این شیوه به صورت مستقیم نیز هیچ هزینه ای مانند تبلیغات برای شما ندارد. اگر که وب سایت دارید و یا با مباحث سئو آشنا هستید، باید بگوییم که این شیوه نیز تقریباً بر اساس همان استراتژی کار می کند؛ یعنی ما کاری کنیم که به صورت طبیعی برای افراد بیشتری و درجاهای بیشتری دیده شویم. معمولاً در بحث سئو تلاش می شود که در گوگل بیشتر دیده شویم؛ اما در اینستاگرام هدف ما حضور و دیده شدن در اکسپلور است.

برای موفقیت در جذب فالوور اینستاگرام به صورت ارگانیک، مهم ترین چیز تولید محتوای اصیل و اثربخش است. محتوایی که بتواند مخاطب را درگیر خود کند و مخاطب را قانع کند که در زیر آن کامنت بنویسد یا آن را با سایر دوستانش به اشتراک بگذارد. جذب ارگانیک سخت ترین و البته اثربخش ترین روش جذب فالوور اینستاگرام است.

تبلیغات در اینستاگرام

این روش برای جذب فالوور اینستاگرام به اثربخشی جذب ارگانیک نیست؛ اما اگر به صورت درست و حرفه ای اجرا شود، می تواند نتایج بسیار خوب و اثربخشی را به همراه داشته باشد. البته اگر این روش را به درستی استفاده نکنیم فرقی با فردی که هرروز پیامک های به دردنخور تبلیغاتی ارسال می کند نداریم. تبدیل به یک اسپمر بزرگ می شویم. هم هزینه خود را هدر داده ایم، هم هیچ نتیجه ای نگرفته ایم و در آخر برای برند خود نیز چیزی جز دشنام و بدنامی فراهم نکرده ایم.

برای اجاره تبلیغات موثر در اینستاگرام به مرتبط بودن محتوا و زمینه فعالیت شما با صفحه ای که در آن قصد تبلیغ را دارید، توجه کنید. در بحث تبلیغات در دنیای امروز کمیت و تعداد به تنهایی هیچ اهمیتی ندارند. چیزی که مهم است نسبت یکپارچگی مخاطب است.

فرض کنید شما درزمینهٔ فروش کتاب مشغول به فعالیت هستید؛ حال در صفحات مختلف اینستاگرام جست وجو می کنید و یک صفحه 70 هزارنفری را که در آن جدیدترین داب اسمش ها قرار می گیرد، پیدا می کنید و در آن تبلیغ می کنید. در اینجا تعداد مهم نیست؛ ممکن است در حالت دیگر صفحه ای را پیدا کنید که 8 هزار فالوور داشته باشد؛ اما موضوع و مخاطبان آن درزمینهٔ کتاب خوانی باشند.

در اینجا مطمئناً می توانید مخاطب یکپارچه تری را جذب کنید. دقت داشته باشید که در دام تعداد گرفتار نشوید. چیزی که مهم است درصد تبدیل است. گاهی ما با افزایش مخاطبانی که هیچ ارتباطی با ما و خدمات مان ندارند، تنها درصد تبدیل را کاهش می دهیم.

فالو موقت و ربات

روش سوم برای جذب فالوور اینستاگرام، روش فالو موقت است. این روش پرطرفدارترین، پراستفاده ترین و آسان ترین روش جذب مخاطب است. این روش برخلاف روش اول و حتی دوم، هیچ سختی ندارد. افراد در این روش با استفاده از یک ربات هوشمند یا خودشان به سراغ هشتگ های مرتبط و صفحات رقیبان خود می روند، سپس افراد موردنظر خود را فالو می کنند. حال منتظر می مانند تا این افراد نیز آن ها را فالو کنند. وقتی که اصطلاحاً فالو بک انجام شد، پس از گذشت مدتی –معمولاً 48 ساعت- آن ها را آنفالو می کنند.

فالو موقت؛ آری یا نه؟

درباره این که از این روش در جذب فالوور اینستاگرام استفاده کنیم یا نه، بین اکثر فعالان این حوزه اختلاف شدیدی وجود دارد. ما نیز درگذشته و دربرخی از موارد از این روش استفاده کرده ایم؛ اما هم اکنون با انجام روش فالو موقت مخالف هستیم. برای این مخالفت دو دلیل داریم:

1- ازنظر اصول اخلاقی و اتیکت، این عمل را شاید بی احترامی به آن فرد است، همچنین این کار نمی تواند حس خوبی را به افراد بدهد.

2- مورد دیگری که در آنالیزهای زیادی مشاهده کردیم، پایین آمدن نرخ تبدیل نسبت به شرایط قبل از جذب فالوور با ربات بود. این عمل در بهترین حالت در افزایش فروش شما هیچ تاثیری نمی گذارد. تنها اتفاقی که رخ می دهد بالا رفتن تعداد لایک ها است که البته تعداد لایک ها نیز بیان گر هیچ موفقیت خاصی نیست و معمولاً امری از روی عادت است.

همچنین مشاهده کردیم که گاهی این افزایش مخاطب، باعث کمبود توجه ما نسبت به مخاطبان ارگانیک می شود؛ درنتیجه پاسخگویی ضعیف تر، خدمات ضعیف تر و در کل نمودار رشد و درآمد ما ضعیف تر خواهد شد.  در نهایت نیز با پیشرفت الگوریتم های جدید اینستاگرام نه تنها این روش کارکرد مناسبی در رضایت مخاطبان ندارد، بلکه از نظر فنی نیز خطرناک است و ممکن است دچار محدودیت های شدیدی از طرف اینستاگرام شویم

پروفایل صحیح کسب وکارها

این روزها همه کسب وکارهای موفق از اینستاگرام در کسب وکارهای خود استفاده می کنند. صفحه پروفایل اینستاگرام یکی از مهم ترین و پربازدید ترین مکان هایی است که افراد به آن سر می زنند.

در این بخش نکاتی مطرح می شود که به شما کمک می کند با رعایت آن ها در پروفایل اینستاگرام خود، به عنوان یک کسب وکار مورد اعتماد برای مخاطبان خود معرفی شوید. در نتیجه بتوانید در جذب فالوور اینستاگرام موفق تر باشید و در نهایت درآمد بیشتری را از اینستاگرام کسب کنید.

تصویر پروفایل اینستاگرام

تصویر پروفایل اینستاگرام یکی از کلیدی ترین عناصر صفحه شما است که نشانگر هویت شما است. هویت واقعی یکی از عناصر کلیدی در جذب فالوور اینستاگرام است. اگر دارای یک برند هستید، لوگوی آن را در پروفایل اینستاگرام خود قرار دهید. اگر دارای یک فروشگاه فیزیکی هستید، یک عکس حرفه ای از سر در مغازه خود تهیه کنید و آن را در پروفایل اینستاگرام خود قرار دهید. اگر صفحه شما شخصی است، حتماً یک عکس واضح و بزرگ از چهره خودتان قرار دهید.

این کار اعتماد مخاطب را به شدت افزایش می دهد. از تصاویر بی هویت مانند منظره، گل، خودرو، عکس نوشته، متن و … استفاده نکنید. این کار به شدت در عدم اعتماد مخاطبان تاثیر دارد.

نام صفحه و پروفایل اینستاگرام

نام کاربری پروفایل اینستاگرام را نام رسمی برند یا فروشگاه خود قرار دهید که به انگلیسی است؛ اما نام صفحه خود را به زبان فارسی درج کنید. این کار باعث می شود که مخاطب درهرصورتی که شما را جست وجو می کند بتواند به آسانی شما را پیدا کند.

از اسامی بی هویت مانند اسامی که در انتهای آن ها اعداد خاصی وجود دارد، استفاده نکنید. به هیچ عنوان از علائم مانند خط تیره (_) در نام پروفایل خود استفاده نکنید. در کل نام گذاری به شکلی باشد که علاوه بر داشتن هویت، تایپ و پیدا کردن آن هم برای مخاطب آسان باشد.

اگر نام برند شما به شکل های مختلفی نوشته می شود، سعی کنید برای همه آن ها صفحاتی را ایجاد کنید؛ اما یکی را به عنوان صفحه اصلی قرار دهید و در پروفایل سایر صفحات آدرس صفحه اصلی را درج کنید. این کار فایده های بسیاری دارد ازجمله این که اگر مخاطبان به شکل دیگری نیز نام شما را جست وجو کنند، باز به مسیر دسترسی شما خواهند رسید. همچنین از سوءاستفاده رقیبان جلوگیری خواهید کرد.

متن بیوگرافی اینستاگرام

بیوگرافی شما یکی از کلیدی ترین عوامل فروش و ایجاد اعتماد است. به هیچ عنوان از حروف انگلیسی -مانند فینگلیش finglish – در متن بیوگرافی اینستاگرام استفاده نکنید. برای جذب فالوور، خصوصا کسانی که با شما آشنایی قبلی ندارند، ابتدا باید به مخاطبان خود دلیلی جذابی برای دنبال کردن تان ارائه دهید. در بیو خود حتماً به این موضوع اشاره کنید که دقیقاً در چه حوزه ای فعال هستید و چه محصولات و خدماتی ارائه می دهید. سپس حتماً در بیوگرافی خود درج کنید که افراد با دنبال کردن صفحه شما چه چیزی به دست می آورند و چه منفعتی برایشان وجود دارد. اگر فروشگاه فیزیکی دارید حتماً آدرس و تلفن معتبر را در پروفایل اینستاگرام درج کنید و اگر فروشگاه شما آنلاین است حتماً لینک سایت خود را درج کنید.