علت خالی شدن باتری گوشی سامسونگ بدون استفاده

تلفن‌های هوشمند همچنان در حال پیشرفت هستند و هر به‌روزرسانی با مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید همراه است که نوید زندگی بهتری را برای افراد خواهد داشت.

این فناوری‌ها می‌توانند عمر باتری گوشی هوشمند شما را کاهش داده و باعث ناامیدی‌تان شوند. اگر باتری گوشی اندروید شما سریعتر از حد معمول تخلیه می‌شود، نیازی به نگرانی نیست، چرا که ما در این مطلب قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم.

دلیل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ

سری گلکسی یا گوگل پیکسل شما ممکن است که به‌دلایل مختلفی به‌سرعت تخلیه شود. در اینجا برخی از رایج‌ترین این دلایل آورده شده است:

بیشتر بخوانید:

 • اعلان‌ها و هشدارها نقش زیادی در خالی شدن باتری دارند
 • برنامه‌های در حال اجرای زیادی از خدمات موقعیت مکانی استفاده می‌کنند
 • برنامه‌های زیادی در پس‌زمینه اجرا می‌شوند
 • درجه روشنایی صفحه‌نمایش خیلی زیاد است
 • صفحه قبل از خواب برای مدت طولانی روشن بماند
 • عدم وجود آنتن کافی برای گوشی
 • قدیمی بودن سیستم‌عامل گوشی
 • تغییرات شدید دما روی تلفن و باتری شما تأثیر می‌گذارد
 • باتری تلفن در پایان چرخه عمر خود قرار دارد

چگونه عمر باتری گوشی خود را بیشتر دوام بیاوریم؟

اگر از خود می پرسید که چرا باتری تلفن من سریع تخلیه می‌شود، باید موارد زیادی را بررسی کرده و به پاسخ برسید. ما به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید اندروید خود را شارژ و بهینه نگه‌ دارید تا در طول روز دوام بیشتری داشته‌ باشد. هر راه‌ حلی روی دارای سیستم عامل اندروید ۱۲ تست شده است و ممکن است که برای سایر دستگاه‌های اندروید کمی متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید:

اعلان‌های خود را محدود کنید

از اخبار فوری گرفته تا به‌روزرسانی‌های تحویل غذا، اعلان‌ها نحوه ارتباط و آگاهی شما هستند. اما اگر هشدارهای زیادی فعال باشد، می‌تواند باتری اندروید شما را تخلیه کند. برای خاموش کردن اعلان‌ها از یک برنامه می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

سوئیچ کنار نام برنامه را خاموش کنید. همچنین می‌توانید برای سفارشی‌سازی تنظیمات اعلان‌ها بر روی اکثر برنامه‌ها به‌صورت جداگانه کلیک کنید (به عنوان مثال، می‌توانید به اینستاگرام اجازه دهید که هنگام دریافت کامنت جدید، برای‌تان اعلان ارسال کند، اما هنگام اضافه شدن فالوور، اعلانی نمایش داده نشود).

بیشتر بخوانید:

تنظیمات خدمات مکان خود را تنظیم کنید

بیشتر بخوانید:

 • به مسیر «Setting > Location» بروید.
 • با خاموش کردن سوئیچ بالای صفحه، خدمات تنظیم موقعیت مکانی را غیرفعال کنید.
 • همچنین می‌توانید روی «Application permissions» ضربه بزنید تا ببینید کدام برنامه‌ها از خدمات مکان استفاده می‌کنند و هر برنامه را جداگانه غیرفعال کنید.
 • در گوشی‌های پیکسل گوگل، روی مسیر Applications & Notifications > Advanced > Permission manager > Location برای تنظیم این کار کلیک کنید.

فعالیت در زمینه پایین

برنامه‌هایی مانند فیس بوک و اینستاگرام همچنان می‌توانند در پس‌زمینه اجرا شده و به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنند، تا محتوا را تازه‌سازی کنند و اعلان‌ها را برای‌تان نمایش دهند.

بیشتر بخوانید:

حتی پس از بسته شدن آن‌ها که می‌تواند باتری تلفن شما را تخلیه کند، این نوتیفیکیشن‌ها نمایش داده می‌شود. در اینجا نحوه استفاده از ویژگی بهینه‌سازی باتری گوشی برای کاهش فعالیت پس‌زمینه آورده شده است:

 • به Setting بروید.
 • روی «Battery and device care» (یا «battery») ضربه بزنید.
 • روی دکمه «Optimize now» ضربه بزنید.
 • در برخی از دستگاه‌های اندرویدی، فهرستی از برنامه‌ها با یک پیام اخطاری در کنار برنامه‌هایی که عمر باتری زیادی مصرف می‌کنند ظاهر می‌شود. روی هر پیام ضربه زده، سپس Restric را انتخاب کنید.

روشنایی صفحه‌نمایش خود را تنظیم کنید

در مرحله بعد، سعی کنید روشنایی صفحه‌نمایش خود را کم کنید، که باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از تخلیه سریع باتری شما می‌شود.

همچنین به جلوگیری از سوختن صفحه نمایش شما کمک می‌کند، که می‌تواند باعث آسیب دائمی شود. برای تنظیم روشنایی صفحه:

 • به Setting بروید.
 • روی Display (یا Display > Level Brightness) ضربه بزنید.
 • نوار لغزنده Brightness را در سطحی که راحت هستید، تنظیم کنید.
 • همچنین می‌توانید حالت تاریک (یا تم تیره) را که از پس‌زمینه تاریک برای صرفه‌جویی در پیکسل‌ها و عمر باتری استفاده می‌کند، یا روشنایی تطبیقی ​​که به‌طور خودکار صفحه‌نمایش شما را با نوردهی تنظیم می‌کند، روشن کنید.

بیشتر بخوانید:

صفحه نمایش را کنترل کنید

از زمان ظهور گوشی‌های هوشمند مدرن، صفحه نمایش بزرگ‌ترین مشکل تخلیه باتری است. پانل‌ها بزرگ‌تر، روشن‌تر و رنگارنگ‌تر می‌شوند و همچنین کیفیت‌های ورزشی بالاتری دارند. ما اکنون حتی تلفن‌های تاشو بزرگ و دستگاه‌های دو صفحه‌نمایش داریم.

بخشی که برای‌تان نمایش داده می‌شود، مربوط به استفاده از سیستم در ۲۴ ساعت گذشته است و مصرف باتری خود را بررسی کنید. حال خواهید دید که در اکثر مواقع، صفحه در بالاترین نقطه قرار می‌گیرد. به‌طور مثال در تست ما مشخص شد که صفحه‌نمایش به‌عنوان اصلی‌ترین عامل مصرف باتری شناخته شده و مصرف 72 درصدی دارد.

فناوری صفحه‌نمایش تلفن‌های هوشمند بسیار سریع‌تر از فناوری باتری پیشرفت کرده و عمر باتری را به یک مشکل بزرگ‌تر تبدیل می‌کند که در سال های آینده باید با آن مقابله کرد. تا زمانی که اوضاع بهتر شود، باید در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید.

بهترین قیمت گوشی سامسونگ به همراه کامل‌ترین مشخصات فنی، مقایسه دقیق و گالری عکس و هر آنچه برای خرید اینترنتی محبوب ترین و جدیدترین موبایل های پایین رده، را از سایت ما بخواهید

بیشتر بخوانید:

نکاتی برای کاهش مصرف باتری صفحه نمایش

یقینا روش‌های دیگری هم وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای کاهش مصرف باتری استفاده کنید. این روش‌ها به صفحه نمایش ارتباط پیدا کرده و با یک سری تنظیمات ساده هم قابل پیاده سازی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

روشنایی پایین صفحه: کاهش روشنایی صفحه به شما کمک می‌کند تا میزان قابل توجهی در مصرف باتری صرفه‌جویی کنید.

از روشنایی تطبیقی ​​استفاده کنید: با این کار مطمئن می‌شوید که در صورت نیاز صفحه‌نمایش روشنی داشته باشید، اما همچنین در زمانی که روشنایی بالا لازم نیست، در مصرف باتری صرفه‌جویی می‌کنید. صفحه نمایش را کاهش دهید.

نرخ‌های تازه‌سازی: برخی از دستگاه‌ها دارای صفحه‌نمایش‌هایی با نرخ تازه‌سازی بالاتر هستند، و اغلب می‌توانید آن را در تنظیمات سفارشی کنید.

زمان‌های قفل خودکار را کاهش دهید: با کاهش زمان‌های قفل خودکار مطمئن می‌شوید که صفحه‌ نمایش گوشی هنگام عدم استفاده سریع‌تر خاموش شود.

علت خالی شدن باتری گوشی سامسونگ بدون استفاده

بیشتر بخوانید:

لایو والپیپرها: لایو والپیپرها ممکن است زیبا به نظر برسند، اما تلفن شما اساساً همیشه یک ویدیو پخش می‌کند و این باعث مصرف بیشتر باتری می‌شود.

از والپیپرهای مشکی استفاده کنید: اگر گوشی هوشمند شما به صفحه نمایش آمولد مجهز است، استفاده از والپیپر مشکی کم مصرف‌ترین حالت ممکن خواهد بود. زیرا نمایشگر مجبور نیست آن پیکسل ها را فعال کند. شاید این استدلال را بیاورید که تفاوت چندانی نخواهد بود، اما همین نکات ساده می‌تواند در نهایت وضعیت بهتری را برای باتری گوشی فراهم کند.

مناطقی که گیرنده تلفن‌همراه ضعیف دارند، قاتل باتری خاموش هستند. تلفن همراه شما دائماً با برج‌های اطراف ارتباط برقرار می‌کند و سعی می‌کند هر ثانیه از روز شما را در ارتباط نگه‌ دارد.

گاهی اوقات هم این امکان فراهم نبوده و برای رسیدن به شبکه و بازگرداندن شما به شبکه، گوشی باید بسیار سخت کار کند. اگر در یک منطقه روستایی زندگی می‌کنید، در یک ساختمان بزرگ کار می‌کنید، یا اغلب در مناطقی با سرویس دهی کم حضور دارید، به احتمال زیاد گوشی شما با مشکل تخلیه باتری مواجه خواهد شد.

نحوه بهبود سیگنال برای کاهش تخلیه باتری

سوئیچ حامل: قابلیت اطمینان شرکت مخابراتی بسته به منطقه، شهر و محله متفاوت است. کمی تحقیق کنید، درمی‌یابید که کدام اپراتور در زمینه‌های مورد علاقه شما بهترین کار را دارد و به دنبال تغییر باشید.

از حالت هواپیما استفاده کنید: ویژگی حالت هواپیما می‌تواند آنتن‌های شما را مجبور به استراحت کند. تمام اتصالات را خاموش کنید. در این صورت خواهید دید که تلفن شما برای متصل ماندن سخت کار نخواهد کرد. وقتی در مکان‌هایی هستید که می‌دانید سرویس‌دهی بدی دارد، می‌توانید این کار را به صورت استراتژیک انجام دهید. همچنین، می‌توانید از ابزارهای هوشمندی مانند IFTTT برای خودکار کردن حالت هواپیما بر اساس مکان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

توسعه‌دهنده‌های شبکه: شرکت‌های مخابراتی اغلب توسعه‌ دهنده‌های شبکه را ارائه می‌کنند که از اینترنت برای دادن سیگنال به شما استفاده می‌کنند.

تقویت‌کننده‌های سیگنال: تقویت‌کننده‌های سیگنال می‌توانند گران باشند، اما افراد زیادی از آن‌ها استفاده می‌کنند. این محصولات دارای یک آنتن خارجی هستند که می‌تواند خروجی را دریافت کند.

سپس سیگنال با یک آنتن داخلی در خانه پخش می‌شود. یک گزینه محبوب برای این منظور کیت WeBoost Home Studio Omni نام دارد.

بیشتر بخوانید:

برنامه ها و خدمات پس‌زمینه

اگر باتری گوشی شما به سرعت خالی، برنامه های خود را بررسی کنید. برخی از برنامه‌ها بیشتر از سایرین باتری را خالی می‌کنند. گزینه‌های واضحی مانند اپلیکیشن یوتوب و توئیچ، در کنار هر سرویس پخش استریم یقینا باتری بیشتری را مصرف می‌کنند.

همچنین ممکن است بخواهید از انجام بازی‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی خودداری کنید، زیرا این بازی‌ها باعث افزایش مصرف باتری می‌شوند، به خصوص اگر به عناوین با گرافیک سطح بالا علاقه دارید.

بسیاری از برنامه ها بدون استفاده فعال باعث تخلیه باتری می‌شوند. برنامه‌هایی مانند فیس‌بوک، مسنجر، اینستاگرام و واتس‌اپ از موارد رایج هستند.

خدمات ارتباطی مانند این سعی می‌کنند همیشه شما را در تماس و به روز نگه‌دارند. این بدان معناست که برنامه‌ها دائماً در پس‌زمینه کار می‌کنند، از داده‌ها استفاده می‌کنند، موقعیت مکانی شما را می‌کشند، اعلان‌ها را ارسال می‌کنند و موارد دیگر.

ناگفته نماند که ما زمان زیادی را صرف استفاده از آنها می‌کنیم، چه در حال بررسی بی پایان فید خود یا پیام رسانی به دوستان و خانواده باشید.

کنترل بیشتر برنامه‌ها

شما در ابتدا باید دانلود برنامه‌ها را به حداقل برسانید. اغلب متوجه می‌شویم که فقط از ۲۰ درصد از برنامه‌هایی که در تلفن داریم، قابل استفاده هستند.

در ضمن این اپلیکیشن‌ها همیشه در پس‌ زمینه کار کرده و باتری را هدر می‌دهند. حال سوال اینجاست که چرا باید آن‌ها را داشته باشیم؟ باید شروع به پاکسازی کنید و برنامه‌هایی را که می‌دانید به آن‌ها نیاز ندارید حذف کنید. باید برنامه‌ها را از کار کردن در پس‌زمینه هم بازدارید.

بیشتر بخوانید:

دستگاه‌های اندرویدی به شکل مولتی تسکینگ ساخته می‌شوند و بستن برنامه‌ها می‌تواند بیشتر از اینکه کمک‌تان کند، به باتری گوشی آسیب می‌رساند.

گاهی اوقات حتی فکرش را هم نمی‌کنیم که باتری گوشی خالی شود. ​​اما با تجربه مکرر بازی، تماشای فیلم و ساعت‌ها گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی، نباید زیاد تعجب کنیم که چرا باتری‌مان حتی یک روز کامل هم دوام نیاورده است.

در همین راستا باید برنامه روزانه خود را مدیریت کرده و مدت زمان استفاده از برنامه‌هایی که باتری زیادی مصرف می‌کنند را کاهش دهیم.

شرایط گوشی‌های قدیمی

ابتدا باید این سوال را از خود بپرسید که گوشی‌تان چند سال است که کار می‌کند؟ به طور دقیق‌تر، باتری گوشی چند سال کار کرده است؟ باتری‌های گوشی‌های هوشمند با گذشت زمان (و همچنین با قرار گرفتن در معرض گرمای ثابت) کارایی خود را از دست می‌دهند.

دلیل اصلی کاهش عمر باتری با بالا رفتن سن گوشی رخ می‌دهد. هر بار که آن را شارژ می‌کنید، یک یا دو ثانیه از حداکثر ظرفیت باتری گوشی خود را کم می‌کنید. باتری‌ها از واکنش‌های شیمیایی برای ذخیره و پردازش انرژی استفاده می‌کنند. هیچ واکنش شیمیایی بی‌نهایتی وجود دارد.

با این حال، این روش خیلی بهینه شده است و به همین دلیل است که باتری‌ها طی مدت زمان محدودی می‌توانند بهترین عملکرد خود را داشته باشند. علاوه‌بر این، حتی اگر از باتری‌‌ها استفاده نکنید، ظرفیت خود را از دست می‌دهند.

حال این سوال ایجاد می‌شود که باید به فکر تعمیر باتری بود، یا تنها راه‌مان تعویض آن است؟ این موضوع ممکن است کمی سخت به‌نظر برسد، اما وقتی باتری آن‌قدر قدیمی است که کارآمدی خود را از دست داده است، هیچ کار معقولی نمی‌تواند برای این مشکل کارساز باشد.

بیشتر بخوانید:

در این هنگام باید باتری را عوض کنید. تلفن‌های دارای باتری قابل جابجایی در حال حاضر کمیاب هستند، اما اگر یکی از آنها را تکان می‌دهید، می‌توانید یک باتری جدید بخرید و باتری فرسوده را جایگزین کنید.

اگر گوشی با باتری غیرقابل جابجایی دارید (که احتمالاً همینطور است)، می‌توانید گوشی را باز کنید و باتری را عوض کنید، اما این نیاز به دانش فنی و خطراتی را در‌بر دارد. همچنین می‌توانید به یک تعمیرکار حرفه‌ای تلفن بسپارید.

فناوری 5G می‌تواند باتری شما را تخلیه کند

تلفن‌های 5G این روزها بسیار رایج‌تر شده‌اند و فناوری شبکه جدیدتر را به یک عامل ضروری تبدیل می‌کند. این احتمال وجود دارد که اتصال 5G سریع‌تر از آنچه می‌خواهید، باتری شما را مصرف کند. برای شروع، سرعت های بیشتر به انرژی بیشتری نیاز دارد. مشکل عدم سیگنال نیز وجود دارد.

همانطور که قبلاً در مقاله ذکر شد، تلفن ها در صورت در دسترس نبودن از منابع زیادی برای یافتن سیگنال استفاده می‌کنند. از آنجایی که 5G هنوز آنقدر زیاد رایج نشده‌است، احتمال زیادی وجود دارد که خدمات 5G بی‌کیفیتی در منطقه خود داشته باشید. تلفن شما برای برقراری ارتباط  5Gاضافه کار خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

علاوه بر این، تماس ها و پیامک ها هنوز از طریق شبکه های 3G یا 4G در حال اجرا هستند. 5G فقط داده را اجرا می‌کند. این بدان معناست که حتی در صورت اتصال به 5G، تلفن شما به شبکه های دیگر نیز متصل است تا همه چیز کار کند.

بهترین گزینه ممکن است غیرفعال کردن 5G باشد. حتی اگر یک اتصال عالی 5G در شهر خود داشته باشید، ممکن است حتی به سرعت های بالاتر نیاز نداشته باشید. 4G lite برای استفاده معمولی بسیار خوب است و بهتر است که فناوری 5G را از طریق برنامه تنظیمات را خاموش کنید.

سایر نکات و مشکلات و باتری

 • GPS، Wi-Fi، و بلوتوث: هر چند وقت یک‌بار از این آنتن‌ها استفاده می‌کنید؟ می‌دانیم که همیشه آنها را رها کرده و به‌ندرت از آنها استفاده می‌کنیم. GPS، Wi-Fi، و بلوتوث از باتری استفاده می‌کنند، حتی اگر اندکی. وقتی به آن‌ها نیاز ندارید، آن‌ها را خاموش کنید و متوجه افزایش عمر باتری خواهید شد.
 • دوربین: عکس‌برداری و فیلم‌برداری به انرژی زیادی نیاز دارد. از انجام مکرر آن خودداری کنید تا تلفنتان بیشتر عمر کند.
 • دمای پایین‌تر به طور قابل‌توجهی بر عمر باتری تأثیر می‌گذارد: راجر گورنی، مالک Arctic Tech Solutions، به USA Today می‌گوید که باتری‌های لیتیوم یونی، برق را در سرمای شدید تخلیه نمی‌کنند. او اشاره می‌کند که قرار گرفتن دائمی در معرض هوای سرد می‌تواند برای همیشه به باتری آسیب برساند.
 • به‌روز باشید: به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار اغلب با بهبود عمر باتری همراه هستند، بنابراین همیشه خوب است تلفن خود را به آخرین نسخه نرم‌افزار به‌روزرسانی کنید.
 • یک شارژر قابل حمل دریافت کنید: یک بسته باتری مناسب بدون اینکه شما را به دیوار متصل کند، تلفن شما را برای مدت طولانی‌تری زنده نگه‌می‌دارد.
 • سریعتر شارژ کنید: زنده نگه‌داشتن تلفنتان برای مدت طولانی بسیار عالی است، اما شارژ کردن آن با بیشترین سرعت ممکن به همان اندازه مهم است.

بیشتر بخوانید:

5 تا از بهترین برنامه صرفه‌جویی در باتری برای اندروید

پیدا کردن برنامه‌ای که واقعاً در مصرف باتری صرفه‌جویی کند دشوار است، زیرا بیشتر اقدامات صرفه‌جویی در باتری دستی هستند، از جمله کاهش روشنایی صفحه‌نمایش، کاهش فرکانس همگام‌سازی داده‌ها توسط برنامه‌ها و دیگر روش‌های آزمایش شده و واقعی.

در بیشتر موارد، وقتی بفهمید که چه چیزی باعث تخلیه باتری می‌شود و چگونه می‌توانید بزرگترین دلایل خود را شناسایی و کاهش دهید، بهبود بیشتری می‌بینید. با این حال، اگر می‌خواهید برخی از برنامه‌ها را امتحان کنید که ممکن است به شما کمک کند، در اینجا بهترین برنامه‌های صرفه‌جویی باتری برای اندروید وجود دارد.

یک برنامه عالی برای صرفه‌جویی در باتری است. مانند برنامه های تقویت کننده یا پایان دهنده های سرویس کار نمی‌کند. در عوض، به شما کمک می‌کند تا سلامت باتری خود را تا جایی که می‌توانید حفظ کنید.

این برنامه حاوی اعلان‌هایی برای محدودیت دمای باتری و محدودیت‌های شارژ است تا زودتر باتری خود را فرسوده نکنید. علاوه بر این، برخی حالت‌های صرفه‌جویی در باتری وجود دارد که می‌تواند به کاهش تخلیه باتری کمک کند تا کمتر شارژ شود. دارای ابزار سفارشی سازی Doze Mode است تا در صورت نیاز بتوانید آن را تهاجمی‌تر کنید.

بیشتر بخوانید:

برنامه Greenify

با این حال، با روت عملکرد و قدرت بیشتری خواهید داشت. همه ویژگی ها رایگان هستند. اگر می‌خواهید از توسعه پشتیبانی کنید، یک نسخه اهدایی اختیاری وجود دارد که با قیمت 2.99 دلار اجرا می‌شود.

این یک لمس سبک‌تر است و از سیستم‌هایی در جای خود استفاده می‌کند که نشان داده شده است در واقع عمر باتری را ذخیره می‌کنند. این بیشتر برای دستگاه های روت است.

با این حال، توسعه دهنده یک آموزش کوتاه در مورد نحوه کارکرد آن بر روی دستگاه های اندرویدی غیر روت شده دارد. این قطعاً یک برنامه کاربردی قدرتمند است، اما انجام آن خیلی سخت نیست.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم که شما را با نحوه مدیریت بهتر باتری گوشی سامسونگ آشنا کرده و نکاتی را در میان گذاریم. هر کدام از این نکات بسته به سلیقه خود کاربر قابل پیاده سازی هستند. اصلی‌ترین رکن مدیریت مصرف باتری و جلوگیری از خالی شدن مکرر آن به حواس جمعی ارتباط پیدا می‌کند.

هر چه قدر که گوشی را به موقع شارژ کرده و به موقع آن را از شارژ بکشید و همچنین در استفاده از اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و شبکه‌های اجتماعی، مدیریت لازم را داشته باشید، همان‌قدر عمر بیشتری برای باتری فراهم خواهد شد.

شما هم می‌توانید نظرات خود را در این زمینه با ما در میان گذارید. چه راهکارهایی دیگری برای جلوگیری از خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ وجود دارد؟ می‌توانید نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذارید.

دلیل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ چیست؟

اعلان‌ها و هشدارها نقش زیادی در خالی شدن باتری دارند، برنامه‌های در حال اجرای زیادی از خدمات موقعیت مکانی استفاده می‌کنند، برنامه‌های زیادی در پس‌زمینه اجرا می‌شوند، صفحه قبل از خواب برای مدت طولانی روشن بماند، عدم وجود آنتن کافی برای گوشی و دلایل دیگر که در ادامه گفته ایم.

چگونه عمر باتری گوشی خود را بیشتر دوام بیاوریم؟

ما به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید اندروید خود را شارژ و بهینه نگه‌ دارید تا در طول روز دوام بیشتری داشته‌ باشد. هر راه‌ حلی روی تلفن سامسونگ دارای سیستم عامل اندروید ۱۲ تست شده است و ممکن است که برای سایر دستگاه‌های اندروید کمی متفاوت باشد.

5 تا از بهترین برنامه صرفه‌جویی در باتری برای اندروید کدام اند؟

پیدا کردن برنامه‌ای که واقعاً در مصرف باتری صرفه‌جویی کند دشوار است، زیرا بیشتر اقدامات صرفه‌جویی در باتری دستی هستند، از جمله کاهش روشنایی صفحه‌نمایش، کاهش فرکانس همگام‌سازی داده‌ها توسط برنامه‌ها و دیگر روش‌های آزمایش شده و واقعی. با این حال، اگر می‌خواهید برخی از برنامه‌ها را امتحان کنید که ممکن است به شما کمک کند، در اینجا بهترین برنامه‌های صرفه‌جویی باتری براچرا باتری موبایل خیلی سریع در حال تخلیه شدن است؟ حتی در حالت استراحت یا استندبای و بدون این که از گوشی موبایل استفاده شود! بیشتر افراد نیز از خالی شدن باتری گوشی از شب تا صبح بدون استفاده رنج می‌برند. ما به عنوان فروشنده انواع قطعات موبایل؛ بارها این سوال را می‌شنویم. اگرچه دلایل مختلفی برای ایجاد خالی شدن بی‌دلیل باتری گوشی وجود دارد، اما موارد اصلی بیشتر در عادت‌های شما از استفاده‌ی موبایل است.

اگر باتری تلفن شما در حالت استندبای و بلا استفاده نیز به سرعت شارژ خالی می‌کند، موارد اصلی که باید مراقب باشید چگونگی استفاده از موبایل و نحوه شارژ آن است. به عنوان مثال سعی کنید شارژ موبایل بین 30 تا 90 درصد باشد و در هنگام استندبای نیز برنامه‌های اضافی را بسته و داده گوشی خود را خاموش کنید. این مقاله را جهت کسب اطلاعات کامل در رابطه با افزایش طول عمر باتری هنگام استندبای و بدون استفاده، مطالعه فرمایید.

برخی از این دلایل ممکن است خیلی ساده به نظر برسد، اما گاهی اوقات، تاثیر زیادی دارند، به خصوص وقتی که گوشی موبایل خود را به تازگی خریداری کرده‌اید. این مشکلات بیشتر در مواقعی که شب تا صبح گوشی را کنار می گذارید و صبح میبینید شارژ آن تمام شده و یا وقتی بعده ناهار و خواب نیمروزی با روشن کردن صفحه موبایل اخطار شارژ کم را میبینید، به وجود می‌آید و کاملا درک می‌کنیم چقدر آزاردهنده هستند. وقتی که باتری گوشی موبایل شما بی‌دلیل خالی می‌شود می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد، سورن‌استور برخی از این دلایل را به شما معرفی می‌کند.

علت خالی شدن باتری گوشی سامسونگ بدون استفاده

وجود برنامه‌های اندرویدی پر مصرف و مضر

 1. روی تنظیمات کلیک کنید.
 2. «درباره دستگاه» را پیدا کنید .
 3. گزینه “باتری” یا “استفاده از باتری” را انتخاب کنید.
 4. حال می‌توانید از چگونگی مصرف باتری توسط برنامه‌های نرم‌افزاری و قطعات سخت‌افزاری مطلع شوید.

برنامه‌هایی را که کاربرد کم و مصرف انرژی بالایی دارند را حذف کنید. چنانچه برخی برنامه‌ها با وجود مصرف بالای شارژ، کاربرد ضروری برای شما دارند؛ حداقل اعلان‌ها و پنجره‌های بازشو را از این برنامه‌ها خاموش کنید.

 

به هم ریختگی سیستم موبایل

دستگاه را دوباره راه‌اندازی کرده و دوباره شارژ کنید؛ ما معمولاً قدرت “راه‌اندازی مجدد” را دست کم می‌گیریم. حداقل ما می‌دانیم که می‌تواند یک راه‌حل موثر برای انواع نرم‌افزارها و مسائل مربوط به برنامه را اثبات کند.

 

استفاده از چندین برنامه 

واقعیت را بپذیریم؛ برخی برنامه‌های تلفن همراه غیرقابل اجتناب هستند. از بانکداری تلفنی گرفته تا خرید آنلاین و گپ‌های ویدئویی گرفته تا گشت‌و‌گذار اجتماعی، که همچنان بخشی جدایی‌ناپذیر استفاده ما از دستگاه گوشی موبایل هستند. اما داشتن تعداد زیادی از آن‌ها ممکن است منجر به مشکل سریع شارژ باتری اندروید شود. برنامه‌ها برای به‌روزرسانی داده و باتری مصرف می‌کنند. علاوه بر این، آن‌ها اعلان‌ها را مرتباً ارسال می‌کنند و باعث می‌شود از شارژ باتری تلفن شما کم شود. در نتیجه، باتری تلفن حتی در حالت استند بای و بدون استفاده (صفحه خاموش) سریع‌تر از حد معمول شروع به تخلیه می‌کند. بنابراین یک گزینه مناسب، نصب برنامه‌هایی است که خیلی از آن‌ها استفاده نمی‌کنید.

 

ویجت‌ها (Widgets)

ویجت‌ها (Widgets) میانرهای گرافیکی هستند که امکان دسترسی شما را به بعضی از قابلیت تلفن‌های هوشمند را آسان‌تر می‌کنند. اشکال مهم این میانبرهای گرافیکی این است که مقدار زیادی از شارژ باتری را مصرف می‌کنند. پیشنهاد سورن‌استور به شما  برای پیش‌گیری از خالی شدن ناگهانی باتری گوشی‌تان این است که ویجت‌هایی را مصرف کم‌تری از آن‌ها دارید را از نمایشگر گوشی‌تان حذف نمایید.

اتصال به اینترنت

یکی دیگر از دلایلی که شارژ باتری گوشی شما را کاهش می‌دهد، متصل دائمی به اینترنت است. سورن‌استور به شما توصیه می‌دهد تا چنانچه به اینترنت گوشی موبایل خود نیازی ندارید، آن را خاموش کرده و یا اگر در محلی قرار دارید که اینترنت G3 را پشتیبانی می‌کند، G4 را خاموش نمایید.

روشن بودن برخی از ابزارها

روشن بودن یک سری از ابزارها مثل: Wi-Fi، بلوتوث و  GPS نقش موثری در خالی شدن باتری تلفن همراه شما دارد. چنانچه به این ابزارها نیاز چندانی ندارید بهتر است که آن‌ها را خاموش نگه دارید.

بروزرسانی خودکار اپلیکیشن‌ها و سیستم‌ها

به‌روزرسانی برنامه‌ها و سیستم نرم‌افزاری گوشی موبایل به جدیدترین نسخه به عملکرد بهینه موبایل شما کمک می‌کند. برای به‌روزرسانی سیستم از طریق تنظیمات> درباره تلفن> به‌روزرسانی سیستم و همچنین می‌توانید از داخل پلی‌استور برنامه‌های نصب شده را مشاهده و بروزرسانی نمایید. هر زمان که آپدیت جدید دستگاه موبایل شما در دسترس قرار گرفت، بدون تامل آن را نصب کنید، چرا که باگ‌های موجود در دستگاه هوشمند شما را رفع، و نحوه مصرف باتری در حالت استراحت و بدون استفاده را بهینه کرده و در نتیجه باتری گوشی شما در حالت بدون استفاده و حتی استند بای بیشتر دوام می‌آورد.

 

تنظیمات صفحه نمایش 

برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی باید این کار را انجام دهید. مهلت زمان خواب و استند بای را کاهش دهید. با این کار صفحه نمایش شما بلا استفاده روشن نخواهد ماند. کوتاه‌ترین مدت زمانی که می‌توانید انتخاب کنید 15 ثانیه است، که به نظر خوب می‌رسد. اگر گوشی موبایل شما حالت همیشه روشن جهت نمایش ساعت و تاریخ دارد؛ آن را روشن کنید تا برای اطلاع از یاعت و برخی اعلانات مجبور به روشن کردن صفحه نمایش نشوید.

 

اپلیکیشن‌های در حال اجرا در پس‌زمینه

بعضی از اپلیکیشن‌ها، حتی پس از بسته شدن، در پس‌زمینه به‌روز می‌شوند و سبب تخلیه سریع باتری تلفن همراه در حالت استند بای می‌شود. اشتباه نخواهد بود که آن‌ها را قاتل باتری گوشی موبایل با صفحه خاموش بنامید. از این رو یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید در موقع تخلیه سریع باتری گوشی اندروید انجام دهید بستن این اپلیکیشن‌های پس‌زمینه است.

همچنین بررسی کنید آیا هیچ برنامه‌ای از خدمات مکان استفاده می‌کند یا خیر، از طریق تنظیمات> برنامه‌ها و اعلان‌ها> مجوزهای برنامه> موقعیت مکانی می‌توانید این مورد را بررسی کنید. بررسی کنید و دسترسی به همه برنامه‌هایی را که به سرویس موقعیت مکانی نیاز ندارند غیرفعال کنید.

 

حالت صرفه‌جویی در مصرف برق را فعال کنید

وضعیت صرفه‌جویی در مصرف برق ، تمام خدمات و ویژگی‌های غیرضروری دستگاه شما را دی‌اکیتو می‌کند و بار زیادی را از دوش باتری گوشی خارج می‌کند. به‌ویژه زمانی که صفحه در حالت استند بای و استراحت است. با این کار؛ شارژ باتری موبایل مدت زیادی کار کند. برای اکتیو کردن این وضعیت، به تنظیمات> باتری> صرفه‌جویی در باتری بروید.

 

گرم شدن تلفن همراه

اگر موقع استفاده از تلفن هوشمند خود متوجه شدید که باتری آن بیش از حد معمول گرم شده‌ است. به سرعت اپلیکیشن‌های تلفن همراه را بسته و آن را خاموش نگه‌دارید گرم شدن بیش از حد تلفن همراه موجب خرابی باتری تلفنهمراه می‌شود.

محصولات فروشگاه سورن:

علت خالی شدن باتری گوشی سامسونگ 

در بین انواع گوشی هوشمند، سامسونگ از جمله شرکت‌های مشهور اندروید است که کابران زیادی از آن استفاده می‌کنند. اگر برای اولین بار است که چنین مشکلی برای تلفن همراه شما پیش می‌آید شاید در اثر ضربه و فشار بیش از حد، نمایشگر دچار مشکل شده باشد.

برای اطمینان بیشتر می‌توانید دکمه پاور را نگه دارید و توجه کنید که ببینید علائمی از روشن بودن بورد تلفن همراه مشاهده می‌کنید یا خیر؛ در غیر این صورت شاید خالی کردن ناگهانی باتری تلفن همراه، به خاطر برخی مشکلات سخت‌افزاری باشد؛ از این رو بهتر است آن را به یک تعمیرکار حرفه‌ای در این زمینه نشان دهید.

محصولات فروشگاه سورن:

خالی شدن شارژ تلفن همراه از شب تا صبح

بیشتر اوقات حتی بدون این که از تلفن همراه خود استفاده کنید از شب تا صبح باتری تلفن همراه شما تقریبا خالی می‌شود. یکی از علت خال شدن باتری تلفن همراه بدون استفاده اکتیو بودن برنامه‌ها در پس‌زمینه است. بهتر است بدانید به محض خارج شدن از اپلیکیشن کارکرد آن‌ها متوقف نمی‌شود. بسیاری از نرم‌افزارها همچنان در پس‌زمینه  اکتیو می‌مانند. حتی احتمالا اینترنت را هم مصرف کنند.

محصولات فروشگاه سورن:

علت خالی شدن باتری تلفن همراه در حالت استندبای

معمولا گوشی شما در این وضعیت از مرورگر، آهنگ و یا تماس استفاده می‌کند. بسیاری از این قابلیت در وضعیت تعلیق قرار دارند؛ این به این معنی است که آن‌ها در صورت نیاز می‌توانند با کمترین توان اجرا شوند. بیشتر بازی‌ها برای استفاده سنگین در هنگام تعلیق شارژ زیادی را مصرف می‌کنند.

راه‌اندازی دوباره دستگاه معمولا میزان مصرف شارژ این اپلیکیشن‌ها را از بین می‌برد. با دقت به پیشرفت‌هایی در حوزه فعالیت تلفن‌های همراه به وجود آمده است؛ بیشتر آن‌ها دارای ویژگی برای خاموش کردن اپلیکیشن‌هایی هستند که سبب تخلیه بیش از حد باتری می‌شود، این مزیت می‌تواند موجب افزایش عمر باتری تلفن همراه نیز شود.

 

برای جلوگیری از خالی شدن باتری گوشی در حالت استند 

شیوه شارژ گوشی شما برای اطمینان از عملکرد خوب و دوام باتری نقشی اساسی دارد. در اینجا برخی از عادت‌های بد شارژ وجود دارد که باید از آنها جلوگیری کنید تا این‌گونه مشکلات باتری مانند خالی شدن سریع هنگام استند بای را از بین ببرید.

 

 • از شارژ باتری تا 100٪ کامل و تخلیه آن تا 0% خودداری کنید. طبق گفته کارشناسان باتری، این امر به روند پیری و کاهش طول عمر یک باتری تلفن هوشمند لیتیوم یونی می‌افزاید.
 • تلفن خود را یک شبه کامل در شارژ قرار ندهید؛ در طولانی مدت برای سلامتی باتری مضر است.
 • از استفاده شارژرهای ارزان قیمت و تقلبی خودداری کنید.
 • شارژدهی باتری را بین 30-90٪ حفظ کنید
 • هنگام شارژ تلفن،  از تماشای فیلم یا بازی‌های سنگین خودداری کنید. این می‌تواند باعث گرم شدن بیش از حد تلفن شما شود.
 • تا جای ممکن از شارژر اصلی استفاده کنید.
 • از قرار دادن تلفن در محیط گرم یا زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
 • از روش‌های کالیبره کردن باتری موبایلنیز می‌توانید استفاده کنید.

محصولات فروشگاه سورن:

تعویض باتری موبایل به عنوان راه پایانی

باتری تلفن همراه تاریخ انقضا دارد! تمام باتری‌ها اگر بعد از 2-3 سال خرید تلفن، مسئله “خالی شدن سریع باتری موبایل” ایجاد شود، ممکن است زمان تعویض و خرید مدل جدید فرا رسیده باشد. برای تأیید آن، از روش‌های تست سلامت باتری موبایل استفاده کنید.

 

روی تنظیمات> درباره تلفن> وضعیت باتری کلیک کنید. اگر وضعیت “ضعیفیا پیام دیگری به غیر از “شارژ کردن” را نشان می‌دهد، باید دستگاه خود را به یک مرکز خدمات تعمیر موبایل ببرید و در صورت اطمینان از لزوم تعویض باتری، می‌توانید از فروشگاه ما یعنی فروشگاه آنلاین لوازم موبایل سورن‌استور خرید نمایید.

 

سخن اخر

در این مطلب علت خالی شدن باتری تلفن همراه بدون استفاده را برای شما به طور کامل توضیح داده است. همچنین مواردی را برای شما ذکر کرده است که با انجام آن موارد می‌توانید از خالی شدن شارژ باتری تلفن همراه‌تان پیش‌گیری کنید و یا میزان مصرف آن‌ها از باتری را به حداقل برسانید. علاوه بر این اپلیکیشن‌های فعال در پس‌زمینه را برایتان نام برده است که با اشراف به این قضیه، می‌دانید که تلفن همراه شما هیچ‌وقت به طور کامل بدون انجام کار نمی‌باشد و تنها شمایید که تصور می‌کنید هنگامی از تلفن همراه استفاده نمی‌کنید یعنی تلفن همراه برنامه‌ی فعالی ندارد و از این رو باتری هم نباید خالی شود .

مقالات مرتبط